Jump to content

Veći mikro - dota ili wc3?


spo(ghost)

Recommended Posts

Divna logika,u ovoj partiji on je vise ''microvao'' gradjevine(za to je kriva matorost igre),nego sto dota pro igraci micruju svog heroja.Sta ti  ocekujes da svaki army trade bude u tratoss marine micro stilu

 

 

a kako ih mikruje klik z, klik d, klik z, klik d, klik t?

i brate, nisam ja taj koji prethodne 3 strane sere kako su SC i WC3 više mikro intenzive kao da smo svi bokseri i munovi :D

ono, stoji da ti treba više mozga i za SC i za WC3, i da moraš da budeš podjednako razvijen na makro, mikro i predviđanju protivnika, i da su kompleksnije igrice overall... Ali DOTA je igra gde ti je mikro presudan, i možemo svi mi RTS igrači da budemo butthurt što će da dođe neki Mohr da nas opere na midu koji nije čuo za SC dok ga vi niste spomenuli, ali je prosto tako, zato što on lepše pliva u tom istom mikru :)

 

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Da mikruje ih tako.Samo sto to on naruci svu vojsku,seljake pokupi ih za vreme koje potrebno baciti 3 attacka sa dota herojem na midu.Da to je isti intezitet.A ko bi koga dobio u bilo kojo igri nema veze sa ovim sto ja pisem.Dota tamo gde je najitezivnija je daleko od onoga sto treba odraditi kad krene krljanje,bilo u sc,bilo u wc.

Edited by daniiL

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ali DOTA je igra gde ti je mikro presudan, 

pokusavam da ne napisem nista vise na ovu temu, ali kako posle ovakvih bisera da ostanem ravnodusan?  igrica u kojoj je micro najmanje bitan aspekt za pobedu, posle 3 stranice na rur-u, postaje presudan. :D ja ne mogu da verujem stvarno. mozda se sve vreme lose razumemo, pa za vas dvojicu map awareness, positioning i decision making spada ustvari sve zajedno pod micro. eto, u tom slucaju se slazem da je mikro presudan za dotu. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

game ne krece od tim fajtova vec od "lejning stejdza",dzabe ti sav team work,map awareness,map control ovog sveta ako si duduk i ovaj na midu se prvo popisa po tebi pa onda nastavi da mokri po tvojim tim mejtovima :),btw,na stranu i micro i makro i wc3 i dota,ovaj sc je jednom fugly igra :D,zaboravio sam koliko je ruzna dok nisam bacio pogled na ovaj klip iznad,klasicna azijat igra,da vidim sc1 sad,kontam da bi me slog udario :)),nego,da se mi ne raspravljamo ovde,mogli bi da organizujemo neki wc3 2 vs 2 ako je iko raspolozen,nisam upalio igru 5 + godina zasigurno

 

(ok,ne racunam paljenje wc3 zarad dote 1 :)

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites


tačno, brate, sejvovaćeš i supportovaćeš drugare beskrajnim dozama tvog timskog rada i tako što ćeš se lepo postaviti :D

da li pričamo istim jezikom? :D


ovo me tačno podseća, kao kada pričam sa matorcima "i onda im sirena baci sleep, pa onda global silence, a onda uleti sk..."

 

brate, naravno da ces ti da useres moju babu na hard lane koja igra prvi put wispa, ali valjda je jasno da pricamo o igracima koji su na istom (slicnom)  nivou sto se mehanike i poznavanja igrice tice? sve to sto ti navodis, last hit, animation cancel i ostali tripovi za koje smatras da su micro omg ludilo su u pro svetu dote normalna stvar i svi su dovoljno usavrsili igricu iz tog aspekta, tako da jedino sto je ostalo je timska igra...

 

da ne budem iskljuciv, uvek ostaje mesta za napredak, ali presudna stvar za pobedu u doti odavno nije "kako sam izmikrovao chena" ili "kako brzo bacam tornado + emp sa invokerom" , vec jebena timska igra. uvek je lepo videti kad neko dobro  micruje meepa, np-a, invokera i slicne heroje, ali u timskoj igri na danasnjem nivou to je nebitna stvar, odnosno podrazumeva se da znas te stvari. sta je tu onda presudno? 

 

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Matori, animation cancel se radio jos 2005. dosta pre nego što je sve to rađeno u doti. Fejkuješ storm bolt i lik iskoristi TP, koji je u wc3-u bio 350 golda.

