Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

7 hours ago, Jose Jimenez said:

Jedan tekst za Lakija, na konto uspeha na boks ofisu.

https://screenrant.com/avatar-2-way-water-proves-modern-box-office-broken/

TL;DR

Ako bismo uračunali inflaciju, daleko više starih filmova bi dominiralo listom, na čelu sa ET. Bioskopi su odavno u silaznoj putanji, uprkos rastu populacije i standarda planete.

haha, pa dobro, logično. Setimo se nas pre 30 godina i danas. Koje si opcije pre 30 godina imao da gledaš nove filmove? Nijednu osim bioskopa i da čekaš X meseci da za neki praznik RTS ili češće Robert Čoban i Pink otkupe prava na film. Naravno i loši pirati iz video kluba ali pričamo o gledljivim filmovima 🙂 I filmova je bilo mnogo manje u "rotaciji".

Danas imaš i dobre pirate i streaming platforme i mnogo više filmova a slobodno bih mogao reći i mnogo više drugih sadržaja poput recimo video igara (koje su u to vreme bile rezervisane samo za određenu grupu koja je imala komp ili konzolu, sad ih ima svako) tako da se ceo entertainment bori za i dalje 24h dnevno jedne jedinke 🙂 

Evo ja prvi polazim od sebe ako film nije baš spektakl za bioskop poput Dine, nemam ništa protiv da sačekam par nedelja da se pojavi na torentu pa se lepo zavalim i gledam u uslovima koji meni odgovaraju 🙂 A da ne pričam o ponekoj igri i tako to. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jose Jimenez said:

Slažem se, samo kao posetilac nisam imao taj utisak. Kad smo bili klinci imali smo 5 sala u Beogradu. Sad samo u Ušću ima desetak sala. 

malo si preterao, imali smo više 🙂 pa samo dom sindikata je u "naše vreme" imao 3 ili 4 funkcionalne sale. Pa onda Zvezda, Balkan, Fontana, PARTIZAN XE XE, onaj tamo kod doma vojske stade mi mozak, Avala na crvenom krstu, verovatno je nbgd imao još više nego ja ne znam taj deo - sigurno neki "vremeplov" sajt ili strana ima onaj repertoar bioskopa iz politike iz osamdesetih 🙂 

jasno ne mogu da se porede sa sadašnjim brojem bioskopskih sala, koje su inače meni veliko iznenađenje da ih toliko ima i da rade. Mislim da je ona situacija sa bioskopima kod nas 2010-2015 npr ili kad već je bila realni pokazatelj broja ljudi u bioskopima i broja bioskopa, ali izgleda da je ekonomski tigar uradio svoje i sad ljudi imaju para za bioskope. Sad će hajli da me isproziva 🙂 Ali stvarno i dalje mislim da je 500 dinara za kartu za bioskop dranje 🙂 no, nije to tema 🙂

naravno i grad je tad imao manje ljudi u totalu kad smo mi bili klinci, pa je taj broj bioskopa možda bio i dovoljan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Nisi daleko, ali od svih njih su 5 bili kršteni, ostalo je ili bio štap i kanap (npr. sve ostale sale u Domu Sindikata), ili 20 mesta. NBG je samo Fontanu imao sve do izgradnje Delta Cityja.

štap i kanap ali za nas je bio vrh!

recimo ja sam često išao u Avalu koja nije bila ništa spec, ali su je napravili tako koncepcijski da se menjaju filmovi na nedeljnoj bazi ili tako nešto i onda tu je blizu i gledaš dosta filmova. Nije toliko bilo bitno što je platno loše i zvuk krš, kao što je bio svugde na drugim mestima.

Zaboravih Sava Centar u kojem su redovno bili filmovi i premijere, evo sad se slučajno setih kad pomenusmo krš zvuk 🙂 Mislim, kad ne znaš za bolje onda ti je i to vrh što imaš u ponudi 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Jose Jimenez said:

Da, Sava Centar je imao premijere Star Warsa, jer nigde drugde nisu mogli da spakuju 3500 ljudi po projekciji 🙂

Pa da ali pazi Sava Centar još ima taj momenat, hm, "glamura" u onom foajeu pa kao tu se nešto događa itd. Sad to delimično simulira Dom Sindikata ali nije to to. Cineplexxovi i ostala mesta iako su sa kul platnima, ipak nemaju to, jer su standardni bioskopi sa malim tim hodnicima. Sećam se baš na Dinu sam išao u Ada Mall i kao bila neka premijera 100 ljudi kad dođe gore napuni se sve gore od autobusa u špicu. Naravno možemo da kažemo da je bolji ugođaj u sali i sedišta i projektor nego dal' imaš "glamurozni foaje" ofc, ali malo se izgubilo tog duha otkad nije ceo FEST samo u Sava Centru otpr 🙂

Link to comment
Share on other sites

iz vase prepiske sam se fleshbekovao na premijere LoTRa, ah bre kako me je provozalo to, mislim da sam prvi film gledao 4 puta u bioskopu lol (2x bg, 1xns, i jednom u mojoj sabaji). stajao sam u redu da kupim extended version dvd-e! pre 20 god [:(] 

obozavam bioskope, iako nikada manje nisam isao u iste (poslednje veliko razocarenje je bila epizoda 7, tj sva tri filma lol, ali opet - bilo je to epsko razocarenje !)

