Jump to content

Alien: Isolation


Al Bundy

Recommended Posts

Malo sam se šetkao po brodiću na početku, atmosfera je spot on, kako dizajn svega, tako i zvuk+muzika. I da nema aliena bilo bi mi zanimljivo da se smucam po lokacijama.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Igrao sam malo večeras i sjajna je atmosfera, odličan dizajn, napetno, Sevastopolj pust, haos, leševi, radnom zvukovi, nemam pojma šta se koji k desilo, a onda

 

Čovek. I onda još dvoje. I onda još njih, frakcije. To mi je potpuno ubilo horor element, jer mi je bilo do jaja napetno dok sam tripovao da sam sam, jel te, kako kaže naslov IZOLOVAN na celoj jebenoj stanici i znam da me negde iza ugla čekaju jebeni alieni i da sam prepušten sam sebi da spasim živu glavu i rešim misteriju oko stanice. Mislim nije mi igra izgubila na kvalitetu, i dalje je kul, ali mi je strah koji sam želeo poptuno nestao sa saznjanjem da je stanica puna živih naoružanih ljudi, pa makar bili i neki neprijateljski nastrojeni.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

@Savovski

 

I meni je isti trip bio sa tim ljudima ALI, nema ih toliko koliko mi se u prvi mah chinilo. Igra je dosta balansirana u smislu... da prica ide dovoljno dinamicno tacno toliko da ne smori ni jedan element gejmpleja (osim mozda celog tripa "idi na XYZ i pritisni MDS").

 

PS: Ogromna je stanica, ne bi imalo smisla da je Alien bas SVE uspeo da ih pobije za kratko vreme.

 

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

meni je malo dosadna igra, nekako je previše "Door Opening Simulator 2014" pre svega ostalog :P

Očekivao sam miks System Shock 2 atmosfera meets Amnesia napetost i gejmplej meets prvi Dead Space atmosfera ali nešto mi i nije ne znam ni ja šta. Nisam još završio ali mi i priča deluje kao da je moglo bolje. Mada opet, imajući u obziru da je prošla Aliens igra bila Colonial Marines, ovo je Građanin Kejn za tu igru ali nisam u fazonu "IGN 11/10, GOTY x milion, mnogo je strašno za VR Oculus Rift" i te ložačke, hajp priče. Ok je igra, ima dosta nostalgičnih izliva ali gejmplej je poprilično manjkav.

 

I realno je moglo kraće da bude, ubili su i tenziju i sve dužinom.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Meni je strašnije kad me dohvati pa znam da moram opet od poslednjeg čekpoint da igram, zabijem se  u plakare pa ne mrdam po deset minuta :) I totalno mi je nekako i ok i čudno što se alien tako nepredvidivo ponaša, kao prođe pored tebe i krene niz hodnik i posle dva koraka "opa, moša" i naglo se okrene prema meni. Ono, jeste realistično, ali ubi brate, zabijam se od jedne do druge prostorije po desetine minuta. Da ne pričamo što alien istroluje radar, bude mi na 9+ metara kad izađem iz plakara, napravim korak, potegnem radar, on već u prostoriji pored

 

Hnjo, hnjo, hnjo

 

https://www.youtube.com/watch?v=hOrphBFlDsg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Realno su uboli sve što ima da se kaže. Da traje kraće za početak, pa ostalo sve može da prođe.

 

A to jebanje sa radarom je užasno i meri se po užasnosti jedino sa vremenom koje provodim ispod stolova, u ormarima i kredencima :D Još nisam ni skontao da ima "Hold XYZ to hold breath", pustim tastaturu i miša, iskoči to, dok ja uhvatio, kraj :D

Za igru kojoj je šunjanje glavna mehanika, morali su to mnogo bolje da odrade, a o radaru da ne pričam. Toliko je rendom da na trenutke se pitam što ga uopšte koristim, čisto da znam kad ću da umrem :D

 