Ali to si mogao da vidiš jednom u X partija :D kapiraš? :D ne fokusira se igra toliko na te sitnice, iako su znale da promene tok

I to je sad evoluiralo kod dote, i razlika između, tebe, viće, mene i top tier igrača nije u timskoj igri, već je u tom mikru, zato što verujem da ti likovi mogu da barem nas dvoje na lejnu :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

I to je sad evoluiralo kod dote, i razlika između, tebe, viće, mene i top tier igrača nije u timskoj igri, već je u tom mikru, zato što verujem da ti likovi mogu da barem nas dvoje na lejnu :)

 

dobro, sad bar znamo o cemu pricamo..

razlika izmedju mene i pro likova je u svemu, ali najvise u sposobnosti da igraju timski i donose odluke koje su u tom trenutku ispravne. najmanja razlika je u micru, verovao ti ili ne. sad cu malo da se hvalim, ali igrao sam vise puta sa i protiv pro igraca na pub-u, nekad ne znajuci da uopste igram protiv njih i kad bih se vodio tvojom logikom rekao bih da sam tu negde, na njihovom nivou. jos malo mmr-a i lagano igram sa njima. ali malo sutra, to sto sam na pubu pobedio arise-a ili ilidana iz virtus pro-a nije sigurno zato sto sam ja dobro microvao, nego u 5v5 ti dzaba sav skill i micro ako ne postignes bar neku sinergiju sa ostatkom ekipe.

 

pre neko vece kod mene u ekipi je igrao storm koji je imao 24-3 na kraju, 7100mmr-a, ispostavilo se 3 na EU ladder(Exist se zove). i guess what? obrisali pod sa nama likovi koji su 5500mmr i ispod, iako je ovaj nas stvarno igrao ko ludak sa stormom. dzaba sve kad smo ja i ostatak ekipe igrali ko operisani na trenutke, da se covek zapita imam li uopste i 3000mmra. moj micro je bio isti u tom game i onom sa 4500mmr likovima, ali mi je game bio neuporedivo tezi. 

 

tako da mare, uopste ne znaci da zaostajes na polju micra za pro scenom, nego na celokupnom shvatanju igrice. dotu moze svako da nauci, ali mali broj ljudi razume kako treba da je masteruje (kao i counter strike)... zato je dota pored cs-a popularna igrica, godinama unazad. mogu da uzivaju i matorci koji prepricavaju naga/sk combo ispred igraone i tripuju pro partiju isto koliko ja i ti, koji mislimo da smo iznad njihovog nivoa, ili mohr koji je na jos jednom nivou iznad nas svih. samo je u tvom licnom shvatanju koliko mislis da si dobar, odnosno los. a ja mislim da je vecina nas ovde losija u tom shvatanju igrice, nego u micro segmentu. 

  • Upvote (+1) 2

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Mogu da naseru nas, ali ne mogu drugog pro igraca da dobiju. Cak vise ne mozes viditi Dendija da ownuje midera iz tier 2/3 tima, jer su i ti igraci doveli te stvari do maksimuma. Pogledaj npr. ove momke BBC, imaju najbolje rankovanog igraca u EU, jedan je sesti i jedan 90. I dodju Mocni Rendzeri i otresu ih ko slinu, bez obzira sto nemaju ni jednog igraca top200 :D

Link to comment
Share on other sites

ilidan je 1 zesci nub,a arise kida lik,bas skoro me izneo sa magnusom :),dendi nikad nije ni bio top mider,oduvek je decko bio atraktivan i zanimljiv za gledanje ali uvek je bilo boljih mid igraca...

 

 

edit > na kraju smo se svi slozili da je najbitniji team work u doti jel,jer se wc3 igrao 1 vs 1 ali daleko od toga da ti ne treba micro :))))

Edited by mohr
Link to comment
Share on other sites

ilidan je 1 zesci nub,a arise kida lik,bas skoro me izneo sa magnusom :),dendi nikad nije ni bio top mider,oduvek je decko bio atraktivan i zanimljiv za gledanje ali uvek je bilo boljih mid igraca...

ahaha, sto volim ovakve stvari... :D ilidan nub, dendi nikad nije bio top mider. da nije mozda onaj mohr top mider, cuo sam da dominira na mid-u?  

njih dvojica su bili masteri dote 1, dok ti nisi znao da se registrujes na ovaj forum. ilidan je odigrao pro meceva koliko i ti u zivotu pubova. samim tim, ilidan je za tebe bog i batina ove igrice, a reci za bilo kog pro igraca da je nub dovoljno govori o tvom ego-u i koliko ustvari ne znas i nikad neces moci da igras dotu na tom nivou. 

