Jump to content

Topik mržnje (supported by mohr)


spo(ghost)

Recommended Posts

to se zove pirova pobeda lucky :D,koj moj sam pobedjivao ako mi je uzivanje u igri bila apsolutna nula ? ... a sto se valvea tice,briga njih apsolutno sto se oni ne vide,bitno da igraju dotu a sad hoce li igrati turnire,to je vec druga stvar,tek sad vidim typo gore i da nemam "I" ispred relevantnog ali nije ni bitno,ionako preterano serem :),takav je community kad je dota u pitanju,barem u Srbiji,ogroman broj igraca i mizeran broj timova

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

To šta će Dota neminovno postati ako ne bude ovakvih poteza je WoT - preovlađuju casualci i zbog toga ne možeš ni da organizuješ WoT turnir kod nas a "u svetu" ima 3 i po ekipe koje ga igraju.

 

Upadam ko padobranac, ali zanima me zasto WoT ima takvu sudbinu? Ne igram ga, pa ne bih ja da izvodim zakljucke bez informacija, ali sam hteo da je probam (igra je jedan moj ortak), mada mi se ne investira u online igru ako je tacno to sa "3 i po ekipe". Ucestvovanje na turnirima mi je najzabavnije nesto sto neka online igra moze da mi ponudi, pa me zanima sta je u WoT krenulo naopako (ako je) jer sto se tice foruma, na nekim sajtovima WoT tema ima preko 6000 strana (!!!)? LoL u poredjenju ima 400 na tom istom forumu.

I na ovom forumu je odnos ~7000 prema ~3000 u korist WoT,

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SerbCommando said:

Upadam ko padobranac, ali zanima me zasto WoT ima takvu sudbinu? Ne igram ga, pa ne bih ja da izvodim zakljucke bez informacija, ali sam hteo da je probam (igra je jedan moj ortak), mada mi se ne investira u online igru ako je tacno to sa "3 i po ekipe". Ucestvovanje na turnirima mi je najzabavnije nesto sto neka online igra moze da mi ponudi, pa me zanima sta je u WoT krenulo naopako (ako je) jer sto se tice foruma, na nekim sajtovima WoT tema ima preko 6000 strana (!!!)? LoL u poredjenju ima 400 na tom istom forumu.

I na ovom forumu je odnos ~7000 prema ~3000 u korist WoT,

Ma ne upadaš kao padobranac, pa to je otvorena diskusija.

Ima WoT igrača, ne bi WG bio toliko uspešan da nema, nego je pitanje koji je to tip igrača. Mala trivia - mi poslali zahtev nekoj firmi za izradu nekih materijala, javlja se nazad gazda i kao "e vi ste onaj klanrur? jao pa ja vas redovno pratim jer igram WoT". To je situacija koja se za DOTU2 možda dogodi, za LoL verovatno nikad (kao ni HotS). To oslikava prosek igrača - stariji ljudi, starija ekipa (daleko od toga da nema mladih). I onda ti zamisli gazdu neke firme koji ima jedno 50 godina kako ide da učestvuje na turniru.

Pride "ne pomaže" ni činjenica da je WoT kompetitivno 7na7. Čovek nekad ne može ni 5 ljudi da nađe za tim, kamoli 7.

Takođe u WoTu rekao bih ima najviše casual igrača u odnosu na sve, jer svako malo vidim ponekoga ko igra ali bez ikakvih "obaveza".

Naravno, i WoT kao i druge igre lagano opada u popularnosti, ali ništa dramatično, samo je jednostavno pre igra za ćaleta koji uhvati 20min slobodno kada deca legnu da spavaju nego za tinejdžere, da tako kažemo.

