Jump to content

IELTS General Training


Recommended Posts

Drugari jel polagao neko u skorije vreme ovaj test engleskog?

 

Raspitivao sam se dosta vec, vidim da je test "tezak", bolje reci intenzivan posto se radi bez prekida 3 sata, writing, reading i listening, dok se speaking radi u odvojenom terminu.

Ima li neko savete za spremanje testa, koliko ste spremali, po kom programu, sami / sa profesorom, torrenti / knjige, itd?

 

Thx

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam polagao IELTS ali jesam TOEFL. Polozio sam ga iz prve bez ikakve pripreme, samo uz poznavanje engleskog iz filmova, igrica i srednje/osnovne iako su mi par rur nevernih Toma predvidele fail :D Od par ljudi koji su polagali oba sam cuo da je IELTS laksi od TOEFL-a sto i ovaj clanak potvrdjuje.

http://tasnianowrin.wordpress.com/2013/12/02/toefl-vs-ielts-which-one-is-easier-which-one-should-you-take/

Nemoj da uzimas ovo zdravo za gotovo i spremi se kako valja.

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Raspitao sam jos ovih dana, IELTS test ima dve verzije, General Training (za imigraciju) i Academic (za nastavljanje stugija preko). Speaking i Listening delovi testa su isti a Writing i Reading se razlikuju u ove dve verzije, i svi kazu da je GT laksi od Academica.  Ja se isto uglavnom oslanjam na znanje engleskog iz filmova, igara, nesto knjiga itd ali cu svakom slucaju uzeti da se spremam za test.

 

Ne verujem da ce mi biti problem ispit, polazem 29. januara, mogu tad napisati kako sam prosao.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Ја бих додао да ни један од поменутих тестова не може да се прође и падне. Може само да се скупи толико и толико поена. Да ли је то довољно за то што си наумио, то је друго питање. Ја сам спремао тофл са разним материјалима са нета, књиге, припремни тестови.

Тест јесте интезиван. Пробај да скинеш негде пробни тест, мислим да би требало да има и на сајту пример, и одради цео тест у предвиђеном року и види где си. Немој да радиш део по део. Ово важи за оба теста. Тако ћеш да видиш да ли треба да се цимаш да се уклапаш у форму и временско ограничење или ти енглески шкрипи.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre par godina išao na kurs za IELTS i ne sećam se detalja sada ali sam siguran da ti znanje engleskog iz filmova i igara nije dovoljno. Na kraju sam batalio priču pa ne mogu da ti prenesem iskustva sa ispita, jebiga :D

Ono čega se sećam je da se dobar deo testa zasniva na foricama, tipa u listening delu skontaš da je rekao nešto pa se posle kao ispravi i kaže neku drugu informaciju i slični trolovi. Dakle najbolje bi bilo da nađeš nekoga ko može da te uputi do detalja u celu priču ako ti je cim da platiš kurs ali bih ti definitivno preporučio da ideš na kurs jer ćeš lakše ući u fazon.

Edited by dobrivoje
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam bash shta smatrate pod engleskim iz filmova i serija, ako mozesh da gledash film/seriju i bez problema razumesh sve onda dobro znash engleski, tj. bar reading/listening?

 

Meni je toefl bio smehotresno lak i "spremio" sam ga za 2h, nashao sam fore kako se radi writing, tj. na shta da obratim paznju.

 

Svako ko dobro zna engleski moze da polozi oba bez neko prevelikog truda. E sad samo treba da izmerish u odnosu na nekog ko dobro zna koliko znash bolje/gore. :)

.

Link to comment
Share on other sites

Hehe to sam i primetio, da ljudi imaju do jaja oprecna misljenja, jedan lik je u fazonu "pretesko brate, treba ti jedno 1000 evra za casove  i godinu dana da spemas, moja drugarica predaje engleski i pala je dva puta, tek iz treceg polozila" (njegove reci bukvalno) dok su drugi u fazonu "nije tesko, naucis forice i to je to".

 

A i to znanje iz filmova/ igara je relativno, nije isto da li igrao PS: Torment ili NBA Jam [:D]

 

Polaganje testa kosta 19500 dinara, zato cu i ici na pripremu da ne bih zbog gluposti losije uradio test nego sto treba.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...