Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

On 6/29/2020 at 1:42 PM, sttevann said:

2020 be like:

"uuuu al si lepo pocrneo na moru"

"aa rasista!!"

hahah

ovo je iz verovali ili ne:

Eksplozija na Srpskom pravoslavnom groblju u Bečeju dogodila se danas oko 11.30 sati, kada je eksplodirao kovčeg u kome se nalazio pokojnik. Usled eksplozije, jedna žena zadobila je lakše povrede.

Kako prenosi portal Objektiv.rs, do eksplozije iz mrtvačkog sanduka došlo je iz zasad nepoznatih razloga. Od jačine eksplozije, komadi drveta od kojeg je izrađen sanduk su se razleteli i povredili D.A. (71) iz Žablja, ženu koja se nalazila u blizini.

Iako uzrok eksplozije nije poznat, pretpostavlja se da je došlo do reakcije nakon što su komunalni radnici u sanduk sa pokojnikom ubacili suvi led, da bi se telo brže ohladilo.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Sting said:

Jebem ti ludake [roflmao]

Bukvalno kao epizoda Preachera, to mi se nekako javilo u glavi 🙂

37 minutes ago, Ребел said:

Насловница сутрашњег АЛО!-а

image.png

ćuti makar su stavili zvezdicu, kurir je u svoje zlatno vreme pisao bez problema šta god mu padne napamet 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ало и на овој истој насловној одакле сам исекао има још глупости и свакодневно доминира. Има и те курирасте ствари, чак ме је и зачудила звездица.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ребел said:

Ало и на овој истој насловној одакле сам исекао има још глупости и свакодневно доминира. Има и те курирасте ствари, чак ме је и зачудила звездица.

oduvek najbolje prolaze novine tog tipa, ove druge su "dosadne" ali alo, kurur, informer, srpski telegraf i to kidaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Keva je narucivala sitnice sa AExpressa i sve joj je stizalo do ovog proleca. Poslednje cetiri narudzbine nisu stigle i prosao je rok za isporuku preko 2 meseca. Keva nije htela da refundira, jer je bila neka sica u pitanju, tipa 15ak dolara. Medjutim prosle nedelje stizu joj 2 narudzbine zajedno, a rok za njihovu isporuku je odavno prosao. Izgleda da su poceli da cimaju postu za te pakete, pa su ovi brze bolje krenuli sa isporukama.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Keva je narucivala sitnice sa AExpressa i sve joj je stizalo do ovog proleca. Poslednje cetiri narudzbine nisu stigle i prosao je rok za isporuku preko 2 meseca. Keva nije htela da refundira, jer je bila neka sica u pitanju, tipa 15ak dolara. Medjutim prosle nedelje stizu joj 2 narudzbine zajedno, a rok za njihovu isporuku je odavno prosao. Izgleda da su poceli da cimaju postu za te pakete, pa su ovi brze bolje krenuli sa isporukama.

apsolutno me ne čudi da kradu pakete u pošti, pa to je praksa još od bombardovanja ako ne i pre, pa su verovatno sad preterali.

meni je onako, zavisi kako kad ... dešavalo mi se da ne stignu paketi nikad, nekad stignu mesec dana kasnije od onih 60 dana roka za isporuku a nekad dođu normalno.

refundirali su mi za neke adaptere i tako nešto koji su se ipak magično pojavili kasnije, ali neki kuhinjski pribor nikad nije stigao - to sve u prošlih par meseci ili ajde da kažemo od početka godine.

2 hours ago, deK!sa said:

Zbog krađe paketa u Srbiji, više nema kupovine preko poznatih svetskih online platformi

https://www.ozonpress.net/ekonomija/zbog-kradje-paketa-u-srbiji-vise-nema-kupovine-preko-poznatih-svetskih-online-platformi/

nije baš precizno ovde napisano a i čudno je to sa alijem - ja sam primetio da ima free shipping ili neka smešna cena za komad ili dva nečega (bez obzira na cenu) ali kad hoćeš 3 ili više onda automatski prebaci na DHL shipping bez obzira što i ta tri u zbiru koštaju 2 dolara.

