Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

ne kazem da nije usrano, mada mi je bzvze  ceo dozivljaj serije otpisati kao dobar ako je zadnja epizoda ispala mega sranje, iako su sve epizode te sezone ukazivale da ce biti nesto slicno

meni je prosto zao sto stu toliko fejlovali sa tim, realno usrali su toliki rad za tako kratko vreme, ali globalni hajp koji je napravljen tesko da bi bilo sta namirilo

ne moze da se porede poteri i lotr sa ovim, prvo jer su filmovi, a i produkcija GOT je daleko komplikovanija bila, em je serija em je trajala koliko je trajala, em razdvajanje od knjiga kako gde sta... lotr snimljen u cugu, sto bi pitr dzekson rekao "uvek sam se pitao zasto se trilogije ne snimaju ovako kako sam ja zamislio, a kad se sve zavrsilo bilo mi je sasvim jasno koliko je ovo nenormalan poduhvat"

 

woke sranja u lotru ? auh nije mi palo na pamet, sad mi se i ne gleda 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

woke sranja u lotru ? auh nije mi palo na pamet, sad mi se i ne gleda 

'desi bio brate pre dva dana, pa rekli su da će hobiti biti i Maori :))))

1 hour ago, G!!! said:

ne kazem da nije usrano, mada mi je bzvze  ceo dozivljaj serije otpisati kao dobar ako je zadnja epizoda ispala mega sranje, iako su sve epizode te sezone ukazivale da ce biti nesto slicno

 

 ne znam, nisam gledao GOT, ali imam slično iskustvo sa recimo Dexterom 🙂 Iako sam uživao u prve tri sezone npr, četvrta onako, kako beše ide, bila je još peta i šesta, malo sam zaboravio, prosto taj tragični kraj mi je sve nekako narušio. ofc, odgledaću sad ovo novo da vidim šta je, ali prosto ne mogu više tu seriju staviti u kotaru "najbolje serije ikada" kad jednostavno nije upravo zbog te final sezone.

Link to comment
Share on other sites

Lost je najbolja serija ikada, nemojte bogohuliti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Odgledao, kapiram da ću pogledati i u bioskopu. Mada, nisam nešto oduševljen, možda sam samo previše očekivao. Linč verzija mi je bolja, a Psyfy mini serija ja najbolja, mada se vidi niska produkcija. Naravno i ovde su malo izmenili neke detalje, i ne mislim na crnkinju Liet 🙂 i vizuelno, dizajn sveta, stvari... osim ornitoptera, mi se ne svidja. Čekam sledeći deo 🙂 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, manson said:

šta je bre ovo 🙂 možda i izašlo do sada, trejler je iz juna 🙂

 

 

ima često takvih filmova koji isplivaju 🙂

sudeći po imdb - https://www.imdb.com/title/tt11905698/?ref_=nm_knf_i1 21. oktobra izlazi kod nas tj. za koji dan, ne znam doduše gde.

a ima i neke ocene već, 7.2 na imdb, znači suv kvalitet!

plot podseća na te tipične došao zbunjeni žitelj u neko polusektaško selo, ali ajd sad!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

Jebena Njemacka i selo od Trira, samo sinhronizovana verija ima u bioskopima, a necu iz principa da gledam Dinu na nemackom. Mozda odem neki vikend do Frankfurta ili na kraju skinem sa neta ako me bude mrzelo 😄

Das Gewürz muss fließen!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, G!!! said:

@lotr serija - procitao sam u medjuvremenu sta spremaju 😞 

@Dune - prosto mi glupo da ne dam pare Vilnevu, njegovi filmovi na velikom platnu su vrhunski dozivljaj

Da, ali ovde osim tog nekog audi vizuelnog doživljaja, a i on je upitan, i nema nešto više... dodje mu kao neka Vilnevova onanija... ili samo nije za mene film, očekivao sam nešto ne znam ni ja šta 😞 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, manson said:

valjda će, počinje sa Dune, part one 🙂 a i ostalo nezavršeno, kapiram da mora da bude drugi deo. Možda već i snimili, pa ga podeliše u post produkciji? 🙂

Vilnev je izjavio kako je zbog finansijskog neuspeha Blade Runner 2049 pravo čudo što ga nisu izbacili iz Holivuda. Zbog toga mu ni nisu dali da snima oba dela paralelno, dok ne vide kako će da prvi deo Dine prođe.

