Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

23 minutes ago, Jose Jimenez said:

Mnogo jaka cena. Samo sam jednom uspeo da nađem Qashqai +2 iz 2010. za ~9k€ i to u Boru. Prodao se dok sam izguglao kako da dođem tamo.

ahahah, a mogao si taman fino rtanj, borsko jezero, borski rudnik ... lazarev kanjon :) ali eto!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 9/17/2019 at 2:25 PM, Lucky said:

starozanovo.JPG

dal' neko stvarno na bazi ovoga kaže "a vrh, sad ću da ovde kupim auto" :))

"procenićemo vam auto 1000e manje od realne cene ali daćemo vam 200e bonusa!"

Ja mislim da oni kao uvoznik moraju da ispune odredjenu standardizaciju, tako da fazon za brend Renault moraju da imaju odredjenu ponudu takvih stvari, koliko god one u realnom svetu izgledale nenormalne. 🙂

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
13 hours ago, manson said:

Ne znam, da li to i dalje sirotinja priča iz mene, ali za 15K auto ove klase, mislim da bi ipak trebalo da idu i podizači pozadi, eventualno automatska klima i alu filme, i motor od nekih 90-100ks.

Ne znam šta se buniš - imaš sve to u drugom paketu opreme za 20k :) generalno cene novih automobila skaču a mislim da je najgore u ovoj klasi. Za tih 20k evra koliko bi platio solidno opremljen 208 možeš da uzmeš slično opremljen Qashqai, s tim da je to odlazeći model, kad izađe novi biće fazon 30...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Elem, ajd ovde par pitanja za rur mudrace da ne otvaram novi topik:). Sta mislite da li ce cena polovnih automobila da pada u skorije vreme zbog korona krize? Nesto ne primecujem neki trend pada cena u poslednjih 6 meseci. I drugo pitanje, da li zaista cene variraju godisnje ili su to gluposti. Posto mi je par ljudi reklo povoljnije je kupovati polovnjaka zimi, a par njih leti, kao kad prodju sajmovi i ne znam sta, padnu cene lol. Da ne pominjem da ove godine nece ni biti sajmova:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Dule_smor said:

Elem, ajd ovde par pitanja za rur mudrace da ne otvaram novi topik:). Sta mislite da li ce cena polovnih automobila da pada u skorije vreme zbog korona krize? Nesto ne primecujem neki trend pada cena u poslednjih 6 meseci. I drugo pitanje, da li zaista cene variraju godisnje ili su to gluposti. Posto mi je par ljudi reklo povoljnije je kupovati polovnjaka zimi, a par njih leti, kao kad prodju sajmovi i ne znam sta, padnu cene lol. Da ne pominjem da ove godine nece ni biti sajmova:D

Pale su cene definitnvno, naravno najviše onome što ja imam i što ću ja da prodajem - stari 307 - a ostale su, naravno, iste onome što bih uzo sledeće, a to je neka Civic/Yaris priča 😞 Oni su u euro ista cena kao i letos.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2021 at 10:36 AM, Dule_smor said:

Elem, ajd ovde par pitanja za rur mudrace da ne otvaram novi topik:). Sta mislite da li ce cena polovnih automobila da pada u skorije vreme zbog korona krize? Nesto ne primecujem neki trend pada cena u poslednjih 6 meseci. I drugo pitanje, da li zaista cene variraju godisnje ili su to gluposti. Posto mi je par ljudi reklo povoljnije je kupovati polovnjaka zimi, a par njih leti, kao kad prodju sajmovi i ne znam sta, padnu cene lol. Da ne pominjem da ove godine nece ni biti sajmova:D

Ja mogu samo iz ličnog iskustva.

Krenuo ja da kupim polovnjaka u martu prošle godine, odustanem u poslednjem momentu jer su bukvalno dan pre nego što ću da odem da pogledam taj auto koji sam tražio mesecima pre objavili da stiže apokalipsa i zatvaraju nas sve. Ono kao, kontao smak sveta, bolje da sačuvam te uštekane pare. Posle sam pratio situaciju i cena apsolutno nije padala, plus skoro da nije ni bilo uvoza na kraju. Na kraju sam kupio krajem avgusta, kad sam skotao da ipak nećemo pomreti od gladi svi 🙂 I od tad povremeno pogledam oglase, i nije nešto niža cena za model koji sam ja kupio, jeste možda malo ali to je kontam zato što je ipak prošlo 5 meseci od tada...

