Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Kole, sledeća epizoda :D

Spoiler

(aftermath of big battle scene)

Jon: And what of Lord Bolton?

Davos: He died fighting.

Jon: Tormund?

Davos: (looks to ground) He died fighting, m'lord.

Jon: Wun-Wun? Melisandre?

Davos: (looks at Jon and shakes his head solemnly)

Jon: Those new northern lords they introduced this season?

Davos: Fought till their last breath, m'lord.

Jon: Sansa?

Davos: ...(tears fill his eyes and he looks away)

Jon: Really? She died fighting?

Davos: Aye. Oh and Ghost died too.

Jon: Great. So, why did we survive?

Davos: We stayed on-screen the entire battle, m'lord.

 

  • Upvote (+1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Inače trejler za sledeću epizodu je žestoko pujadnje, deluje kao da je tu otišo budžet sezone :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Мени је највећи фејл што након уласка "правог" лорда у замак, Брајана уопште не прича са њим, нити о плану за Север, ништа. А где је логично да би овај пристао на прву, јер тиме не би испао пичка, а спасао би свог сина... цео замак се значи предао у року од 5 мин, при ком се Брајана није ни видела са њим. Ужас, нелогично, јадно и бедно. Уз сву станисолику погибију

Low-poly змај на крају на другом месту

И на трећем јурњава Ајре, која је јадна опет на свој начин.

 

Link to comment
Share on other sites

Budo, pa Reddit naravno, gde inače :)

https://www.reddit.com/r/asoiaf

https://www.reddit.com/r/gameofthrones

 

 

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Kole said:

briena koja je dolazila iz pickovca samo zarad 2 razgovora i posle ode nazad bez vojske ili bilo cega...toga

Ово није минус, већ потпуно готиван моменат, јер и тај сценарио је скроз реалан и допада ми се што су га приказали. Дала обећање, прошетала се, фејловала, и то је то, life goes on

 

19 hours ago, Kole said:

"i choose violence" iz trejlera od pre 3 meseca znam

[:o)]

 

Сморили ме моменти са Арјом и због тога што је жива само због задовољавања публике.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2016 at 11:36 AM, Corey said:

Сморили ме моменти са Арјом и због тога што је жива само због задовољавања публике.

Не дирај Арју јер то је Мартин да су му дозволили да носи "сукњицу" у школу са пет година као сада у британији па је због немогућности промене пола "хормонски" се удебљао

On 6/13/2016 at 3:42 PM, Kole said:


verovatno najlosija epizoda sezone, istina, sa par svetlih momenata

 

  Hide contents

"i choose violence" iz trejlera od pre 3 meseca znam...i kad je to rekla sersi mislim "sace neko mnogo da najebe" ono ubi mountain 1 lika i cao =o((
interesantno, ali ja imam totalno drugacije utisak scenom oko iron thronea...nije da mi nije milo sto je sersi u sranju ali neodlucni tommen mi je sa tom svinjskom njushkom jos jadniji i ljigaviji od ludog i zlog dzhofrija...
 

Објашњење се "крије" у овом дијалогу

Your Grace...
that old rumor you told me about. My little birds investigated.

And? Was it just a rumor or something more?

More. Much more.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra epizoda totalno ali ipak nesto fali.

Sve u Mereenu je ftw. do kraja sezone deni i jara lezbo scena prcanja. Malo mi tajmlajn nije jasan, sansa i reek se razilaze i u istom vremenskom periodu ona odlazi do zida i nazad do winterfella a on do iron islandsa pa do mereena koji je na drugoj strani sveta.

Battle of the bastards. ono sto fali je malo mozga. Planine leseva, juris uzbrdo, horori.

Razocarao me Umber, bio sam uveren da ce da u jednom trenutku se okrene i opizdi po Boltonima

celokupan utisak odlican u svakom slucaju.

 

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Kvalitet fotografije u ovoj epizodi je prosto neverovatan, tehnički verovatno jedna od najboljih i najskupljih snimljenih stvari koje su se ikada prikazale na televiziji.

Spoiler

Jedino što mi je bilo lol u ovoj epizodi je ona girl powaaa scena između Deneris i Jare, nepotrebno je srozalo kvalitet epizode. Uopšte to što su se njih dvoje tek tako iz čista mira našli na drugoj strani sveta je lol, to je bre ozbiljno putovanje.

Sve ostalo je pokidalo i neverovatno je ispunjavajuć osećaj sam kraj epizode, kad se Jejzovuk opet vijori na zidinama Winterfella i kad Džon ulubi facu Remziju i kad ga njegovi jebeni kerovi pojedu, ne možeš da ne voliš taj kraj :D

E da i ceo fajt je jednostavno odlično urađen brutalne su scene.

Smor je što su se sve izdajničke kuće držale Boltona do kraja, niko se nije "setio"

I da, Kit Harington je POKIDAO ulogu, ali pokidao!

 

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Izdajničke kuće su verovatno podržale Remzija jer između ostalog percipiraju tu bitku kao borbu protiv najezde divljana a ne kao oslobođenje Winterfella (boli njih baš dupe ko je na vlasti, dokle god ih ne maltretiraju mnogo).

I da, ono peglanje Remzija, a potom puštanje kerova, je tačno delo novih scenarista, bog im dao zdravlja. Ne bi to moglo "u Martinovo vreme", debela pederčina je slaba na negativce :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...