Jump to content

Očekivana plata IT tehničara?


Recommended Posts

Na ovom topicu svi pricaju kao da smo se burazer i ja rodili sa zlatnom kasikom u ustima :tf:

 

Iste, ako ne i gore su bile startne pozicije 90-ih kada sam ja poceo da sljakam. I radio sam i za 100 maraka u pocetku, pa mi nisu placali platu, pa sam se jebavao sa klijentima kao sto je Grmec da mi isplate pare za reklamu u koju sam ulozio svu svoju crkavicu. Na kraju sam otisao zato sto mi se pruzila prilika, a sada saljem posao i pare iz Rusije nasim ljudima (naravno, "cisto zbog toga da bi ih eksploatisao kao najgori tajkun"). Tako da mi popusite malo onu stvar i sedite sa svojim mama i tatama i jedite govna na forumu.

eto. cemu ovakav post sa prostaklukom od coveka sa dvoje dece???

i ne ulazeci u to da li si u pravu ili nisi (jesi btw u globalu sa moje tacke gledista i svaka cast), kako ljudi ne kapiraju da to " ja sam jeo kamen i vodu, tukla me slobina murija" jednostavno smeta mladjim ljudima. svaka generacija ima u srbiji neko svoje prokletstvo.

opet cu ponoviti, ne mogu svi biti biznis ajkule i proaktivni, i onda da im zbog toga neko natrljava nos ostatak njihovih zivota, kako eto oni nisu uspeli jer nisu ambiciozni i slicno

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

eto. cemu ovakav post sa prostaklukom od coveka sa dvoje dece???

i ne ulazeci u to da li si u pravu ili nisi (jesi btw u globalu sa moje tacke gledista i svaka cast), kako ljudi ne kapiraju da to " ja sam jeo kamen i vodu, tukla me slobina murija" jednostavno smeta mladjim ljudima. svaka generacija ima u srbiji neko svoje prokletstvo.

opet cu ponoviti, ne mogu svi biti biznis ajkule i proaktivni, i onda da im zbog toga neko natrljava nos ostatak njihovih zivota, kako eto oni nisu uspeli jer nisu ambiciozni i slicno

 

Ajde i ti imas decu ozbiljan si i odrastao covek pa si me napusavao kad sam spomenuo da sam zaposlio ljude u Srbiji. Poceo si da napusavas kako sam lazni nacionalista/patriota i pokvareni kapitalista koji zeli samo da eksploatise radnu snagu u Srbiji.

Svima vama dezurnim primedbasima zelim da zaposlite bar jednog coveka jednom u zivotu da vidite kako to izgleda kada morate da brinite i za tudj posao a ne samo za svoj... 

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

prostakluk je jedno, napusavanje bez 'popusi mi kurac' je druga stvar

 

slazem se sa ovim sto je fatso rekao. mislim, reci kako je u srbiji najveci problem vaspitanje kad govorimo o osamostaljivanju je u najmanju ruku bezobrazno.

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

pa ti si etalon razmetanja svojim uspehom i sirenja perja po forumu, jebote kao golub pred parenje?

programer, pravnik, manager, poslodavac. samohvalisanje lvl stolica od 500 eura, pred ljudima kojima je to cela plata.

bilo bo super da se ili ne hvalis, ili da si malo suptilniji. ja licno verujem da si uspesan.

ovo oko nacionalizma je vise bio trol na tvoje navodno nazi delovanje (da li je navodno?)

i ljudi koji zaposljavaju druge brinu iskljucivo o svom poslu/profitu, boli gazdu kurac za sve osim posao, profit, i to tako jeste i to je ok. nemoj sad da se predstavljas kao sveta majka koja donosi hlebac gladnom pilićima u srbiji

 

Odgovoricu iako smatram da nema smisla.

