Jump to content

Monitor


Dule_smor

Recommended Posts

Fazon je da proveris kod proizvodjaca kakvu garanciju daje. Onda lepo kontaktiras proizvodjaca prilikom reklamacije. To treba da vazi za svu tehniku ako se neko plasi zajebavanja od domacih distributera. Uopste nije problem reklamirati putem maila direkt kod proizvodjaca, cak ti brze rese problem nego domaci distributeri (koji su u stanju da te zajebu i da bude tvojom greskom kvar).


Ja bar nikada nisam imao problema, a imao sam brdo reklamacija.


U vecini slucajeva ti je dovoljan samo fiskalni racun (nekad traze i garantni list koji slikas pored reklamiranog predmeta)

Link to comment
Share on other sites

Ali ja sam mislio da garancija ne zavisi od prodavca vec od proizvodjaca? Oni ioanko ne servisiraju kod sebe, vec salju u isti ovlasceni servis, tako da bi logicno bilo da svugde bude ista garancija?

 

I Winwin je u jednom momentu davao garanciju na mrtve piksele pa su odustali. To sto su i oni radili i sto Gigatron i dalje radi jeste njihova fora radi privlacenja kupaca, oni ti zamene monitor o svom trosku jer se ti slucajevi ionako javljaju jednom u nikad. Uostalom pise ti tamo:

 

 

Garancija na 0 mrtvih piksela se ne može ostvariti kod ovlašćenog servisa distributera, ovo je specijalna garancija koju daje Gigatron d.o.o i kao takva se može ostvariti samo u servisu Gigatron d.o.o. Sve ostale kvarove na monitoru koje pokriva garancija distributera možete ostvariti u ovlašćenim servisima.

 

Ima u vidu da njihova garancija na 0 mrtvih piksela traje prva tri meseca od kupovine, realno ako se bas nesto ostetio u transportu i sl.

 

Ako hoces proizvodjacku garanciju ona ti izgleda po ovim pravilima za taj monitor http://www.dell.com/support/troubleshooting/us/en/19/KCS/KcsArticles/ArticleView?c=&l=&s=&docid=414288 Dakle za monitor iz tvoje serije ako imas jedan svetao piksel ga menjaju, dok tamnih mozes da imas do 6 pre nego ga zamene, nije bitno grupisanje.

 

U svakom slucaju moze uvek da te usere baksuz i da ti uleti mrtav piksel, kao sto moze da ti uleti felericna maticna ploca ili graficka kartica koja rikne posle 6 meseci. Garancija je sasvim solidna, kad bi razmisljao samo o tome nikada nista ne bi kupio. Ovaj moj Dell U2312 da kucnem u drvce bez ikakvih problema radi sad ce skoro druga godina. U prevodu idi kupi taj monitor i ne smaraj vise :)

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

pa ja nisam imao iskustva sa 120/144hz monitorima, ali razlika izmedju IPS i TN panela je vidljiva, boje su prirodnije i tacnije, bolji su uglovi gledanja

 

stvarno bi pomoglo da kazes za sta ces najvise koristiti monitor :D

Edited by rjvn
Link to comment
Share on other sites

oket, tnx...nista onda, ionako idem u subotu do bg-a, pa cu uzeti tamo u gigatronu, da se narucujem preko neta...a ovi cigani iz winwina nek se jebu

 

Pre nego dodjes poruci preko sajta, a jos bolje proveri telefonom da li ti je monitor stigao u tu radnju gde si hteo, svasta oni imaju na sajtu pa se ne desi u realnosti, a da ne dolazis za dzaba.

 

Jasna mi je ta podela :) Vise sam mislio u smislu, kolike su realne razlike da se oseti razlika (ako je neko imao iskustva sa obe vrste monitora).

 

Razlika u boji je vrlo primetna, mnogo su zivlje i zasicenije boje na IPS-u u odnosu na cak i najbolje TN panele. Sad sto se vremena odziva tice to je individualno, svojevremeno sam se lozio da imam monitor od 2ms odziva i kao to mi bilo kul. Onda sam uzeo ovaj Dell U2312HM zbog boja i tu sam se odusevio, a on je s vremenom odziva od 8ms. Iako sada uglavnom igram samo WoT i neke strategije, niti sto se pustanja videa tice, niti sto se igrica tice nisam primetio neku razliku.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, treba mi IPS monitor do 150 evra.

 

Ovo sam nasao za sad: http://www.itsvet.com/proizvod/dell-s2340l/comp_comp_monitor/177/3740 jel ima nesto bolje?

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ako smo vec tu oko 160 evra, da nije bolji ovaj: http://www.itsvet.com/proizvod/dell-ultrasharp-u2312hm/comp_comp_monitor/177/2927

 

Ne pise na it svetu, ali mislim da je i on IPS...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Da, cuo sam dosta dobrih stvari o tom 2312, naginjem ka njemu za sad. Razmisljam se jos izmedju hp 23xi i lg 23EA63V , svaka sugestija je dobrodosla...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

fejl u startu , uzeo si u gigatronu par hiljada vise po default placas a ne dobijas nista za to no nebitno :) 

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Zamisli kako bi proslusao i jizznuo da si nas poslusao za zvucnike i misa!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...