Link to comment
Share on other sites

Ja se slažem da su Carina i Pošta moroni, ali ta krađa paketa kao može da ima smisla za cene slanja na Aliju, ali su isto tako cene slanja višestruko skočile i na Amazonu (gde nema refunda). Problem je što nemaš više tamo slanje običnom poštom koja je smešno jeftina (ili u slučaju Alija obično free) nego imaš samo DHL kao opciju. Pa tako knjiga sa Amazona od $15 koja je ranije bila $2-3 da stigne u Srbiju za 2-3 nedelje je sada najjeftinija opcija $80 i stiže za par dana...

Rekao bih ipak da je problem u nedostatku avionskog saobraćaja ka Srbiji jer leti samo Air Serbia i Wizz, pa onda redovne pošte nemaju toliko opcija da se ubace pošiljke. Tako da ne verujem da će to da se stabilizuje dok se malo ne reši korona situacija i krenu avioni malo redovnije ka nama.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zwerko said:

Ja se slažem da su Carina i Pošta moroni, ali ta krađa paketa kao može da ima smisla za cene slanja na Aliju, ali su isto tako cene slanja višestruko skočile i na Amazonu (gde nema refunda). Problem je što nemaš više tamo slanje običnom poštom koja je smešno jeftina (ili u slučaju Alija obično free) nego imaš samo DHL kao opciju. Pa tako knjiga sa Amazona od $15 koja je ranije bila $2-3 da stigne u Srbiju za 2-3 nedelje je sada najjeftinija opcija $80 i stiže za par dana...

Rekao bih ipak da je problem u nedostatku avionskog saobraćaja ka Srbiji jer leti samo Air Serbia i Wizz, pa onda redovne pošte nemaju toliko opcija da se ubace pošiljke. Tako da ne verujem da će to da se stabilizuje dok se malo ne reši korona situacija i krenu avioni malo redovnije ka nama.

Ja sam poručio neke sunđere za izolaciju relativno skoro, ali sam pravio 5 odvojenih porudžbina nego jednu sa pet komada i stiglo mi je čak relativno brzo i po jeftinoj pošti.

npr 5 x 1 komad je bila poštarina po 0,5 dolara a jednom pet komada je bila odmah DHL za 30 dolara ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Nabavili Rovere komunalcima, pa mislim stvarno...

 

I još kaže

https://nova.rs/drustvo/vesicev-hit-dzipovi-za-komunalce-dokaz-autoriteta-drzave/

Quote

“Ova vozila su nabavljena, zato što ta vozila omogućavaju da se pokaže autoritet države. Na kraju krajeva, najveći broj vozila koja se bahato parkiraju su džipovi, audiji i bemevei. Nećemo na njih da idemo trotinetima, nego ćemo lepo da idemo na njih vozilima koja će pokazati kolika je snaga države!”, rekao je Goran Vesić.

 

Edited by manson
ostao neki link od ko zna kada :)
Link to comment
Share on other sites

Pošta kida :))

Последња два дана грађани пријављују да им пакети стижу масовно и то им стижу пакети који су наручивани у различитим временским интервалима, то значи да су негде стајали и неко се сада досетио након целе ове буке и рекао – хајде то сада испоручујте људима да би се тај проблем колико-толико амортизовао", наводи Гавриловић.

 

Link to comment
Share on other sites

vot d fak

Quote

 

Andrijani pronašli više od 130 krpelja: Berba šljiva pošla naopako
Berba šljiva za Andrijanu Srećković iz Ljiga pretvorila se u nesvakidašnji događaj, jer je za samo nekoliko sati provedenih u voćnjaku postala definitivni rekorder u broju krpelja koji su se zakačili za njene ruke.

"Nakon što smo se vratili kući primetila sam tačkice po koži, i shvatila da su u pitanju krpelji. Sama sam ih izvadila preko 20, a onda sam otišla kod lekara. Doktorka je izvadila čak njih 103 i rekla je da nije imala sličan slučaj i da je najveći broj krpelja koji je izvadila dosad bio tridesetak, a kod mene se susrela sa tri puta većim brojem", rekla je Andrijana.

 

kako?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...