Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Mmmmda, "2-3" godine star auto...

"Servisna knjizica, rezervni tocak, torbica, sve to pociste pri uvozu." - rekli mi u jednom Pezo salonu za dva polovna kojima samo što i retrovizore nisu skinuli.
"2014. je, majke mi, casna Titova. Imamo NAS papir koji to tvrdi." 165.000 km, oguljen menjac, volan ispucao, papuca kvacila skripi, kao i vrata gepeka. Ko ce da zna sta jos...
Kad sam ga upalio, radio je ovako https://i.imgur.com/oyu2eAQ.mp4
 

Mrmot zavija cokoladu u foliju.

 

Ne bih dao 15.5k za Fiestu.

Link to comment
Share on other sites

Istina je da se nakupilo raznih govana i da svaki  retard koji ima tetku negde preko i 5k eura ode i uveze neki les da nalicka i da uvalja ovde nekom retardu, ali ne mogu da te prejebu osim ako nisi fazon Nikolasi. U pravu je troky kad kaze da ulazis u tu pricu sa tim stavom, ako ti se svideo i sve pre nego sto probas uopste proveris servisnu i papire od uvoza.
Imas da vidis i koliko je placen auto i porez na njega pa mozes i po tome odmah da zakljucis da li je auto uvezen havarisan. Vidis po tome koliko on zaradi na tom automobilu, gledas da bude uvezen iz Nemacke/Svajcarske, gledas da su servisni intervali radjeni kod istog ovlascenog servisera u istom mestu, posle svega toga pogledas auto mehanicki i ako je sve dobro nema sta da razmisljas vise.
Kazem opet, mnogo govana se nakupilo nije to vise kao sto je bilo pre par god u onoj ekspanziji, pa sad vode racuna i oni dosta a i imas ozbiljnijih tih kuca sto uvoze i bave se tim dosta dugo.
Nije to vise kao nekad gde oni zarade 2k eura po autu, sad ako profitiraju 500e pevaju.

Link to comment
Share on other sites

Ono, definitivno nisam ni hteo da kupim posle svega toga, ali ne znas pravo stanje na osnovu oglasa, sve dok ne dodjes da probas auto. A da bih dosao da probam, gledam novije primerke, a ne one iz 2002. (na papiru, da ne kazem oglasu).


Radi se o tome da tvrde da je auto iz te-i-te godine, a nemaju dokaz za to. To je bio osvrt na "2-3 godine star". Pravo stanje automobila je samo slag na tortu...

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2019 at 11:29 AM, fikser said:

Mmmmda, "2-3" godine star auto...

"Servisna knjizica, rezervni tocak, torbica, sve to pociste pri uvozu." - rekli mi u jednom Pezo salonu za dva polovna kojima samo što i retrovizore nisu skinuli.
"2014. je, majke mi, casna Titova. Imamo NAS papir koji to tvrdi." 165.000 km, oguljen menjac, volan ispucao, papuca kvacila skripi, kao i vrata gepeka. Ko ce da zna sta jos...
Kad sam ga upalio, radio je ovako https://i.imgur.com/oyu2eAQ.mp4
 

Mrmot zavija cokoladu u foliju.

 

Ne bih dao 15.5k za Fiestu.

mi pričamo ovde o 15k za auto. 2-3 godine star auto za 15k možeš da biraš šta hoćeš, takodje će biti najverovatnije još uvek biti u garanciji, ili imati samo jednog vlasnika. Uvoz je mačka u džaku, ali postoji popriličan broj automobila kod nas za 15k ili oko te cifre gde ćeš videti da je u pitanju prvi vlasnik koji je ovde kupio nov automobil

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fikser said:

To tome i pričam, u oglasu je predstavljeno da je auto 2014. i domaci, a kad odes na lice mesta, iz uvoza je. 12000, možemo da se dogovorimo do 10500.

pa niko ne kaze da treba da kupis na prvom mestu. Odes, vidis, ne svidja ti se, ides dalje. Mislis da u Nemackoj se tek tako pojavis na placu i sve je sjajno i daju ti nov auto po ceni polovnog?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Tako je, ja obisao skoro 20 placeva ovde i svacega sam se nagledao, od Turaka do Bosanaca kao vlasnika:). Problem je sto iz oglasa i po imenu placa ne mozes uvek da provalis ko je vlasnik, ponekad kad pozoves pa ih provalis po akcentu ako nemaju nemacke radnike :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On ‎1‎/‎22‎/‎2019 at 9:02 AM, Highl1 said:

kupiš onda 2-3 godine star auto, jer za 15k može svašta da se uzme. Nebitno što "nov auto je nov", dati 15k za nešto iz tog segmenta je po meni suludo, jer ćeš za 3 godine da izgubiš 50% vrednosti

Btw, gde se kupuju ti 3 godine stari automobili za 50% vrednosti?

