Jump to content

Mis za CS:GO


hope

Recommended Posts

Pozdrav drugari, zanima me koji je po vama najbolji mouse za Counter Strike GO, ali i za ostale FPS pucacine :)

Meni je izbor Steelseries Sensei, jednostavno mi najvise odgovara a i ima prilicno dobar laser, i po meni je jedini koji moze da stigne logitech ili deathadder :)

Molio bih vas i da objasnite zasto, kontam da ovde dosta zavisi od osobe do osobe, pa ono, pisite :)

Edited by hope
Link to comment
Share on other sites

Све је индивидуално, реално у топ класи мишева нико не може да извали разлику само је битно који произвођач више лобира.

Искрено, Sensei је пун непотребних глупости али је зато Sensei RAW прави погодак (имам га већ 2 дине, пре тога сам имао XAI).
DA ми се не свиђа због облика, а да не причамо о g400 који је као да држим бубрег.


Желео бих да чујем утиске од некога ко је имао прилику да користи Zowie EC2 или неки други :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

da mogu da nabavim, uzeo bih zowie fk odmah. koristim trenutno kanu v2, promenio sa rivala jer je rival preveliki za claw grip. probao sam sensei-a i ne mogu da koristim te laserske sa akceleracijama i ostalim glupostima

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Prvi mis koji sam ikada kupio je x7 valjda od a4tech, onaj mali mis koji je tad mogao da menja svetla na skrolu(zamisli), i imao je dugme gde bi mogao da ispalis dva metka. Dobro me je sluzio ali sam ga vremenom prerastao, jer je stvarno mali... cela igraonica je bila opremljena mx518, tako da je to drugi mis koji sam koristio i koji i dalje imam kod kuce. Posle toga sam uzeo g400 koji sam skoro prodao, maltene isti, uvek mi je odgovarao, opet kazem verovatno jer sam mnogo vremena provodio u igraonici. Pre godinu dana uzeo sam Bloody v7 mis, a4tech, mislim da su oni i napravili x7 koji sam vec pomenuo, samo sto je ovde bila fora da ima da ispali tri metka odjednom. Nije bio mali, ima lep dizajn, pa sam odlucio da ga uzmem jer kosta oko tri hiljade. Posle se ispostavilo da moras da doplatis 2000din da bi mogao da koristis ta tri metka da ispali, i plus da dobijes da ti svi metkovi idu u jednu tecku(dakle, rafal sa kalasem, sve ide u jednu tacku), sto se naravno gleda citom, nisam siguran da li ga valve prepoznaje ali kada se gleda demo to je sigurno to, tako da ga ne koristim za igranje kantera(citerski mis, za sta, single player igrice?, bzvz). Drugar uzeo rival-a, pa sam na preporuku uzeo i ja, koristim ga oko par dana i da budem iskren ne svidja mi se, ne znam da objasnim zasto. Skroz mi je cudno kad klikcem levi klik, skoro kao da nisam pritisnuo... 

Napisao sam sastav ali cisto da napisem iskustva sa svim misevima kojima sam imao, pa tako mogu reci da me sto se tice kantera najbolje sluzio g400, ali sigurno nisu budale ovi sto igraju profi pa koriste druge miseve, uglavnom ove koje ste gore naveli :)

i jedino sto sam primetio stvarno za taj zowie, cini mi se kao da ga najvise ljudi cene, dok je steelseries ipak prejako ime, iako ima naravno i dobru opremu

Edited by lancemi3d
  • Downvote (-1) 16
Link to comment
Share on other sites

x7 nije imao svetla na skrolu vec si mogao da menjas dpi kao i na gomili drugih gejmerskih miseva

 

za bloody, kako mislis da doplatis 2000 da mozes da koristis to dugme? kome doplatis i sta oni urade tom misu pa da to dugme funkcionise?

 

ti decko stvarno pises toliku kolicinu gluposti da to nije realno

Edited by Vlada_
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Posle se ispostavilo da moras da doplatis 2000din da bi mogao da koristis ta tri metka da ispali, i plus da dobijes da ti svi metkovi idu u jednu tecku(dakle, rafal sa kalasem, sve ide u jednu tacku), sto se naravno gleda citom, nisam siguran da li ga valve prepoznaje ali kada se gleda demo to je sigurno to, tako da ga ne koristim za igranje kantera(citerski mis, za sta, single player igrice?, bzvz

Je-bo-te

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

x7 nije imao svetla na skrolu vec si mogao da menjas dpi kao i na gomili drugih gejmerskih miseva

 

za bloody, kako mislis da doplatis 2000 da mozes da koristis to dugme? kome doplatis i sta oni urade tom misu pa da to dugme funkcionise?

