Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

i meni je to nejasno.. mozda kao nije divljao za volanom, nego je vozio normalno a izgubio kontrolu nad vozilom.

 da je isao 70 u drugoj, moglo bi se zakljuciti da je divljao, ali opet previse je to nagadjanja. mozda neko tako vozi, stedi kocnice. :) 

  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

meni je fascinantno da se dogodi sudar a ovi svi okolo se ponašaju kao da se ništa ne događa?

 

ja bih se prvi "oduzeo" od takve scene. Ne bih bio sposoban da uskočim i dam prvu pomoć ili šta god, ali bih makar zvao hitnu pomoć i pandure.

bilo je upravo to na TVu pre neki dan, kazu da je samo vozac Audija sto ih je udario dosao do njih , 

radnici gradske cistoce su samo prosli pored i iskulirali sve, ostali vozaci takodje....mrtav je taj novi sad, secam se skoro , pre mozda godinu dve dana su neki novinari odradili nesto u fazonu da covek lezi u centru grada, glumi da mu je pozlilo/ da je mrtav a ekipa ga snima sa strane...niko mu nije prisao,lale su ga samo zaobilazile, preskakale, malo ko ga je i pogledao...posle XXX vremena nadvila se neka zena nad njim za koju se kasnije ispostavilo da je valjda doktorka....mrtvi ljudi usta ih jebem.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

 visoki savet sudstva atm, odradio sam pripravnički u prvom osnovnom (tada još uvek opštinskom) sudu u bgdu

 

 mislim da nam je užasna kaznena politika. btw, ko se žalio na tu presudu, okrivljeni ili tužilaštvo?

 

Zalili smo se mi,tj okrivljeni.Naime,dobio je dete u januaru,a misljenja smo da sudija to nije uzeo u obzir,a mislimo da ima jos osnova za ublazavanje,no videcemo vec.

 

Mislio sam da si tuzilac,tako mi je nekako delovalo ; )

 

Aj jedno potpuno laicko pitanje - kakve ima veze u kom stepenu prenosa je bio?

 

Iskreno - ne znam.Tuzilac je to ubacio u optuznicu verovatno da bi ukazao na bezobzirnost ucinioca.U fazonu vozio si nocu bez polozenog vozackog neregistrovano vozilo pijan I JOS si nagurao juga u cetvrtu.

Link to comment
Share on other sites

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/472824/Tata-ubio-sam-troje

 

Ne opravdavam nasilnicku voznju ali novosadjani znaju (bar oni koji su tuda prolazili pre boNbardovanja kada je taj most srusen), da se na spustu sa tog mosta vecito vozilo brzo - 100 km/h je prihvatljivo. Nije to naseljeno mesto, vec je to ulazak u naseljeno mesto. Zbog ovakve prakse je na tom delu puta uvedena i radarska kontrola, stoji i znak. Koliko vas je prelazilo gazelu sa preko 100 km/h? Ne opravdavam bahatu voznju ali ima tu situacija koje razumeju oni koji su prelazili tu deonicu. Pa spustao sam se X,Y puta tu sa 100 km/h. Moze se uzeti u obzir da je tek semafor pocetak naseljenog mesta (jasno je meni da je on i tu vozio prebrzo). Ali koliko vas koci prilikom ulaska u naseljeno mesto? Ja nikada, oduzmem jednostavno gas sa 80 dok se ne spusti na 50.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

ali bas zato sto je naseljeno mesto i postoji taj znak, jer LJUDI GRESE, ako niko ne pogresi nikad ne bi ni trebali znakovi ogranicenja brzine, mogao bi 300km/h da proletis kroz naseljeno mesto :c milioni ljudi je proslo tu sa >100km/h bez posledica, ali bas zbog tog jednog koji je prosao na crveno tu stoji znak od 50km/h ili kolko vec, pa nije to slucajno stavljeno :D

Link to comment
Share on other sites

. Koliko vas je prelazilo gazelu sa preko 100 km/h?

Nije ti dobro poredjenje - na Gazeli je ogranicenje 80 km/h, plus se ne vodi kao naseljeno mesto (kad se penjes ima cak i onaj znak prestaje naseljeno mesto), plus je kolovoz fizicki odvojen od pesaka, nema ukrstanja s drugim saobracajnicama u nivou i sl. U krajnjem slucaju ni kazna nije ista - za voznju 100-120 km/h u naselju je kazna 15-30k din, do 30 dana zatvora, 7 poena i minimum 4 meseca bez dozvole. Za voznju 100-120 km/h na Gazeli je kazna 5k din.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je neko rekao,problem je sto tu vec godinama ginu ljudi.Pre par godina je 100m od tog mesta poginuo decak kada je na njega naleteo motor pa su taj pesacki ukinuli (bila su dva pesacka u razmaku 100m) i stavili semafor.

 

Jedino resenje je da konstantno,24/7, patrola stoji ispred mosta i kod Merkatora.Mislim da bi se isplatilo,em bi manje ginulo ljudi em bi manje materijalne stete bilo.

