Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

1 hour ago, Lucky said:

ali eto, izgled vara! :))

Istina, ali 1 u 1000. :)

Nije (toliko) sporan izgled sajta, koji je frishki iz 2002., koliko cinjenica da ne mozes naci informacije koje su ti vazne za odluku da uzmes njihovu polisu. A nije da su nesto megapoznato osiguranje i da ime uliva poverenje...

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2017 at 3:21 PM, Mawtchie said:

Istina, ali 1 u 1000. :)

Nije (toliko) sporan izgled sajta, koji je frishki iz 2002., koliko cinjenica da ne mozes naci informacije koje su ti vazne za odluku da uzmes njihovu polisu. A nije da su nesto megapoznato osiguranje i da ime uliva poverenje...

od pre x godina su krenuli da štekaju na tim informacijama oko kaska, svi odreda.

Link to comment
Share on other sites

And now something completely different....

20046257_1532462230166183_1313567625_n.p


Elem, posle 20 soma za registraciju, istovario sam jos 28k za delove i jos 14k za ruke, majstor me odro (al kida kako radi jbg) a za delove evo jednog od dva fiskalna da vidite koliko jebeno kradu prodavci delova, ovo su veleprodajne cene koje preko shuraka izvlacim, delovi bi me izasli oko 50k da nije njega tako da eto, sreca u nesreci...   Megan 2 2004to vozim ko ne zna, radio sam veliki servis + novi prednji amortizeri (5500 oba), solje amortizera i manzetne plus sve nove plochice na svim kocnicama (imao nove od ranije kupljene) + onaj gumeni nosac auspuha.... Crnjomobil opet spreman da gazi male hobite po juznom Banatu   :tf:

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fatboy said:

And now something completely different....

20046257_1532462230166183_1313567625_n.p


Elem, posle 20 soma za registraciju, istovario sam jos 28k za delove i jos 14k za ruke, majstor me odro (al kida kako radi jbg) a za delove evo jednog od dva fiskalna da vidite koliko jebeno kradu prodavci delova, ovo su veleprodajne cene koje preko shuraka izvlacim, delovi bi me izasli oko 50k da nije njega tako da eto, sreca u nesreci...   Megan 2 2004to vozim ko ne zna, radio sam veliki servis + novi prednji amortizeri (5500 oba), solje amortizera i manzetne plus sve nove plochice na svim kocnicama (imao nove od ranije kupljene) + onaj gumeni nosac auspuha.... Crnjomobil opet spreman da gazi male hobite po juznom Banatu   

pa ti niggeru dao više para nego što ti auto vredi :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Boyka said:

1.9dCi?

1.5dci, 100 konja 74kw 5 brzina, 2004to.

- veliki servis
- prednji amortizeri, solje amortizera i manzetne
- plochice na svim kocnicama

Jbg, jos uvek mi lakse da pljunem 40-50k da full revitalizujem auto nego da istovarim 10-15k eur za nov ili "skoro nov"...  [:D] 
Razmisljam i dizne da obradim, mislim da mogu za 200eur sve 4 da sredim, sto je i manja potrosnja i bolja kontrola ubrizgavanja, bitno je da pumpa za gorivo ne izda...

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ma znam, bacio sam jeftin trol zbog kontenta :tf: Fin je to motor, i auto, znam dosta njih koje i dalje lepo služi, tako da mislim da nemaš šta da brineš (osim na tramvaje, naravno :tf: )

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, fatboy said:

1.5dci, 100 konja 74kw 5 brzina, 2004to.

Nek baci još neko komentar, ali po računu si uzeo 6l ulja, a koliko ja znam ni u jedan 1.5dCi ne ide više od 5l ulja. Nije da bi ti račun bio mnogo manji, ali ne znam zašto 6l :-)

Što se ostalog tiče, cena je malo jača za veliki servis, mislim da bi realnije bilo 30-35k sa rukama u zavisnosti od brendova koje bi uzimao, ali svakako si miran sada...

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dovlagsi said:

oćeš da ti kažem šta ulazi u tih 7k? :)

ovo što je vladan radio nije samo redovan servis

ma znam ja da je on radio veći servis, nego znam i koliko mene inače košta taj redovni ... negde oko 15-16k je bio u hondi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Boyka said:

Nek baci još neko komentar, ali po računu si uzeo 6l ulja, a koliko ja znam ni u jedan 1.5dCi ne ide više od 5l ulja. Nije da bi ti račun bio mnogo manji, ali ne znam zašto 6l :-)

Što se ostalog tiče, cena je malo jača za veliki servis, mislim da bi realnije bilo 30-35k sa rukama u zavisnosti od brendova koje bi uzimao, ali svakako si miran sada...

5L u motor, 1L u gepek pa dolivam kad treba.... Ova masina je presla 250k km pa je pozeljno imati litru za dolivanje posle nekog vremena, pogotovo ako se ide na more kolima i sl sto ja praktikujem...  :)

Raspitajte se koliko je veliki servis za vasa vozila, nemoj da se posle iznenadite..   :tf:

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Drugi put sam kupovao kola u zivotu i drugi put sam se zeznuo da gledam i razmisljam o novim, jer mi je stvarno zelja da jednom tako nesto uradim.

Opet sam dosao do zakljucka da bez 15k ne mozes da uzmes nesto sto je krsteno (verovatno moze da se diskutuje sta je kome to..) ali ako treba za jebenu kiu ceed platim 14k da bi imao alu felne u 2017oj godini onda mi cela ta prica nema puno dodira sa realnim zivotom. Ali bez automatske klime, tempomata i slicno ne mogu da vidim sebe da mi taj auto bude zanimljiv duze od 5 dana i da ga vozim godinama.

Nije za obicne smrtnike realno da priuste tako nesto i sjajno je voziti CLS kao Daki, ali nije to taj zivot :D

Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da kazem da za paket opreme kod Ceed-a npr, koji ima alu felne, kosta skoro 14k. Sto je tugica. I btw poserem im se po reklami na kojoj pise da kosta 9.999e govna govnarska :D

To sto glavni grad jedne drzave, koja trenutno udara po vestima kako je podignut standard, trenutno kopa pola grada dok 70% ulica ima udarne rupe nema veze sa tipom felni :D Vozim 18" trenutno jer je auto dosao sa tim tockovima i novim Pireli gumama a kad dodje vreme za zamenu provlacice se kreditna kartica !

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Alu felne po Beogradu jer voliš da ih popravljaš svake godine ili kako? :D

Ja iskreno posle 150k+ pređenih km po beogradskim ulicama zaista nisam imao taj problem. 

Edit: Naravno pričam o standardnim 16" alu felnama koje su ok za auto C segmenta, ne neka iživljavanja sa 18" i niskoprofilnim gumama. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...