  • Upvote (+1) 2

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

lepo si rekao mitche,bio :),ilidan je jedan od najlosijih kerija u top timovima u evropi i glavni razlog zasto VP nije prosao ni prvu rundu( qual 4 ekipe) na ti4...mene je bukvalno blam bilo gledati ga kako igra...nemam ja nikakav ego,samo realno posmatram,G mi je recimo bog(lol,to njegov nick i stvarno znaci),ubedljivo najbolji ruski igrac i neko ko je preslisao dendija xyz puta...doduse,dendi je ukrajinac al znas na sta mislim...

Link to comment
Share on other sites

great minds think alike :p,da si pola zivota proveo(bacio) igrajuci nesto,ukapirao bi o cemu se govori,obe strane su imali validne argumente i delimicno sam se slozio i sa jednima i sa drugima,na primeru wc3 - dota sam vec rekao,vise ga koristis u wc3 ali je u pojedinim situacijama mnogo bitniji u doti,chainstun igrajuci chena recimo koji vodi 3 centa ili trolla i 2 centa ili kako god...ljudi misle da je taj micro mali i nebitan zato sto svako igra jednog heroja ali to u praksi i nije bas tako...

Link to comment
Share on other sites

@mohr

kakav je on igrac sad, nema veze. kao kad bih ja rekao da je fudbaler iz druge lige nubina, a ja ne mogu da dobacim loptu sa sesnaesterca. uopste, reci za bilo koga u bilo kom segmentu zivota da je nubina je besmisleno, jer uvek moze da se postavi ono pitanje, sto ti nisi na njegovom mestu, ako je on tolika nubina? jel to znaci da si ti veca nubina ili nemas vremena ili je nesto trece? 

 

 

za ovaj poslednji post, po 100ti put, niko nije rekao da je lako microvati chena, ALI NIJE PRESUDNO i NIJE POENTA DOTE nikad bila. valjda se tu slazes? :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

naravno da se slazem al kako ste ga vi ovde poceli,ispalo je da micro za dotu ne treba :),a recimo,pre 2 dana sam sa chenom resio game jer sam odradio chain stun juggeru koji nije stigao ni fury ni omni da baci a bio je prefarman i klao nas je ceo game,zavrsili smo ih i dobio sam pohvale oba tima no to nebitno,negde gore sam procitao da chen ne moze da resi game i da nije bitan :),da se ne vracam na tvoj neki post gde si bas "prozvao" tog heroja

  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, sve to stoji sto si ti uspeo da sabijes mikro i navatas nekog na chain stun i ubili ste ga, al' isto tako svaki heroj najvise zavisi od sastava tvog i protivnickog tima. Nemoguce je u top level pro partijama da ti sam dobijes game, pa i u vecini 6k+ partija. Razlika je samo u tome sto ovaj lik od 3 ili 4k ne ume da baci spell kako treba, da se postavi, da kupi obsove i da ne nabrajam dalje, pa se ta razlika izmedju timske igre i random pub stompa ne vidi tako lako.

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

ma naravno,tu se bas slazemo,na pubu je moguce da neki mid odradi snowball i maltene sam dobije game ali nekako je omalovazavajuci pricao o chenu,daleko od toga da sam ja dobio tu partiju,brew je prebio u mom timu ali to je bio neki kljucan momenat gde je micro presudio

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

tako da mare, uopste ne znaci da zaostajes na polju micra za pro scenom, nego na celokupnom shvatanju igrice. dotu moze svako da nauci, ali mali broj ljudi razume kako treba da je masteruje (kao i counter strike)... zato je dota pored cs-a popularna igrica, godinama unazad. mogu da uzivaju i matorci koji prepricavaju naga/sk combo ispred igraone i tripuju pro partiju isto koliko ja i ti, koji mislimo da smo iznad njihovog nivoa, ili mohr koji je na jos jednom nivou iznad nas svih. samo je u tvom licnom shvatanju koliko mislis da si dobar, odnosno los. a ja mislim da je vecina nas ovde losija u tom shvatanju igrice, nego u micro segmentu. 

ukratko, ne kontam metu u doti, a svi mi sabijamo mikro :D kad cemo tu rur dotu jebemumisa da se ispolji sav taj mikro :D

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...