 

ti decko stvarno pises toliku kolicinu gluposti da to nije realno

hmm, s obzirom na situaciju mis nisam koristio dugo. Kada sam ga kupovao u games, decko koji radi tamo mi je rekao da volim da cheat-ujem i nasmejao se, sto tad nisam skapirao. Kada sam dosao kuci, instalirao sve gluposti za misa, rekao mi je da se doplacuje tipa 20e da ti svi metkovi idu u jednu tacku. Takodje, prvih hiljadu klikova je besplatno/test, verovatno kako bi ljudi stvarno i kupili to. Dugme kao dugme radi naravno, ali ne ide sve u tacku. Brzo pisem i cesto i editujem svoje postove kada ih ponovo procitam. Poslednji put ti se pravdam za bilo sta. 

  • Downvote (-1) 5
Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno i igram na Steelseries Sensei Frost Blue, i kontam da mis ima problema sa laserom na 1000hz kada se jako povuce.. I isao sam nazad da ga vratim posle 3-4 meseca i ovaj novi koji sam uzeo ima isti problem.. :)
Mis je kidalica inace i po obliku i po performansama, samo ta mala zamerka za te neke brze pokrete pri 1000hz i 400dpi ne registruje kako treba.. Da se pitam i da imam kesa uzeo bih deathadder 2014 ili zowie fk1 laganica.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja trenutno i igram na Steelseries Sensei Frost Blue, i kontam da mis ima problema sa laserom na 1000hz kada se jako povuce.. I isao sam nazad da ga vratim posle 3-4 meseca i ovaj novi koji sam uzeo ima isti problem.. :)

Koju podlogu imas? 

Ja sam imao takav problem sa Logitech G9 i nekom A4 Tech mp500 podlogom (cloth je kao i obican QcK), onda sam uzeo SS Limited Na'Vi (koja je kombinacija rubber+cloth) i nisam imao problem ni na njemu, ni na Xai-u ni na Sensei Raw-u. Uvek sam igrao na oko 400 dpi, 1000 Hz i ingame sens 1.5 a sada sam presao na 810CPI (ili dpi, kako 'oces) i 1000Hz i ingame sens 1 i sve je kul. 

edit: koliko se secam tada sam guglovao i nasao da se brdo ljudi zalilo na laser + cloth podlogu..

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Prvi mis koji sam ikada kupio je x7 valjda od a4tech, onaj mali mis koji je tad mogao da menja svetla na skrolu(zamisli), i imao je dugme gde bi mogao da ispalis dva metka. Dobro me je sluzio ali sam ga vremenom prerastao, jer je stvarno mali... cela igraonica je bila opremljena mx518, tako da je to drugi mis koji sam koristio i koji i dalje imam kod kuce. Posle toga sam uzeo g400 koji sam skoro prodao, maltene isti, uvek mi je odgovarao, opet kazem verovatno jer sam mnogo vremena provodio u igraonici. Pre godinu dana uzeo sam Bloody v7 mis, a4tech, mislim da su oni i napravili x7 koji sam vec pomenuo, samo sto je ovde bila fora da ima da ispali tri metka odjednom. Nije bio mali, ima lep dizajn, pa sam odlucio da ga uzmem jer kosta oko tri hiljade. Posle se ispostavilo da moras da doplatis 2000din da bi mogao da koristis ta tri metka da ispali, i plus da dobijes da ti svi metkovi idu u jednu tecku(dakle, rafal sa kalasem, sve ide u jednu tacku), sto se naravno gleda citom, nisam siguran da li ga valve prepoznaje ali kada se gleda demo to je sigurno to, tako da ga ne koristim za igranje kantera(citerski mis, za sta, single player igrice?, bzvz). Drugar uzeo rival-a, pa sam na preporuku uzeo i ja, koristim ga oko par dana i da budem iskren ne svidja mi se, ne znam da objasnim zasto. Skroz mi je cudno kad klikcem levi klik, skoro kao da nisam pritisnuo... 

