Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

jeste mi iznenadjenje da je kinesko trziste toliko blizu americkog, ali je americko i dalje vece  

ok spremaju otvaranje kineskih bioskopa sa 30% kapaciteta, to je 3 milijarde $$ na godisnjem nivou, od potencijalnih 42 milijardi na svetskom (ovo su podaci za 2018.)

nesto ne bih rekao da je ta informacija nesto na sta ce da se holivud osloni u projekcijama kako da opstanu za vreme korone

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

jeste mi iznenadjenje da je kinesko trziste toliko blizu americkog, ali je americko i dalje vece  

ok spremaju otvaranje kineskih bioskopa sa 30% kapaciteta, to je 3 milijarde $$ na godisnjem nivou, od potencijalnih 42 milijardi na svetskom (ovo su podaci za 2018.)

nesto ne bih rekao da je ta informacija nesto na sta ce da se holivud osloni u projekcijama kako da opstanu za vreme korone

Za streaming ugovor mogu da dobiju delić tog novca - Seinfeld i Friends su naplatili $500 miliona za streaming prava. The Office $425 miliona. Jedan film ne može ni blizu da priđe.

Pitanje je samo koliko dugo mogu da "sede" na filmu, i kad će biti momenat kad će reći "jebiga, x% tržišta je otvoreno, to će biti dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

pa kapiram, ako se krene ozbiljno sa tim planovima, bioskopska industrija ode u nepovrat, vise niko nece kupovati preskupce kokice i grickalice 😛

u svakom slucaju dok sam sa zakasnjenjem guglao fantasticnu vest o Zack Snyder's Justice League, poceh da guglam (opet sa zakasnjenjem) i o HBO Max, koji zajedno sa Warnerom spremaju ozbiljan odgovor na ostale striminge...

eo link https://www.digitaltrends.com/home-theater/what-is-hbo-max/

dakle streaming samari sevaju uveliko, a eto imacemo nesto i konkretno da vidimo od toga, pomenutu verziju Justice League samo na HBO

p.s. ne pratim streaming desavanja jer sve sto ima na netu, necu da placam (probao sam hbo i netflix, i vecinu materijala sam gledao sa neta)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, G!!! said:

pa kapiram, ako se krene ozbiljno sa tim planovima, bioskopska industrija ode u nepovrat, vise niko nece kupovati preskupce kokice i grickalice 😛

u svakom slucaju dok sam sa zakasnjenjem guglao fantasticnu vest o Zack Snyder's Justice League, poceh da guglam (opet sa zakasnjenjem) i o HBO Max, koji zajedno sa Warnerom spremaju ozbiljan odgovor na ostale striminge...

eo link https://www.digitaltrends.com/home-theater/what-is-hbo-max/

dakle streaming samari sevaju uveliko, a eto imacemo nesto i konkretno da vidimo od toga, pomenutu verziju Justice League samo na HBO

p.s. ne pratim streaming desavanja jer sve sto ima na netu, necu da placam (probao sam hbo i netflix, i vecinu materijala sam gledao sa neta)

Tenet u avgustu van SAD.

https://variety.com/2020/film/box-office/tenet-release-date-international-movie-theaters-1234717187/

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2020 at 8:03 PM, manson said:

Hbogo imaš kod Telenora i kod dosta kablovkih provajdera, pa ako imaš neki jači paket Hbogo ti dodje "dž" 🙂 A i Netflix, ako imaš 4 prijatelja, onaj najjači paket izadje isto nešto prilično jeftino 🙂

Pustili su HBO Max nedavno, i polako će najbolji materijal da prave kao ekskluzivu za tu streaming uslugu. JIPM.

 

46 minutes ago, G!!! said:

pa bilo bi lepo ali mislim da nije realno, oni planiraju da puste film i u srbiji 26. avgusta ? 😄 mozda da puste ako u boskopi budu organizovani da rade sa 25% kapaciteta ,bez klime i da svi nose 2 maske

Mislim da su zaboravili da te pitaju da li je realno kad su pravili plan 😄 Imajući u vidu stanje u Srbiji, gledaćemo ga isključivo preko torenta u septembru.

Link to comment
Share on other sites

I evo resenja

Dizni pusta svoj Mulan na Disney + 

Cijena ? Prava sitnica ... 30$ za gledanje filma na vec postojecu pretplatu 😄

 

mislim realno ako se skupi nekoliko ljudi i plati po 5$ to uopste nije mnogo!!!1

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2020 at 9:13 AM, G!!! said:

I evo resenja

Dizni pusta svoj Mulan na Disney + 

Cijena ? Prava sitnica ... 30$ za gledanje filma na vec postojecu pretplatu 😄

 

mislim realno ako se skupi nekoliko ljudi i plati po 5$ to uopste nije mnogo!!!1

potpuno nenormalni ljudi. pa to je skupo čak i za američke cene karata za bioskop.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 hours ago, G!!! said:

Iiiii bioskopi otvoreni u Srbiji

Ja večeras odoh da gledam Tenet

Eto nešto su oni tamo tada znali što mi nismo mogli bas da prokljuvimo 😁

ne da mi se da idem u bioskope i tako to i pratim sva ta pravila i dešavanja i da mi bude neprijatnije nego da sedim kod kuće i gledam film - ne zbog covida nego zbog procedura.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, manson said:

mada ja sam i dalje za to da Linč uradio rimejk, pa onda sve knjige, meni je njegova vezija i dalje odlična 🙂

Znam da mu nisu finansijski preterano uspešni filmovi do sada, ali Vilenevule (kakogod) mi je posle The Arrival i Blade Runnera ostavio utisak prave osobe za ekranizaciju Dine.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2020 at 12:35 PM, mladenq said:

ahahahaha :)))

On 9/9/2020 at 7:50 PM, manson said:

 

mada ja sam i dalje za to da Linč uradio rimejk, pa onda sve knjige, meni je njegova vezija i dalje odlična 🙂

pa dobro, realno je da se ovo pogleda svakako :))

a ima i ovo:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...