Jump to content

Risen 3:Titan Lords


SteXmaN

Recommended Posts

 

Hooked Gamers (89)

 

Risen 3: Titan Lords oozes atmosphere and serves as a reminder that this type of roleplaying game is absolutely timeless. All you need is great gameplay, a decent storyline and a rich, varied open world in which every time you turn in a new direction a new adventure awaits. The time-devouring Risen 3 is as much about the player looking to claim back a lost soul as it is about Piranha Bytes finding theirs.

 

PC Gamer US (83%)

-Combat quibbles and muddy graphics do little to spoil the fun of this enjoyable RPG.

 

Strategyinformer 8/10

-Despite still having a few issues Risen 3: Titan Lords is a vast improvement on Risen 2.

 

Cramgaming 8/10

-If you’re a fan of action role playing games, then there’s a lot to like about Risen 3 which offers some pleasant and open ended adventuring.

 

TPreview 7/10

-Overall Risen 3 is an entertaining RPG. It doesn’t innovate or set any new standards, but it is fun and much more challenging than the standard fare.

 

Gameinformer 7/10

-While Risen 3 doesn’t have great combat or an enthralling story, there’s a lot of content to delve into for those hungry for an open-world action/RPG, and that might be enough to entice fans to give it a try.

 

Multiplayer.it (80/100)

 

Everyeye.it (70/100)

Risen.3-FTS
Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Ima taj smek Gothic serijala kao i svaki Risen(donekle).Risen je bio OK, Risen 2 nisam mogao da igram jer je imao previse problema a ovaj je sasvim solidan. Daleko od savrsenog,najveci problem je combat.U pocetku deluje totalno broken i zahteva dozu privikavanja na ta pravila koja igra zahteva sto se tice te mehanike.Ako predjes preko combata i ostalih problema nacices sasvim solidan RPG.

Link to comment
Share on other sites

Fora sa borbom je sto je bazirana na hendikepiranju igraca. Nema veze koliko ti brzo pritiskas to dugme, tvoj lik ako nema dovoljan nivo vestine on prosto nece da se mlati brzo i okretno. 

 

Odgledah sad rant od AngryJoe-a, mrzelo me da mu kazem da on generalno i nema pojma da igra igre, ako je jednu igrao kako treba. Super to sto je on harizmaticna persona ali kao igrac je prosecan. Kao i TB, covek nume da igra. Stim sto TB nije fizicki sposoban za neke stvari jer ima neke smetnje u obradi podataka. AJ prosto nema vestinu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Dvojka mi je bila super zbog tog piratskog miljea, uopšte nisam očekiva da će trojka to da prati u ovolikoj meri. Ono što mene izluđuje u borbi je što su udarci lika nasumične vrste, pa je nekad kratak udarac, nekad kreće da se okreće i hvata zalet po par sekundi, i onda me istamburaju kao budalu (ne mislim na power napad sa dužim držanjem dugmeta, već klasičan button mashing). Igram na hard, i ono je strašno kako ne može nigde da se mrdne (još kad u žaru borbe priđemo nekom petom protivniku, pa i on to shvati kao poziv na borbru, jišššš).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima.
Zanimljiva stvar kod combat-a u njihovim igrama jos od gothic 3 je sto je (po mom misljenju) unazadjen. Secam se da je u jedinici i dvojci funkcionisao tako sto sto drzis levi klik i koristis WASD za pokrete, i onda kombinujes i pravis combo napad koji je efektivniji srazmerno istreniranoscu sa oruzijem. Kod trojke i ovih Risena, borba se manje vise svodi na spamovanje klika. Nikad mi nije bilo jasno zasto nisu nastavili sa starim sistemom koji su mogli lagano da unaprede uvodeci veci broj poteza.

U svakom slucaju cu probati Risen 3 (narodnu verziju) iz radoznalosti, da vidim dokle su odmakli :)
Inace sam na Gothic dvojku verovatno ostavio najvise sati ikada u jednoj igri.