Pogotovo me iritira kada neki deo ponavljam milion puta, a fore i fazoni ne pomažu. Bacim nosiecracker (ili kako se već zove) na jednu stranu, ja krenem na drugu, on govnar krene za mnom, iako me nije video, i još se nalazi bliže mamcu koji sam bacio nego meni. Igra te namerno jebe "na mišiće" jer nisu smozgali bolji način, srećom pa sam počeo na normal jer bi na hard poludeo totalno :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Neoprezno sam startovao igru po danu nešto na brzinu da vidim, sin video i oduševio se, kao kul mu je što nema borbe nego se tako skrivaš od njega. Još je tražio da igra, rekoh "njet, prvo gledamo film večeras zajedno, pa ondak...." Ekeselnt parenting, vanonvan

  • Upvote (+1) 2

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odlično je prošlo, dobro se pokazao junior. Na scenu kada jedu se malo izfrikovao, jer nije znao alienov origin, i na scenu sa Ešom pred kraj isto (pa sam morao da mu objašnjavam koja je Ešova agenda, šta je kompanija i sl.), ali me je impresioniralo što je imao dovoljno pažnje da isprati ceo film, koji je poznat po svom sporom ritmu (u dauntajmu smo kebali reference, opremu, i ostalo iz filma što je preneto u igru).

 

Inače sam u igri stigao malo iza dela kada se dobije bacaš plamena, vidim po rivjuovima da mnogi kritikuju igru od te tačke. Meni, naprotiv, sad još napetije. Ono, dok nisam imao nikakvo oružje da ga oteram bilo mi svejedno, čim te spazi znaš da si gotov. Sa ovim mi je zapravo gore, jer kao i imaš neke šanse da preživiš bliski susret, a onda sledi panika oko kraftovanja stimpeka, traženja goriva za oružje i sl.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam jako podeljen mišljenjem oko igre. U principu mi je jako super i ima stvarno dosta detalja i svega i bukvalno je fan made, samo sa velikim budžetom. Skoro pa su lepo preneli prvi film u igru... ali opet, to nije prvi film i nakarikana je priča, malo preterivanja u poslednjim satima igre i slično.

Da je duplo kraće i malo koncentrovanije što se tiče priče, bilo bi mnogo uzbudljivije. Ovako je kul malo u početku dok se navikneš, a kad se navikneš, onda krenu sva sranja tek da se dešavaju i nema toliki impakt. Pred kraj me već smara što recimo nemam goriva za bacač plamena, pa moram da gubim vreme i da se skrivam. Baš zato što je mehanika igre bukvalno gubljenje vremena dok blejiš u ormaru pet minuta, zato je morala da bude kraća. A cela igra se lomi sa fan serviceom i fan respectom. Pa ima delova koji su tu čisto jer su trejdmark, a ima delova koji su baš fin detalj.

 

Inače, meni je osmeh izvuklo kada sam naleteo na mrtvog lika u stolici sa nabijenim časopisom u grlo :DDD

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja od kad sam dobio bacac plamena nisam se nijednom sakrio, samo prsnem na njega tri puta ukupno po jedan klik i to je to, govedo pobegne


e sad onaj deo kada opet izgubis sva oruzija tu sam morao da se stekam opet, zbog prokletih androida, a posle se sve vratilo na staro



U svakom slucaju meni se bas svidela igra, i drago mi je da su ovako nesto napravili, trebalo mi je :)

Odigracu i onaj dlc da vidim na sta to lici

Link to comment
Share on other sites

Meni na hard ode oko 80-100 benzina samo da ga oteraš, ako stisneš manje obori te na zemlju i otpizdi, plus što ti skine energiju na 5%-10% posto. I zakleo bih se da posle postane još agresivniji, to jest manje provodi vremena po ventilaciji i češće uskače po prostorijama.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja patim za tim da zavirim u svaki ćošak i pregledam svaki komp, najgore što se igra ne pauzira u tim momentima, predivan osećaj kad ga čuješ da se dropovao u prostoriju i da reži jer te je video iz daljine, dok lupaš Q da "pobegneš" od terminala.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Još kad ima mnogo teksta po terminalima da se čita, samo osluškujem kad će da se čuje da je aterirao u prostoriju. Mislim da sam video sve moguće i nemoguće animacije kad te killuje

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Znam, ali ko će to da traži kad ima preko 150 unosa posle, a i mora da se pazi na disanje :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...