Link to comment
Share on other sites

A nisam hteo da lupam wall of text jer ovde ljudi ne reaguju na to dobro, ali cinjenica je da je dota jako matora i jako kompleksna i pocela je da pati i zbog toga. Sanse da ce neko od nule sad da krene i postane kompetentan trenutnim pro igracima unutar sledece ~2 godine su skoro nepostojece, jednostavno je uzasno zahtevna igrica, a ljudi koji je igraju ~10+ godina to ni ne primete vise. Kad uz to dodas sve psiholoske momente koje dozivljavaju igraci kroz svoje tumacenje mete, itemizacije, igre streamera, pro partija i svega ostalog, masa njih nema ni sposobnost da pravilno protumaci pro meceve koje moze da pogleda niti da shvati zasto i kako se nesto u partiji razvilo na nacin na koji jeste, zasto je neka ekipa vodila 20-1 i izgubila, neki dan je execration imao takvu situaciju. Tako da mislim da trenutno svi igraci na ivici prelaska u pro igrace igraju 5-6 godina minimum, a velika vecina i 10+, a velikih 95%+ dota 2 igraca zaista igra for fun jer ni ne tumaci pravilno top tier dotu. I nisam siguran da jos dugo kvalitetom partija dota moze da ide gore, bas zbog odliva starih igraca koji su sa njom od pocetka.

Elem, sta se sad tu dalje desava, je da je mohr odigrao verovatno 4-10k(20k?) partija i video je 1001 put zasto nesto ne treba da se radi i dolazi u dilemu/sukob/problem zato sto to neki drugi igrac radi i tim pati zbog toga. Takodje mnogo njih je samo mmr whore, mnogo njih ne barata jezikom(engleskim) ili ne zna da iskomunicira sta zeli u igrici, mnogo njih dodje nervozno ili sa hladnim rukama STO UOPSTE NIJE NEPOSTOJECI KONCEPT U DOTI, jednostavno promasis 6 kripova, imas 50hp manje jer ti kurir nije doneo item, crknes zbog toga, TO SU CINJENICE a ljudi ne shvataju da se zbog takvih stvari kumulativno gube partije 20 minuta kasnije. A i kad neko prepozna da igra lose i izvini se zbog toga, skoro nikad ne naidje na zdrav odgovor koji je "jebiga, ok".

Problem je sto onda takve neke partije izgubljene u minuti 5 u kojima prepoznas situaciju da igras sa 50% hendikepa i da mozes win samo ako neko throw najstrasnije jako deprimiraju coveka i igrica postaje super anti fun. Anti fun je i kad prepoznajes da si pobedio partiju a neko je skot i zbog 4 kripa crkne i 120 sekundi ne mozes da je zavrsis i dodatno se sve komplikuje.

Tih scenarija ima milion, i jako negativno mogu da uticu na igraca, i zbog toga placemo ovde na topiku.

Tumacenje mete prosecnog igraca je isto tako cesto katastrofalno, pati se zbog losih pikova, zbog razmisljanja "unutar kutije" kad neko zna jedan build iako ne vidi da on nece raditi, zbog odbijanja da se da sansa nekome ko je pokusao nesto "van kutije" jer je to neko stari kvarnjacki build koji moze da unisti neprijatelja, ali saigrac je tiltovan zbog toga, zbog svega toga dolazi do razdora u pubovima i sukoba i loseg ukusa u ustima posle.

Razni strimeri nisu pomogli jer 1001 wannabe zeli da se pravi cool kao RTZ(koji je uzasan smecar po personalitiju i sve sto je on je iskopirana verzija Feara, ali je apsolutni top tier igrac), isto tako fejluju zbog stvari koje su videli na strimu ili u pro partijama a koje nisu primenjive bez podrske citavog tima.

Valve ne pomaze, polisa kaznjavanja im je katastrofalna, tehnicka ili neka vrsta drustvene podrske skoro da ne postoji i nemoguce je skrenuti im paznju na neki manji problem ingame, sistem matchupovanja im je kriminalan, ne resetuju mmr ni na jedan nacin, nemaju cikluse igranja koji bi ulili novu nadu/krv/ideje u taj bazen igraca i sad postoji jedno mrtvo more kojim talasaju samo ljudi koji super tiltuju ili ljudi sa zivcima koji su toliko debeli da ih ne bi trebali trositi na igricu. Teraju stare igrace promenama previse mlakim da bi nadomestili novim igracima sve koje oteraju.

