Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

8 minutes ago, Dule_smor said:

Zavisi od kvaliteta asfalta jako...secam se kad sam dolazio kolima, cim oredjem Horgos krene da se trese auto...inbr4, gasgosi gomna, samo pljuju

 

 

ima tu istine!

sa druge strane, ima i delova u njemačku gde sam se voziJo kolima gde su asfalt neke ploče sa "fugnama" (da ih tako nazovem) između dve ploče i onda voziš i ono sve vreme klapara kako pređe guma preko "fugne" i tako jedno 50 kilometara.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lucky said:

ima tu istine!

sa druge strane, ima i delova u njemačku gde sam se voziJo kolima gde su asfalt neke ploče sa "fugnama" (da ih tako nazovem) između dve ploče i onda voziš i ono sve vreme klapara kako pređe guma preko "fugne" i tako jedno 50 kilometara.

Ko stari put za Novi Sad....in b4 nisam išao par godina, možda su ga popravili....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dule_smor said:

Jeste, ima i toga, pogotovo na istoku...ali su zato Autobahn deonice uglavnom stvarno glatke kao staza za formulu

jeste, dobre su ... moguće da sam već pisao, pošto sam izlapeo, ali najelegendarnija scena mi tamo 2006-2007 idemo sa juga njemačke gore za hanover autobahnom, super kao nema ograničenja svi jure jao super vrh je sve, nama sve to novo i super zanimljivo i ono proleću bmw, merdže itd i u jednom trenutku neki Polo iz osamdeset četvrte u onoj prljavo crvenoj boji u koju su ih tad farbali, onako polu raspao ali brate lik ga gari 200 nekom magijom ... kao onaj vic sa jugom i službenim automobilom 🙂 čak imamo i fotke negde tog poloa ali treba ga naći.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

jeste, dobre su ... moguće da sam već pisao, pošto sam izlapeo, ali najelegendarnija scena mi tamo 2006-2007 idemo sa juga njemačke gore za hanover autobahnom, super kao nema ograničenja svi jure jao super vrh je sve, nama sve to novo i super zanimljivo i ono proleću bmw, merdže itd i u jednom trenutku neki Polo iz osamdeset četvrte u onoj prljavo crvenoj boji u koju su ih tad farbali, onako polu raspao ali brate lik ga gari 200 nekom magijom ... kao onaj vic sa jugom i službenim automobilom 🙂 čak imamo i fotke negde tog poloa ali treba ga naći.

ovo je najbolje opisao Henks pre 10 godina

 

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

uf jao 😞

 

Quote

 

Kako se može videti na snimku do sudara je najpre došlo između kamiona i belog kombija, a nakon toga nastao je karambol.

U lančanom sudaru učestvovalo je gotovo 50 vozila, među kojima ima više kamiona. Na jednoj tački, kako se vidi na snimku, sudarilo se pet kamiona!

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, killYg0r said:

Redovna pojava da mungosi voze 130 po magli jer "znaju put" ili "voze svaki dan tuda"

ja sam se pre x godina vraćao kolima iz Zagreba, jedno 30 km posle zagreba magla bukvalno vidiš 10 metara ispred sebe i tako jedno 2 sata puta.

carevi u levoj traci lagano svi voze 120 kao da se vidi sve normalno. svaki put se štrecnem kad me prođu i očekujem negde ispred neki karambol, srećom ga nije bilo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

uf jao 😞

 

 

ali ovakvi seratorski komentari... samo u Srbiji i slično...

Quote

Ovako izgleda beda u svakom smislu, ne postoje službe koje će da otvore branike i preusmere saobraćaj, privreda gubi milione evra dok ljudi i mehanizacija besmisleno sedi u koloni zbog sudara na autoputu sa bedne 2 trake u svakom smeru, sve zbog dima sa deponije koja kancerogeno gori u blizini...

 

Link to comment
Share on other sites

Ja uopše ne kapiram po snimku kako su se opalili na početku.. ove nazad mi je jasno da je deda za babu... baba za repu... itd itd

A oko vožnje po magli sam i ja od ovih koji furaju i dalje "normalno". Svetla se po ne znam kakvoj magli vide, jedino što je meni lično frka je da ne izleti kakav zec i slično... što mi je opet isto frka noću, tj to dvoje mi je pod istom kategorijom u praksi.

