Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

Snimanje filma "Mezimica" Nemanje Ćirpanića, po scenariju Dimitrija Vojnova, dovedeno je u pitanje nakon što je Upravni odbor Filmskog centra Srbije odlučio da se raskine ugovor o finansiranju ovog ostvarenja.

Scenarista filma Dimitrije Vojnov tvrdi da se radi o prvoj zabrani snimanja filma još od vremena "crnog talasa", dok Upravni odbor FCS tvrdi da bi film naružio ugled Srbije u svetu.

U filmu "Mezimica" trebalo bi da glume Nikola Kojo, Miloš Biković i ruska glumica Aglaja Tarasova, a producent je Svetozar Cvetković, poznati srpski glumac.

Vojnov je ranije naveo da ostvarenje "govori o bivšem DB-ovcu koji danas radi kao makro, pa od trgovaca belim robljem kupuje Ruskinju i zaljubljuje se u nju. Jednog dana trgovci je otimaju, jer su napravili dogovor da nekom stranom klijentu prodaju njeno srce. Onda on kreće u akciju spasavanja i polazi na put iskupljenja".

- FCS nikada nije podržao projekat u kome "Srbi vade vitalne organe Albancima", niti toga ima u filmu "Teret", a ni u scenariju "Mezimice", što je vrlo lako proveriti. Između ostalog, ugovor sa producentom projekta "Mezimica" je sporazumno raskinut, tako da FCS više nema veze sa ovim projektom. Tužno je što se ovako delikatnim temama, koje s razlogom ostrašćuju mnoge, na ovaj način manipuliše, i što se one koriste za spinovanje i razračunavanje sa institucijom kulture koja je u prethodnom periodu uspela da obnovi srpsku kinematografiju i vrati srpski film na svetku mapu. I najzad, verujemo da iza svega ovoga stoje neki drugi interesi od onih koji se javno proklamuju - rekao je Jevtić za "Novosti".

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Lucky said:

Vojnov je ranije naveo da ostvarenje "govori o bivšem DB-ovcu koji danas radi kao makro, pa od trgovaca belim robljem kupuje Ruskinju i zaljubljuje se u nju. Jednog dana trgovci je otimaju, jer su napravili dogovor da nekom stranom klijentu prodaju njeno srce. Onda on kreće u akciju spasavanja i polazi na put iskupljenja".

Konacno da procitam o cemu se zaista radi u filmu. Nasao sam neku skriptu na netu, medjutim ima brdo stranica i nije mi se bas dalo iscitavati. Doduse malo mi sumnjivo deluje cela ova situacija oko ovog filma koji bi verovatno bio isto sranje kao I brdo prethodnih filmova, pogotovo sa Bikovicem kao glavnim akterom istog. Koliko sam skontao, FCS je odbio da finansira film, ovi mogu naci drugog investitora? Ili FCS odlucuje da li neko moze ili ne moze snimiti film? 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, DJAPEH8 said:

Konacno da procitam o cemu se zaista radi u filmu. Nasao sam neku skriptu na netu, medjutim ima brdo stranica i nije mi se bas dalo iscitavati. Doduse malo mi sumnjivo deluje cela ova situacija oko ovog filma koji bi verovatno bio isto sranje kao I brdo prethodnih filmova, pogotovo sa Bikovicem kao glavnim akterom istog. Koliko sam skontao, FCS je odbio da finansira film, ovi mogu naci drugog investitora? Ili FCS odlucuje da li neko moze ili ne moze snimiti film? 

Ako sam dobro razumeo fora je što im je FCS odbio finansiranje koje je prethodno odobrio, pa sad oni dve nedelje pred početak snimanja su u "škripcu" tj. ne mogu tako brzo da nađu nekog drugog.

Film kao film bi verovatno bio njesra i niko ga živ ne bi ni gledao, kao i većinu drugih sličnih filmova odavde iz regiona.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Poznato još par glumaca u novoj Dini

https://www.imdb.com/title/tt1160419/

 

Jason Momoa Jason Momoa ... Duncan Idaho
Rebecca Ferguson Rebecca Ferguson ... Lady Jessica
Timothée Chalamet Timothée Chalamet ... Paul Atreides
Zendaya Zendaya ... Chani (rumored)
Josh Brolin Josh Brolin ... Gurney Halleck
Charlotte Rampling Charlotte Rampling ... Reverend Mother Mohiam
Javier Bardem Javier Bardem ... Stilgar
Oscar Isaac Oscar Isaac ... Duke Leto Atreides
Dave Bautista Dave Bautista ... Glossu 'Beast' Rabban
Stellan Skarsgård Stellan Skarsgård ... Baron Harkonnen
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 6/12/2019 at 9:03 PM, mladenq said:

@Lucky odavno je bila ta prica za Gladiatora 2, samo sto se provlacilo i to da ce bukvalno ovaj nekako da se vrati iz mrtvih, ali srecom izgleda da to nece biti slucaj:D

nemo' molim te, cela ta priča mi je bolje da ostane sa'ranjena.

23 hours ago, manson said:

 

jujuju vrh :))

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...