Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

10 hours ago, Lucky said:

dobro je znati da poslovni nesporazum blažih razmera može biti šutiranje nogom :))

sa koliko nula se piše prihvaćeno izvinjenje 

🙂

"Inzenjer Nenad Jankucic" je bio i clan foruma ali mislim da nije aktivan trenutno. Ukoliko pak cita ovo moze detaljnije da nam pojasni zbog cega je doslo do nesporazuma! 😅

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Johnn1e said:

"Inzenjer Nenad Jankucic" je bio i clan foruma ali mislim da nije aktivan trenutno. Ukoliko pak cita ovo moze detaljnije da nam pojasni zbog cega je doslo do nesporazuma! 😅

ahahaha, ko li je taj i šta li se zamerio kinezima!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

bože koja komeNdija:

Quote

 

Kako je navedeno, iako je stranka bila upoznata sa digitalnim servisima katastra, čini se da je nasela na "kafanske priče" o korumpiranom katastru, gde se sve završava isključivo preko veze i zbog ovoga je stranka sebe dovela u potencijalno ozbiljan problem.

Prema Članu 368. Krivičnog zakonika delo ponude poklona ili druge koristi službenom licu kažnjivo je kaznom zatvora u trajanju do tri godine, podseća RGZ.

Službenici katastra odreagovali su u skladu sa zakonom i ispoštovali proceduru da slučaj prijave policiji i na lice mesta došla je forenzička ekipa i tim Uprave kriminalističke policije iz Odeljenja za borbu protiv korupcije

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda zato shto im treba 6 meseci da upishu prenos vlasnishtva sa preminulog na naslednika po pravodnaznoj presudi suda? Proces koji u sistemu traje bukvalno 5 minuta.

  • Upvote (+1) 1

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 hour ago, togFU said:

Car-exhaust drug craze alarms Congo's capital

The metals in catalytic converters can cause cancer, Yela warned. "It's not a substance made for us to consume," Yela said. "Are we engines, or are we humans?"

 

Ovo poslenje "Are we engines, or are we humans?" može biti naziv nekog novog muzičkog hita!

Kapiram da je odavde došla inspiracija:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deluje kao Njuz ali će neko tu dobrano da se opari :) Inače cela ta naša politika carina je tamni vilajet - ti bi u suštini carinama trebalo da štitiš domaću proizvodnju, pa tako imaš carinu na kikiriki koji se ovde nikada neće proizvoditi, ali zato nemaš carinu na paradajz... Na stranu što imaš 10% carine na konzole za video igre, valjda ako krenemo u nekom momentu da proizvodimo Playstation 5 da možemo da štitimo domaći proizvod [roflmao]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zwerko said:

Deluje kao Njuz ali će neko tu dobrano da se opari 🙂 Inače cela ta naša politika carina je tamni vilajet - ti bi u suštini carinama trebalo da štitiš domaću proizvodnju, pa tako imaš carinu na kikiriki koji se ovde nikada neće proizvoditi, ali zato nemaš carinu na paradajz... Na stranu što imaš 10% carine na konzole za video igre, valjda ako krenemo u nekom momentu da proizvodimo Playstation 5 da možemo da štitimo domaći proizvod [roflmao]

Nikad ne znaš šta će iz EI Niš da izađe!

21 hours ago, manson said:

pošto su citirani Atlantik i Pepsi, kapiram da im je trebalo da bi lansirali na tržište neki novi proizvod od kikirikija 🙂

Link to comment
Share on other sites

SSI!

Quote

 

Изградио ротирајућу кућу да удовољи жени која није била задовољна погледом
Како би удовољио својој жени која је желела да из породичне куће има поглед на све стране, Војин Кусић из Српца у Републици Српској, по сопственим нацртима изградио кућу која се окреће око своје осе.

Када је завршио са градњом породичне куће, жена Војина Кусића из Српца није била задовољна распоредом и захтевала је да се промени. То је подразумевало да се избијају зидови, прво на спрату, затим у приземљу. На крају му је досадило приговарање и стално премештање, те је дошао на идеју да направи кућу која се окреће око своје осе, прича градитељ ове необичне куће у Ројтерсовој репортажи. 

 

.....

Quote

 

Нажалост, Војинова жена није била расположена да коментарише да ли је задовољна кућом.


