Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

Quote

 

Da bi od dispečera dobili informaciju, putnici moraju imati plaćenu mesečnu pretplatu. Nova pravila za kontakt sa operaterima u Sekretarijatu

INFORMACIJE o dolasku autobusa, njihovom kretanju ili izostanku, putnici od Nove godine mogu da dobiju samo ako imaju uplaćenu mesečnu kartu za prevoz! Službenici u dispečarskom centru Sekretarijata za javni gradski prevoz sada traže od sugrađana da im pročitaju identifikacioni broj sa "bus plus" kartice čijom proverom imaju uvid u mesečne uplate.

Ipak, postavlja se pitanje da li i putnik iz Obrenovca ili Mladenovca, koji nepersonalizovanu kartu koristi jednom mesečno, da bi, na primer, došao kod lekara, može da se požali Sekretarijatu. Da li je jedna otkucana vožnja sedmično dovoljna da bi dispečar prijavio neodržan polazak?

ZBOG velikog broja sugrađana koji ne plaćaju prevoz, Grad je još krajem decembra najavio brojne mere kako bi se stalo na put onima koji vožnje u javnom prevozu ne plaćaju. Jedna od njih je ponovno uvođenje pravila ulaska samo na prednja vrata na linijama sa manjim brojem putnika, rigoroznije kontrole, kao i pisanje kazni vozačima ako se u njihovom vozilu zatekne putnik bez karte.

 

kakav shitstorm od odluka :))

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2019 at 11:15 AM, tortky said:

kako da ti kažem, navikli smo

dobro je!

Quote

"I Njujork bi po ovakvom vremenu bio usporen"
Gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić rekao da je u prigradskim naseljima na snazi crveni meteo-alarm, dok je u Beogradu na snazi narandžasti alarm.

:))

Link to comment
Share on other sites

Da budemo konkretni - ispred restorana Džumbus koji je u vlasništvu izvesnog vazduplohova.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

nemoj da ste pičke dodajte Kruletovu igru na višlistu

13 hours ago, kruko said:

Samo što nije, morao sam i stim stranicu da spremim. Bacite na wishlistu plox:

 

https://store.steampowered.com/app/1023790/Rick_Henderson/

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2019 at 10:09 PM, shw. said:

Da budemo konkretni - ispred restorana Džumbus koji je u vlasništvu izvesnog vazduplohova.

Jel realno da Babic dizi to? Bas sam se pitao ko je ugurao tolike pare u to.
Inace, hrana je ok al nista specijalno.
 

On 1/28/2019 at 12:22 PM, Jose Jimenez said:

I to tačno ispred restorana Panta Rei, gde SNS ekipa bleji - da ne mora Đurić daleko da ide :D

 

SNS ekipa bleji u 1884 na zeleznickoj i u Geozavodu gore koliko sam ja upucen :)

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

Ala će da propadne i Kapetanka Marvelica, na konto sličnih priča. Ja je sigurno neću gldati, možda torent skinem. Možda. 

"Captain Marvel's Brie Larson sees the film as her "form of activism""

samo pročitajte te rečenice, ali držite lavor pri sebi, nemojte da vas nisam upozorio

https://www.digitalspy.com/movies/a26153617/captain-marvel-movie-brie-larson-activism/

 

a ima i ovaj gofundme shitshow

"a new GoFundMe campaign to get young girls to see Brie Larson play Captain Marvel"
 

https://www.fastcompany.com/90289807/brie-larson-sparks-a-gofundme-campaign-to-help-girls-see-captain-marvel

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

"Odredbom iz ovog pravilnika se uvodi i izraz - operater za jaja, Tako će se nazivati proizvođači jaja i sva lica uključena u proces stavljanja u promet jaja." :)))

 

Quote

 

Oznake na jajima A,B,C,D,E, S i SU odlaze u istoriju, zameniće ih veličine S, M, L i XL, dok će se organska jaja označavati oznakom "0".

Ministarstvo poljoprivrede donelo je nova pravila za proizvodnju i promet jaja, koja podrazumevaju strože obeležavanje i klasifikaciju jaja, kao i nove uslove koji se tiču veličine, izgleda, pakovanja i načina držanja i ishrane koka nosilja.

Ono što ostaje isto su oznake za kvalitet jaja, A i B koje pokazuju da li su jaja sveža ili rashlađena, namenjena industrijskoj proizvodnji. U prodaji će se naći jaja koja A klase sa oznakom "ekstra", što će označavati jaja upakovana u roku od četiri dana od dana nošenja jaja. 

Jaja klase SU imala su više od 70 grama, a iznad 73 grama će sada imati komadi sa ozakom XL.

Slovom L biće obeležena "velika" jaja. težine od 63 do 73 grama.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Razgovrao sa sa Čepurinom jutros i rekao mi - neverovatno, kao da ste se dogovarali, pošto je dan ili dva kasnije Putin krenuo u nešto slično, jer obilazi 12 velikih centara sa Državnim savetom i razgovara o razvoju svih 86 regiona", rekao je Vučić gostujući na Pinku. 

:)))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Quote

 „To je potrebno zbog svih koji nisu Putin, a hteli bi da budu kao on… Strani političari pripisuju Rusiji mešanje u izbore i referendume po celoj planeti. A stvari su mnogo ozbiljnije – Rusija se „meša“ u njihove mozgove i oni ne znaju šta da rade sa svojom izmenjenom svešću“

Владимирслав* Сурков, специјални саветник Владимира Путина, објашњавајући како је путинизам идеологија будућности.

није њуз.

Quote

Sve stranke koje su izašle iz Skupštine su bile u predhodnim sazivima vlast, ja nisam bio, rekao je lider LDP Čedomir Jovanović za Prvu televiziju.

ни ово није њуз.

едит:

*превише Владимира у посту, мешају ми се у мозак

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Кад бих знао да бот либерале попут Чеде и Чанка неће узети, због ретардираних другосмрдијанаца, гласао бих сутра за Вучића, само да никада више ови смрадови издајнички не буду део никакве власти.

Наравно да је и Чићву слина издајничка, али нико није као другосмрдијанци.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Beograd -- Pripremljen je novi zakon o Komunalnoj policiji, koja će se zvati Komunalna milicija, a dobiće i nove nadležnosti i šira ovlašćenja, izjavio Goran Vesić.

Quote

 

Prema njegovim rečima, u ovom trenutku u Beogradu postoji 360 komunalnih policajaca, što nije dovoljno da se uvede komunalni red, pa zato imamo čitava naselja u predgrađu gde ljudi manje-više nikada nisu videli komunalnog policajca. 

Očekujemo da ćemo odmah po usvajanju zakona, tokom tekuće godine, obezbediti još 300 pripadnika Komunalne policije. Plan je da u narednih nekoliko godina Komunalna policija dobije oko 1.000 novih policajaca, što će biti dovoljno da "pokrijemo" čitav grad, kazao je Vesić. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a ovo?

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=02&dd=27&nav_id=1510699

Quote

Poslodavci koji isplaćuju zaposlenima naknadu za javni prevoz "na ruke", umesto da kupuju mesečne karte, moraće do dokažu da je svaki dinar potrošen za prevoz.

Šta treba, da donosim račun za gorivo na posao? Ko ide peške, za patike? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...