Link to comment
Share on other sites

 bas zbog tog jednog koji je prosao na crveno tu stoji znak od 50km/h ili kolko vec, pa nije to slucajno stavljeno :D

 

 

nisu oni stavili ogranicenje zbog lika koji ce proci kroz crveno, 

 

nisi rekao isto sto i mitch.

a zasto mislim da je golf vise kriv sam odgovorio vise puta, i drugi su isto izneli svoje misljenje o tome.

npr Sontyjev post o tome.

Edited by Crnčuga
Link to comment
Share on other sites

nisu oni stavili ogranicenje zbog lika koji ce proci kroz crveno, bas zbog tog slucaja licno

ok moja greska, trebao sam da dodam i ovaj deo koji si izostavio

 

a nije me mrzelo da procitam sve tvoje postove na ovoj temi, i nigde nisam video da si objasnio zasto je vise kriv lik u golfu najblize je ovo "U ovoj situaciji krivica ne moze da bude jedaka i nije." i onda je tvoje obrazlozenje to sto je lik u golfu vozio i dve drugarice, a ovaj je bio sam. sa sontijevim postom se slazem, on je lepo podelio nesrecu na uzrok i posledicu, a ti si se fokusirao samo na uzrok

Link to comment
Share on other sites

slazem sa tobom mitch, ja shvatam poentu znaka 50km/h, ali  reki se nije dobro ODRAZIO

a to da kad bi svi vozili 50km/h pa bi i baka mogla da izbegne to je diskutabilno, ali mislim da si svestan toga.

 

vozi 50kmh deonicu od par stotina metara, i probaj da se skoncentrises na stvari koje se desavaju oko tebe.. shvatices da pri toj brzini mozes da odreagujes bukvalno na bilo sta, a usput i kafu da popijes..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

lik u golfu ima vecu odgovornost zato sto pored svih ima i dve tudje cerke u automobilu, bas ON je izazvao saobracajnu nesrecu tako sto je presao na crveno u yolo fazonu, da nije ni pogledao levo i jos stao na sred raskrsnice. ovako kako je on uleteo kroz crveno svetlo u raskrsnicu ne ulece ni policija/hitna pomoc pod rotacijom.
i iako je retard sa a8 isao "160km/h" , golf je morao je da ga uoci ako je MOZDA morao da prodje kroz crveno, znaci morao je biti mnogo oprezniji.
shvatam ja da je audi isao prevelikom brzinom i da nije isao toliko vrv ne bi poginuli ovi u golfu. ali ne mozemo sad sta bi bilo kad bi bilo.

 

golf je presao crveno, izazvao je saobracajnu nesrecu u kojoj su poginule dve cure i on sam i za to je ON KRIV jer je ON izazvao saobracajnu nesrecu.
dakle to ide njemu na dusu, a a8 nek odgovara za ono sto je on kriv (neprimerena brzina, alkohol...)


@ FATA

ne mozes ti da odreagujes na sve sa 50km/h, to ti  daje samo vecu sansu da izbegnes saobracajnu nesrecu.
nisu svi npr isto koncentrisani kao ti.. mrzi me da objasnjavam dalje.

Edited by Crnčuga
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

 taj rad, gazela je deo autoputa, ograničenje je 80, i kad siđeš s nje ne naiđeš na semafor

svaki most ima ograničenje od 80km/h, ako nije manje naznačeno na samom mostu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je po novom zakonu u svim delovima naseljenog mesta, tamo gde imas onaj znak s kucama, univerzalno ogranicenje 50 km/h, osim ako manje nije definisano posebnim znakom, mislim da nigde ni ne moze biti definisano vece ogranicenje. Zato kad se penjas na Gazelu (recimo iz Jurija Gagarina, tj V Popovica, posto tuda najcesce idem pa znam sigurno) jasno stoji znak da prestaje naseljeno mesto. Sto bi reklo da je na Brankovom mostu isto ogranicenje 50km/h, ne znam sad kakva je situacija s NS i mostom Slobode jer ne znam odakle se vodi da pocinje naseljeno mesto.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja u xy sela kroz koje prolazim, ima taj glupavi znak bez ikakve brojne oznake, a dva metra pre njega tabla sa nazivom mesta i, naravno, OVOLIKI znak da je ograničenje 60. Zašto bi bilo ko morao da sanja koliko je zapravo ograničenje (i koliko je po zakonu), ako imaš brojčano sve na licu mesta istaknuto?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

svaki most ima ograničenje od 80km/h, ako nije manje naznačeno na samom mostu.

 

ja se ne sećam ovakvog propisa, a relativno mi je sveže znanje jer sam nedavno polagao za A kategoriju sve testove ponovo.

Link to comment
Share on other sites

ja se ne sećam ovakvog propisa, a relativno mi je sveže znanje jer sam nedavno polagao za A kategoriju sve testove ponovo.

 

мислим да се мост у насељеном месту сматра путем ван насељеног места, као и тунел. покушавам да нађем то тумачење. видећете да на Бранковом постоји табла са ограничењем 50км/х.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...