76561198014709800.png

Link to comment
Share on other sites

Ne moze da se button mashuje.Kada se zavrsi animacija i u trenutku kada se zada udarac tek treba kliknuti za sledeci.Znaci potreban je timing. Znaces da ti ide dobro po tomes sto mac ostavlje plavi efekat iza sebe.Napadi ce ti biti brzi ali ne znaci da protivnik ne moze i tad da prekine kombo.Zavisi koji je.Ako je low level protivnik cak i kad si okruzen sa njima ne predstavljaju problem dok vece zivuljke zahtevaju koriscenje dodgea. Combat kasnije postaje komplikovaniji malo kada  se pridruzis odredjenoj frakciji i naucis odredjene skillove.

 

AJ,onakav nacin igre ne treba ni komentarisati. Kakav bot [:D]

 

edit

 

E,a i G3 je koristio WASD za odredjenu animaciju koju koristis ali Launch verzija je imala problema sa AI-om.Padnes na zemlju i oni te samo spamuju sa onim klasicnim Pyranha Bytes rush napadima i mrtav si bez prilike  da odreagujes.Popravili su posle i meni je Gothic 3(izpatchovani) takodje odlicna igra.Ne na nivou G2 ali sam isto dosta vremena utrosio tu. Secam se da sam cekao po 5 minuta kada se koristi teleport u onaj loading screen xD

Edited by SteXmaN
Link to comment
Share on other sites

Ja se sećam da sam, kad god bih išao kod nekog ko ima besnu mašinu, nosio G3 na disku, da vidim to čudo kako izgleda sa svim grafičkim opcijama uključenim

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probah Risen 3. Atmosfera i lokacije su zanimljive, prica manje/vise ali borbu su nagrdili [8D]  Od pocetka do kraja igre sam se prosetao kroz svakog neprijatelja sa udarac/pucanje-roll-udarac/pucanje-roll...

Nema vise onog osecaja straha kad odes negde gde ne bi smeo jer nisi dovoljno jak, pa te neko cudoviste unakazi iz 2 udarca. Bukvalno od najgoreg pacova do onih shadowlordova i golema je lagana setnjica. Sva je prilika da se pirana bajtz pridruzuje ostalim developerima koji vec neko vreme furaju "moderne rpg-ove".

Iskreno se nadam nekom patchu koji bi ogranicio broj kolutova u sekundi, kako bi mogao da primim barem 1 udarac po fajtu  [:D]

76561198014709800.png

Link to comment
Share on other sites

Meni je bilo prilično traumatično (pogotovo što nisam hteo da napuštam ostrva da mi ne bi cancelovao neke questove), dok nisam provalio koliko su izbagovali roll, sad je frka samo kad je gomila neprijatelja odjednom (a i nabudžio slešing, sad padaju posle 4-5 udaraca većina njih).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Samo ghoul tip neprijatelja tj. on i njegove varijacije posto govna pored ostrva su skoro svaki asset koji su mogli da upotrebe prebacili iz Risen 2 a ono sto je trebalo novo da ubace su samo radili varijaciju na stare stvari tipa dan teksturisanja posao ako je bio u pitanju, crkli lenjivci .... pardon, degresiram ... znaci samo oni i kad te uhvate u masinu gde te bauncuju izmedju sebe. Parry spasava pola stvari.

 

Kao i obicno, end act je golo govno.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je solidna [:D]   ,za razliku od Risen 2. Nisam se smorio niti u jednom trenutku,mozda pri kraju malo sa ostrva na ostrvo da zavrsim preostale side questove a i pocetak je malo klimav,a i morske bitke su bespotrebne kada vec ne moze da se luta po mapi sa brodom a i combat xD

Ima dosta stvari da se kritikuje ali sve u svemu solidan PB RPGić.  Sledeci naslov im je verovatno Gothic jer su uzeli prava prošle godine. Valjda su naucili iz Risena sta valja a sta ne.

Link to comment
Share on other sites

Моја генерална замерка на Готик/Ризен игре, иако сам фан Готика да се разумемо, је тај сурогат акције и РПГ борбе. Или га пусти сам да млати, па нек скил одлучи, или пусти играча. А овако на пола је само фрустрирајуће. Играч се као цима нешто али неко други маши? Без везе.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...