Jump to content

Kako balansirati Huntera?


SavKe

Recommended Posts

Evo i Reynadu se desilo isto

 

https://twitter.com/AndreyYanyuk/status/509932374075768832

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

To ti je  bila greška, karta koja je definitivno trebala da se čuva za potencijalni value.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Teši si ti, teši se :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

I da, istina je :D

 

http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/14279128810

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kakav stealth crni, pa onda bi to još gore bilo nego sad Mare :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Evo ja da kazem i izrejdzuje malo :-D zasto mislim da su nerealni (svestan sam da ce se desiti samo mi se ne svidjaju) nerfovi (na stranu sto sam vec napisao za leeroja da je bio dobar uglavnom u 3 card komboima sto i nije bio problem po meni). Pretprosle sezone (valjda) i jos malo duze je vladao miracle i oni nisu hteli da diraju karte pod izgovorom da to nije mehanika koju oni zele da menjaju vec samo ako se ne bore protivnici za polje, ne bacaju minione, tamo vamo, dok se on srao svima u zivot (sem mozda par dekova). Leeroy tu nije ni bio problem vec draw mehanika (kao prethodno kod huntera) i to sto moze da hajduje gadgetzana a neke klase ne mogu nista da mu urade. Realno resenje za miraclea je po meni bilo ili neutralni minion koji moze da revealuje jedinice ili promena u prepu ili shadowstepu, ne u leeroyu i gadgetzanu koga mogu da koriste sve klase.

U medjuvremenu miracle je vec dobio ogroman nerf i to u vidu naxxa iz koga je potencijalno izvukao jednu kartu (loatheba) dok su druge klase dobile znatno vise (cenim da je hunter najvise profitirao). I cemu onda tek sad nerf leeroya (zbog huntera ili handlocka?) koji je inace useless karta koja je u 95% slucajeva go kurac koji stoji u ruci ceo gejm sem ako nemas i ostatak pomenutog komboa (koji nije tako lako izvuci sem ako nije pokvarena draw mehanika kao sto sam gore naveo). Sam po sebi ne vidim kako je on problem, fireball za 4 mane koji ne moze da predje preko taunta i spamuje jos dva whelpa.

Sto se tice buzzarda, pa postoji vec cult master u igri majku mu koji je 4 mane 4.2 i radi maltene pa isto (ima i za i protiv argumenata), zasto ubiti kartu potpuno, a mislim da ce se to desiti.

Da me ne razume neko pogresno i pomisli da branim dekove koje ja igram, naprotiv, huntera ne igram uopste a ne volim ni da ga vidim svaku drugu partiju a rogue se sasvim dobro moze igrati i u malygos verziji ali nikako nisam za ubijanje celih dekova (kao kad je hunter nestao posle uth nerfa).

I koj kurac, sta ako sam ja kraftovao ceo zlatan dek oko leeroya ili buzarda, sta mi znaci sto mogu da vratim dust samo za te dve karte, ili u ovom slucaju jedne? (kao svojevremeno freeze mage deka).

Sto neko rece "I thought Realz liked miracle" :-D

Link to comment
Share on other sites

Nije ubijen hunter nego jedna karta. Neko će reći krucijalna karta, ali ja bi rekao krucijlna karta koja je hantera činila tako retardirano jakim, a ne krucijalna karta per se. Hunter je više nego jaka klasa, i mnogo puta sam ga video kako sabija i bez buzzard unleasha.

 

Za Leeroya, aj nemoj molim te Džoni :D To je karta koja je suštinski iritantna, i hvala bogu da više neću morati (često) da čujem taj odvratni battlecry :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nestao je zato što su ljudi želeli da nestane, ne zato što je postao loš. Brzo posle toga uzdigao se originalni midrange hunter u svim svojim varijacijama.

 

I ja sam protivnik  uprošćavanja igre, ali nerf leeroya i suzbijanje huntera u neke normalne vode široko pozdravljam. To odmah povlači više magea, shamana, warlocka, druida... Sad je igra postala Hunter i po koji War Control i Priest.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

I ja se slazem ali nesto ce uvek da ispliva kao dominantno pa ce se ljudi zaliti i dokle nerfovati onda? Nerf huntera da ali ne na ovaj nacin. Leeroya mi zao jer nije prejak za legend kartu (ljudi se i dalje zale na ragnarosa pa to ne znaci da ga treba nerfovati :)), ima da nestane ko tinkmaster i peglica. :-D

edit: i da, zbog kog deka se trenutno tacno nerfuje leeroy?

