Jump to content

The International 2014


towerrr

Recommended Posts

Lepo si izostavio sve sto tebi ne odgovara?

 

Kao recimo da su bile dve grupe a ne jedna. Ni LGD ni DK nisu igrali u grupama protiv Navija.

IG bio prvi u svojoj grupi u kojoj je bio i Navi, i posle je osvojio protiv njih.  

Recimo i na TI3, Alijansa i Navi su bili prvi u svojim grupama i bili su i u finalu.

 

Niko ovde ne prica da zato sto je bo1 fnatic i arrow ce da osvoje grupe. Ali grupa nije predstavila realano stanje, zato sto 1 poraz je znacio bolju ili goru poziciju. 

Da je Newbee zadobio 1 poraz vise ne bi se ni kvalifikovao. I onda bi ljudi pricali kakva pusiona od tima lol nubs. 

 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

 Ali grupa nije predstavila realano stanje, zato sto 1 poraz je znacio bolju ili goru poziciju.

Da je Newbee zadobio 1 poraz vise ne bi se ni kvalifikovao. I onda bi ljudi pricali kakva pusiona od tima lol nubs. 

 

a prosle godine u finalu s4 prekinuo tp igracima iz navija, alliance im sruse bazu i osvoje international. velika glupost, da tako mala sitnica kao sto je prekidanje tp-a onemoguci navi da osvoji prvo mesto, a realno stanje stvari je da su mogli...

 

realno stanje stvari je da su svi imali iste uslove i prilike za plasiranje u main event, kao i osvajanje prvog mesta. sta bi bilo da je newbee izgubio ili navi dobio jednu partiju vise, nije nikakav bitan faktor kad je u pitanju legitimnost sistema takmicenja i celokupnog zreba od prvog dana, do poslednjeg. international 4 se igrao po ovom sistemu a newbee kao ekipa koja je osvojila po tom sistemu i tim pravilama, uradila je to bolje od svih ostalih ucesnika na turniru i samim tim zasluzeno i postala (trenutno) najbolja ekipa. da li je to tebi, mohr ili meni realno stanje stvari i sta bi bilo da se igralo po sistemu koji je po tvom licnom misljenju bolji od ovog, totalno je nevazno i nema tezinu za koju se ti i mohr zalazete ovde, kad je u pitanju bo1 vs bo3, odnosno t3 vs t4. 

 

to ne znaci da je ovaj sistem najpravilniji i najbolji u istoriji zrebova i esporta, ali da uzimam tvoje i mohr-ovo misljenje kao ispravno, a pritom niste izneli konkretne cinjenice (osim "sta bi bilo da se igralo bo55") , mogao bih samo u slucaju da ne znam nista o doti i internationalu kao takmicenju uopste, pa da kazem "ima smisla sto pricaju ovi ljudi" .. ovako ispada kao ste dosli iz buducnosti i videli koliko je ovaj sistem zasrao poredak i timove, pa ne predstavlja realno stanje stvari. kazem, jedino sto je "realno stanje" jeste da je newbee osvojio i bio najbolji na takmicenju zvanom The International 4 .. tvoje i moje misljenje o formatu, uticaju na timove i krajnjem ishodu - irelevantno

  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Licno preferiram proslogodisnji format, ali i ovaj je u principu ok, sto je najbitnije uslovi su bili isti za sve i to je to, nema ko sta da se zali, niko nije ostecen. Da li bi poredak bio drugaciji da je se group stage igrao bo3? Mozda, mozda i ne bi, o tome sad mozemo da pricamo do sutra, na kraju krajeva nebitno je, realnost je da trenutno dominiraju kineski timovi, bilo ih je 5 u top 8, tako da toliko o tome.

 

Kinesko finale, koje ni ja nisam prizeljkivao je bilo manje-vise ocekivano, e sad sto je bilo razocaravajuce je skroz druga stvar i nema veze sa formatom takmicenja vec sa trenutnom metom i balansom koji favorizuje odredjene heroje i strategije, koje mozda nisu toliko zanimljive za gledanje, ali jbg...to je sto je, ljudi su dosli da igraju za 5 MILIONA DOLARA, tako da nema tu sta da se izmislja topla voda. Sve su to vrhunski timovi i igraci kojima je dota zivot maltene, svi su oni probali sve moguce taktike i nije realno ocekivati da ce jedan tim sad da dodje i izmisli nesto sto niko drugi nije probao niti mu palo na pamet. Tu i tamo neki pick, neka varijacija taktike da, ali nacin igranja generalno odredjuje trenutni patch i balans heroja, samo je pitanje ko ce to najbolje da sprovede u delo i pravi najmanje gresaka. Bilo je dobrih meceva, ali generalno mi je prosli TI bio dosta bolji, ne samo zbog finala.