Napisao sam sastav ali cisto da napisem iskustva sa svim misevima kojima sam imao, pa tako mogu reci da me sto se tice kantera najbolje sluzio g400, ali sigurno nisu budale ovi sto igraju profi pa koriste druge miseve, uglavnom ove koje ste gore naveli :)

i jedino sto sam primetio stvarno za taj zowie, cini mi se kao da ga najvise ljudi cene, dok je steelseries ipak prejako ime, iako ima naravno i dobru opremu

ti nas sprdas kunem se

  • Upvote (+1) 1

<3 Dorica

Link to comment
Share on other sites

Koju podlogu imas? 

Ja sam imao takav problem sa Logitech G9 i nekom A4 Tech mp500 podlogom (cloth je kao i obican QcK), onda sam uzeo SS Limited Na'Vi (koja je kombinacija rubber+cloth) i nisam imao problem ni na njemu, ni na Xai-u ni na Sensei Raw-u. Uvek sam igrao na oko 400 dpi, 1000 Hz i ingame sens 1.5 a sada sam presao na 810CPI (ili dpi, kako 'oces) i 1000Hz i ingame sens 1 i sve je kul. 

edit: koliko se secam tada sam guglovao i nasao da se brdo ljudi zalilo na laser + cloth podlogu..

Igrao sam na 3 ili 4 podloge od kad ga imam.. [volim da ih menjam cesto] Evo ti lista, bukvalno sam na sve 4 imao isti problem sa laserom..

Steelseries QCK+ heavy

Steelseries NaVi

Razer Mantis Control Big

Razer Goliathus Speed Big [trenutna]

Ljudi iz servisa koji sam kontaktirao su rekli da ceo taj serijal ss miseva iz 2011 ima problem sa laserom, kao fazon neka fabricka greska.. ko zna :)

Moguce je i da me je usralo 2 puta da dobijem loseg, prvi je imao isti problem samo mnogo gori (laser je ludeo i na manjim brzinama ruke itd), a ovaj pici samo na bas brzim...

Mada sve u svemu, mis je predobar.. na svaki lan ga nosim i nikad, ali nikad nisam imao primedbu na njega osim tih par sitnica..

Takodje, ruke mi se znoje nenormalno dok igram ali bukvalno ne primecujem zbog oblika i teksture povrsine misa.

Tako da ono, mis je jeftin relativno, ali i kidalica sve u svemu.. :)

 

Link to comment
Share on other sites

 bukvalno sam na sve 4 imao isti problem sa laserom

Takodje, ruke mi se znoje nenormalno dok igram ali bukvalno ne primecujem zbog oblika i teksture povrsine misa.

kidalica

 

 

za te neke brze pokrete pri 1000hz i 400dpi ne registruje kako treba

 

ovaj miš je sve samo ne kidalica, jebiga. 

 

Po meni je najbolji inteli 3.0, ubedljivo. Imao sam ga, ali sam ga nazalost polomio, pa sam ga zamenio sa g400. Nemam neke zamerke, odlicno radi, da kucnem u drvo. Pored njega, voleo bih da imam i neki steelseries mis, tipa kana ili sensei raw :)

 

da, da, sjajan miš sem što hoće da skoči sam od sebe i pokenja ti se u partiju. :D

Link to comment
Share on other sites

ovaj miš je sve samo ne kidalica, jebiga. 

 

 

da, da, sjajan miš sem što hoće da skoči sam od sebe i pokenja ti se u partiju. :D

haha, to si skroz upravu. :D

Srecom sada postoji onaj tutorial kako da se namesti taj bag, tako da ako ga budem uzimao ponovo to cu sigurno da sredim :D

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

rival ima isti oblik kao inteli 3 samo bez ikakvih bugova,koristim ga nekih 6-7 meseci i prezadovoljan sam,mnogo zgodniji od sensei-a koji sam koristio godinama,bas ogromna razlika,uz addera,definitivno najbolji mish za ruku koji sam koristio a prosao sam ih 10-tak sigurno :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Koristio sam IME 3.0, IMO, WMO, mx500, mx518, mx300, razer diamondback, brdo kojekakvih noname miseva i sad imam G600. Jedini koji je mogao da parira IME 3.0 po pitanju preciznosti je bio diamondback. fantastican senzor ali oblik misa je bio vise za rts zbog cega sam ga i uzeo jer sam tada igrao warcraft 3 ko manijak :) Steelseries nisam nikad imao ali za moj nacin drzanja koji sad preferiram ne bih nikako uzeo mis koji je pravljen za obe ruke. Jedno je sigurno, ako negde nadjem nov IME 3.0 uzecu ga bez razmisljanja :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...