Civic ili Mazda 3 2015. za nekih 10-12K bi bili dobra kupovina :)

Link to comment
Share on other sites

kod Fieste / Corse / Micre / Clia / dopuni sam niz modela iz istog segmenta za 15.5k ćeš verovatno da izgubiš pola za 3 godine, jer ne verujem da će neko pri zdravoj pameti dati npr za 3 godine star auto iz tog segmenta i npr pređenih 60k više od 8k evra, 9 max. Jer je ludost dati te pare za takav auto

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Da, manji automobili sa više opreme i boljim motorom strasno gube vrednost u %. A sve i da kupis los polovni primerak, ulozi u full servis koji je potreban i opet ti se više isplati. Sa druge strane, ima i ljudi koji su u fazonu "izdvajam za kola mesecno preko lizinga uvek tolko i tolko", pa krenu u pricu sa nekim manjim ucescem, voze 3-4 god, prodaju auto i imaju vece ucesce i mogu da kupe bolji auto sa istom ratom... jbg zavisi od perspektive i mogucnosti naravno.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Stigao novi Ceed kod nas, evo I cena https://app.kmag.net/files/download/?direct=1&amp;file_id=4c859737028fd7781247eaa13a4ea759

Kapiram da ispod ovog Edition paketa ipak ne treba ići, sa malo boljim motorm od ovog 1.4 standardnog, cena 18,5K. Najjeftiniji dizel skoro 20K :)

 

Nego, cenovnik, ima preporučena cena, pa akcijska, a I za par modela ova neka promo... e sad, da li ikome mogu da prodaju Ceed za onu preporučenu cenu? :)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

ko sto rekoste gore, zasto uzimati nov auto koji ce za max 5 godina da izgubi 50% na ceni...caj i ova dovlina prica sa lizinzima ,ucescem i menjanjem kola na 5 god mi ne deluje kao isplativa

Naravno da nije isplativa, samo je pitanje sta ko sebi moze i zeli da priusti, ako gledas po isplativosti iskljucivo verovatno je najbolje da kupis Juga za 500 evra i vozis ga narednih godina i posle prodas za iste pare :) U krajnjem slucaju ni kupiti sve premium tenkove u WoT-u svakako nije isplativo :tf: Ali mozes sebi da priustis pa onda uradis nesto sto ti pricinjava neko zadovoljstvo. 

Razlika ovde i tamo je samo u "disposable income" gde je njima da daju 200-300 eur mesecno da bi stalno vozili skoro pa nov auto kao reda velicine da ovde izdvajas 40-50 eur pa ti to ne deluje kao znacajan trosak. 

14 hours ago, killYg0r said:

garancija od 7 godina pravi razliku ali preko 15k ne sme da kosta

I ta garancija od 7 godina je takodje upitna stvar ako uzmes u obzir koliko ce tih 7 godina da te dere ovlasceni servis, mislim da KIA tu zapravo i prednjaci. Na razlici u ceni servisa mozes da kupis pola motora :)

Mada ja ne verujem da ce im prodaja umreti zbog povecanja cena, naprotiv, verujem da ce ostati na istom nivou. Samo sad u tom autu C segmenta umesto da trazis da imas automatsku klimu i alu felne oni ti ubacuju u tom nekom standardnom paketu i kameru za voznju unazad i radar da ne gazis pesaka i multimedijalni sistem i elektronsku parking kocnicu i svakakve neke gluposti. Sad je tu pitanje sta kome treba od toga ali je cinjenica da se dosta njih na to i lozi kao i da im to daje opravdanje da podignu cene. Zato se posle desi da jedna Dacia Sandero upadne medju 10 najprodavanijih automobila u Evropi, jer prosto nema nista od tih sranja a radi ono sto bi normalan auto trebalo da radi i imas ljudi koji kontaju da im nista vise ne treba. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2019 at 5:23 PM, manson said:

Stigao novi Ceed kod nas, evo I cena https://app.kmag.net/files/download/?direct=1&amp;file_id=4c859737028fd7781247eaa13a4ea759