 

:))))))

https://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/501/zanimljivosti/4545828/srbac-republika-srpska-vojin-kusic-rotirajuca-kuca.html

Link to comment
Share on other sites

Ja to ljudima stalno pokušavam da objasnim vezano za kineze koji jedu kučiće i mačiće ali niko neće da sluša :)

S druge strane pre 10ak godina sam u Kini uživo prisustvovao kako neki kinez isto ovako dere mačku ali ono bukvalno na sred trotoara u poprilično velikoj ulici u poprilično velikom gradu. I svi ostali su prolazili onako kao da je to najnormalnija stvar na svetu, meni bi malo čudno, što bi se reklo što ne deru mačke u svoja četiri zida! :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mikser said:

Sto neko rece: "A koja je razlika izmedju dranja macke i svinje za jelo?"

Možda je razlika je u tome što se svinja ne dere, nego se samo ošuri? :))

I realno postoje razlike u "nameni", svaka životinja ima svoju neku kao namenu... koja je tačno "prirodna" funkcija svinja (domaćih)? Setih se sad ovog twitta koji je izazvao dosta komentara pre par godina

599c3bf81f00001a001aa51b.jpg?ops=scalefi

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

 I realno postoje razlike u "nameni", svaka životinja ima svoju neku kao namenu... koja je tačno "prirodna" funkcija svinja (domaćih)? Setih se sad ovog twitta koji je izazvao dosta komentara pre par godina

A koja je prirodna funkcija mačke? :) Suština je da je ogromnom delu sveta naše jedenje konkretno svinja, da ne kažem još i čvaraka, masti i svih pridruženih stvari od svinja gadno da gadnije ne može biti. Tipa više gadno nego nama Kinez koji dere mačku. Tako da se suštinski sve svodi na kulturološke razlike, nekome je ok da jede svinju, nekome je ok da jede psa, nekome je ok da jede mačku, nekome skakavca, nekome nije ok da jede bilo kakvo meso, neko jede samo one kao praistorijske plodove [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

A koja je prirodna funkcija mačke? 🙂

paa... recimo čišćenje okoline tako što ubijaju miševe? :))

Kapiram ja te kulturološke razlike, ali ne možeš ingorisati drugi deo moj posta tek tako, jer realno postoje životinje koje su više "namenjene za potrebe čoveka" u odnosu na neke druge... neke je sam čovek prilagodio (primer: sadašnje ovce su modifikovane od strane čoveka tako da daju što više vune), a neke nam je glavni inženjer (bog) odredio kao trpezu! A tu mislim da ne spadaju mačke i psi :)) Svakako, za 100% tačan odgovor morali bismo pitanji njega (ili njih omg!).

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj da ulazimo u priču s Bogom jer su i Bogovi različiti i neki baš tvrde da su naše svinje prljave i zagađene životinje koje se nikako ne smeju jesti :) a ima i onih kojima svinje nisu problem ali jesu krave :)

A što se tiče uloge svinja u prirodi domaće svinje nemaju nikavu ulogu, čovek ih uzgaja samo za svoje potrebe, tj hranu. Divlje svinje imaju svoju normalnu ulogu u ekosistemu. Ali ni mačkama nije osnovna uloga u prirodi da love miševe, to ih je isto čovek prilagodio. Divlje mačke češće love ptice i druge životinje a miševe koji su najčešće u polju opet više love ptice. Tako da je uloga koju smo im predvideli nije "prirodna".

A opet isto tako kao što mi gajimo svinje za jelo u Kini imaš farme kerova za jelo, neće sigurno da jedu pekinezere i Tibetanske mastife koje plaćaju po nekoliko stotina hiljada evra. Za mačke ne znam, mislim da su one ipak malo više egzotika.

Nemoj pogrešno da me razumeš, nisam ja za to da mi počnemo da jedemo kerove i mačke, na kraju krajeva imam i sam kera koji je bukvalno najprivilegovaniji deo porodice ali prosto treba razumeti da postoje drugačije kulture gde je jedenje istog sasvim normalno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

paa... recimo čišćenje okoline tako što ubijaju miševe? :))

Kapiram ja te kulturološke razlike, ali ne možeš ingorisati drugi deo moj posta tek tako, jer realno postoje životinje koje su više "namenjene za potrebe čoveka" u odnosu na neke druge... neke je sam čovek prilagodio (primer: sadašnje ovce su modifikovane od strane čoveka tako da daju što više vune), a neke nam je glavni inženjer (bog) odredio kao trpezu! A tu mislim da ne spadaju mačke i psi :)) Svakako, za 100% tačan odgovor morali bismo pitanji njega (ili njih omg!).

bez da idem u dalje detalje, do pre X godina konjsko meso niko nije pomišljao da jede, ovih dana važi za kao "najzdravije" 🙂 tako da ono 🙂

6 hours ago, Dule_smor said:

Dranje macke, sapunjanje macora, sta je sledece heh

Excited Season 4 GIF by The Office

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...