Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ogroman pad kvaliteta, posebno od 7me sezone, svi likovi regresuju, postaju dvodimenzionalni i definisu ih "iscekivanja publike" sto dovodi samu pricu do krajnje granice banalnosti..
Ova dvojica cvaraka su pokazali da umeju nesto kad im je sve nacrtano, cim imaju sopstvenu misao ode sve dodjavola

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:
  Reveal hidden contents

Ma daj... ovo ubijanje zmaja je najgluplje u istoriji ubijanja bilo čega

 

 
 
 
 

sto, pa sakrili ljudi 10 brodova iz stijene i cekaju, legit af

;d

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Crno-Sunce said:

ogroman pad kvaliteta, posebno od 7me sezone, svi likovi regresuju, postaju dvodimenzionalni i definisu ih "iscekivanja publike" sto dovodi samu pricu do krajnje granice banalnosti..
Ova dvojica cvaraka su pokazali da umeju nesto kad im je sve nacrtano, cim imaju sopstvenu misao ode sve dodjavola

pa ofc da je tako kad je knjiga bolja:DDD

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Crno-Sunce said:

ogroman pad kvaliteta, posebno od 7me sezone, svi likovi regresuju, postaju dvodimenzionalni i definisu ih "iscekivanja publike" sto dovodi samu pricu do krajnje granice banalnosti..
Ova dvojica cvaraka su pokazali da umeju nesto kad im je sve nacrtano, cim imaju sopstvenu misao ode sve dodjavola

nemam pojma, meni je serija bila daleko bolja kada je pocela da se odvaja od knjige, jer nisam bio zadovoljan kako je pratila knjige uopste

onda su snimili bas nekoliko dobrih sezona, a onda su verovatno pisanje scenarija preuzeli analiticari, menadzeri i investitori  i poceli da gadjaju "target" i sve je otislo dodjavola 

poslednja sezona jeste klimava (kao i pola prethodne) , i od 4. epizode su mozda imali prostora da nesto da se poprave do kraja, ali ovo je sada reka bez povratka, totalni kanal

nabrajati sve detalje je prakticno besmisleno

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma nema veze sa knjigom ovo sto ja pricam, ima veze sa nacinom na koji vode i razvijaju likove. Ranije su likovi bili "realni", a sad ih definisu iskljucivo ocekivanja publike... Arja je "faceless man with a list", Hound je "bratoubilacki pirofob", Sansa je Sersi na severu, Sem je opet regresovao u nesposobnjakovica, i tako dalje i tako dalje i tako dalje...

Dijalozi vise nisu dijalozi nego ljudi citaraju sami sebe od pre nekoliko sezona...

To sto pored svega toga i vredja osnovnu inteligenciju je vec druga stvar...

A kako ti je bolja od kad se potpuno razdvojila od knjige nemam pojma, meni je tragedija od kraja prosle sezone pa do sada.
Dorne je tuga kako u knjigama tako i u seriji.

p.s. Lupam, to je kao kad kad bi se Walt u zadnjoj sezoni  Breaking Bad upisao u gace da ga lopov startuje na ulici sa zardjalim srafcigerom i trazi mu pare..

 

 

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Usrali su sve potpuno.

Da se pojave tenkovi i nosaci aviona u seriji, neki ljudi bi rekli 'jbt, ima zmajeva i magije, tebi cudni t34'.

Ona taktika odbrane Vinterfela je nesto najdebilnije ikada. Laka konjica u frontalni napad protiv nekoliko redova 'pesadije' (koja ne oseca strah), trebuchei ispred pesadije, pesadija ispred rova, strelci ne pucaju sa zidova u masu koja stoji u dometu...Igrao sam skoro sve Total War-eve od Shoguna, pa mi je bas zasmetalo. 😄

Glavni likovi koji prezivljavaju u Vinterfelu zatrpani zombijima koji su pre toga pojeli 10k ljutih Dotrakija sa sve konjima, a debelom Semu, koji nosi nozic za secenja jabuka, fali samo da se uclani u SNS. Ako je po necem GOT bio poznat, to je po smrti glavnih likova.