Edited by Johnn1e
Link to comment
Share on other sites

Zbog sebe je nerfovan :D

 

PIšte ti tamo, nerfovali su ga zbog raznih kombo-womboa od 18+ dmga koji ne žele u igri.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

(Offtopic) Ćao ljudi, ja sam nov ovde na forumu, priključio sam se jer vidim da ima dosta ljudi ovde zainteresovanih za HS, a to je manje vise jedino što igram u poslednje vreme. Igru igram od kako je izašla EU beta (brzo me usrao key) i bio sam legendary rank u svim sezonama od kako su ga uveli i u svakoj sa drugim dekom, tako da sam skupio neko sasvim solidno znanje o igri. Nikad nisam igrao neki turnir, or smthn, niti se trudio da postignem neki veliki rank (maksimalno sam bio rank 12, pre par sezona, ali sam pao do 50 do kraja), igram cisto iz zabave, ali volim da igram što bolje.

 

Izvinjavam se na off-u, al' kao prvi je post, pa da ne pricam s'neba pa u rebra, on to the topic...

 

(Ontopic) Prilično su preterali sa nerfovima. Leeroy je nepotreban nerf. U hunteru je svejedno da li je 5 ili 4 mane (narocito sa novim buzzardom, kada ne može da se igra leeroy+buzz+uth u jednom krugu), dosta handlock igrača je već ranije izbacilo leeroya (previše sitnih i krupnih tauntova u meti), a miracle definitivno nije više najjači dek. Ako nerfuju buzzarda, znači da se handlock vraća u glavnu rotaciju, što znači da miracle opet ne može biti najjači dek. Ovako su ubacili u naxxu gomilu karata da oslabe miracle i uspore metu, i onda uništili miracle sa nerfom, potpuno bez razloga. I to sada kada je deathrattle priest jedan od najjačih dekova (koji se doduše teško nosi sa Handlockom, mada možda uspe da ispegla taj match up kada ne bude morao da brine o hunteru više), uklonili su mu najteži match up. Ako bude postojao hunter aggro dek, leeroy će moći da se igra i na 5 mane bez problema, ukoliko bude potreban u takvom deku.

 

Buzzarda mi deluje da su ishitreno i preterano nerfovali, kako ne bi rizikovali da imaju OP klasu koja se svima popela na nerve na Blizzconu. Verovatno se svi slažemo da je trenutno hunter najjači dek i verovatno su neki manji nerfovi bili neophodni, ali u poslednjih par nedelja pojavilo se dosta sitnih izmena u dekovima i taman su ljudi krenuli da provaljuju kako da se izbore sa njim i sad ovoliki nerf. Ne sitan nerf kao UTH sa 2 na 3 (svi koji su igrali tada huntera znaju da to nije uklonilo dek iz mete, nego miracle rogue i delimično zoo) nego krupan nerf jedne od centralnih karata u deku koja je izvor većine sinergija u klasi. Kako meni deluje, hunter sada može da postoji isključivo kao deathrattle aggro koji će da udara po faci još više nego pre, pobeđuje šamana i handloka i gubi verovatno od svih ostalih jer ne može da izdrži duže od 9-10 krugova u igri. Nervira me što su toliko uništili buzzarda, jer očigledno nemaju 3 blage veze šta žele da urade sa njim niti sa Hunterom generalno i sada verovatno do blizzcona imamo jednu klasu manje jer neće ništa više da rizikuju.

 

I ovo ne pričam iz ugla zlatnog rexxara kome su uništili zvečku, huntera nisam igrao zadnja 2 meseca više od 2-3 igre, a šaman mi je pride verovatno omiljena klasa, pa me opet ovo sve jako nervira. Vidimo se za 10 dana u warrior mirror-u u fatigue-u, naoštrite sekire  [roflmao]

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

samo jos da dodam da je hunter ubijen ne samo zbog buzzarda nego zato sto vise ne moze da se odradi leeroy/uth/kill command kombo

sa kojim se uglavnom dovrsavaju klase koje furaju alextrazu u decku. hunter je gotov potpuno,

handlock vise ne moze da odradi leeroy/overwhelming/faceless combo.

druidi paladini i shamani se vracaju na velika vrata

Link to comment
Share on other sites

Ako je nekada trebao Leeroy da popije nerf to je bilo pre naxxa, iskljucivo zbog miracle rogue-a, sada ne. Sto je najgore jako malo deckova uopste sada i igra leeroya.

 

Sto se buzzarda tice mnogo preterano, ali mnogo! Bukvalno je karta potpuno unistena, znaci to vise niko nece igrati... 8 mane da pozovem nekoliko kerova i jednu useless pticicu i povucem nekoliko karata? No thanks... Mogao je da ode na 3 mane prosto i jednostavno i sve bi bilo u redu.

 

Sve u svemu Leeroy - nepotrebno, Buzzard preterano.

 

PS IDEMO U FINALE!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...