Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

2 hours ago, dovlagsi said:

Golf dizel sajamski za 15k

Sa tvog spiska Leon svakako

A ovi TSI motori, znam da su oni stari imali nekih problema, pucali im lanci šta li i posle nekog vremena valjda trošili ulja previše. Sredili to?

i da, ovaj 1.2TSI sa 110ks, dovoljan je za Leona za neku komotnu vožnju?

Link to comment
Share on other sites

Dovla je rekao. 

15k za Golfa nije 15k već 16k+ jer kradu na svom Porsche Mobility programu, kreditu koji niko normalan ne bi uzeo. Zapravo ispada skuplje nego da uzmeš tu regularnu cenu i kredit u npr Intesi, ako još uvek daju one super uslove koji su bili pred kraj godine. 

Plamen na Porsche mobility. 

https://cdn.volkswagen.rs/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/41060-161584-109493-161586-linkTag-child/default/e1cc2f07/1520588148/golf1-6tdi.pdf

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

@manson

Cekaj, B ili C segment na kraju? Naveo si 50-50 modele.

Za Clio mogu da ti kazem da sam se odusevio automobilom kada je objavljen i nista drugo nisam gledao da kupim. Onda sam ga provozao i totalno se razocarao. Od Corse, Fieste, Clia, Fabije, Pola i 208 ubedljivo mi je najlosiji za voznju i ukupan utisak. Bas sam se razocarao i zato ti ne preporucujem.

Ako hoces Francuza u B segmentu, razmotri Citroen C3, mada ti i C4 Cactus ulazi u budzet. Vozio sam prvi C4 i 1.6 dizel i bio je to dobar auto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dovlagsi said:

opet, verovatno mozes da izboksujes da ti bude ta niza cena i bez mobilitija

možeš, samo što ne možeš. probao ja u novembru, mnogo su me drkali i nervirali, u opciji bez mobilitija nisu hteli ni zimske gume da daju. Iznervirao sam se epski na ciganisanje i kupio drugi auto :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

[mention=5729]manson[/mention]

Cekaj, B ili C segment na kraju? Naveo si 50-50 modele.

Za Clio mogu da ti kazem da sam se odusevio automobilom kada je objavljen i nista drugo nisam gledao da kupim. Onda sam ga provozao i totalno se razocarao. Od Corse, Fieste, Clia, Fabije, Pola i 208 ubedljivo mi je najlosiji za voznju i ukupan utisak. Bas sam se razocarao i zato ti ne preporucujem.

Ako hoces Francuza u B segmentu, razmotri Citroen C3, mada ti i C4 Cactus ulazi u budzet. Vozio sam prvi C4 i 1.6 dizel i bio je to dobar auto.

B gledam uglavnom, C ove koji upadaju u budžet, pa ajd da ih pogledam. Tako da, B sa boljom opremom ili neki početni C.

Zato su mi favoriti Clio i Ibiza, i eventualno Leon.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dovlagsi said:

Bio sam na sajmu danas.

Leon.

Na jednom domacem forumu o kolima, decko kupio novog Leona sad skoro i ozbiljno se napatio sa menjacem nesto, ispostavlja se po komentarima da Seat ima problem sa manuelnim menjacem na dosta vozila....cudno, valjda isti menjac guraju kroz celu grupaciju a samo na Seatu baguje. Pa cisto da otvori oci i malo bolje se raspita ako krene u tom pravcu.

