Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

i boli me dupe ko je na vlasti sve dok na prvo mesto stavlja zivot neciji ... 

 

miniranje brane i potapanje Obrenovca, kako bi se spasila električna mreža, sjebavanje električne mreže i nestanak xyz ljudi u retardiranom pokušaju i onda spinovanje kako je Šabac ugrožen [ok]

 

nego, jel i u obrenovcu bila opoziciona vlast 

bio je urs degen

Bn-7vq1CcAEZSZa.png

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Dule vodostaj ukljucuje i dubinu korita reke negde je korito dublje negde plice i sire, razlika od 2 m ne znaci da dolazi poplava od 2 m u smederevo :)  Treba da gledas razliku vodostaja u cm u gradu uzvodno pa da imas neku predstavu sta ce se desavati kod tebe... Mi smo samo gledali samo u mitrovicu i pripremali se prema tome i ocekivali....  preko 860 je bilo u nekim momentim kod njih nemam pojma kad izgubio sam pojam o vremenu

 

Znam, to je i meni palo na pemt i logicno je jelte, valjda ce biti sve ok.

 

Btw, dzukele:

 

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/467145/Poslanici-nisu-hteli-da-se-odreknu-pausala-za-pomoc-ugrozenima-od-poplava?ref=fbblic

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Да, евакуације су ложење народа ако се упакују у причу да тек надолази најјачи талас и остале смак света приче.

Најгоре је прошло, срећом, а несрећом ти исти дрипци нису учинили што су морали да учине и што им је била дужност, а то је неке људе коштало главе, а још више њих иметка и крова над главом. Државу је коштало велике материјалне штете и потопљених копова.

Прво су дане изгубили на сликању, глуви и глупи на упозорења, а затим су безобразно наставили да се сликају на месту несреће. Сада, када је највеће срање прошло, убеђују како тек треба да дође, а они све држе у својим рукама и то никад јачи.

 

Садашње евакуације, као и та од 18тог ујутро о којој причаш, баш као што су могле да буду и оне непостојеће у задњих седам дана, могу лако и веома безбедно да се изврше, само уз пристојну организацију. Нема потребе за патетиком и драмом, само да би се сакрила неспособност.

 

To sto sam ja napisao su ti reci evakuisanih iz Jamene iz njihovih usta, posto

radim na prihvatu vec 2 dana u hali kod nas u gradu i oni najstariji i najnesposobniji su prvo evakuisani zbog moguce poplave, a druga 

tura koja je dosla su bili ljudi radno sposobni koji su pokupljeni od strane zandarmerije i bilo je idete svi, nece niko da ostane jer je ta voda

stvarno njima dosla sa ledja i bio sam prisutan kad je covek na telefonu plakao jer mu je drugi u evakuisan prvo u morovicu rekao da je celo selo

potopljeno. Sad da li su hrvati minirali, nasi, na kraju krajeva nije ni bitno dok se sve ne resi, da su ostali u selu, podavili bi se.

 

I jasno mi je sta pricas i slazem se sa tobom u slovo, to slikanje i poziranje da zamaste oci narodu i

dalje traje, sad je mozda i vece nego u vreme  poplava , neorganizacija je velika, gradovi lobiraju da prihvate ljude i da 

se pokazu ovima na vlasti, domovi zdravlja, crveni krst i centri za socijalni rad se bore za pravo na smestaj, ko ima zadnju rec, a ovo je jedan

od onih trenutaka kad se svi pametni i ima gomile ljudi koji uz galamu i mahanje rukama samo unose dodatnu smetnju. O tom evakuisanom

narodu u stvari najvise misli obican narod, juce je na primer kod nas bilo previse hrane pica i ostalih potrebstina, nema koja pekara, hamburgerija

radnje sa hemijom itd nisu poslale pakete kad su videle autobuse.

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

To sto sam ja napisao su ti reci evakuisanih iz Jamene iz njihovih usta, posto

radim na prihvatu vec 2 dana u hali kod nas u gradu i oni najstariji i najnesposobniji su prvo evakuisani zbog moguce poplave, a druga 

tura koja je dosla su bili ljudi radno sposobni koji su pokupljeni od strane zandarmerije i bilo je idete svi, nece niko da ostane jer je ta voda

stvarno njima dosla sa ledja i bio sam prisutan kad je covek na telefonu plakao jer mu je drugi u evakuisan prvo u morovicu rekao da je celo selo

potopljeno. Sad da li su hrvati minirali, nasi, na kraju krajeva nije ni bitno dok se sve ne resi, da su ostali u selu, podavili bi se.

 

I jasno mi je sta pricas i slazem se sa tobom u slovo, to slikanje i poziranje da zamaste oci narodu i

dalje traje, sad je mozda i vece nego u vreme  poplava , neorganizacija je velika, gradovi lobiraju da prihvate ljude i da 

se pokazu ovima na vlasti, domovi zdravlja, crveni krst i centri za socijalni rad se bore za pravo na smestaj, ko ima zadnju rec, a ovo je jedan

od onih trenutaka kad se svi pametni i ima gomile ljudi koji uz galamu i mahanje rukama samo unose dodatnu smetnju. O tom evakuisanom

narodu u stvari najvise misli obican narod, juce je na primer kod nas bilo previse hrane pica i ostalih potrebstina, nema koja pekara, hamburgerija

radnje sa hemijom itd nisu poslale pakete kad su videle autobuse.

Прочитао сам комплет вест још пре претходног поста о том случају што си поменуо и не спорим га, а нисам га ни оспоравао. Тако, као тад, требало је реаговати и у Обреновцу, а ми смо тај дан имали позирање премијера и министара (претходни и председника) тамо. И онда дође Марић, дан након што је био у Обреновцу (неколико сати пре поплаве), квази стручњак и надлежни за ванредне ситуације, и глуми пред камерама патетику. Да му знам мејл, слао бих му сваки дан извештај РХМЗ од 13.05.2014. и за текући датум, заједно са списком погинулих у Обреновцу. До краја мог или његовог живота.

Link to comment
Share on other sites

esi je oterao u picku materinu?

Ma ne smem u takvim situacijama da reagujem, jer sam ja tu kao Cigra, a ne kao Djordje. :

 

Okači tu priču na fejs, čisto da se proširi po narodu.

 

Zrno im jebem.

Mene generalno nerviraju ti sto pljuju i kenjaju po Fejsu i verovatno necu to uraditi, ali realna je prica da ih treba ispljuvati sa sto vise strana, kako bi se proculo kakva su gamad.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...