 

Sto se tice ove price da bo1 nije realan zato sto su vece sanse za iznenadjenja, to stoji, ali to je tako u svakom sportu, u svemu gde se ljudi takmice, pa makar to bilo i pljuvanje u dalj, postoji i taj faktor srece. Koliko tekmi ste na npr gledali gde jedan tim napada 90 minuta, ovaj drugi se brani i iz neke levacke polukontre umulja neki rofl gol i pobedi...da igraju jos 10 puta, prvi tim bi pobedio svih 10, ali jbg...tad se nacrtalo sve, pobedio drugi tim i to je to. Na kraju krajeva u group stage-u nisu timovi igrali po 3 meca,  nego po 13, tako da je svako imao dovoljno partija i vremena da ispravi neki eventualno los dan, nedostatak srece ili sta vec.

 

Ljude je opravdano razocaralo finale i sad traze krivca za to, vidim da se po forumima dosta pljuju kineski timovi sto je u najmanju ruku bezobrazno. Da je finale bilo epsko kao proslo, sve bi bilo ok, niko nista ne bi spominjao, niko se ne bi ni na sta zalio, ali jbg, NIJE I TO JE TO, sta sad! Poraditi malo vise na balansu heroja da ne bi i dota zavrsila kao HoN gde su se maltene 2 godine uvek birali isti heroji na takmicenjima posto alternativa nije postojala, sto je na kraju i smorilo i sjebalo comp scenu.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Da je format bio kao i prosle ili predprosle godine, isto bi se dogodilo. Sa 7-8 (ili nek bude 6-8, sta god) bi krenuli iz luzera i posto su sve meceve nakon group stage-a dobili, svejedno bi osvojili turnir. Ali dobro, to je opet malo hipoteticki, zato evo i konkretnog primera:

Za TI2, kada je po tebi format bio bolji, u grupama su imali:

LGD 14-0

DK  11-3

iG 13-1

NaVi 8-6

I NaVi je na kraju bio drugi, s' tim da su cak i iG (koji je bio prvi na kraju) dobili u winneru.

Tako da jedino sto je sigurno u ovoj raspravi je da ti lupetas jako, ignorises sve sto ti ljudi pisu argumentovano i sasvim je logicno sto imas -273.

 

 

ja sam poredio sa ti3 a ti si se uhvatio ti2 i o5 isfailovo jer je i tad format takmicenja bio bolji i pravedniji,alliance,fnatic i empire su ispali sa 6-9 a newbee sa pobedom vise je osvojio,ko ti garantuje da neko od te 3 ekipe koje su ispale ne bi osvojio ? sam sebi protivrecis a sto se minusa tice,cilj je -1000 :D

  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

kineske timove pljuju po defaultu.Te ne valja 70+min farmfest,te ne valja agresivni push strat,ne valja split push strat...Kako god okrenes i sta god Kinezi da urade ne valja.A sto se tice TI3 finala tu se dosta stvari idealizuju.Ljudi kao da su zaboravili kakvo je bilo proslo finale.2 partije su bile uzasne,2 su bile ok,a 1 bila bas uzbudljiva(voleli ili ne voleli split push dotu).Da su bili kineski timovi umesto 2 veoma popularna tima sa zapada,imali bi mane vise istu pricu koju imamo posle TI4 finala.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

http://www.joindota.com/en/news/20045-what-science-says-about-the-ti-letdown

 

Nesto sam od clanka procitao ali postujem samo zbog statistike na kraju koja mi je bila zanimljiva. 

 

The Format killed the hype. Volvo fix plz! 43.43%

The tournament was great, but I wish the finals were closer! 22.22%

Last year was so much better!  20.2%

Love every International!  9.09%

Best International ever!  5.05%

 

Ali stvarno ne zelim da se raspravljam oko formata vise posto sam rekao sve sto sam imao.

Edited by SpiRo
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Lepo si izostavio sve sto tebi ne odgovara?

 

Kao recimo da su bile dve grupe a ne jedna. Ni LGD ni DK nisu igrali u grupama protiv Navija.

IG bio prvi u svojoj grupi u kojoj je bio i Navi, i posle je osvojio protiv njih.  

Recimo i na TI3, Alijansa i Navi su bili prvi u svojim grupama i bili su i u finalu.

 

Niko ovde ne prica da zato sto je bo1 fnatic i arrow ce da osvoje grupe. Ali grupa nije predstavila realano stanje, zato sto 1 poraz je znacio bolju ili goru poziciju. 

Da je Newbee zadobio 1 poraz vise ne bi se ni kvalifikovao. I onda bi ljudi pricali kakva pusiona od tima lol nubs. 

iG je dobio bo1, pa je NaVi dobio bo3, pa je tek onda iG dobio bo5. Ne izostavljam nista ja, vec upravo ti to radis...

