Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

7 minutes ago, millanče said:

Sad će naša bajna lokalna policija da se razletiu akcije i da cepa kazne za 55 km/h i ugašena svetla u podne.

Tu je najveci problem. Sto pisu kazne na mostu na Adi i kod buvljaka na pravcima sa 3 trake a tamo gde ljudi ginu se ne isplati i ne ispunjava kvota.

Mada cim neko upise srednju pandursku, moze da bude jedino i da bude iskompleksirana debilcina

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, drndara said:

Da popune budzet i ispune mesecne kvote, sve ostalo je nebitno. @Debeli otkud u nasem komsiluku?

video sam na vestima...

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

Najavljuju akcije pojačane kontrole odmah, dršte gaće da ne uletite 55 u naselje i proverite radi li vam rikverc svetlo i ono nad tablicom, jer životi su u pitanju... 

naravno, ako ne radi rikverc svetlo ko zna koliko ljudi tako pogine!

ali uvek tako ima "pojačane akcije" i to ofc ničemu ne služi. svi štekovi pandura dobro su poznati možeš po njima da navodiš ljude, ono, tu skreni desno i onda kod pandurskog šteka levo.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

naravno, ako ne radi rikverc svetlo ko zna koliko ljudi tako pogine!

ali uvek tako ima "pojačane akcije" i to ofc ničemu ne služi. svi štekovi pandura dobro su poznati možeš po njima da navodiš ljude, ono, tu skreni desno i onda kod pandurskog šteka levo.

Bogami su kod nas počeli da šaraju žestoko, nema više pravila,samo četvore oči i Viber grupe pomazu. 🙂 Meni opet ne gine 3000->1500 za 55, ili svetla u podne, ne znam ni sam vise koliko sam ih platio. 

A jedina "akcija" koja bi mogla uroditi plodom je da saobraćajna policija očisti sopstvene redove od korupcije i drugarskog brisanja kazni najbahatijim vozačima. Što će biti nikad. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, millanče said:

Bogami su kod nas počeli da šaraju žestoko, nema više pravila,samo četvore oči i Viber grupe pomazu. 🙂 Meni opet ne gine 3000->1500 za 55, ili svetla u podne, ne znam ni sam vise koliko sam ih platio. 

A jedina "akcija" koja bi mogla uroditi plodom je da saobraćajna policija očisti sopstvene redove od korupcije i drugarskog brisanja kazni najbahatijim vozačima. Što će biti nikad. 

hahaha, to se baš neće desiti :))

ja sam provalio da mi ne radi desno stop svetlo zadnje, tako da moram da to zamenim, ako me vide panduri negde na putu da ne radi, ima da me ganjaju :))

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, absolute said:

Ja sutra na tehnički.

Kod Pežoa malo zeza el. podizač prozora kod vozača. Valjda neće da me smaraju za to.

mislim da za to još ne zezaju i da to spada u one manje probleme, ako uopšte budu hteli da otvaraju prozor.

bitno da ti rade svetla sva i to.

  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Još jedan tresla se gora momenat koji neće promeniti ništa :))
 

Quote

 

Агенција за безбедност саобраћаја формирала је радну групу која припрема нови нацрт Закона о безбедности саобраћаја. Главне измене требало би да се односе на трајно одузимање возачке дозволе, али и одузимање возила несавесним возачима. У последњих десет година скоро 11.000 возача је остало без возачке дозволе. Директор Агенције за безбедност саобраћаја Душко Пешић оценио је за Радио Београд 1 да изменама закона мора да се постави нека граница и да се не сме дозволити бахатим возачима да се у недоглед враћају за волан.

Душко Пешић подсетио је за Магазин на првом, да се према важећем закону возачу који сакупи 18 казнених бодова привремено одузима возачка дозвола. Он затим похађа семинар од 40 часова у Агенцији за безбедност саобраћаја, и уколико положи испит дозвола му се враћа.


 

 

mislim, trajno oduzimanje dozvole, pa pola njih što su sad pravili saobraćajke ili imaju već oduzetu dozvolu koja im nije vraćena ili ni nemaju dozvolu :))

i kako li izgleda polaganje tog seminara, sa koliko nula ili flaša viskija se "preskače"? :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Do jaja, pa mogu oni nacrtavati zakone do sutra, kad mi zakone ne poštujemo, a ko skrivi za oduzimanje/zatvor/megakaznu samo zovne ortaka da sredi za oval pečenja. :D I onda ove moje omiljene akcije gde najebemo mi za 51 km/h :D Koja zajebancija.

Evo ovamo u Šapcu ima neka raskrsnica na potezu između dve škole sa malo čudnim prvenstvom i STOP-om, postavljeno je tako da školska ulica usporena velikim ležećim ima prvenstvo na raskrsnici u  odnosu na širu i duplo prometniju ulicu sa kojom se seče, i na kojoj ima veliki STOP koji malo-malo neko iskulira i slupa se u drugi auto. Svi tu kukaju "treba semafor, treba semafor", i ne sporim, treba, ali više nam treba kulture i poštovanja znakova i pravila prvo, mislim taj jebeni STOP nije običan, već onaj mega-STOP, ima dva metra u prečniku jebeni STOP :D niko ga ne jebe dva posto, kod njega je jedna škola, 500-600m dalje druga.