Madaaaaa ću priznati da me je par puta steglo u sekundi, kad po magli naletim na juga kome radi fazon prednje desno svetlo samo 😄

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Junkie said:

Ja uopše ne kapiram po snimku kako su se opalili na početku.. ove nazad mi je jasno da je deda za babu... baba za repu... itd itd

 A oko vožnje po magli sam i ja od ovih koji furaju i dalje "normalno". Svetla se po ne znam kakvoj magli vide, jedino što je meni lično frka je da ne izleti kakav zec i slično... što mi je opet isto frka noću, tj to dvoje mi je pod istom kategorijom u praksi.

Madaaaaa ću priznati da me je par puta steglo u sekundi, kad po magli naletim na juga kome radi fazon prednje desno svetlo samo 😄

koliko sam čitao, ovaj kamion je bio prvi, pa su njega zveknuli ova dva valjda i onda ovaj naredni kamion je uspeo da prikoči pre nego što je njih zveknuo ali su njega izrokali kasnije.

33 minutes ago, Junkie said:

Svetla se po ne znam kakvoj magli vide

po kakvoj se magli vide? 🙂 i koja?

mislim, zamisli da samo taj ispred nema maglenke, ili je zaboravio da ih upali, a čak i one probijaju samo donekle. 

obične štopaljke ili migavci u magli ne znam dal 'vataju 10 metara 🙂

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam, meni se zadnja normalna svetla vide ok po default magli 🙂

inače se ne bi trtio u topic tog tipa, al bukvalno 95% vožnje trenutno mi je autoput, pa imam možda za nijansu češće sve te "ekstremnije" situacije.

par "lajfhackova" koje sam skapirao za to vreme:

1. Po magli mobilni često "hvala" bolju sliku nego oči. ofc uz dozu zdravog razuma primeniti.

2. Polarizovani cvikeri su super za pljusak... pojma nemam po kom principu, ali ja vidim dosta bolje sa njima, čak iako je tamnije svakako.

3. RainX i slični preparati za šoferku su bogom dani, i što brže ideš bolje rade (ikr).

4. Kamiondžije su daleko daleko sigurna opcija na putu od kombista, čak i kad prvi ševrdaju iz trake.

5. Sva 4 upaljena znače da usporiš jer auti ispred stoje. Curtesy je da upališ i za onog iza tebe. Gasiš kad vidiš da  je on skapirao.

itd itd

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Ja jesam agresivan vozac onoliko koliko uslovi na putu dozvole, ali ono sto vidjam po gradu i putevima Srbije je jezivo... A sve to dolazi od previse samouverenosti poput imam RainX + polaroidne naocare i bukvalno vidim u buducnost i sta me ceka iza coska. 

hahah, nevezano za poentu odgovora ali ovo me je nasmejalo :))

9 hours ago, Junkie said:

pa ne znam, meni se zadnja normalna svetla vide ok po default magli 🙂

inače se ne bi trtio u topic tog tipa, al bukvalno 95% vožnje trenutno mi je autoput, pa imam možda za nijansu češće sve te "ekstremnije" situacije.

par "lajfhackova" koje sam skapirao za to vreme:

1. Po magli mobilni često "hvala" bolju sliku nego oči. ofc uz dozu zdravog razuma primeniti.

2. Polarizovani cvikeri su super za pljusak... pojma nemam po kom principu, ali ja vidim dosta bolje sa njima, čak iako je tamnije svakako.

3. RainX i slični preparati za šoferku su bogom dani, i što brže ideš bolje rade (ikr).

4. Kamiondžije su daleko daleko sigurna opcija na putu od kombista, čak i kad prvi ševrdaju iz trake.

5. Sva 4 upaljena znače da usporiš jer auti ispred stoje. Curtesy je da upališ i za onog iza tebe. Gasiš kad vidiš da  je on skapirao.

itd itd

ok, priznajem da si često po autoputu i još češće u magli Ljubljane/Slovenije, ja prosto nemam tako puno iskustva u vožnji autoputem po magli. Možda sam u baš ono magli (kad se na onim "meračima" sa strane vidi samo jedna tačka ispred tebe) vozio 2-3 puta u životu. Ne računam one kao polu magle i izmaglice itd.

