Jump to content

laptop preporuka


urgh

Recommended Posts

cena oko 450 jura recimo.

treba da bude bele boje ili srebrne spolja, da za zenu:p

zanima me takodje kako se lenovo pokazao, posto mi je nesto zapalo za oko vec, i u sustini da li da idem na neki i5 procesor sa 4400 grafikom ili nesto slabi procesor sa 820 nvidia ili shta vec nadjem. nije gamer, max zahtevnost je da potera neki full hd film u sustini...

Edited by Urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

http://emmi.rs/laptop-računari-hp-probook-455-alu-156-qc-a8-7100-8gb-750gb-amd-.11.html?productId=45244

 

ili 

 

http://emmi.rs/laptop-računari-hp-450-g2-(j4s43ea)-156.11.html?productId=46555

 

nesto slicno sam uzeo u maju i ima sve sto ti treba (tera film od 40gb bez problema, i hon na high detaljima ako ti nesto znaci :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

cena oko 450 jura recimo.

treba da bude bele boje ili srebrne spolja, da za zenu:p

zanima me takodje kako se lenovo pokazao, posto mi je nesto zapalo za oko vec, i u sustini da li da idem na neki i5 procesor sa 4400 grafikom ili nesto slabi procesor sa 820 nvidia ili shta vec nadjem. nije gamer, max zahtevnost je da potera neki full hd film u sustini...

 

Lenovo samo ako ces thinkpad, a za te pare doticnog nema ja mislim. Plus thinkpad ja mislim ne postoji bele/sive boje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja imam probook već 4 godine, svaki dan ga akam u torbi ili rancu pa-bg i nazad. Nikad mu ništa nije bilo, niti se igde razmrdao. Tako da sa te strane thumbs up za hp.

Sa druge strane sam čuo neke priče da su kupili neku nešto drugu fabriku i da im je katastrofalno bio opao kvalitet izrade....
A možda me je neko i lagao, a možda sam i bio pijan kada je to neko pričao :D

Link to comment
Share on other sites

thinkpadovi su postali sramotno djubre :(

 

recimo t540p je nedostojan i slova t i slova p

 

Svaka generacija je sve losija. i uopste, posto u firmi imamo lenovo svi, sve su gore tastature i opsti kvalitet.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

thinkpadovi su postali sramotno djubre :(

 

recimo t540p je nedostojan i slova t i slova p

 

Svaka generacija je sve losija. i uopste, posto u firmi imamo lenovo svi, sve su gore tastature i opsti kvalitet.

true

u toj klasi trenutno elitebook/latitude samo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hijack

 

Potreban mi je laptop, najvise za skype, gledanje twitch-a, hd filmova i mozda da moze da potera hon/dotu2 eventualno(mada i ne mora).

 

Budzet je nekih 350e. Jel postoji neki bestbuy ili je sve u tom rangu manje-vise slicno?

 

edit : I da, da li moze za te pare da se uzme nesto ? :D

Edited by Marko)
Link to comment
Share on other sites

Samo gledaj ako mozes da uglavis neki i3 procesor recimo ovako nesto http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-pk-asus-x552lav-sx648d-156.11.html?productId=46374je za nijansu vise od 350 evra. Ja u toj klasi preferiram ASUS jer nije toliko plastican, tj malo je bolji kvalitet izrade, ali opet treba pogledati modele i uzivo. Koliko se ja secam integrisana Intel grafika moze da gura DOTU na nekim podesavanjima, a sve ovo ostalo moze da radi bez problema. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem na odgovoru, svakako ću ići da pogledam uživo.

A ovako što sam po net-u gledao zapao mi je za oko

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet-racunari/laptop-notebook-racunari/laptop-pk-acer-aspire-e1-570g-33214g50mnkk-15-6-i3-3217u-4gb-500gb-gt-740m-2gb-1184147.html

Malo je preko 350 ali mi se čini da je dobar za te pare.

E sad, na slici se vidi da je plastika. Da li to znači da će dosta da se greje ili to ne zavisi od plastike/aluminijuma/čega god.

U suštini mi nije toliko bitno da bude lep laptop, ali ne bih fazon da mi posle 1h zapali pantalone ako ga držim u krilu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto imao problem bas s Acerom i neintegrisanom grafikom (doduse Radeon). Posle tipa 4 godine je grafika krenula da se pregreva i brljavi, pojavljuju se neke pink tracice po ekranu kad se zagreje i sl, a pritom na laptopu nikad igrice nisu igrane. Servis je zakljucio da mora ploca da se menja sto je neisplativo, doduse na eksternom monitoru radi sve kako treba, tako da ga evo keva koristi kao desktop vec nekoliko godina. Ali je bolje ga zaobici. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

GeForce 820M je jako slaba grafika, cak i za laptop, bukvalno je samo za nijansu bolja od Intela, pogledaj recimo ovo poredjenje http://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=2643&cmp[]=2785&cmp[]=2873

 

U smislu grafike se po mom misljenju dakle ne isplati davati vise para. Eventualno ako ti nesto znaci sto Dell ima tri godine garancije, ako se dobro secam Asus ima dve. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...