Jump to content

Marvel Movies & TV - MCU, Fox, Sony, etc


Recommended Posts

2 hours ago, millancche said:

Bitno je šta kažu jer, recimo, neki mogu da pričaju gluposti i ponašaju se kao debili, i budu za to prozvani i kažnejni, a zaštićeni, kao ona, ne moraju da odgovaraju ni za šta.

Kada Brus Vilis ili Harison Ford očajno odglume samo da odrade film i uzmu pare, svako ko to tako doživi ima pravo da iznese to mišljenje, pa ako se dosta ljudi slaže sa tim, ok, ako ne, sve opet ok. 

Ova kada očigledno odglumi očajno i nezainteresovano i odsutno, i film taj doživi samo kao priliku da bustuje svoj aktivizam, i neko to uoči i proba da iznese to mišljenje - automatski i bez ikakvih argumenata biva obeležen kao sexist i mysoginist. Paradoksalno, obzirom da ta ista osoba istovremeno, najverovatnije, ima prepozitivno mišljneje o Wonder Woman, Ripli u Alien, Sari u Terminatorima etc etc...

Meni se svideo Captain Marvel. Bree mi je super odglumila isfrustriranog Top Gun Tom Kruza, imali su nekoliko dobrih fora gde je film odskočio od superherojskog šablona.

Što se tiče ostalog, koga boli kurac šta van filma priča kad živimo u zemlji gde nam se deca leče SMS porukama, Vulini nas spremaju za novu rundu sa Kosovskim Albancima i gde mi komšiji traže 5.000€ evra da ga ne bi skinuli sa liste za transplantaciju organa.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Pa baš je bitno šta priča zbog svega toga što si naveo, jer ono što ona radi, kako vidi svet i kako "aktivizira" je ekvivalent toga kao kad bi Slobda Mićalović podigla akciju da se tvom komšiji i njemu sličnima kupi karta za neku njenu predstavu ili film, umesto da se taj novac i napor usmere na, ne znam... možda... lečenje onoga što ga muči???

Bukvalno to ona radi, jebeš to što neprivilegovanim manjinama realno pre svega treba obrazovanje, zdravstevna zaštita - ona misli da im trebaju karte za njen film i da više njih poželi da bude filmskim kritičarom or something.

A ne smeš da je napušiš zbog og debilizma, jer si onda automatski seksist.

 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jose Jimenez said:

I tvoje rešenje je da ideš okolo i vičeš "njen cilj je sranje"?

Ti baš imaš viška vremena na pretek.

Baš naprotiv, nemam, ali imam dovoljno da se informišem i izrazim zabrinutost u vezi sa nečim što me zanima i do čega mi je stalo. Ne mogu da se otmem utisku da će ljudi poput nje uništiti i zabavu, a jednog dana i mnogo važnije i kritičnije stvari u društvu. Daj bože da ja grešim i da si ti u pravu, svakako :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millancche said:

Baš naprotiv, nemam, ali imam dovoljno da se informišem i izrazim zabrinutost u vezi sa nečim što me zanima i do čega mi je stalo. Ne mogu da se otmem utisku da će ljudi poput nje uništiti i zabavu, a jednog dana i mnogo važnije i kritičnije stvari u društvu. Daj bože da ja grešim i da si ti u pravu, svakako :-)

sry, al imaš. Gledaš film da se zabaviš, ne da analiziraš njene lične stavove u RL. Možda i tvoj mesar ima lični stav da vikendom gađa mačke kamenjem, ali je tebi bitno da ti da dobro parče mesa i da ti ne pljune u to što ti zapakuje, a ne šta on radi vikendom

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

s tim sto taj mesar ne bi drzao javne govore kako treba vikendom gadjati macke kamenjem, a ako bi, onda bi bilo skroz normalno da prokomentarises kako je doticni vrlo vjerovatno poremecen, bez da neko implicira da imas vremena na pretek si besposlen posto si nasao za shodno da ocjenis tog mesara kao potencijalnog psihopatu iako, pazi, iako ti ne pljuje u meso

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Ne bih dalje da se upuštam u ove rasprave na temu specifično ovog filma, glupo je, stvarno, nisam gledao film... Polazim od pretpostavke da je loše i odsutno odglumila jer tako deluje u trejlerima, iskreno. Možda grešim, možda je u filmu ok, možda je i sam film ok, gledaću ga prvom prilikom, pa dati konačni neki svoj sud, ako ikog bole k, a ne bole :D

Ionako ne smeš reći da je loša i ako bude objektivno loša, jer ćeš biti obeležen kao sexist.