 

Link to comment
Share on other sites

nisu valjda oni ocekivali od blade runner naslova da im popunjava dzepove debelo, kada prvi film nije ni isplatio sebe i postao kultni film godinama nakon izlaska

BR2049 kostao 150  a zaradio 242 milke - i to je u holivudu debeli fejl... koliko su oni prsli sa mozgom 😄 pa nisu valjda ocekivali da ce 5-6 puta vise novca da vrate na toliki budzet

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

@lotr serija - procitao sam u medjuvremenu sta spremaju 😞 

 

soriška! 😞 🙂

1 hour ago, G!!! said:

nisu valjda oni ocekivali od blade runner naslova da im popunjava dzepove debelo, kada prvi film nije ni isplatio sebe i postao kultni film godinama nakon izlaska

BR2049 kostao 150  a zaradio 242 milke - i to je u holivudu debeli fejl... koliko su oni prsli sa mozgom 😄 pa nisu valjda ocekivali da ce 5-6 puta vise novca da vrate na toliki budzet

možda se izvukao kasnije, zavisi kad su radili presek, plus ima tu troškova koji ne ulaze u total budžet posebno kad je velika produkcija u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, G!!! said:

nisu valjda oni ocekivali od blade runner naslova da im popunjava dzepove debelo, kada prvi film nije ni isplatio sebe i postao kultni film godinama nakon izlaska

BR2049 kostao 150  a zaradio 242 milke - i to je u holivudu debeli fejl... koliko su oni prsli sa mozgom 😄 pa nisu valjda ocekivali da ce 5-6 puta vise novca da vrate na toliki budzet

Generalno pravilo za Holivud je da je svaki film koji ne vrati duplo uloženog neuspeh.

To je čisto investiciona odluka. Ako tvoj film ne može prema projekcijama da vrati duplo posle X godina, uložiće u film koji će moći.

A koliko god originalni Blade Runner bio neuspeh u bioskopima, on je danas jak IP. Zato će pre uložiti u novi Blade Runner nego u neki IP koji je potpuno nepoznat.

Link to comment
Share on other sites

aha znaci duplo je target. ali onda ne shvatam kako je 242 mil tezak fejl ako su gadjali 300. Mislim kucam ovo ovako iz cistog nagadjanja,  ocekivao sam da 2049 bude daleko losiji komercijalno nego sto je bio

generalno su tek posle nastavka shvatili da nije jak IP koliko su oni mislili , sto uopste nije lose u smislu nece ga izmuzati u beskraj

21 hours ago, Lucky said:

soriška! 😞 🙂

možda se izvukao kasnije, zavisi kad su radili presek, plus ima tu troškova koji ne ulaze u total budžet posebno kad je velika produkcija u pitanju.

@lotr meh, nisam se smorio skoro ovako za neki tv sadrzaj

ih pa koji djavo se gadjaju onda ciframa koje nisu tacne... 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, G!!! said:

aha znaci duplo je target. ali onda ne shvatam kako je 242 mil tezak fejl ako su gadjali 300. Mislim kucam ovo ovako iz cistog nagadjanja,  ocekivao sam da 2049 bude daleko losiji komercijalno nego sto je bio

nisu oni gađali 300, gađali su verovatno 500, nego je 300 apsolutni minimum da "ne radiš na nuli" 🙂 da tako kažemo. U tom smislu je fejl jer nije doneo očekivanu dobit baziranu na brendu tj. IP-ju, priči, hajpu, bla bla. Znači sve "cimanje" da se snimi film, vreme, etc nije vredno zarade od samo 90 milki kad su računali na zaradu od 350 milki - npr.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, G!!! said:

aha minimum im je duplo, i treba da propadnu 🙂🙂 

ako je prvi vratio 40 milki od ulozenih 30, ovih 240 od ulozenih 150 je zapravo pravi komercijalni napredak 😄

drugo je to vreme bilo! a i niko nije rekao da je prvi uspešan film bio 🙂 posle je postao klasik 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...