Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

On 1/29/2018 at 4:58 PM, voodoo_ said:

Radim neko istraživanje i pitam za drugara ofc

Je l postoje nova kola da su do 10 hiljada kod nas, a da ispunjavaju sledeće:

1. Benzinjara razumno povoljna za održavanje (nema poente uzimati skupljeg dizelaša zbog 90% vremena provedenog u gradskoj vožnji i 10-15 hiljada pređenih km godišnje)
2. Malo podignuta, al da ne liče na klasičan SUV (drugar iz istraživanja voli niža kola, al više mu je pun kurac beogradskih visokih kockastih ivičnjaka, deformisanih parkinga iz kojih štrče šahtovi i slično)
3. Pristojan kapacitet gepeka i zadnja klupa na koju mogu da sednu troje odraslih bez prevelike neprijatnosti

Da li ovakav jedan porodičan best baj postoji?!?

Pada mi na pamet Dačia Stepway ali svi živi kukaju da su enterijer, zvučna izolacija i ergonomija nula (mada npr. niko kod Dačije ne kuka na održavanje što je jako zanimljivo)

Ako uzmemo u obzir da drugar na primer trenutno vozi Punta a da se pod "porodičnim" automobilom i u kontekstu stavke 3. podrazumeva nešto što će biti malo komfornije, tj imati više prostora onda ti nije baš dobro razmišljanje u pravcu Sandero, Ignis, Fabia, Clio i sl jer će dobitak u prostoru biti zanemarljiv, ako ne završiš i sa manjim prostorom u slučaju Ignisa. Ja bih na tu stranu ipak gledao malo dugoročnije jer ako kupuješ auto za narednih 5-10 godina potrebe za prostorom će verovatno samo rasti. 

Daciu Sandero Stepway sam video unutra pre ovog poslednjeg restajlinga (ovaj je model bio samo ne sa ovim promenjenim farovima i sl) i baš je bilo pakleno loše. Sa druge strane nema problema sa održavanjem jer je to u principu prethodna generacija Clia, proverena priča, ali ja lično ne bih voleo da vozim to sigurno. 

Ono što možda možeš da pogledaš je Škoda Rapid Spaceback koji trenutno u "klot" varijanti košta 11.5k eur sa osnovnim benzinskim motorom ali je i ta oprema solidno pristojna ako uzmemo u obzir cenu. Što se prostora tiče je dosta bolji od npr Fabie, a eto ima i člano foruma koji vozi taj auto kao porodični pa može da da utiske iz prve ruke. Uz možda neki sajamski popust ili nešto bi cena mogla da bude malo i približnija toj od 10k, ali ovako kako si postavio zahteve mislim da je i tebi jasno da tražiš nemoguće :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 12/17/2017 at 10:05 AM, f4ts0 said:

ja ih nijesam nalazio. 2008+ golfovi da ista valjaju, ispod 100k km i da ne deluju sumnljivo su bili 8k +
Ne znam, verovatno moze nesto kod turaka da se nadje :D

 

zaboravih na ovo, apropo tvoje price da ne moze da se nadje Golf 5 za 5k da valja...ovo ispod 100k km cu zanemariti, nema sanse da nadjes 10 godina star auto koji je toliko malo presao...a za 8k+ mozes da nadjes svasta nesto vec

klik

klik1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zwerko said:

Ono što možda možeš da pogledaš je Škoda Rapid Spaceback koji trenutno u "klot" varijanti košta 11.5k eur sa osnovnim benzinskim motorom ali je i ta oprema solidno pristojna ako uzmemo u obzir cenu. Što se prostora tiče je dosta bolji od npr Fabie, a eto ima i člano foruma koji vozi taj auto kao porodični pa može da da utiske iz prve ruke. Uz možda neki sajamski popust ili nešto bi cena mogla da bude malo i približnija toj od 10k, ali ovako kako si postavio zahteve mislim da je i tebi jasno da tražiš nemoguće :)

Rapid Spaceback imamo kao službeni auto i enterijer je lošiji od italijanskog Punta, bez zajebancije :(

Od kragujevačkog Punta doduše nije, ona sintetička presvlaka i plastika su šoder kategorija za sebe

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, G!!! said:

e ovaj  a sta fali fiatu 500l, ono generalno

ja sam malo provozao ga i ono auto je vise nego korektan, udoban pregledan, motor sasvim ok (benzin)

jel primaju oni i dalje ono stari auto za neku kintu koju ti odbiju od cene ?

nema trenutno staro za novo, kapiram da će biti oko sajma. kad ima, onda onaj bazni model (sa mrtvim motorom) bude ispod 10k što i može da upadne u priču ovog budžeta, ali je on baš loš.

Link to comment
Share on other sites

Rapid Spaceback imamo kao službeni auto i enterijer je lošiji od italijanskog Punta, bez zajebancije :(
Od kragujevačkog Punta doduše nije, ona sintetička presvlaka i plastika su šoder kategorija za sebe
Ako ti je los enterijer u Rapidu onda u Sandero bukvalno nema potrebe ni da ulazis da pogledas. Ja samo ne znam da li je onaj koji sam ja vozio bila osnovna ili srednja varijanta, znam da nije bio najskuplja. Jbg, moras imati u vidu da je to nov auto oko 10k evra, ne mogu ti ni ocekivanja biti bas velika :)

Ali svakako oko sajma ce uvek biti nekih ok popusta pa treba sacekati, ako ne za ovu a ono za sledecu godinu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

vudicin ortak je speshl i misli da ce da preskoci probleme svog automobilskog neznanja sa kupovinom novog, sto nece, samo ce ga jebati jos jace kad krenu sa obaveznim servisima, kaskom i ostalim pizdarijama.

mene je audi za 4 godine sa sve kupovinom i servisima kostao koliko me rapid vec sada kosta sa nepunih godinu dana :D

Link to comment
Share on other sites

Potrebno je zeni pokazati emocije u vidu nekog mini automobila u ceni do 5k EUR.

