Jump to content

Pomoc oko kulera


yorda

Recommended Posts

Da li mozda neko zna dal i postoji neki program da regulise RPM na kuleru, znaci nesto slicno kao ona sprava za kontrolisanje fan speed-a. http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/07/sentry-lxe-fan-controller.jpg, tipa tako nesto, samo da je program na racunaru preko kog mozes da smanjis brzinu, ili se to radi preko maticne ploce tj. biosa? Kupio sam 2 komada CM Blue Led kulera pa su jako bucni, a i previse hlade uz to su i jako bucni, pa bi ih smanjio upola. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kul ovaj program. Ja sam to isto nesto trazio posto sam skoro kupio neko ono Fractal kuciste koje ima 3 komada ventilatora i uz njega se dobija onaj hardverski potenciometar za regulisanje brzine ventilatora. I kao koji ce to meni, stavim ja bez njega, ala je ono vristalo... Onda sam jurio tako neki programcic, ali sam u medjuvremenu prckao po kucistu pa se setim da stavim ipak potenciometar, okrenem ga na najmanje i sad je super :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bas uvek - moj je napravljen da se izvlaci sa zadnje stranice (montiran je na bracket kao za karticu), a kuciste mi je u cosku tako da moram da pomerim sto da bih ga izvadio, ako hocu da pojacam ventilaciju treba mi bar 5 minuta za to, softver deluje kao bolje resenje :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...