1. Šta ovo tačno znači? Da vozim kola tako što gledam kroz ekran mobilnog? 🙂

2. i 3 -  Kiša mi ne smeta tj. pljusak, nemam problem sa takvom vožnjom.   Ograđujem se, nisam probao RainX i polarizovane naočare. Tj. šta pričam, jesam, ove za sunce, imam rej ban sa polarizacijom, RainX nisam 🙂 Ne vidim scenario da po magli nosim rejban za sunce 🙂 možda neke obične samo polarizovane, ali to nisam probao 🙂

4. ne razumem ovo takođe?

5. ovo je ok, jasno pravilo vožnje ali i dalje nije primenjivo u magli u ovom slučaju koji ja opisujem jer bi u teoriji maglenka trebalo više da "probije" od migavaca. Ovo naravno radim kad god je neka "nelogičnost" na putu tj. stoje kola itd.

Mislim, moja matematika ovim povodom oko magle je jednostavna, možda pogrešna 🙂 Moj trag kočenja pri 130kmh čak i ako reagujem kao leopard na "promenu" ispred sebe, nije dovoljno kratak da bih zaustavio vozilo u odnosu na razdaljinu mog i vozila ispred prilikom tog mog uočavanja svetala onog ispred kroz gustu maglu. Bez obzira da li je on upalio sva četiri ili maglenku ili obične farove.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Пресретач је, како се наводи у саопштењу, зауставио возача "рено клиа" у Новом Београду који је возио брзином од 148,7 километара на сат на делу пута где је ограничење 80 километара на сат.

"Контролом је утврђено да двадесетосмогодишњи возач поседује пробну возачку дозволу. Иако је искључен из саобраћаја полиција га је ускоро поново зауставила у Улици Тошин бунар, након чега је задржан у полицијској станици", истиче се у саопштењу.

 

A neko je i išao da malo provoza novu mazdu!

Quote

Додаје се да је на ауто-путу на територији Вождовца, пресретач зауставио двадесетшестогодишњег возача "мазде" који не поседује возачку дозволу ни за једну категорију и код кога је дрога тест показао присутво канабиса у организму.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lucky said:

A neko je i išao da malo provoza novu mazdu!

Razumem ga!

Ono sto ne kapiram je i kod nas sve cesce ima (otkrivenih makar) debila koji voze nadrogirani.

Delovalo mi je da to ima samo u klipovima sa YT iz Amerike, gde ih jure, hapse, salju u zatvor a oni izadju pa urade istu stvar.

Nisu svi ljudi isti i jednaki, kada to budemo priznali javno mozda i pocne da se desava neka pozitivna promena na polju civilizacije.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, killYg0r said:

Razumem ga!

Ono sto ne kapiram je i kod nas sve cesce ima (otkrivenih makar) debila koji voze nadrogirani.

Delovalo mi je da to ima samo u klipovima sa YT iz Amerike, gde ih jure, hapse, salju u zatvor a oni izadju pa urade istu stvar.

Nisu svi ljudi isti i jednaki, kada to budemo priznali javno mozda i pocne da se desava neka pozitivna promena na polju civilizacije.

zanimljivo je da to pomeneš pošto nisam citirao celu vest a nastavak je:

Quote

 

Полиција је на Палилули зауставила двадесетчетворогодишњег возача "тојоте" који је био позитиван на канабис и амфетамин.

На ове психоактивне супстанце био је позитиван и двадесетшестогодишњи возач "опел астре" кога је полиција зауставила у Новом Београду.

Возачи су, како наводе из МУП-а, доведени у полицијске станице и против њих ће бити поднете прекршајне пријаве.

 

tako da ono, prilično burno veče :))

e sad, da sam baš matori penzioner rekao bih da je to zbog ove nove muzike u kojoj je svaka druga strofa kako puše travu i drogiraju se!!