 

I da, i ja sam čuo da je kao bolje kupovati zimi, navodno razlog je što im je tada manja prodaja (pričam o polovnjacima) pa im je kao frka za keš oko nove godine = lakše je spustiti cenu (navodno, ponavljam)

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, millanče said:

Pale su cene definitnvno, naravno najviše onome što ja imam i što ću ja da prodajem - stari 307 - a ostale su, naravno, iste onome što bih uzo sledeće, a to je neka Civic/Yaris priča 😞 Oni su u euro ista cena kao i letos.

pa taj rad je i uvde u njemacke, srednja klasa kao ovaj moj passat je otisla dola sa cenama, a cim covek gleda neku malo visu srednju klasu polovnjaka cene stoje u mestu uprkos krizi...ok moze covek nesto malo da obori, ali ne mnogo

3 hours ago, togFU said:

Ja mogu samo iz ličnog iskustva.

Krenuo ja da kupim polovnjaka u martu prošle godine, odustanem u poslednjem momentu jer su bukvalno dan pre nego što ću da odem da pogledam taj auto koji sam tražio mesecima pre objavili da stiže apokalipsa i zatvaraju nas sve. Ono kao, kontao smak sveta, bolje da sačuvam te uštekane pare. Posle sam pratio situaciju i cena apsolutno nije padala, plus skoro da nije ni bilo uvoza na kraju. Na kraju sam kupio krajem avgusta, kad sam skotao da ipak nećemo pomreti od gladi svi 🙂 I od tad povremeno pogledam oglase, i nije nešto niža cena za model koji sam ja kupio, jeste možda malo ali to je kontam zato što je ipak prošlo 5 meseci od tada...

I da, i ja sam čuo da je kao bolje kupovati zimi, navodno razlog je što im je tada manja prodaja (pričam o polovnjacima) pa im je kao frka za keš oko nove godine = lakše je spustiti cenu (navodno, ponavljam)

pa to isto cuh od par ljudi, a par njih mi rece kao leti bolje ne znam zasto...nebitno, nisu to neke velike razlike svakako...bitno je da izgleda da nece biti nekih velikih padova bez obzira na krizu i korolju...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije problem ako nije ruzna 🙂 nacelno koliko sam ja skapirao te kvalitetnije folije nemas nista posebno, kao da je farba, a i kada se skidaju ostane normalna farba ispod (ako nije bilo ostecenja pre stavljanja folije). E sad kako procenis da li je kvalitetnija folija nemam pojma, ali valjda su sve kvalitetne koje stavljaju u Nemackoj :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Zwerko said:

Nije problem ako nije ruzna 🙂 nacelno koliko sam ja skapirao te kvalitetnije folije nemas nista posebno, kao da je farba, a i kada se skidaju ostane normalna farba ispod (ako nije bilo ostecenja pre stavljanja folije). E sad kako procenis da li je kvalitetnija folija nemam pojma, ali valjda su sve kvalitetne koje stavljaju u Nemackoj :tf:

samo 3M!

2 hours ago, Dule_smor said:

Znaci nema neke univerzalne mudrosti, ocekivao sam vise od rur mudraca i auto eksperata, @dovlagsi javi se!

btw, jos jedno pitanje...kad auto ima umesto originalne farbe uradjenu foliju preko...ako je kvalitetno uradjena to nije problem tipa da se ljusti itd 😄

nova vozila su imala neke ok popuste oko novembra i decembra, ništa sad kao 50% od cene ali je išlo solidno dole kad se nešto kupuje.

Zvanične statistike kažu da su cene polovnjaka nešto pale, a kao stvarno je bolje kupovati zimi jer navodno tad se bolje provali ako nešto ne valja kao loše pali struja akumulator motor drnda ovo ono pa su bolje opcije za pregovore i dogovore nego leti kad "pali kao mina" itd. Opet to je sve rekla kazala zavisi od slučaja do slučaja kapiram.

Link to comment
Share on other sites

Sve je isto za sada, a cene polovnjaka bi trebalo da rastu zapravo, jer su cene novih automobila porasle značajno (ne moš više da uzmeš jaris za 10k jel). Pored toga, očekuje se da stave zabranu za uvoz euro3 ove godine konačno, tako da će to sigurno uticati na tržište polovnjaka. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...