Paralela - jesenas se navozah 500+ sati Berlinom, ne znam da li ćete mi verovati, ali tamo ima dobrih 25-30% raskrsnica sa ulicama istog prvenstva, znači ne da nema semafora, nego nema ni znakova prvenstva ni STOP-ova kao što smo mi svud navikli, nego nema ništa. Ja sam se usrao od straha prvih dana, da će me tu neko roknuti, ili ja u nekog, WTF. Međutim, sve je kul, u tim ulicama se samo strogo poštuje ograničenje (obično 30) i gleda pravilo desnog, i nema nikakvih problema. Posle deset uveče se pogasi možda i pola semafora po Berlinu, valjda radi uštede struje, ko će ga znati, i ostaju ti samo znakovi i pravilo desnog. I sve šljaka bez semafora, često i bez prvenstvo i STOP znakova, samo kad se poštuju pravila i ograničenja. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ne gase se semafori zbog uštede struje nego je manja frekvencija saobraćaja pa računaju da nema potrebe sa ljudi bleje na raskrsnici čekajući, troše gorivo, zagađuju, poštuje se pravilo i to je to. Isto je recimo i u Kini. Ja sam tako bio prestravljen u Americi na raskrsnici sa 4 stop, iz svake ulice, nisam čak ni ja vozio ali sam imao utisak da ćemo svi izginuti, a ono sve normalno :)

Pravila nemaju nikakvog smisla ako se ne poštuju i tehnika može samo delimično to da reši. Recimo kod mene u Dr Ivana Ribara na Nbgd pre nekoliko meseci je poginulo dete od oko 10 godina tako što je pretrcavalo ulicu iza autobusa i vozač kamiona ga nije video i jbg, nije mogao da zakoči, tuga živa. I onda su brže-bolje napravili ogromnu ogradu da pešaci tu ne mogu da pretrčavaju. I kao to je rešilo problem pretrčavanja pešaka, ali se pre neki dan desilo da ne radi semafor i sad ti od te ograde bukvalno ne vidiš suprotan smer odakle vozila imaju prvenstvo dok ne dodjes do te trake, ako ponovo ne bude radio semafor (a to se često dešava) na toj raskrsnici ima da ginu ljudi u kolima samo tako... Ne zato što čak i ne poštuju pravila nego prosto i ne vide...

Tako da je poenta da teraš ljude da poštuju pravila, tj npr da ne pretrčavaju ulicu sa po 3 trake u svakom smeru (a deca logično to pokupe od starijih), ali jbg u ovoj zemlji je to poprilično stran koncept...

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwerko said:

Ne gase se semafori zbog uštede struje nego je manja frekvencija saobraćaja pa računaju da nema potrebe sa ljudi bleje na raskrsnici čekajući, troše gorivo, zagađuju, poštuje se pravilo i to je to. Isto je recimo i u Kini. Ja sam tako bio prestravljen u Americi na raskrsnici sa 4 stop, iz svake ulice, nisam čak ni ja vozio ali sam imao utisak da ćemo svi izginuti, a ono sve normalno :)

Pravila nemaju nikakvog smisla ako se ne poštuju i tehnika može samo delimično to da reši. Recimo kod mene u Dr Ivana Ribara na Nbgd pre nekoliko meseci je poginulo dete od oko 10 godina tako što je pretrcavalo ulicu iza autobusa i vozač kamiona ga nije video i jbg, nije mogao da zakoči, tuga živa. I onda su brže-bolje napravili ogromnu ogradu da pešaci tu ne mogu da pretrčavaju. I kao to je rešilo problem pretrčavanja pešaka, ali se pre neki dan desilo da ne radi semafor i sad ti od te ograde bukvalno ne vidiš suprotan smer odakle vozila imaju prvenstvo dok ne dodjes do te trake, ako ponovo ne bude radio semafor (a to se često dešava) na toj raskrsnici ima da ginu ljudi u kolima samo tako... Ne zato što čak i ne poštuju pravila nego prosto i ne vide...

Tako da je poenta da teraš ljude da poštuju pravila, tj npr da ne pretrčavaju ulicu sa po 3 trake u svakom smeru (a deca logično to pokupe od starijih), ali jbg u ovoj zemlji je to poprilično stran koncept...

Aha, znači ušteda struje je samo nuspojava :D Pa da, ima smisla, i meni se čini da je ovako samo sa pravilom desnog protok saobraćaja kroz te ulice malo bolji nego da je na svakoj semafor ili neki stopovi, ali ključna stvar da bi to radilo je poštovanje ograničenja i pravila. Da su takve raskrsnice kod nas, ginuo bi svaki dan neko na njima :D Na ovoj šabakoj raskrsnici bilo je i noću tih sudara gde prolete debili kroz taj mega-stop, znači i da imamo semafor, i da je taj berlinski/kineski sistem da se to gasi noću, opet bi se skrljali...

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nije ga teško ni naći s obzirom da lik sam to objavljuje na TikTok nalogu. U smislu mogu da ga nađu isto veče da hoće, ali... 

Inače se meni desilo to jednom na Brankovom pre par meseci da je neko baš ovom trakom išao u suprotnom smeru, baš sam se istripovao, sreća pa nije išao brzo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Just now, killYg0r said:

Vecina full rtd klipova stvarno vozi Golfa u snimcima :tf2:

znam naravno, svestan sam toga i više nego što bi trebalo 😄 Pre nek dan mi klinac sa skuterom uleće u traku, seče me, bez žmigavca ofc, jedva zakočio da ga ne pokupim i krenem da se derem "RETARDE MALI MAMU TI GLUPU JEBEM... I ŠTA POSLE U NOVINAMA DA BUDE BAHATI VOZAČ GOLFA PREGAZIO NEDUŽNOG MLADIĆA NA SKUTERU JERLI BREEE???"

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, reki said:

"ovo ja u sebi kazem"

pa u kolima kad te ne čuje i jeste "u sebi mu kažem" : D

Inače reki, Golf je gospodski auto sa historijom povjesnom (što bi rekao čika Franja), samo što ima retarda koji zloupotrebljavaju njegove sportske karakteristike!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...