Kad u sve to ubacis jos to da je za igranje u timu potrebna NEVEROVATNA kolicina zivaca, strpljenja, gutanja pljuvacke i jedenja govana, i gazenje i ignorisanje sopstvenog egoa da bi se nesto zaista postiglo, mnogo igraca nema ni sansu da pokusa tako nesto. Takodje seljacki mentalitet u Srbiji je jako ruzna stvar(postoji svugde) i ako izgubis 60-2 na turniru to je "strasna stvar". U prevodu treba da kazes gg i skines replay da naucis nesto. Timska dota je danas dosla do toga da mozes da uspes samo ako imas unutrasnju ekipu jako dobrih drugara koji sabijaju igricu i dok igrate kroz fun skapirate da ste apsolutno sjajni, ili do toga da joj se posvetis karijeristicki i profesionalno, sto donekle jos uvek mislim da ne bi trebalo da bude jedini razlog za ulazak u pro gejming. Mnogi i nisu spremni niti mogu da budu semi-pro ili pro u necemu sto nekad zahteva 12+ sati vezbanja dnevno.

Ostaje samo da se vidi sta ce se sve desiti, ali nisam siguran da je konkurencija bezopasna po dotu i da ona nece doziveti sudbinu nekih igrica koje su vec izgubile svoj deo trzista.

 

 

TLDR: DOTA JE KOMPLEKSNA I ZNA DA BUDE GOVNO ZBOG SOCIO-PSIHOLOSKIH ASPEKATA PROSECNOG IGRACA I LOSE POLITIKE FIRME KOJA JE VLASNIK SVEGA.

 

 

Edit: zaboravih, odnos "znanje o igrici svih mogucih vrsta" i "sposobnost necije oko/ruka koordinacije" je mnogo drugaciji nego u CSu, starcraftu, LoLu, WoTu a mogu da pretpostavim i HotSu, Smiteu i ostalim kompetetivnim igrama. Jednostavno dota ima previse tehnikalija koje limitiraju oko/ruka prevlast u korist ingame znanje kategorije.

Edited by shpanac

...

Link to comment
Share on other sites

haha, pa sad nisi daleko od istine, jer su, kao sto rekoh u zadnjem postu, normalizovali stvari poprilicno, ali prvih par dana nakon patcha je bilo katastrofalno, mene je taj patch pogurao da drasticno smanjim igranje dote ali sam ubrzo nakon sto su 'sredili' stvari shvatio da je patch bio samo trigger i da je pravi problem u ljudima koji igraju tu igru zbog koje stvarno jedno 90% vremena ne uzivas u istoj

igra te precesto prisili da dijelis 30min/1h vremena sa osobama koje nemaju apsolutno nikakvu ljudsku vrijednost

Link to comment
Share on other sites

Nije dota za obicne smrtnike definitivno, a sveza krv se generalno ne utrkuje da upadne u elitu u kojoj se ljudi 20 minuta raspravljaju ko je sa cijom kevom spavao (gledao svojim ocima). Stekao sam utisak da je u doti mnogo vise ljudi sa istrosenim zivcima nego u drugim igrama i frustracije ispoljavaju jako agresivno i destruktivno. Sve to odbija nove igrace. Niko ne zeli da bude noob narednih 5 godina.

Nece dota propasti, ali nema je sta ni spasiti.