E sad, ona je zapela za Alfa Romeo MiTo i nijedan drugi zbog izgleda...

Da li se isplati gledati ovako nesto, ili pak  postoji bolja solucija u (valjda je to) B segmentu na trzistu?

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11768008/alfa-romeo-mito-16-jtd-ch 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, eclctc said:

i nijedan drugi zbog izgleda...

ili pak  postoji bolja solucija u (valjda je to) B segmentu na trzistu?

Kontradiktoran si - ne postoji bolja opcija od one koju žena želi :)

Postoje reklo bi se razumnije opcije ali se Alfa ne kupuje razumom nego srcem! :) DIzel motori su im Fiatovi skroz kul i provereni sve ostalo na tom autu je Alfa - u najmanju ruku ćudljivo. Uz solidnog majstora to može da bude ok kupovina ali isto tako može da bude i noćna mora :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, voodoo_ said:

Nema Džankija, moraću ja:

Ma kakav žabarski auto LOL, samo Audi i VW (eventualno Škoda), švabo kad opravi

Zapravo, uzmi koji zena hoce, najebaces kako god okrenes, ovako bar imas neki fallback. Inace audi ili skoda, vw je bezveze.

@Rapid enterijer ... ne znam kakav je u klot opremi, u mojem je 3 generacije iznad bilo kakvog zabarskog kknpbb.

Jel kupio ortak taj novi auto za 10k jos?

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2018 at 3:06 PM, eclctc said:

Potrebno je zeni pokazati emocije u vidu nekog mini automobila u ceni do 5k EUR.

E sad, ona je zapela za Alfa Romeo MiTo i nijedan drugi zbog izgleda...

Da li se isplati gledati ovako nesto, ili pak  postoji bolja solucija u (valjda je to) B segmentu na trzistu?

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11768008/alfa-romeo-mito-16-jtd-ch 

kupi ženi za šta je zapela i gg, ovako ćeš samo svaka dva dana da budeš kriv kad joj nešto ne bude valjalo na tom drugom što si je isforsirao da kupi.

ovako možeš da joj kažeš "šta si tražila to si dobila" :))

Link to comment
Share on other sites

Dizel agregati koji su u Mitu su poprilično tromi. Ako hoćeš da uzimaš porodični autić, a često se i probijaš kroz grad, onda je to najbolja solucija u tom cenovnom rangu(kako za servise posle, tako za potrošnju, registraciju itd.)... Ali ako ti treba momački auto, zabavan, pouzdan - ideš na benzin verziju od 155ks ili 170ks ako naletiš sa DC diznama. https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11561923/alfa-romeo-mito-14-tutbo 

Baci pogled na primerak iznad. Fina oprema, prelepe retke felne, brembo kočnice, itd.

Predrasude oko Alfe, batali. Pogotovu za novije modele, one 147/156/GT od 2001-2006 krdže koje su uveženi iz Italije bez grama ulja u motoru sa 600.000, hvala im što su uporopastili kod nas Srba šta je ustvari Alfa :)

Link to comment
Share on other sites

Liek i said, zena bi koristila, te cenim da bi dizel 1.6jtdm od 120ks bio vise nego dovoljan...

Nemam predrasude prema Alfi, ali sam svestan da se kod nas uvozilo sve i svasta iz tog nekog perioda ranih '00-tih...Ono sto me jedino brine, znaci mimo redovnih servisa, su neka vanredna ulaganja, odnosno konkretno, koliki je seks kod nas naci delove i krstenog majstora za posle (imajuci u vidu velicinu trzista)?

Btw, svideli su joj se i BMW 1xx modeli, da li se u toj seriji moze pronaci nesto u tom cenovnom rangu a da nije krs ili bi iskazivanje emocija za tako nesto i dodatno kostalo?

Edited by eclctc
Link to comment
Share on other sites

Obrati pažnju ipak na ovo što Jorda kaže baš zbog toga što bi ga žena vozila - dizel je tromiji na niskim obrtajima i sl, benzinac možda jeste bolje rešenje za žensko i za grad, pogotovu ako se ne prelaze neke ekstremne kilometraže. 

Iz mog četvorogodišnjeg iskustva održavanja ženine Alfe 147 ima ok majstora, ima delova i nisu nešto preskupi. Čak se i polovni delovi lako nalaze na otpadu (uz ogradu da ne znam kakva je situacija s time za noviji MiTo). Naravno pre kupovine valja auto odvesti kod krštenog majstora na proveru jer ima stvarno leševa koje dovoze. 

Jedino može da se desi da odemo npr zajedno kod vulkanizera pa krene majstor da je ubeđuje kako nije Alfa za žensko, kako joj je mnogo bolje da je proda i da kupi Punta. I onda posle tog razgovora jedva ja preteknem :) Valjda svi alfisti razviju emocionalni odnos sa automobilom, to je odlika brenda. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pod obavezno je da se ode na pregled kod krštenog majstora, a imam par njih koji izlaze na "dejt". Ako vidiš neki autić da ti se svidi, javi se pa ću ti dati konakte. A majstora ima koliko oćeš. Oni najpopularniji su dalje od Beograda, ali svakako imaš i na Autokomandi, Ustanička, Resnik, Vranić, Zemun... Najbolje bi bilo čisto laički da odeš da vidiš auto dal joj se sviđa, i da ga probate bez cilja da ga kupite, pa razmislite i posle kako procedura nalaže. P.s. Uvek je najbolje zvati majstora koga znate i koji garantuje za vas, jer baš ima leševa kod nas, ali baš!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...