Sto se tice TI3, naveo si "Recimo i na TI3, Alijansa i Navi su bili prvi u svojim grupama i bili su i u finalu.", samo sto postoji ogromna razlika u rezultatima ta dva tima: Alliance je dosao do grand finala izgubivsi 1 game, dok je NaVi svaki game dobio 2-1, da ne kazem na jedvite jade, koristeci bag koji je popravljen kasnije i uz srecu da protivnik sam sebi unisti aegis. I pri tom su izgubili od Allianse 2-0 u winneru. I umalo da se desi da NaVi osvoji, koji je bez sumnje, generalno gledano bio losiji tim u svakom pogledu, cak i da su dobili 3-2, generalni skor bi bio 4-3 za Alliance, a o skoru vs drugih ekipa i da se ne prica. 

I tebi je takav format bolji od ovog? Format gde ekipa sa 7-7 krece sa istog mesta kao i ekipa koja ima 14-0 u grupama. Bez obzira na sve to, iako sam navijao za Alliance, cak i da je dobio NaVi ne bih krivio format, kao sto i sad kad su ispali "zbog formata" naravno da ne krivim format, jer realno ako ne mozes da se plasiras u 10/16 na osnovu 15 odigranih meceva, nema sta ni da trazis na turniru. 

I nece ti jedan poraz promeniti poziciju (14-1 ili 15-0 svejedno je ili analogno situacija arrow/mufc), ali zato hoce 5+ poraza uticu na poziciju. Jer, opet moram da se ponavljam, igra se 15 gejmova!

"Da je NB dobio jedan poraz ne bi se ni kvalifikovao..." Posle 12 rundi to vise nije bilo moguce, jer su u poslednja 3 kola izgubili 3 gejma, znaci 3 kola pred kraj su obezbedili Tie Break u najgorem slucaju. Znaci napravili su sebi prostor za kiks, koji se dogodio, i onda su morali preci trnovit put do titule, sto su oni uspeli i zasluzeno su osvojili. I ne vidim sta je tu problem? 

http://www.joindota.com/en/news/20045-what-science-says-about-the-ti-letdown

 

Nesto sam od clanka procitao ali postujem samo zbog statistike na kraju koja mi je bila zanimljiva. 

 

The Format killed the hype. Volvo fix plz! 43.43%

The tournament was great, but I wish the finals were closer! 22.22%

Last year was so much better!  20.2%

Love every International!  9.09%

Best International ever!  5.05%

 

Ali stvarno ne zelim da se raspravljam oko formata vise posto sam rekao sve sto sam imao.

Pa ako misljenje ljudi sa twitch chata smatras relevantnim, onda stvarno bilo kakav razgovor nema smisla...

ja sam poredio sa ti3 a ti si se uhvatio ti2 i o5 isfailovo jer je i tad format takmicenja bio bolji i pravedniji,alliance,fnatic i empire su ispali sa 6-9 a newbee sa pobedom vise je osvojio,ko ti garantuje da neko od te 3 ekipe koje su ispale ne bi osvojio ? sam sebi protivrecis a sto se minusa tice,cilj je -1000 :D

Garantuje to sto su u mecevima koji su bili "biti ili ne biti" oni izgubili, dok je NB u kriticnim situacijama pobedio. Tu je ta razlika koju ti ocigledno ne vidis. I ne mozes porediti NB koji je 3 kola pred kraj obezbedio u najgorem slucaju makar Tie Break, sa timovima koji su se do poslednjek kola borili za taj isti TB. I nije NB sa "sa pobedom vise osvojio" vec su morali jos gomilu meceva da pobede da bi osvojili, upravo zbog loseg group stage-a, sto je postenije, nego na TI3 gde su ekipe sa 14-0 i 8-6 startovale sa iste pozicije u nastavku takmicenja. 

Edited by Malina
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

nebitan je skor dok god si u top 4,prva 4 winner bracket,poslednja 4 loser bracket,igrao se bo1 x2 i lupio si totalnu glupost kad si rekao da je isto da li si imao 14-0 ili 8-6,prvi iz grupe je isao na 4-tog iz druge grupe,nesto sto se sprovodi u vecini kosarkaskih takmicenja,alliance je bio prvi sa skorom 14-0 i igrao je vs 4-tog iz druge grupe gde je bio lgd sa skorom 9-6,na'vi je bio prvi u svojoj grupi i igrao je sa orange-om,timom koji je bio u 4-ti u drugoj grupi,druge pozicije su igrale sa trecim iz suprotnih grupa,ako pratis NBA ligu onda znas kako to tamo ide s tim sto su 8 ekipa u play off-u pa prvi igra sa osmim,drugi sa sedmim itd itd...ekipe iz loser bracket-a su igrali bo1 i tu dobile neku poslednju sansu da ostanu na TI turniru,svako sa iole malo mozga bez ramisljanja vidi koje je tu sistem takmicenje vise "legit",

da ne pominjem ona 4 dana u kojima se dota uopste ne igra,pa nekako izgubis sav taj hype iscekujuci main event koji takodje brzo prodje jer traje svega 3 dana,razvuceno bez ikakvog posebnog razloga na 15-tak dana...

