Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

"Nema svrhe dalje ograničavati ljude, mislim da bi sada bilo i nemoguće, to je moje lično mišljenje. Mislim da bi bila pobuna ako ponovo krenemo da zaključavamo ljude. Ljudi su mentalno prošli kroz ovu epidemiju, većina ljudi. Vidite vesti, sad se dešavaju ubistva kao u dobra stara vremena. Ubistva, nasilje, sad će početi pljačke banaka. Vraćamo se u normalu. Ljudi neće više da slušaju o tome, to je normalan mehanizam", rekao je Nestorović.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Lucky said:

"Nema svrhe dalje ograničavati ljude, mislim da bi sada bilo i nemoguće, to je moje lično mišljenje. Mislim da bi bila pobuna ako ponovo krenemo da zaključavamo ljude. Ljudi su mentalno prošli kroz ovu epidemiju, većina ljudi. Vidite vesti, sad se dešavaju ubistva kao u dobra stara vremena. Ubistva, nasilje, sad će početi pljačke banaka. Vraćamo se u normalu. Ljudi neće više da slušaju o tome, to je normalan mehanizam", rekao je Nestorović.

Bio do turističke agencije da uzmem vaučer, i nađem se usred razgovora o koroni.
"Ne znam šta će biti", reče starija gospođa koja je isto došla po vaučer. "Ali navijam za Nestorovića - on je rekao da je ovo gotovo"

"Nestorović je meni spasao život" odgovara momak koji radi tu. "Ja sam astmatičar. On zna šta priča."

Ljudi jesu mentalno rakrstili sa epidomijom, ali isključivo jer im je dat izbor kog od 3 paradirana stručnjaka na TV mogu da slušaju.

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2020 at 11:20 AM, Jose Jimenez said:

Bio do turističke agencije da uzmem vaučer, i nađem se usred razgovora o koroni.
"Ne znam šta će biti", reče starija gospođa koja je isto došla po vaučer. "Ali navijam za Nestorovića - on je rekao da je ovo gotovo"

"Nestorović je meni spasao život" odgovara momak koji radi tu. "Ja sam astmatičar. On zna šta priča."

Ljudi jesu mentalno rakrstili sa epidomijom, ali isključivo jer im je dat izbor kog od 3 paradirana stručnjaka na TV mogu da slušaju.

To je ova ekipa što je zapičila u Grčku pa sad čeka 10 sati na granici da ih puste ... ljudi su definitivno nenormalni ...

Link to comment
Share on other sites

ja bukvalno ne verujem šta se dešava sa planetom :))

 

The code-hosting portal is just the latest in a long line of tech companies and open source projects that have expressed support for removing terms that may be offensive to developers in the black community.

This includes dropping terms like "master" and "slave" for alternatives like "main/default/primary" and "secondary;" but also terms like "blacklist" and "whitelist" for "allow list" and "deny/exclude list."

For starters, the Android mobile operating system, the Go programming language, the PHPUnit library, and the Curl file download utility have stated their intention to replace blacklist/whitelist with neutral alternatives.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dw.com/en/berlin-authorities-placed-children-with-pedophiles-for-30-years/a-53814208

Quote

The 'Kentler Project' in West Berlin routinely placed homeless children with pedophile men, assuming they'd make ideal foster parents. A study has found the practice went on for decades.

Starting in the 1970s psychology professor Helmut Kentler conducted his "experiment." Homeless children in West Berlin were intentionally placed with pedophile men. These men would make especially loving foster parents, Kentler argued.

especially, da

Link to comment
Share on other sites

Preminuo muškarac nakon što je neko slučajno isključio respirator da bi uključio klima uređaj
Muškarac star 40 godina preminuo je u državnoj bolnici u Indiji, nakon što su članovi njegove porodice navodno isključili respirator iz struje kako bi uključili klima uređaj.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sting said:

Ako nije fejk onda je prirodna selekcija.

pa kako prirodna selekcija nije sam sebi isključio? 🙂

doduše, ne znam baš preciznu definiciju prirodne selekcije ali valjda se ne računa ako je "drugo lice" rešilo 🙂

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Lucky said:

pa kako prirodna selekcija nije sam sebi isključio? 🙂

doduše, ne znam baš preciznu definiciju prirodne selekcije ali valjda se ne računa ako je "drugo lice" rešilo 🙂

Ti mislis na Darvinove nagrade. Prirodna selekcija je siri pojam. Ljudi su ionako evoluirali da prezivljavaju u manjim grupama tako da je ovo idealan primer kako te ukupna inteligencija grupe elimise iz genetskog skupa ljudi.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Sting said:

Ti mislis na Darvinove nagrade. Prirodna selekcija je siri pojam. Ljudi su ionako evoluirali da prezivljavaju u manjim grupama tako da je ovo idealan primer kako te ukupna inteligencija grupe elimise iz genetskog skupa ljudi.

to! znam za darvinove nagrade, legendarna stvar, nisam na to mislio, nego prosto nisam znao da prirodna selekcija involvira i drugu jedinku koja ni na koji način nije mogla da utiče na to šta će joj se desiti ... tipa, ide jelen i upuca ga lovac nije mi prirodna selekcija što jelen nije umeo da kao u matrixu izbegne metak. Ali evidentno ne poznajem definiciju pojma. Ovde je lik ipak bio u "komi" da kažemo, ali kul ako se primenjuje pravilo ukupne inteligencije grupe, ima smisla - kao sami sebe prirodno selektuju. 

Link to comment
Share on other sites

ovo je realno za njuz - šta će raditi prevoznici u gradskom saobraćaju:

Podešavanje režima rada klima-uređaja u vozilima biće takvo da udeo vazduha koji se zahvata iz spoljašnje sredine bude što veći, uz optimalnu kombinaciju sa prirodnom ventilacijom. Optimizacija rada klima-uređaja znači da se koriste samo u uslovima kada je temperatura spoljašnjeg vazduha veća od 28 stepeni Celzijusa i to na način da temperatura u vozilu bude za pet stepeni niža, uz podešavanje snage ventilatora klima-uređaja na minimum. Na terminusima (okretnicama) u toku trajanja pauze, a najmanje pet minuta, neophodno je vršiti provetravanje vozila sa otvorenim vratima i „ispiranje” celog ventilacionog sistema klima-uređaja sa podešenom snagom ventilatora na maksimum. Takođe, potrebno je vršiti dezinfekciju filtera klima-uređaja najmanje jednom dnevno, na početku ili na kraju dnevne upotrebe vozila.

:)))

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

ovo je realno za njuz - šta će raditi prevoznici u gradskom saobraćaju:

Podešavanje režima rada klima-uređaja u vozilima biće takvo da udeo vazduha koji se zahvata iz spoljašnje sredine bude što veći, uz optimalnu kombinaciju sa prirodnom ventilacijom. Optimizacija rada klima-uređaja znači da se koriste samo u uslovima kada je temperatura spoljašnjeg vazduha veća od 28 stepeni Celzijusa i to na način da temperatura u vozilu bude za pet stepeni niža, uz podešavanje snage ventilatora klima-uređaja na minimum. Na terminusima (okretnicama) u toku trajanja pauze, a najmanje pet minuta, neophodno je vršiti provetravanje vozila sa otvorenim vratima i „ispiranje” celog ventilacionog sistema klima-uređaja sa podešenom snagom ventilatora na maksimum. Takođe, potrebno je vršiti dezinfekciju filtera klima-uređaja najmanje jednom dnevno, na početku ili na kraju dnevne upotrebe vozila.

:)))

Ček da prevedem sa marketinškog na srpski:

 

¯\_(ツ)_/¯

"Jebiga matori." 

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Jose Jimenez said:

Ček da prevedem sa marketinškog na srpski:

 

¯\_(ツ)_/¯

"Jebiga matori." 

krenuo sam da čitam, i onda ide progresivno ...

ok, ok, otvoriće prozore, dobro, upaliće klimu na preko 28 ok ajde kao dobro, temperatura 5 stepeni niža nema šanse ali nema veze majstor će da stavi na 26 kad je napolju 30, pa šta bude, ok ok ... i onda dolazim do ovih delova "ispiranje" ventilacionog sistema, otvorena vrata kao brate, pa to nema šanse i onda dezinfekcija filtera klima uređaja kao ok, i'm done.

Link to comment
Share on other sites

Grupa L'Oreal odlučila je da povuče neke izraze, poput "izbeljivanje" i "osvetljavanje" iz opisa nekih svojih kozmetičkih proizvoda namenjenih za negu kože, saopštila je ta grupa u kontekstu svetske mobilizacije protiv rasizma.

"Grupa L'Oreal odlučila je da povuče reči belo i izbeljivanje (white/whitening) i svetlo i osvetljavanje (light/lightening) iz svih proizvoda za negu kože", navela je ta kompanija ne navodeći druge detalje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...