Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

my 2c

Ako se plašiš da ćeš eventualno morati da se vratiš onda bih izbegavao Audija jer moraš imati na umu da svaka popravka na njemu mora da bude 50e a to na domaću doktorsku platu i nije baš malo.

Kad već prođeš tamo taj probni rad, lako ćeš kupiti nešto bolje a cena održavanja će ti biti nebitna.

Vrlo brzo ćeš dogurati do nečega starog ~5 godina sa uslovima tamo, tako da manje snebivanja, govori tiho i karaj strahovito, što reče neko nekad.

 

.

Link to comment
Share on other sites

uzmi auto koji ima najuredniju servisnu knjižicu, bez obzira na km i bez obzira na marku/model.
21. je vek - svi u evropi prave ista kola po barem nekim osnovnim industrijskim standardima (čitaj: bosch radi svima sve, od komponenti motora do metlica brisača).

eto jedino da možda dizelaše preskočiš zbog buduće praktičnosti, mada je i to nešto dalja budućnost, kao što je neko rekao ako i tada budeš vozio taj isti auto onda jebiga :)

22 minutes ago, jasamnepismen said:

my 2c

Ako se plašiš da ćeš eventualno morati da se vratiš onda bih izbegavao Audija jer moraš imati na umu da svaka popravka na njemu mora da bude 50e a to na domaću doktorsku platu i nije baš malo.

 

saće ti se javi džanki da ti kaže kako je vozio 10+ godina star audi u sloveniji i da to nije istina!

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Не знам колико је далека. Другар у Норвешкој (Осло) је купио електрична кола јер су му таксе и путарине на аутомобил са СУС мотором биле прескупе. И за оне мале Нисане се чекало, а Телсе једноставно нема довољно. Сваки дан се возе јер не живе поред посла и неће да седе 2 сата у јавном превозу сваки дан. Практично су натерани да возе на струју - не дословно, али дажбинама да. Колико су луди на западу, ценим да може нешто слично да се деси и са дизелима и да заврши са тоном и по смећа само тако.
Ово за Норвешку ми је додатно сулудо јер је тамо хладно и за сада је "домет" електричних аутомобила релативно мали. Немају сви Теслу С, јелте.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Nemaju svi Teslu S je u slučaju Norveške malo drugačija priča jer em im je veliki standard, em su zbog poreza obična kola baš mnogo skupa, pa ako dođeš do toga da je Tesla S na primer duplo skuplja od običnog Golfa benzinca onda je računica malo drugačija. Pritom je kod njih prošle godine najprodavaniji auto bio e-Golf koji je kad se uračunaju porezi i sve jefiniji od standardnog Golfa sa benznskim motorom. 

Ako bismo to prebacili na naš standard i naše cene, da meni košta e-Golf 15.000 evra koliko košta benzinac najverovatnije bih ga kupio. Plus su tu još drugi benefiti u vidu putarina, parkiranja, žutih traka i slično... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dovlagsi said:

uzmi auto koji ima najuredniju servisnu knjižicu, bez obzira na km i bez obzira na marku/model.
21. je vek - svi u evropi prave ista kola po barem nekim osnovnim industrijskim standardima (čitaj: bosch radi svima sve, od komponenti motora do metlica brisača).

eto jedino da možda dizelaše preskočiš zbog buduće praktičnosti, mada je i to nešto dalja budućnost, kao što je neko rekao ako i tada budeš vozio taj isti auto onda jebiga :)

saće ti se javi džanki da ti kaže kako je vozio 10+ godina star audi u sloveniji i da to nije istina!

Ohaiii

15 dina i 2 stvari:

a) premium auti ne crkavaju kao prosecan punto

b) vecina delova su tipski i nisu nista skuplji nego za passata i sl.

@Dule nemacki u nemackoj, nemoj sad da zajebavas. Uzmi onda golf 4 neki za 1000e i vozi dok ne nadjes sta bi.

Link to comment
Share on other sites

Da li si realan da u Nemačkoj razmišljaš o Francuzu ili Italijanu? :))) Naravno da Golf drži cenu kad je najprodavaniji model u Evropi poslednjih 20 i kusur godina fazon. 

Što se Focusa tiče ako gledaš benzinac u tom godištu to je onaj sa 1.0 motorom i moj ovaj majstor tvrdi da je sasvim ok motor uz ogradu da nema veliki uzorak još uvek koji radi redovno jer se kod nas slabo to uzima kao polovnjak. Mislim da ti je najbolje ovo što je Dovla rekao - ne vezuj se toliko za brend koliko da ima urednu istoriju održavanja, ne verujem da možeš nešto specijalno da se zajebeš s izborom u toj klasi i tom godištu. 

Edit: Tek sad vidim da si napisao 2008. godište, gde upada i ovaj moj :) Ja bih u tom slučaju ipak pre gledao noviji model, treću generaciju, pogotovu što je 1.0 benzinac dosta živahniji od ovih što nisu imali turbinu, a trebalo bi i manje da troši. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa kazete da se ne vezujem za brend, a ovamo kazes samo njemacko auto u Njemackoj heee! Novije ne verujem da cu imati kesa, pokusavam da ogranicim na 5k max, jer ce mi otici jos 1k za osiguranje i registraciju verovatno, jer ovi pederi ovde u osiguranju izgleda da ne mogu da mi daju potvrdu da nisam imao nezgode

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoje gore rekao i evo mogu da ponovim - kupices bilo koju marku, može i Lada, samo da je u što boljem stanju. Jebiga 10+ godina star auto je njima tamo smeće, tako da pitanje ko to tamo uopšte i prodaje. Zdrav razum kaže da uzmeš Golfa pre Insignije jer ćeš manje para izgubiti u post-prodaji, a nema sumnje da je Golf kvalitetniji auto na papiru.
Sve ovo si sigurno mogao i sam da zaključiš, nemoj prebacivati odgovornost i odluku na nas forumaše! :)