Kapiram da ispod ovog Edition paketa ipak ne treba ići, sa malo boljim motorm od ovog 1.4 standardnog, cena 18,5K. Najjeftiniji dizel skoro 20K :)

 

Nego, cenovnik, ima preporučena cena, pa akcijska, a I za par modela ova neka promo... e sad, da li ikome mogu da prodaju Ceed za onu preporučenu cenu? :)

ahaha, koje su bre ovo cene, 20k za ceed :)) pa i više :)

Link to comment
Share on other sites

Veliki magovi, treba mi vaša preporuka za MCV polovnjaka:

  • Pretežno gradska vožnja, uz povremene izlete u prirodu
  • 7 sedišta
  • Benzinac, pošto planiram oko 10k km godišnje
  • Da nije preterano dugačak, jer parkiram paralelno na ulici

Trenutno mi je Zaphira C prvi izbor, ali tek treba da krenem da obilazim placove i osetim kako mi leži. VW Šaran mi deluje predugačak, dok VW Touran ima preterano skučenu treću klupu. Da li ima neki drugi model koji preporučujete?

Link to comment
Share on other sites

Koliko se secam zafira ima 0 gepeka ako je svih 7 sedista namestenih

Saran deluje glomazan, ali je bio zapravio kraci od moje A6 ce, a ima i neki gepek kada su sva sedista namestena .. doduse opet smesan, al recimo ok za nedeljnu kupovinu i sl.

Tourana znam dvoje koji ovde voze i oboje se zale da je skucen + jako neudoban na putu

C4 grand picasso je kolega imao i sasuo tonu para u njega, rupa bez dna

Reno grand scenic/espace ne znam kakvi su.

Ako ti je veci prioritet parkiranje i 6 sedista ti cini posao, dodaj Hondu FRV (3+3 , omanji gepek, al je dosta kraca od navedenih)

Sem par X modela koji su vise egzotika i dugorocno problem oko delova i svega , mislim da je to to..

Ne znam koji budzet imas, ja bi licno od navedenog uzeo sharana, dizel ako je <2010 .. ispod 1.8t nema benzinca, ako vec imas turbinu i sve zajebancije, bolje da imas Nm od dizela.

Plus je taj 1.9tdi u svemu sto su pravili tih 10 godina, na svakoj trafiki ga popravljaju vec :D

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2019 at 12:24 AM, Junkie said:

Koliko se secam zafira ima 0 gepeka ako je svih 7 sedista namestenih

Saran deluje glomazan, ali je bio zapravio kraci od moje A6 ce, a ima i neki gepek kada su sva sedista namestena .. doduse opet smesan, al recimo ok za nedeljnu kupovinu i sl.

Tourana znam dvoje koji ovde voze i oboje se zale da je skucen + jako neudoban na putu

C4 grand picasso je kolega imao i sasuo tonu para u njega, rupa bez dna

Reno grand scenic/espace ne znam kakvi su.

Ako ti je veci prioritet parkiranje i 6 sedista ti cini posao, dodaj Hondu FRV (3+3 , omanji gepek, al je dosta kraca od navedenih)

Sem par X modela koji su vise egzotika i dugorocno problem oko delova i svega , mislim da je to to..

Ne znam koji budzet imas, ja bi licno od navedenog uzeo sharana, dizel ako je <2010 .. ispod 1.8t nema benzinca, ako vec imas turbinu i sve zajebancije, bolje da imas Nm od dizela.

Plus je taj 1.9tdi u svemu sto su pravili tih 10 godina, na svakoj trafiki ga popravljaju vec :D

Hvala na super savetima. Manjak gepeka sa 7 sedišta mi je OK, ionako ne postoji nijedan MCV gde je udobno putovanje na pomoćnim sedištima - ne bih nikad terao osobu da sedi tu duže od sat vremena.

Honda FRV mi je interesantna, ali mi ne obavlja posao jer će zadnja klupa svejedno otići na 2 dečija sedišta. Plus me brine što je penzionisan bez naslednika, što mi govori da nije uspeo da nađe svoju ciljnu grupu.

Stavljam Šarana i Grand Scenic (čuo sam sa drugih strana dobre stvari o njemu) uz Zafiru na spisak za probnu vožnju.

On 2/9/2019 at 9:52 PM, Sunshine. said:

Ford S-Max

Koliko je kvalitetan? Ford generalno ima etiketu kao proizvođač automobila nižeg kvaliteta u odnosu na Nemce i Japance. Znam par vlasnika Fokusa koji su zažalili kupovinu.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...