Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

Niko da isprati aferu Lambordžini? 🙂 Krenulo od ova dva klipa

A završilo se hapšenjem automobila https://nova.rs/vesti/hronika/mup-zaplenio-lamborgini-vucicevog-kumceta-urosa-panica-za-bahate-bezobzirne-i-nasilne-vozace-nema-mesta-na-ulicama-foto/ Doduše ne znamo šta je bilo sa vozačem, to nije navedeno u saopštenju. A i Lambordžinija će verovatno brzo da puste zbog dobrog vladanja 😄 

A zanimljivo da se i Baka Prase pojavio na otvaranju svog nekog restorana u sličnom narandžastom Lambordžiniju ali izgleda nije isti model, nisam te njihove modele baš detaljno pravio. 

 

  • Sad 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

A završilo se hapšenjem automobila https://nova.rs/vesti/hronika/mup-zaplenio-lamborgini-vucicevog-kumceta-urosa-panica-za-bahate-bezobzirne-i-nasilne-vozace-nema-mesta-na-ulicama-foto/ Doduše ne znamo šta je bilo sa vozačem, to nije navedeno u saopštenju. A i Lambordžinija će verovatno brzo da puste zbog dobrog vladanja 😄 

zapravo sam video vest ali nisam ni znao kako da reagujem na vest o zapleni automobila ... koja ne znam tačno šta sad implicira a verovatno ništa 🙂 nije mi jasno šta se dalje događa. 

1 hour ago, Zwerko said:

A zanimljivo da se i Baka Prase pojavio na otvaranju svog nekog restorana u sličnom narandžastom Lambordžiniju ali izgleda nije isti model, nisam te njihove modele baš detaljno pravio. 

 

kako misliš svog NEKOG restorana 🙂 to je sad već lanac restorana 🙂

izgleda da radi u partnerstvu sa onim asia food ili tako nešto, što je i logično, nije kao da ima iskustva u ugostiteljstvu, nego samo uzeli njega za "brend" i cepaju. a on se ovako pojavi negde u rentiranom automobilu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

Da li je ovde neko pričao da je Baka Prase kao kupio luksuzni stan, a u realnosti drugar od forumaša mu dao u zakup?

to sam bio ja! mislim, možda još neko 🙂 drug rentira tu fensi gajbu stan-na-dan fora apartman sa bazenom ludilo (ima čak i na netu sajt za to, samo sad ne mogu da se setim kako mu se zove) i onda baka prase snimio video "vodim roditelje u svoj novi stan" u tom stanu i pokazuje im sve ovi kao impresionirani :)))

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Jose Jimenez said:

Koji rak mozga jbt.

Nije mi jasno da li je tih 122k subova stvarno, ili je unajmljena farma. Možda sam glup pa ne vidim vrednost tih klipova.

najčešće je miks - u suštini pola-pola je neki realan odnos.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dovlagsi said:

joj što su neprijatni klipovi oni gore 😕

ne zna se koji je više grdan, najgore od svega što ovo sa vožnjom i snimanjem imaš onoliko na internetu i naravno niko ništa ne preduzima tim povodom, ovo su nešto morali da odreaguju - iznervirao sin ovog vučićevog kuma pa ovaj bio na fazon ajd mu uzmite auto na nedelju dana.

Link to comment
Share on other sites

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2023&mm=03&nav_id=2310047

Saobraćajna policija počela je da kažnjava vozače zbog telefoniranja za volanom ili nevezivanja pojasa na osnovu snimka kamera koje precizno beleže čak i crte lice.

...U pozivu mu je dostavljena kazna od 10.000 dinara za telefoniranje za volanom, odnosno 5.000 dinara ukoliko plati u roku od osam dana.

Takođe, mu je zaprećeno da će, ukoliko ne plati kaznu ili se ne pojavi u roku od osam dana u odeljenju MUP-a, saobraćajna policija pokrenuti prekršajni postupak protiv njega na osnovu člana 247. Zakona o bezbednosti u saobraćaju.

Prema tom članu, vlasnik vozila obavezan je da da potpune informacije o identitetu lica koje je u trenutku prekršaja bilo za volanom.

Ukoliko to ne učini, zaprećena kazna po zakonu je najmanje 15 dana zatvora ili od 100.000 do 120.000 dinara za fizičko lice.


Link to comment
Share on other sites

Koja je logika da kamera beleži crte lica ako moraš posle da odeš u MUP da identifikuješ ko je vozio? 🙂

Ali mi je najbolji ovaj što je pričao telefonom i dobio kaznu a onda zaključio kako nema šanse da je to automatski nego je neko njega iz MUP-a pratio 😄 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Zwerko said:

Koja je logika da kamera beleži crte lica ako moraš posle da odeš u MUP da identifikuješ ko je vozio?

To je kontam samo pro forme radi, tipa ako hoćeš da se cimaš da dokazuješ da to nisi ti vozio. Verovatno kamera može da snimi da ima neko lice koje drži telefon, ali nešto sumnjam da im je software toliko advanced da može da identifikuje Petra Perića.

Nije ista stvar, ali recimo je meni nedavno stigla kazna jer su mi izmerili prosečnu brzinu na autoputu NS-BG, gde piše da mogu da odem da se izjasnim ko je vozio, a ako ne odem podrazumeva se da sam ja jer je na mene registrovano vozilo.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali to važi već 10ak godina unazad, tipa od kad su uveli one kamere za žutu traku u BG, mislim da su one bile prve. I jasan mi je sistem, samo ne znam zašto novinari insistiraju da mogu da prepoznaju čak i crte lica  kad to zapravo uopšte ne rade niti tvrde da rade nego lepo slikaju tablicu. Inače je sasvim moguće da upare sa bazom slika iz MUP-a i da te prepoznaju da si Pera Perić napravio prekršaj, u Kini to radi skroz tačno a mi smo opremu kupili od njih i vrlo je verovatno da to može i kod nas da se aktivira ako naši hoće i hoće da plate. Mislim ako snima registracionu nalepnicu i datum isteka i na osnovu toga šalje kazne sigurno nije van domašaja. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ah, sad si me podsetio na priču koja traje već par godina, a to je da nije donešen zakon koji omogućava to praćenje i identifikaciju lica, pa su se ovi neki NGO bunili i koliko sad vidim za sada su uspešni - to je razlog zašto ne mogu direktno da napišu kaznu Peri Periću.

https://www.sharefoundation.info/en/round-two-of-the-battle-against-mass-biometric-surveillance/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Quote

 

Saobraćajna policija je u Pančevu, za samo tri dana, uređajem "dual radar", koji se prvi put koristi na našim putevima, otkrila više od 650 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine kretanja.

Navedenim uređajem je izmerena brzina kretanja motocikla yamaha, od 159 kilometara na sat, na delu puta u naselju, u zoni pešačkog prelaza, gde je ograničenje brzine 50, što je nasilnička vožnja. Protiv vozača koji je upravljao motociklom će biti podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka.

 

Ne znam tačno šta je dual radar, ovo je definicija sa neta:

Quote

Dual-polarimetric radar transmits and receives pulses in both a horizontal and vertical orientation. As a result, the returning frequencies provide measurements of the horizontal and vertical dimensions of targets, supplying forecasters with better estimates of the size, shape, and variety of targets.

i što je on sad bolji od tradicionalnog kad mi deluje da je i tradicionalni merio brzinu kretanja sasvim ok 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...