Link to comment
Share on other sites

Elem, ajd ovde da ne otvaram nov topic...otkad sam u Nemackoj dobio sam njihovu vozacku dozvolu, a nasu sam morao da vratim nasoj saobracajnoj u Srbiji...za NG sam bio tamo i vozio rentacar i to nesto malo, ne secam se da sam napravio nikakav prekrsaj...i sad mi kaze sestra stigao mi neki poziv iz saobracajne policije u SDu i kao samo licno, nece njoj da daju...a ako se ne uzme u roku od 15 dana smatra se da je dostavljen lol...nemam pojma sta bi moglo da bude, ali cak i da sam napravio nesto, tipa snimila me kamera ili sta znam, mislim da oni ne mogu da mi oduzmu nemacku dozvolu u Srbiji? mogu eventualno da mi zabrane u Srbiji da upravljam vozilom i naplate kaznu, ne verujem da salju dopis sad za Nemacku bas i da saradjuju sa njima...a i stvarno bih se secao da sam prosao kroz crveno ili nesto tako teze za oduzimanje dozvole...fora je sto sam rentacar vozio bukvalno par puta do BGa i po SDu, vrlo malo...a da, rentacar je imao full kasko inace i neko me je ogrebao na parkingu, to sam im prijavio, rekli su da nema potrebe nista posto je mala ogrebotina...al to nema veze sa time sigurno...nek se nose vise, samo neka sekiracija, jebes mi sve, vise necu ni da dolazim u Srbiju

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Dule_smor said:

Elem, ajd ovde da ne otvaram nov topic...otkad sam u Nemackoj dobio sam njihovu vozacku dozvolu, a nasu sam morao da vratim nasoj saobracajnoj u Srbiji...za NG sam bio tamo i vozio rentacar i to nesto malo, ne secam se da sam napravio nikakav prekrsaj...i sad mi kaze sestra stigao mi neki poziv iz saobracajne policije u SDu i kao samo licno, nece njoj da daju...a ako se ne uzme u roku od 15 dana smatra se da je dostavljen lol...nemam pojma sta bi moglo da bude, ali cak i da sam napravio nesto, tipa snimila me kamera ili sta znam, mislim da oni ne mogu da mi oduzmu nemacku dozvolu u Srbiji? mogu eventualno da mi zabrane u Srbiji da upravljam vozilom i naplate kaznu, ne verujem da salju dopis sad za Nemacku bas i da saradjuju sa njima...a i stvarno bih se secao da sam prosao kroz crveno ili nesto tako teze za oduzimanje dozvole...fora je sto sam rentacar vozio bukvalno par puta do BGa i po SDu, vrlo malo...a da, rentacar je imao full kasko inace i neko me je ogrebao na parkingu, to sam im prijavio, rekli su da nema potrebe nista posto je mala ogrebotina...al to nema veze sa time sigurno...nek se nose vise, samo neka sekiracija, jebes mi sve, vise necu ni da dolazim u Srbiju

a što ne pozoveš prvo rent a car? 

malo si konfuzan a i ja možda nisam lepo pročitao, ali ti si vozio kola rent a car sve vreme ovde? panduri osim direktnim pozivom rent a caru ne mogu nikako da tebe kao vozača povežu sa vozilom rent a cara koje je napravilo prekršaj (ako je napravilo). Koliko znam nema nekog centralnog sistema u kojem piše ko upravlja rent a car vozilom u svakom trenutku 🙂 Nego oni prvo hoće da opterete njih pa oni kažu e ne čekaj nismo mi nego ovaj lik. Ja bih to uzeo kao prvi korak u ispitivanju.

 

Link to comment
Share on other sites

da, pozvacu njih svakako sutra...al kapiram da oni automatski dostavljaju podatke policiji ko je vozio vozilo u datom periodu, bas ih zabole da i mene obavestavaju da sam napravio prekrsaj u njihovom vozilu...s tim da nepominjam da sam prilicno siguran da nisam napravio nista sto bi zahtevalo licni poziv...doduse ne znam ni kako je za manje kazne sad kod nas, jel ti stigne samo nalog za uplatu i slika od kamere recimo koja te je snimila ili i za najmanje prekrsaje mora da se ide licno?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...