Da kupuješ auto star do 5-6 godina pa i da diskutujemo, ovako 10+ je stvar jasna ko dan

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ok, tako mi reci:). A nisam ja rekao 10+ godina star auto, vec do 10 godina max...ali problem je sto tesko moze da se nadje nesto mladje od 10 godina za 5k evra, a da nije neki mali auto ili dacija/lada sto ipak ne bih uzimao

edit, i zato kazem da mi se cini da nisu nesto posebno jeftiniji automobili u Nemackoj, i ovde moze covek da nadje solidan auto star desetak godina za 5k

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bio juče na sajmu, gledao malo, sedeo, i nije neki izbor, većinom mi deluje kao da je organizovano da rasprodaju lagere. A akcije... realno, ove akcijske cene bi trebalo da su standardne, tako da kapiram da su slične cene i cele godine, stalno imaju neku akciju. Nadam se :)

 

Nego, kupovina novog automobila u Srbiji? Jebem ga, treba nekada i nov auto kupiti, pa ajde sada, tako nešto razmišljam.

 

Budžet tu 15tak K EUR, uglavnom gledam neku B klasu, manje više sam sam u kolima ili još i suvozač. C mi realno i ne treba, mada sam i njih gledao. Motor benzin, tu negde 100-120ks.

Favoriti:

1. Reno Clio, gledam nešto ovaj Intense 1.2T 120ks,

http://www.renault.rs/download/cenovnik/clio.pdf

nekih 14,5K bi bio sa metalik bojom. Ima manje više sve, auto je dopadljiv, malo na unutrašnjost treba navići, francuski dizajn :) plastika onako ok pod rukom, ništa premium, slično ostalima u klasi. Probaj onaj 0.9T 90ks, ide OK, tako da kapiram da bi ovaj sa 120ks išao kao raketa, mini clio RS recimo. Neka kao mana doboš kočnice pozadi, i što je onaj gt line paket, samo vizuelni dodaci, nisu malo tvrdje namešteno oslanjanje i tako neki dodaci kao na prošlim GT.

2. Seat Ibiza

https://www.seat.rs/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/2543-15419-list-12502-link-linkTag-child/default/ba9fa71f/1521714930/cenovnik-ibiza-2018.pdf

skroz OK auto, bar ovo što sam sedeo, nisam vozio. Suprotnost od Clia i spolja i unutra. Po kvalitetu negde izmedju Fabije i Pola, malo bliže Fabiji, svidja mi se više od oba. Style paket skoro 13K EUR + doplata 1K full led svetla, 16 felne, parking senzori napred i nazad + kamera za nazad i još par stvati. I sa metaik bojom nekih 14,3K EUR, deluje korektno. Mana. ne vidim ih. Jedino možda ovaj 1.0TSI 95ks motor, pošto je nov. Zna neko nešto? Kapiram da bi trebalo OK da ide, nije nešto velik ni težak auto.

gledao još.

Seat Leon

https://www.seat.rs/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/2546-15434-list-12529-link-linkTag-child/default/22974e45/1521714948/cenovnik-leon-2018.pdf

style oprema, skoro 15K EUR, sa metalik bojom. Ima dosta opreme. Svidja mi se, unutra je skroz dobar, mesta dovoljno. Svidja mi se i dizajn unutra, ta neka VW jednostavnost. Opet motor, 1.2TSI 110ks, ne znam da li je dovoljan za ovoliki auto? Jes da mi C klasa baš i ne treba, ali opet cena je konkurentna, i skroz mi se svidja auto.

Kia Ceed

https://www.kia.rs/userfiles/attachments/download.php?file_id=6983659773a2e0e018a7efe19a7ac937

ne bih uzimao ništa ispod ovog LX Vision paketa sa 1.6 benzin motorom. I on je sa metalik bojom nešto tipa 14,5K, sajamska akcija. Deluje kao dobra kupvina, C klasa, OK je auto, korektan, ali nekako deluje zastarelo, i penzionerski.

Probao i Kia Rio, onako, nit smrdi nit miriše, ali samo ga nude sa onim 1.2 85ks motorom, to bi trebalo da je isti motor kao i Hyundai i20, ni malo mi se ne svidja.

 

Mazda 2

https://www.mazda.rs/Modeli/Mazda2/Specifikacije-i-cene

Ovaj G90 takumi  mi je zanimljiv, ispod ne bih išao, ali... razočaranje. Lepa je i sve, ali baš je mala unutra. Ja sam 185cm i deb'o, baš je neudobno, usko, iza mene teško da neko može da sedne.

I da, auto koji je 15K eur (sa metalik bojom) nema maglenke napred... Jedino što je lep, i materijali unutra su najprijatniji na dodir.

Ford me razočarao isto, Fiesta samo ona dizel trend paket na nekoj kao akciji, ružno i previše plastično, Focus samo ono što je ostalo može da se kupi, uskoro će novi model, po većim cenama naravno.

VW i Škoda, nisu interesantni pored Seata, ružniji i skuplji :)

Suzuki Swift me prijatno iznenadio mestom unutra, nekako je sve napravljeno za vozača, baš ima i mesta, i sve je gde treba i gde očekuje čovak da bude, ali onaj spoljašnji izgled mi se ni mala ne svidja. I plastika unutra je lošija malo od ostalih u klasi.

Ostali mi nisu delovali zanimljivo pa nisam ni zagledao nešto.

 

Šta mislite, razmišljati uopšte o novim kolima u Srbiji? Da gledam još nešto možda?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...