Za 10 godina ce vas gledti kao one igrace wargamesa na gamescon-u u podrumu sajma :) Interesantno za ogledati, ali jebes mi sve ako ja razumem sta se tu desava i sta oni tu rade :) Do tada ce vam dresovi evoluirati u ona snuker odela, delovacete jos elitnije tada :)

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

licno nisam ukljucio dotu godinu dana, i rekoh ajde da pogledam sad kad je izasao ovaj novi veliki update...koliko vidim skoro sve je isto osim onog glupog skill tree koji je dodat...sad rizikujem da me napusite kurcem, al nije mi jasno cemu tolika frka oko toga:)

Fora je u "sitnicama" - ja isto nisam igrao neko vreme i onda sam ušao u igru i "sve je bilo isto" i onda sam krenuo da igram i kao - ju vidi nov predmet, ju gde je ovom heroju ova magija, ju što sad ova magija radi ovo ... itd. U suštini "hardcore" koji i kukaju kukaju upravo oko ovakvih stvari.

Link to comment
Share on other sites

malo preterujete sa tim "dota je preteska". dovoljno je da napravis plan u glavi od cega da krenes i postepeno se moze doci makar do nekog nivoa da znas sta radis na mapi i kako pobediti. e sad druga je prica sto ljudi ulaze u igru i misle , e sad cu usput da naucim da igram , kupim 5-6k account i malo cu da ludujem i da vezbam... fora je sto velika vecina igraca ni ne cita patch notes, skillove, gleda gameove nego uleti stisne dugme i sam u glavi skonta neku teoriju o tom skillu/itemu itd... bar se meni tako cini. jos je sad sve na tacni stramovi, replayi, "guideovi" a ja se secam da sam morao u wc3 da pauziram replaye svake sekunde i tako skidam i belezim u tefter buildove a nabaviti neki dobar VOD je bila ekskluziva xD pre ce biti da je poal tih sto useravaju partije glupo a drugu polovinu zabole da se trude ili im se ne igra i onda se dobije sveopsti picvajz -_-

Link to comment
Share on other sites

Eh, ja imam 12ak(13?) godina iskustva u Doti i kad sam seo za LoL osetio sam se da sam daleko iznad svakoga na mapi prvih 50 partija koje sam jeo jednu za drugom. Naravno fresh acc. Onda su upala 2 ortaka sa ne znam, gold(?) accovima i ja sa njima i bio sam feeder, ne onaj agresivni koji MISLI da moze, jednostavno underperform sam JER NISAM ZNAO STA RADE HEROJI. Bukvalno SAMO to. A Dota je jos 5x kompleksnija u SVAKOM pogledu, i 50x u strategijsko/takticko/mehanickom. Da stavis apsolutnog pocetnika bez debelog tutorisanja bi se osecao kao da je u blatu do pojasa. Laze se svako ko kaze da od nule do 5k moze za manje od 2god, a od 5k do top top top pro nivoa o kom pricamo gde ti imas i timsku 5v5 dotu u glavi i rukama si jos toliko daleko. Ja cu opet da podsetim a Miracle fanovi nek me kude, decko je vise nego jednom rizikovao pro gejm velike vaznosti jer je iz neiskustva pravio pogresne iteme, odbijao da se potuce, i sve to u timu koji je i #1 igraca podredjivao njemu. Taj isti Miracle ali i jos tona njih koji su pubstars su male bebe u timskoj doti i imaju da uce tone o svemu. Primer, 8k pubstar Illidan koji je medju prvima bio eto tu "rame uz rame" sa Miracleom i RTZ, a u stvari je katastrofalno glup decko, verovatno bez premca po sirovoj gluposti na toj pro sceni(i upravo zato nema tim od onog kriminala koji je uradio ostatku VPa na TI5).

