Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

dobar si dule

kasko brate i to je to.. sem toga sta je 8k za tebe sad sve i da ga dignu? :D

@psy ako ima digitalnu servisnu knjigu i uvedeno sve u ovlascenom servisu to je to u vecini slucajeva.. ako ima papirnu varijantu, to je 20e da se kupi, tako da skip. Kolega ima ovde bas takav i zadovoljan je.. recimo da su i ovde taj motor-generacija oko 5k pa jace, tako da je cifra ok.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Junkie said:

@psy ako ima digitalnu servisnu knjigu i uvedeno sve u ovlascenom servisu to je to u vecini slucajeva.. ako ima papirnu varijantu, to je 20e da se kupi, tako da skip. Kolega ima ovde bas takav i zadovoljan je.. recimo da su i ovde taj motor-generacija oko 5k pa jace, tako da je cifra ok.

Ovde je bilo kakav auto koji ima makar neku poznatu servisnu istoriju premija, a ti sad nasao da cepidlacis digitalna ili papirna servisna knjizica :)

6 hours ago, psy said:

svidja mi se auto, motor, oprema, gde da ga proverim da u stvari nema 500k km i da nece da se raspadne posle mesec dana voznje? ili se vise isplati kupiti nesto sto je malo starije ali je kupljeno novo u srbiji kao npr

Ako si namerio da kupis Renoa uzmi pa se raspitaj koji je dobar majstor za tu marku i vidi s njima da li je moguca provera automobila kod njih, znam da su neki poceli to i da naplacuju ali se svakako isplati. Koliko je presao niko ne moze da ti utvrdi niti garantuje (osim ako nema ovo sto kaze Junkie digitalnu servisnu istoriju koja ne moze da se nabudzi) ali moze majstor da ti pogleda u kakvom je generalno stanju auto i kako stoji sa nekim bitnim delovima koji mogu da ti budu veliki trosak na dizelu - zamajac, turbina, dizne i sl. Sto ne znaci da ne moze sutra nesto od toga da ti ode, ali makar da znas da nije bio u raspadu jos kad si ga uzeo. Opet kilometraza je relativna stvar - neki auto koji je presao u Nemackoj 300k km po autoputu i redovno je odrzavan kako valja moze da bude u boljem stanju od nekog koji je kupljen u Srbiji, presao 150k u Beogradu po 90% gradske voznje, sa losim gorivom i nije dobro odrzavan. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam isao na prvi servis ponesem uredno ono blokce, kaze mi zena , vec godinama vodimo digitalno evidenciju ne treba vam to vise. Pa rekoh mozda sam ja jedini zaostao :)

Kad sam kupovao audija sam komplikovao oko servisne.. kaze mi lik, evo vodim te da kupis za 20e servisne, reci koju marku hoces i pisi sta ti pase kad si zapeo :(

Sem kola za sebe vecinu iz uvoza su ili sa tonom km pa vracanih ili slupanih pa u srbiji popravljanih.. ili kombinacija. Postoji i varijanta likova koji kad idu dole uzmu auto koji ce prodati kad stignu, ali to je obicno sa jeftinijim varijantama gde je razlika par hiljada.

Ja km uopste ne bi gledao, iskljucivo kako je auto odrzavan, jel sve menjano kad treba, dal vlasnik deluje ko neki normalan il pacijent, itn.

Taksisti ovde muvaju sa digitalnom tako sto idu jedan servis u ovlasceni, jedan na divlje i vracaju km izmedju.. sasvim slucajno sam saznao jer jednom rekoh da sam "IT" , pa me pitao ko iz topa jel znam da chipujem pezo, jer ne moze sad da mulja, pre je sa kiom to stalno radio :((

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dule_smor said:

Da ti doteram ja Passata iz Njemacke :D

Izvinjavam se sto upadam, al moze jedan savet za mene...koju zastitu da stavim na Penis...Sonty mi rece samo sipaj, a kad je ortak zvao ove Advokate da pita oni kao ne preporucuju to ipak, nemam pojma zasto...jel dovoljna mozda neka vaginaleta, i izmestanje onog ulaza pozadi?

 

e da jebote, sad kapiram da se nisam razmetao po ruru, propo forum!

 

merdzo1.jpg

merdzo3.jpg

merdzo2.jpg

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
On ‎1‎/‎19‎/‎2019 at 5:16 PM, manson said:

Mada i to kao "napucana" opremom, nemaju ni podizače pozadi recimo...

Da ispravim sebe :)

Bio do Forda danas. Fiesta Active nema neku opremu, 1.0/100ks motor, manuelna klima, nema podizača pozadi na primer, ali ove obične Titanium koje prodaju imaju brodo dodatnih stvari. 1.0/125ks motor, automatska klima, podizači nazad, tempomat, 17" alu felne, pozadi diskovi + još, čak ima i onu plastiku na vratima koja se izvuče kada se otvore, kako se već to zove :) … za tih nekih ~15500 EUR. Sad, da li to toliko vredi, jebem li ga... ili to samo sirotinja priča iz mene.

Plastika unutra onako, sve je sastavljeno dobro, ali nije baš ona mekana, ali nije ni ona baš baš tvrda :)

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

nijedna Fiesta, osim ST, ne može da vredi 15.5k evra

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

kupiš onda 2-3 godine star auto, jer za 15k može svašta da se uzme. Nebitno što "nov auto je nov", dati 15k za nešto iz tog segmenta je po meni suludo, jer ćeš za 3 godine da izgubiš 50% vrednosti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...