  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

da ne pominjem ona 4 dana u kojima se dota uopste ne igra,pa nekako izgubis sav taj hype iscekujuci main event koji takodje brzo prodje jer traje svega 3 dana,razvuceno bez ikakvog posebnog razloga na 15-tak dana...

 

ma jok, nagurace sve u tri dana da bi mohr bio zadovoljan i ishajpovan turnirom, a pare od reklama i prenosa ce da im padnu sa neba. svako sa iole malo mozga bi bez razmisljanja video i skapirao zasto je turnir razvucen na toliko dana, osim tebe i reddit klinaca koji misle da gaben guli ledja svaki dan samo da vi video zadovoljnu i ishajpovanu decurliju sa reddita. ustvari, valve je i usao u dotu 2 jer im je bilo zao da gledaju kako se igraci muce na starom wc3 enginu, pa eto da nabace bar neki osmeh na lice, jer inace deciji osmeh im je glavna motivacija u kompaniji!

 

stvarno ne znam sta im bi da razvuku tako bez posebnog razloga, a mogli su lepo tebe da pitaju koliko bi bio zadovoljan na skali od 1 do 10 sa ovim formatom.. bolje bi prosli sigurno.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

@Malina

 

Sta god tebe cini srecnim. Veruj sta oces. 

 

Inace ta statistika je sa joindote ne sa twitch chata ali ono ni oni nisu relevantni. Ni ljudi sa reddita kojima se nije svideo TI nisu relevantni. Niko osim tebe nije relevantan. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

@Spiro Verujem da sam se po ko zna koji put zajebao sto sam se upustio u raspravu sa nekim ko ima uzasnu reputaciju... 

Sto se statistike tice, na taj poll moze da odgovara ko hoce, dakle dota community. I kad malo onako razmislis o tom community-u, kad upalis twitch chat, odigras koji game, odes na bilo koji dota forum, prosto shvatis kakvi su to ljudi, cast izuzetcima koji su u nekih 10-15%. I naravno da takve statistike necu uvazavati, jer da su recimo ponudili u odgovorima KAPPA, uveren sam da bi ta opcija dobila najvise glasova.

 

@mohr
"lupio si totalnu glupost kad si rekao da je isto da li si imao 14-0 ili 8-6"

-Ja to uopste nisam rekao, vec da je neposteno da ekipe sa tim skorovima startuju sa istog mesta. To su skroz dve razlicite stvari i nemoj mi govoriti da sam "lupio" i onda navedes nesto sto nisam rekao. Zasto li uopste i odgovaram na tvoje postove vise...

 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

eto,sad si rekao da startuju sa istog mesta,STARTUJU ISTO KOLO KAO STO BI SVAKO TAKMICENJE I TREBALO ALI BITI PRVI I CETVRTI SU DVE JAKO RAZLICITE STVARI.

I dalje to su DVE RAZLICITE STVARI, ne mozes da me citiras, a da pritom navedes nesto sto nisam rekao, jer je to mega debilno. U oba formata se treba boriti za prvo mesto, logicno, ali u ovom novom formatu dobijas vise tim prvim mestom, i to je moja poenta. Nije dovoljno da dobijes samo da igras vs cetvrtog iz druge grupe, vec treba nesto vise, sto ovaj novi format i pruza. U ostalim sportovima (u vecini slucajeva) se u grupama odigraju samo 3 meca po ekipi, dok ovde 14. Vise meceva, mora da ima vecu tezinu i veci uticaj na dalje takmicenje. Vrlo je jednostavno 14>3. Kad pojedes 14 jabuka, mnogo se vise najedes nego od 3. Jednostavniji primer stvarno ne mogu da nadjem...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

osh odma u finalu da budes ? gde se bre to igra vise mecheva sem u fudbalu? znas li koliko utakmica se igra u nekim drugim sportovima,uzmi ponovo NBA za primer,pa jel majami ili san antonio treba odma da budu u finalu ? moze i 1/2 ,np...koja logika covece...trash sistem je trash,hteo ti to da priznas ili ne...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Realno trebamo da cimnemo NBA da im kazemo da nije dovoljno sto se igra protiv osmog mesta kada si prvi u konferenciji. Najbolje da prvo mesto bude odmah u finalu konferencije, drugo mesto je u polufinalu, a trece i cetvrto igraju 1/4 finale. Taman se odmah eleminisu 5-8. mesto a samim tim i onih 80+ partija sto igraju u regularnoj sezoni vise znace.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...