...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zyllion said:

a ja se secam da sam morao u wc3 da pauziram replaye svake sekunde i tako skidam i belezim u tefter buildove a nabaviti neki dobar VOD je bila ekskluziva xD 

upravo ovo

6744f6580593e6f8cd4ba00129562fb9.jpg

i dan danas bukvalno imam ove replaye, i igru sam ucio tako sto sam gledao jbnog pendragona i slicne na samim pocecima, gledam 2006 covjeka kako igra 1vs9 sa tinkerom i bot mehanikom, ono mindfuck, kad sam prvi put dosao u igraonu i poceo da lasthitujem drzeci alt njih 10 vilice do poda, omigod wutifak, a sad svaki degenerik ima sve na tacni sto kazes, streamovi, milijardu guideova, svaki dan 100 klipova na youtube sa gameplayom i slicna sranja i onda udje u partiju sa egom do neba a zapravo maloumni moron kome treba jos jedno 2 god da savlada pregled mape

tesko je nositi se sa takvih par svaki gejm i imati zelju da igras dotu u 2016/7

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

jedno nubovsko pitanje kad sam vec ovde, slobodno me hejtujte :D

cini mi se da je pre bilo da se namesti keybord shortcut za ukljucivanje i iskljucivanje autocasta umesto desnog klika...znaci recimo rangerki hocu da ukljucim frozen arrow i umesto desnog klika svaki put samo stisnem neki taster (ne Q naravno jer je onda to da pojedinacno gadja strelom)...jel sam ja retardiran ili to sad ne moze da se namesti u settingsima?

Edit, ah sa Altom, znam da je bilo tako nesto prosto, fala :D

Edited by Dule_smor

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2017 at 3:34 PM, tortky said:

Nije baš "preteška", ali nije ni kao što ti kažeš i što je još jedan forumaš vodio priču "bitno je da kreneš od sebe i da se trudiš i sve ostalo će doći" - hoće kurac masni. Dota je timska igra i ako ostala 4 moronska incestoidna govneta neće da igraju timski, ti nema poente da pobediš i da napreduješ u igri. Kao što je Španac naveo, Dota je komplesna stvar i samim tim je teška :)

pa to je drugo, ja sam vise pricao o individualno ucenju mehanike i samih heroja, itema, spellova bla bla.. a to mozes i sa idiotima u igri. jednostavno zaboravis na pobedu i fokusiras se maksimalno da uradis sve moguce da odradis neki combo, dodgujes neki spell itd itd. a o tim mormonima od kojih na zalost zavisis je nepotrebno pricati, tu se svi slazemo. jbg najlepse je kad si nov u igri i tek ucis pa ti je sav focus na tome a kad igras dotu 10+ god i primoran si da gledas sta sve igra dotu koja je danas maksimalno uproscena moras se skenjati...

Link to comment
Share on other sites

inace, ne znam sta se desava u poslednje dve nedelje. 90% partija je potpuni horor, u poslednja dva dana u 2 partije odlazim afk sa bar jos jednim likom iz ekipe u prvih 10 minuta koliko je pojedinci unakaze od pika pa nadalje. bukvalno me je strah da udjem jer je minimum koji ocekujem da se bar u startu desi neka kradja lejna, a posle i da ne pricam. dzungla je uvek tu naravno, a mozda mi je i omiljen potez gde tri lika markuju core pozicije, prvi izabere support, a onda drugi lik kao randomuje i ako mu padne mid/carry, se pravi lud i kao 'sry man i randomem what cna i do'. skoro mi se desila situacija gde jedan lik od starta ispada takav bezobrazni imbecil, da nakon toga drugi lik pizdi i izvinjava nam se i kaze da ide da fiduje, a nas trojica ga branimo i napusavamo ovog morona.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

xD ja sam vec tipa 4 dana u LP i nisam se izvukao, izmedju ostalog dosao mi je odredjeni "anonymous" na Dotabuffu, a "Lucky tacka nesto" ingame, igrao je Meepo-a na random, da li imamo prepoznavanje? hmm hmm hmm? [8)]

 

Bukvalno ne znam sto sam u LP [:D] verovatno jer sam toksicna sarkasticna pizda i ne vole ljudi da cuju istinu o svom gejmpleju [:D] a mjutovan nisam

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...