A i siroti Dotrakiji i Unsullied, presli more i sva sranja da izginu za dva minuta. Mada, nisu izgleda izginuli svi(???)u novoj epizodi, krenuli na Kraljevu Luku.

Night King NPC.

Zmaja skidaju sa vode, Deneris iz vazduha ne vidi flotu crnih brodova u sred dana.

Milion drugih sranja i nelogicnosti, pisanje je KATASTROFALNO.

Arja neka pobije sve. I Sersei i Planinu i Jurona i D&D producente moroncine, Rados Bajic bi bolje napisao.


 

Link to comment
Share on other sites

Meni je prva polovina četvrte fino legla, nasmejali su me lepo par puta i ima finih scena izmedju likova. Od onih napada brodova je facepalm. I da , Gendry, neverovatno neprimetan i neintersantan lik. Takodje scena sa Bronnom je lol.  Ali jbg, jeftina zabava skupa produkcija 

Imam osećaj da će se završiti poslednja epizoda tako sto sever izdaje Deneris i ubija je, Bran baca ulti i vraća vreme unazad na momenat kada mu Jonh kaže reci im ko sam i tu je finito. Kvota 1.7

 

Edited by Ste
Link to comment
Share on other sites

dok su se drzali knjiga, ljudi nisu imali neke facepalm reakcije.. kad je ponestalo knjiga za scenario, vidi se da je martin pricao neki deep lore scenaristima (za hodora recimo).

izgleda mi da ce ovo biti prva serija koja ce da krene reboot od pola prethodne sezone, kad stignu knjige ofc.... :)

Link to comment
Share on other sites

16:35

zbtvhq9xjnw21.jpg

 

 

Poslednja epizoda:

Bran warg-uje u preživelog zmaja, pobije koga treba i spali ceo KL posledično istopivši Gvozdeni prestol da se niko ne bi klao oko njega. Onda seli svoju svest u njega napustivši obogaljeno telo i odleće u zalazak sunca. Arija The NightKingSlayer tada namiguje u kameru potpuno holivudsko-klišejski i diže isti bodež. Špica. Suze.

Edited by fikser
Link to comment
Share on other sites

Star Wars - (Knights of The) Old Republic trilogija by ova dva debila & Rian Johnson ()

- protagonista ima amneziju, trenira sa džedajima da pobede Malaka;

- svi mislimo da znamo da je protagonista, u stvari, Revan, i hintuje to i radnja left & right;

- Final showdown, Malak objašnjava da je protgonista niko i ništa, ispiša se pred njim na Revanov grob, i razbije ga kao pičku;

- Devojka glavnog lika se baš fest naljuti, uzme lightsaber prvi put u životu i bez dana force treninga preseča Malaka preko pola kao puter.

- Kraj epizode 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Kako su raspekmezili sve, kao da se plase da smaknu od glavnih likova. . Ako je po necemu bio poznat GOT, to je to, ne mozes da ocekujes ni za koga da ce da prezivi sledecu epizodu.

Tacno do kraja niko vise nece da pogine, cak ce i Sersei da proteraju samo da zivi na nekom pustom ostrvu, i svi ce srecni da se uhvate u kolo i da igraju na svadbi tetke i tetkinog. 

Mislim, gledacu do kraja sigurno, ali jebes ga, bolje da krenem da citam knjige.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vlada_ said:

zabole me vise kurac za radnju bukvalno, samo da nivo pisanja ne bude kao da gledam losiju gossip girl epizodu

ali biće, fak, već jeste!

Edit - "OMG, ljubomorna sam na Džona što ga severnjaci vole, a mene ne, dok ispijam svoju srednjevekovnu Starbucks kafu. A opet ga volim jer je hot, omg, OMG". To ti je pisanje (šanje)

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

pa zato i kazem, ali se nadam nekom cudu da ce biti bolje u preostale 2. fazon, samo da me ne bude blam dok gledam, kao recimo proslu, i sve kul

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...