@mladenq @Highl1 @Highl1 (dva hajlija ima, go figure!)

Ajmo na mesara - suština onoga što me jebe je - ako ti je mesar bjel čovjek, i uvali ti trihinelozno meso, tužiš ga, ubiješ boga u njemu. Ali ako je žena mesarka ili crnac, ne smeš da se žališ što ti uvalio/la trihinelu, bićeš ti kriv, rasista ste i seksista i ti i tvoja novopridošla trihinela. Takav ti je svet sad postao, ijbg, trigeruje me to mnogo, iskreno.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

milanche, treba naravno da se žališ, po meni ovde je priča više bila da li komentarišemo stavove glumaca ili gledamo kako oni glume. Normalno je da će glumca da pitaju za lično mišljenje pre nego mesara, ali meni to uopšte ne utiče na to da ga ocenjujem kao glumca. I Vudi Alen je lud, pa ima dobre filmove. I gomila drugih javnih ličnosti je podržavala Hilari, pa ih gledamo i dalje. Lista može da ide unedogled sa tim ko ti odgovara, a ko ne. A praćenje ličnih stavova po meni jeste imanje vremena na pretek, nhf :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ja bih zabranio lične stavove

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Yeah, fuc you SHW! :-D

@Highl1 @Highl1

A onda opet dismisovanje mog stava/argumenta/kritike samo na osnovu implicirane ideje da sam možda besposleni bolid koji nema šta pametnije u životu da radi nego da prati te stvari i da na njih reaguje meni opet mnogo liči na ono - "ne, niste u pravu da je Poslednji Džedaj/Ghostbusters 2016 sranje, već ste vi samo ženomrsci i rasisti". Iliti, Hajli, što si besposlen, što se žališ na mesara što ti uvaljao trihinelu, pa i ona je živo biće, borimo se za prava trihinela i crnih žena mesara :D

Inače, voleli mi to ili ne, angažman glumca u modernom ogromnom blockbusteru je mnogo više od samo toga da izađe iz prikolice i iščita redove. Ti milioni koje dobiju podrazumevaju i promocije, intervjue, stvaranje neke atmosfere i pozitvne energije oko svega toga da ljudi požele da odu da gledaju film. Mark Hamil je žestoku packu dobio što je kenjkao po Poslednjem Džedaju, objektivno govnetu od filma, a ona neće dobiti nikakvu kaznu zato što je iznervirala masu ljudi svojim glupostima.

Inače, da sklonimo i to sa puta - caka zbog koje sam upućen malo u ovo nije zato što nemam pametnija posla, pa sve to pomno pratim zakovan za ekran, vadim beleške i gutam sladolede u svom podrumu :D  Činjenica je da sam zaista aktivno ispratio nekoliko rivjua, reakcija i analiza od Poslednjeg Džedaja na YT, zaprepašćen očajnošću tog filma, lajkovao i zapratio te kanale, i od tada mi redovno i te izjave i druge prateće stvari vezano za filmove, i reakcije i analize tih izjava redovno izlaze na Recommended i u Autoplay. Za to vreme ja, najčećće, popravljam neki fon, komp ili laptop,  a YT se vrti umesto muzike. Eto kako, otprilike, sam ja besposlen i imam viška vremena da to pratim i znam, jbg. Daily job mi je neka čudna mešavina IT supporta i servisa,  tako koncipiran da mogu da uđem i na RUR, pročitam nekoliko topika i informišem se o nečemu što me zanima, i ponekad odvojim minutu da nešto napišem tamo gde mislim da imam šta da rečem. Član Rura sam 14 godina, manje od 3k postova imam, ne 10k, ne 16k, ne 25k. Drugih foruam nemam :-D

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Nope. Zvuči kao nešto što mora da kaže čovek čije mišljenje ili argumente na neku temu neko odbaci na konto implicirane, a neproverene pretpostavke da nema pametnija posla. TLDR: Meni se uz pametnija posla vrti Youtube na autoplay, i idu te informacije ,vesti, intervjui, trejleri, reakcije na trejlere etc. To slušam umesto muzike i radija dok paralelno radim pametnija posla. Na osnovu toga što čujem odlučim da li ću ići u bioskop da pogledam neki film, kući ih skoro da i ne gledam.