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, G!!! said:

iz vase prepiske sam se fleshbekovao na premijere LoTRa, ah bre kako me je provozalo to, mislim da sam prvi film gledao 4 puta u bioskopu lol (2x bg, 1xns, i jednom u mojoj sabaji). stajao sam u redu da kupim extended version dvd-e! pre 20 god [:(] 

obozavam bioskope, iako nikada manje nisam isao u iste (poslednje veliko razocarenje je bila epizoda 7, tj sva tri filma lol, ali opet - bilo je to epsko razocarenje !)

 

 

ja ne mogu da se setim koji sam Lotr tačno gledao u sava centru (možda sam i više njih tj. sva tri) ali ipak je jedinstven događaj kad imaš 3000 ljudi na filmu u ogromnoj sali i onda aplauz itd nego kad gledaš u bioskopu, gde sam i ja gledao EP7 i 8 i 9. Kul je to ali ipak je 200 ljudi. Nekako nije isti vajb 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2023 at 10:20 PM, Lucky said:

Ovaj Tor ako ne glumi u Toru deluje bukvalno kao da je zalutao u filmsku industriju. Ne znam kako je to moguće 🙂

jbg njemu taj tor lezi kao sto henri kavilu lezi supermen otprilike, pa je to - to, osim sto kavil moze da repertira bicepse jos ponegde 😄

vise mi je zabrinjavajuce da je fazon  rock postao najplaceniji akcioni glumac 🙂 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, G!!! said:

vise mi je zabrinjavajuce da je fazon  rock postao najplaceniji akcioni glumac 🙂 

pa on je ono što je Švarci bio devedesetih i donekle Silver Testalone. 

Švarci štancovao film mesečno otprilike tamo posle terminatora 🙂

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Katsu said:

Ej ej...to su sada vec teske reci, reci da je Rok ko Svarci je blasphemy. 

YVtWiM5.gif

Rok nikad ovo nece imati, sa sve one linerima "The CIA got you pushing too many pencils?" 😛 

hahaha, pa dobro, švarci je švarci razumemo se, u istoriji će uvek biti poznatiji od Rocka, ali pošto sad nema Švarcija tj. ima milion godina, moramo da imamo roka 🙂 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mohr said:

Cini mi se da ni blizu Svarci i Stalone nisu bili popularni kao Van Dam 🙂

wuuuuuut?

van dam je bio popularan nema zbora, ali da je bio popularniji od Švarcija mi je baš teško da poverujem.

Sad, to bi bila neka dobra diskusija u kafani, ali danas imamo google pa kapiram moguće je naći neki info tipa ko je više zaradio ili bio u više filmova itd (kad već nije bilo direktne pretrage da se uporedi).

Link to comment
Share on other sites

Švarci je bio mašina i surovi profesionalac još od bilderskih dana. Od njih trojice je imao najveću kilometražu.

Van Dam je možda na trenutak nadmašio Švarcija po popularnosti, ali se lik raspao od koke i partijanja. Sećam se Strit Fajtera, gde su glumci pričali kako je Van Dam snimanje proveo nadrogiran, ili gostovanja u Friends gde su mu dodelili handlere, jer je stalno spopadao glavne tri glumice.

Spreman sam da branim svoj stav u kafani!

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jose Jimenez said:

Švarci je bio mašina i surovi profesionalac još od bilderskih dana. Od njih trojice je imao najveću kilometražu.

Van Dam je možda na trenutak nadmašio Švarcija po popularnosti, ali se lik raspao od koke i partijanja. Sećam se Strit Fajtera, gde su glumci pričali kako je Van Dam snimanje proveo nadrogiran, ili gostovanja u Friends gde su mu dodelili handlere, jer je stalno spopadao glavne tri glumice.

Spreman sam da branim svoj stav u kafani!

kako ćemo utvrditi na kraju ko je u pravu?

Osim ako se iznenada, iz mraka, polako hodajući, ne pojavi @Kole i kaže "slušajte momci..." i objasni!

Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2023 at 1:49 PM, Lucky said:

pa on je ono što je Švarci bio devedesetih i donekle Silver Testalone. 

Švarci štancovao film mesečno otprilike tamo posle terminatora 🙂

mozda...mozda... kada bi rock imao iza sebe konane, totalni opoziv, terminatore i predatora, mozda bi bio akcioni glumac... ovako je stvarno ipak tesko uporedivo 🙂

a nije bas ni svarci stancao filmove posle terminatora, posle brzog pogleda nekih 14 filmova za 10 godina nije neki ritam

rock je na nivou onog Jungle Cruise, i to je to 🙂 tip je misicava planina za goofy uloge u komedijicama, i na to je lvlapovo posle tresheva koje je snimao - i to je sasvim ok stos mene tice

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...