Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

Na pitanje zašto je tokom prethodnog hladnog talasa grejanje pušteno 7. maja i zašto je trajalo jedan dan, Vesić kaže da je tada naznačeno da se radi o toplim probama. To je, kako kaže, bio jedini način da se to grejanje u Beogradu pusti jer tada nije bila izmenjena odluka o uključivanju grejanja van grejne sezone.

"Toplane su radile kako su mogle, puštene su tople probe čime je bio zaobiđen zakon. Ne možete očekivati niti od jedne toplane da krši zakon", rekao je Vesić.

Prema njegovim rečima, sada je ta odluka promenjena i grejanje će se paliti onda kada srednja dnevna temperatura prema prognozi iz prethodnog dana ne bude prelazila 12 stepeni. Nadam se da se to neće dogoditi u julu i avgustu, rekao je Vesić.

Na pitanje zašto onda grejanje u Beogradu nije nastavljeno, kada su već krenule tople probe, Vesić je odgovorio: "Ja razumem da vi mislite da grejanje može da se uključi na dugme...Niko se do sada nije setio da tu odluku promeni. Ovo što mi radimo ne radi se u većini evropskih gradova. Nije to tako jednosatavno. Radimo maksimalno da izađemo u susret građanima."

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Lucky said:

Na pitanje zašto je tokom prethodnog hladnog talasa grejanje pušteno 7. maja i zašto je trajalo jedan dan, Vesić kaže da je tada naznačeno da se radi o toplim probama. To je, kako kaže, bio jedini način da se to grejanje u Beogradu pusti jer tada nije bila izmenjena odluka o uključivanju grejanja van grejne sezone.

"Toplane su radile kako su mogle, puštene su tople probe čime je bio zaobiđen zakon. Ne možete očekivati niti od jedne toplane da krši zakon", rekao je Vesić.

Prema njegovim rečima, sada je ta odluka promenjena i grejanje će se paliti onda kada srednja dnevna temperatura prema prognozi iz prethodnog dana ne bude prelazila 12 stepeni. Nadam se da se to neće dogoditi u julu i avgustu, rekao je Vesić.

Na pitanje zašto onda grejanje u Beogradu nije nastavljeno, kada su već krenule tople probe, Vesić je odgovorio: "Ja razumem da vi mislite da grejanje može da se uključi na dugme...Niko se do sada nije setio da tu odluku promeni. Ovo što mi radimo ne radi se u većini evropskih gradova. Nije to tako jednosatavno. Radimo maksimalno da izađemo u susret građanima."

Ma neee, u Njemacke samo imas grejenje cele god i mozes i u avgustu da ga ukljucis ako je napolju manje od 15 stepeni

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 3:58 PM, Dule_smor said:

Ma neee, u Njemacke samo imas grejenje cele god i mozes i u avgustu da ga ukljucis ako je napolju manje od 15 stepeni

imajući u vidu da se plaća cele godine mogli bi i kod nas tako nešto da uvedu nedajbože :))

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dule_smor said:

i evo sad mi stigao obracun, posto sam potrosio manje od proseka vracaju mi 50 evra za proslu god...a realno sam prilicno velikodusno odvrtao radijatore...jbga, jevropa heee

vratiće i nama vesić!

ma realno po utrošku je najbolje, ima to čak i kod nas sad na sve više mesta.

doduše i dalje se grejanje na struju najviše isplati, posebno kad uračunaš i hlađenje na struju (ako imaš takvu opciju).

Link to comment
Share on other sites

Quote

Поплаве у Србији су у престоницу довеле нежељене госте. Наиме, у среду увече око 3.00 часа, у општини Нови Београд, у Блоку 30, снимљено је крдо дивљих свиња.

pozovite Obeliksa!

divlje1-nz.jpg

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Предлог да се забрани роштиљ на ћумуру
Скупштинском Одбору за здравље и породицу стигла је представка доктора Ивана Николића из Београда који тражи да се законом забрани употреба роштиља на угаљ у регистрованим угоститељским објектима и да се они замене електричним или роштиљем на гас, због све чешће појаве тумора дебелог црева.

Tema nije smešna ofc, ali sam koncept je rofl

Link to comment
Share on other sites

rostilj na cumur je ono najveci izvor bakterija ikada (tj resetka), pored upitnog mesa koje se koristi, i pored toga sto se dimi, najveci problem je sto se jede u nenormalnim kolicinama u srbiji, kao i svi mesni proizvodi

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

решетка се после печења изриба жичаном четком док не засија, роштиљско печење меса је само по себи канцерогено, а на прљавом роштиљу је невиђен отров.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/24/2019 at 11:41 AM, Lucky said:

evo ti jedan plus!

(ako imaš kontakt sa žeksom prosledi da ga pingujemo)

žeks ponovo udara

Quote

 

"Posle tri veštačenja, koje nisam tražio ja ili moj sin Aleksandar, već tužilaštvo, sva tri su potvrdila da moj sin Aleksandar nije krivm ali je danas sud osudio mog sina samo zato što je moj sin! E, moj časni sude!", napisao je Željko Mitrović na Tviteru.

Aleksandar Mitrović osuđen je na 12 meseci nošenja nanogvice u stanu i zabranu upravljanja motornim vozilom godinu dana, zbog saobraćajne nesreće u julu 2013. kada je na pešačkom prelazu u Ustaničkoj ulici pregazio 17-godišnju Andreu Bojanić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

možda je samo do mene, ali zvanična državna služba ima naslov "bahato parkiran" :)))

Преко 100 бахато паркираних возила на Ушћу
ЈKП „Паркинг сервис“ је спровело још једну велику акцију уклањања непрописно паркираних возила са шеталишта и зелених површина на Ушћу, у координацији са Kомуналном инспекцијом, Саобраћајном и Kомуналном полицијом, као и Интервентном јединицом београдске полиције. Током ноћи, по налогу комуналне инспекције и саобраћајне полиције, уклоњено је преко 100 непрописно паркираних аутомобила.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ahahahaha

Трошкови агенција ће наредних дана бити већи, како тврде, због штампања нових ценовника, мораће да запосле додатне људе који ће радити на промени цена, а то све, кажу, кошта.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/ekonomija/3609057/cenu-aranzmana-diktira-potrazanja-a-najmanje-novi-zakon.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...