Kada Hajli pokaže da poznaje fudbal bolje od mene, ja nikad ne bih optužio čoveka da je besposleni nolifer koji po ceo dan samo gleda fudbal. Prvo, otkud ja to znam da je tako, a sve i da jeste takav, to ne umanjuje jačinu i ispravnost njegovih argumenata u fudbalskoj raspravi, bar ne u mojim očima. Čovek mi je davno pokazao da zna bolje i šta mene briga da li po ceo dan sedi u podrumu i gleda fudbal, ili šta radi u privatnom životu, i kako zna što zna.

Generalno, mene baš opasno trigeruje i smeta mi cela ta SJW priča,  trigeruje me do nekih baš ekstermnih reakcija. Ne bih više da kvarim ovaj topi k tim pričama, napisao sam malo na tu temu šta mislim i tamo u Vampire Bloodlines 2 topiku. U mojim očima sve je to jedna ista SJW klika koja štetno deluje i na film, i na video igre, i na mnogo bitnije stvari u društvu. Ali ne bih više o tome ovde, vidim i sam da kvarim topik. De da vratimo priču na same filmove, šta se još kome dopalo il inie dopalo u Marvelki, vredi li gldati u bioskopu, etc etc.

 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mladenq said:

zajebavam se?D

A zvuči kao nešto što bi možda Hajli i Jose napisali ozbiljno, jbg. :-D A i stvarno kenjam, kukam da oću manje SJW leve politike u i okolo svojih filmova i igara i entertainmenta uopšte, a onda prosipam neku alt-desnu politiku u reakciju na to. Ako je topik striktno onda samo za raspravu iskljuivo o tome kakav je film kao end-produkt bez uplitanja u politiku u i oko filma, ok, I'm in. Nastavimo tako!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

svi hoćemo manje SJW politike, treba samo akumulirati bes, sublimisati ga i komprimovati pritiskom, čuvati ga hladnog i neaktivnog za trenutak kada će moći biti upotrebljen.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

a i sto vise pricas o nebitnim SJW likovima to im vise dajtes na znacaju :P

mada generalno to njihovo proseravanje debelo ide na zivce vremenom, ne jos kod nas u nasim zivotima jer imamo dovoljnih problema ali se i to pocelo pokazivati i prikazivati kojekuda od kojekakvih akcija po beogradu, do statusa/tvitova mladjih ljudi koji izarazavaju solidno sjeban nacin ramisljanja koji ne vodi u pravom pravcu reklo bi se

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Debeli said:

YOU RANG?

THY BIDDING? .?D

@G!!! 

10 minutes ago, G!!! said:

... pocelo pokazivati i prikazivati kojekuda od kojekakvih akcija po beogradu, do statusa/tvitova mladjih ljudi koji izarazavaju solidno sjeban nacin ramisljanja koji ne vodi u pravom pravcu reklo bi se

A bukvalno sve vreme dok sam pisao ono, mislim i na to što si ti pomenuo, ali reko ajde da koliko toliko ostanem u priči o filmovima i stvarima oko filmova. Što i sada predlažem.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Кинези, рецимо, верују да је заблуделе могуће преваспитати, за разлико од нас, са Запада, који правимо гробнице и доживотне гулаге. додуше, ради се о партијској линији, али је неупитан резултат: рехабилитовани другови постају најватренији припадници Партије.

може много да се научи од Кине. 

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ok, intervju sa glumcima nedelju pre premijere najvećeg Marvel filma nije dobrodošla tema na rur topicu "Marvel Movies & TV - MCU, Fox, Sony, etc", check.Bitna tema je moja lična stvar zašto sam poslušao intervju i te stvari ne treba nikog da interesuju jer ti misliš da nikog ne bi trebalo da interesuju.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Opet je sve to, kao, tvoje mišljenje, čoveče. Meni je zanimljiva MCU tema kontorverza oko Brie Larson, i ova dva intervjua. Ovo nisu njihove lične stvari, ovo je sve u vezi sa filmovima (onoliko koliko smeju o filmivima, a što jeste malo, slažem se).

Ako (kada) bude post sa intevjuima iskuliran, zaključiću sam da to nikog ne zanima (evntualno da je forum dumro), pa neću to više ni deliti. Ne trebaš mi ti da me učiš da li je ok to pogledati ili pokrenuti to kao temu IRL ili u online raspravi.

Podelio sam ih u rur-ov MCU topik, a da nisam, niko ništa ovde na temu MCU od Captain Marvel do danas ne bi ništa ni napisao, a evo premijera Engame je pred vratima. 

Hajde ti podeli nešto pametnije i po tvom mišljenju svrsishodnije i zanimljivije ovde li negde drugde. Neki post da vidim jednom od tebe da ima temu i smisao i suštinu, a da nije shitpost ili trolovanje neko?

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...