A mozda si ti u tvom komentaru mislio na cupru sa dsgom :p

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Elem, opet ja. Cini mi se da cene polovnjaka u Nemackoj nisu tako povoljne kao sto ljudi pricaju. Jedino objasnjenje je da nasi preprodavci kupuju udarane i reparirane automobile bez validinih papira koji su ovde jeftiniji i preko 30% pa ih onda valjaju po "povoljnim" cenama u Srbiji. Da ne duzim, ogranicen sam sa kupovinom auta na ovaj grad i okolinu gde sam sad, a takodje je visoko pozeljno da auto bude dizelas i karavan, zbog terenskog posla, potencijalno velike kilometraze i medicinske opreme koju cu morati da nosim po terenu. Tako da sam suzio izbor na ovo otprilike. S tim da poslednja dva oglasa pominju neto cenu bez pdva, to mi bas nije jasno, zasto na nekim oglasima toga ima, a negde ne. Pa zovem ovih dana kad mi prodje neka guzva i obilazim auto kuce da konacno uzmem nesto. Inb4 Golf najbolje auto!

Megan

Insignia

Pasat

Golf

Golf

Insignia

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i mene da se popisam po duletu :tf:

Svela mi se knjiga na 4 slova. Ja se u kola ne razumem, niti me zanimaju, ali kad je bal nek je bal

1. C220d Berline AMG edition
2. E200d 
3. BMW 5 novi model (520D)
4. Favorit - S90 momentum 

Svi imaju kurcaboce tipa kamere, parking, navigacija i slicne nebuloze. Svi su Automatic. Audi a6 neki prebudzeni je otpao, ne svidja mi se.
Jedini paramtear koji mi nista ne znaci je "prostran porodicni auto". TO nije parametar uzet u razmatranje.

3 hours ago, Dule_smor said:

Elem, opet ja. Cini mi se da cene polovnjaka u Nemackoj nisu tako povoljne kao sto ljudi pricaju. Jedino objasnjenje je da nasi preprodavci kupuju udarane i reparirane automobile bez validinih papira koji su ovde jeftiniji i preko 30% pa ih onda valjaju po "povoljnim" cenama u Srbiji. Da ne duzim, ogranicen sam sa kupovinom auta na ovaj grad i okolinu gde sam sad, a takodje je visoko pozeljno da auto bude dizelas i karavan, zbog terenskog posla, potencijalno velike kilometraze i medicinske opreme koju cu morati da nosim po terenu. Tako da sam suzio izbor na ovo otprilike. S tim da poslednja dva oglasa pominju neto cenu bez pdva, to mi bas nije jasno, zasto na nekim oglasima toga ima, a negde ne. Pa zovem ovih dana kad mi prodje neka guzva i obilazim auto kuce da konacno uzmem nesto. Inb4 Golf najbolje auto!

Megan

Insignia

Pasat

Golf

Golf

Insignia

Pasat brate, pasat

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

dule ne znam kakve si ti price cuo, ali nemci nisu sisali vesla i daju realne cene za svoja kola koja prodaju - jednostavno iz ugla prosecnog srbina, dobar polovnjak kosta mnogo

ono sto u nemackoj kupujes kod polovnjaka su, cista servisna knjizica i dobro odrzavanje, dobra voznja, realna kilometraza, realno stanje auta,  model pravljen za nemacko trziste, nemacko gorivo  :D nikada neces naci ultra povoljan a dobar auto u nemackoj

da, ovde se uvoze havarisana i lupana vozila koja se nalickaju pa se prodaju po ispodprosecnoj ceni - fazon 90% - MI SMO JEBENO SMETLISTE EVROPSKIH POLOVNJAKA

nisam se bavio uvozom polovnjaka, ali zivim u sapcu gde se svako drugi ili bavi tim ili je uvozio do sada 4-5 kom za sebe pa sam se naslusao tih iskustava da mi se smucilo :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U pravu si Dzi, to sam tek skapirao kad sam video kako stoje stvari ovde. U svakom slucaju gledam auto sa cistom servisnom knjizicom pa makar bio i Reno :D Salu na stranu Junkie, i ja bih vise voleo njemacko auto, ali tu mi je izbor suzen samo na VW, posto su bmw, mecka i audi van mog cenovnog ranga, a Opel je sranje po vama. A veruj mi nije lako naci dobrog pasata ili golfa ovde za 6k recimo, tako da ako zavrsim sa francuzom jbga.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, f4ts0 said:

Evo i mene da se popisam po duletu :tf:

Svela mi se knjiga na 4 slova. Ja se u kola ne razumem, niti me zanimaju, ali kad je bal nek je bal

1. C220d Berline AMG edition
2. E200d 
3. BMW 5 novi model (520D)
4. Favorit - S90 momentum 

Svi imaju kurcaboce tipa kamere, parking, navigacija i slicne nebuloze. Svi su Automatic. Audi a6 neki prebudzeni je otpao, ne svidja mi se.
Jedini paramtear koji mi nista ne znaci je "prostran porodicni auto". TO nije parametar uzet u razmatranje.

Pasat brate, pasat

Merc E klasa ofc

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

U pravu si Dzi, to sam tek skapirao kad sam video kako stoje stvari ovde. U svakom slucaju gledam auto sa cistom servisnom knjizicom pa makar bio i Reno :D Salu na stranu Junkie, i ja bih vise voleo njemacko auto, ali tu mi je izbor suzen samo na VW, posto su bmw, mecka i audi van mog cenovnog ranga, a Opel je sranje po vama. A veruj mi nije lako naci dobrog pasata ili golfa ovde za 6k recimo, tako da ako zavrsim sa francuzom jbga.

Moja logika je da posto tamo verovatno nemas problem da trazis parking mesto "izmedju dva drveta gde ne bi ni sanjao sa normalnim autom" (c) Laki sa Smartom :) a s obzirom da ces prelaziti velike kilometraze po otvorenom uzmes neku vecu limuzinu. Dakle svakako pre Passat/Insignia nego Megan/Golf. Plus ako ti dune da skoknes nazad do majcice Srbije ti opet komfornije putovanje. 

 

18 hours ago, f4ts0 said:

Evo i mene da se popisam po duletu :tf:

Svela mi se knjiga na 4 slova. Ja se u kola ne razumem, niti me zanimaju, ali kad je bal nek je bal

1. C220d Berline AMG edition
2. E200d 
3. BMW 5 novi model (520D)
4. Favorit - S90 momentum 

Svi imaju kurcaboce tipa kamere, parking, navigacija i slicne nebuloze. Svi su Automatic. Audi a6 neki prebudzeni je otpao, ne svidja mi se.
Jedini paramtear koji mi nista ne znaci je "prostran porodicni auto". TO nije parametar uzet u razmatranje.

Pasat brate, pasat

Nisam vozio nijedan od ovih ali sam sedeo u BMW 5 i u S90 i Volvo mi je ono 10 puta bolja varijanta. A i plus izbegavas "vidi ga gastos kupio mecku kao iz Zikine dinastije" situaciju :)))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dule_smor said:

Slazem se Zwerko, ali i Megan i Golfovi u linkovima su karavani isto...ok, jesu Insignija i Pasat malo veci, al mislim da nije velika razlika...

Nije toliko razlika vezano za prostor unutra, pogotovu što te verovatno ne interesuje prostor na zadnjim sedištima. Razlika je u medjuosovinskom rastojanju - što je veće auto je generalno gledano udobniji, bolje leži na putu i slično. Daleko od toga da Golf ne valja, ali postoji razlika u klasama između njega i Passata. 

Edit: Doduše kao što neko već reče valjda na ovoj temi, razlika u vožnji u odnosu na tvoj Baleno iz 90ih je kod bilo kog od ovih modela toliko nebo i zemlja da nisam siguran koliko ćeš primetiti te suptilne elemente :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, ne dirajte mi Baleno:). Videcu, gledacu da uzmem sta bude najsigurnije i najpovoljnije. Al me nerviraju Svabe, bio u par polovnih auto kuca i svi su u fazonu, jao u tom cenovnom rangu je bas tesko naci tako nesto, al evo na primer imate Golf 7 karavan za samo 12 hiljada. Mrs u kurac, necu da uzimam kredit dok sam na probnom radu i ne jos ne znam sta ce biti sa papirima.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...