Jump to content

Saobraćajna nesreća - Novi Sad


Bahamut

Recommended Posts

Kolege iz SDa se vracale sa kongresa i na autoputu ih skuca taksista koji je vozio suprotnim smerom ako je ovo tacno?!?! Srecom preziveli su svi, doduse sa ne tako lakim povredama.

https://www.kurir.rs/crna-hronika/3052713/stravican-udes-kod-kule-geneks-vozio-u-kontra-smeru-pa-se-zakucao-u-drugi-auto-i-na-mestu-poginuo-jos-6-povredjenih

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Taj lik na autoputu je stvarno katastrofa... 

S tim da sam juče nešto gledao i našao na interesantnu formulaciju vezanu za nasilničku vožnju. Naime taj član je glasio ranije u zakonu:

Quote

Član 329.
Kaznom zatvora od 30 do 60 dana i 15 kaznenih poena, kazniće se vozač koji u saobraćaju postupa u gruboj suprotnosti sa pravilima saobraćaja, pri čemu ne pokazuje obzir prema bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju (nasilnička vožnja).

Da bismo imali ove godine izmenu zakona koja kaže ovako:

Quote

Član 329. menja se i glasi:
„Član 329.
Kaznom zatvora od 30 do 60 dana ili kaznom rada u javnom interesu u trajanju od 240 do 360 sati kazniće se vozač za nasilničku vožnju. 

I adekvatno s time svuda gde je bila propisana isključivo zatvorska kazna. Obratite pažnju na "ili", dakle ako treba nekoga da izvučemo od kazne zatvora da makar imamo zakonski osnov... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

btw sistem za merenje prosecne brzine na autoputevima ne radi i nece raditi! mupovci uzeli vec koriscen sistem iz neke druge euro zemlje koja je to koristila pa prestala da koristi, a problem je nesto do softvera ili do licence za softver... uglavnom, nece ga pustati u rad kazu tako iz prve ruke.
slobodno vozite i pazite na presretace ;)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Ja prekjuče išao BG-Pojate-Pojate-BG što se auto puta tiče i nichts. Smarao sam majstora naplatitelja na rampi u povratku i kaže da ne radi.

Na računima ofc nije bilo ničega vezanog za prosečnu brzinu, odnosno regularan, standardni račun kao i ranije.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
3 hours ago, Bohor said:

Kako to krvna grupa nije bitna?

Genijalno! :-)

Već ste pomenuli standardne stvari - pijan, drogiran, prebrzo vozio, bez dozvole, to sve stoji, a ja ću sad da napakujem i dodatnu otežavajuću okolnost, ko je išao ŠA-BG selima da uštedi na putarini, cenim da će da se složi.

Taj jebeni put - to je samo njiva i asfalt. Nema srednje linije, nema ivica ni ivičnjaka na krajevima, ničeg. Ni svetla nikakvog, ni osvetljenje, ni kuće, samo kilometri i kilometri njiva. Pravina za 100-120 km/h, pa krivina za max 70 da ostaneš u svojoj traci, 80-90 ako "isečeš" profi, i tako na jedno 3-4 mesta.  Ako zakačiš ivicu, guma hvata zemlju, i kraj - nema, rekoh, ni ivičnjaka da te upozori da si previše vani kad "najašeš". Ništa.

Ko prvi put ide tuda, lako može da se zajebe. Lik je prošao milion puta, tačnije rođen je tu, i sve ovo što sam napisao zna. I divljao je bemvarom koja još ima zadnji pogon. Eto. Mali dodatak. A put je preprometan, cela zapadna Srbija ide tuda za BG više nego autoputem... Pravo je čudo kako nije nikog pokupio.

@traktori - realno, treba svi da mu daju krv, da se on od te krvi oporavi, i da ih posle sve opet pijan izgazi redom :-)

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, millancche said:

Genijalno! :-)

Već ste pomenuli standardne stvari - pijan, drogiran, prebrzo vozio, bez dozvole, to sve stoji, a ja ću sad da napakujem i dodatnu otežavajuću okolnost, ko je išao ŠA-BG selima da uštedi na putarini, cenim da će da se složi.

Taj jebeni put - to je samo njiva i asfalt. Nema srednje linije, nema ivica ni ivičnjaka na krajevima, ničeg. Ni svetla nikakvog, ni osvetljenje, ni kuće, samo kilometri i kilometri njiva. Pravina za 100-120 km/h, pa krivina za max 70 da ostaneš u svojoj traci, 80-90 ako "isečeš" profi, i tako na jedno 3-4 mesta.  Ako zakačiš ivicu, guma hvata zemlju, i kraj - nema, rekoh, ni ivičnjaka da te upozori da si previše vani kad "najašeš". Ništa.

Ko prvi put ide tuda, lako može da se zajebe. Lik je prošao milion puta, tačnije rođen je tu, i sve ovo što sam napisao zna. I divljao je bemvarom koja još ima zadnji pogon. Eto. Mali dodatak. A put je preprometan, cela zapadna Srbija ide tuda za BG više nego autoputem... Pravo je čudo kako nije nikog pokupio.

@traktori - realno, treba svi da mu daju krv, da se on od te krvi oporavi, i da ih posle sve opet pijan izgazi redom :-)

vozio pijan, nema tu šta, može put da bude i savršen.

Link to comment
Share on other sites

Pa to i kažem. A put je očajan, i on to zna, ceo život se vozi tuda. I krene pijan noću i prebrzo -> bolid. Ne opravdavam ga, već okrivljujem za šuntavilo.

* očajan - mislim, asfalt je ok, ali ništa drugo nema što put treba da ima :-)

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, millancche said:

Pa to i kažem. A put je očajan, i on to zna, ceo život se vozi tuda. I krene pijan noću i prebrzo -> bolid. Ne opravdavam ga, već okrivljujem za šuntavilo.

* očajan - mislim, asfalt je ok, ali ništa drugo nema što put treba da ima :-)

pa pijan je, ne razmišlja, plus ga ostavila žena, teško mu je mnogo, mora i da se drogira od muke!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...