 

Ne razmecem se. Niti kad pisem bilo koji post imam na umu razmetanje a najmanje sam ga imao dok sam pisao taj post za stolicu. Sta sad treba da lazem da nisam uzeo tu stolicu nego neku jeftiniju kako bi bilo drustveno prihvatljivo? Uzeo sam tu od 500 evra zato sto mi se ona od 100 raspala posle godinu ipo dana i ne vidim u cemu je tu problem jer mi je priroda posla tada bila da sedim po 10 sati dnevno i to je sad izgleda problem?!

 

Nikad nisam bio ni u kakvoj naci fazi to je bila sprdnja. Tacnije i taj nalog na stormfrontu nisam ja koristio vec 10 ljudi sa irc kanala, ja sam ukupno napisao tamo 2 troll posta ali Mohi je tu skapirao kako sam ja "pozivao na linc pedera" i sta ti ja znam. Kad sam procitao sta je lupetao na onom topicu samo sam se smejao jer stvarno nemam zivaca da mu objasnjavam koliko je neotesan... No on je uvek u pravu .

 

Vlasnici brinu iskljucivo o profitu medjutim ja moram da brinem da ti ljudi dobiju plate svakog meseca. Ja sam ih zaposlio i imam odgovornost da brinem o njima. Naravno da ce gazde i partneri hteti da otpuste ljude ako ne vide da im stvaraju profit, medjutim to ne znaci da ja sedim i  ladim muda dok nesto propada nego moram aktivno da trazim soluciju svakog meseca da imamo dovoljno profita da zadrzimo sve te ljude. Ne predstavljam se ja kao sveta majka nego ti spinujes kako bi diskreditovao sagovornika. Sta god ja da kazem ti uvek mozes da spinujes medjutim to ce uvek biti spin a istina ce biti istina.

Edited by majstor bora
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Odgovoricu iako smatram da nema smisla.

 

Ne razmecem se. Niti kad pisem bilo koji post imam na umu razmetanje a najmanje sam ga imao dok sam pisao taj post za stolicu. Sta sad treba da lazem da nisam uzeo tu stolicu nego neku jeftiniju kako bi bilo drustveno prihvatljivo? Uzeo sam tu od 500 evra zato sto mi se ona od 100 raspala posle godinu ipo dana i ne vidim u cemu je tu problem jer mi je priroda posla tada bila da sedim po 10 sati dnevno i to je sad izgleda problem?!

 

Nikad nisam bio ni u kakvoj naci fazi to je bila sprdnja. Tacnije i taj nalog na stormfrontu nisam ja koristio vec 10 ljudi sa irc kanala, ja sam ukupno napisao tamo 2 troll posta ali Mohi je tu skapirao kako sam ja "pozivao na linc pedera" i sta ti ja znam. Kad sam procitao sta je lupetao na onom topicu samo sam se smejao jer stvarno nemam zivaca da mu objasnjavam koliko je neotesan... No on je uvek u pravu .

 

Vlasnici brinu iskljucivo o profitu medjutim ja moram da brinem da ti ljudi dobiju plate svakog meseca. Ja sam ih zaposlio i imam odgovornost da brinem o njima. Naravno da ce gazde i partneri hteti da otpuste ljude ako ne vide da im stvaraju profit, medjutim to ne znaci da ja sedim i  ladim muda dok nesto propada nego moram aktivno da trazim soluciju svakog meseca da imamo dovoljno profita da zadrzimo sve te ljude. Ne predstavljam se ja kao sveta majka nego ti spinujes kako bi diskreditovao sagovornika. Sta god ja da kazem ti uvek mozes da spinujes medjutim to ce uvek biti spin a istina ce biti istina.

 

Za stolicu jeste razmetanje, jer se podrazumeva da starter topika (dule beše) nema u vidu taj rang cena. Možda to sad ne vidiš kao razmetanje, ali jeste, Neke stvari prećutiš, kažeš tamo gde je zgodno da se kažu itd.

Za naci fazu, ok bilo je zezanje

 

Oko gazde...oni aktivno rade po ceo dan i jure ali ne zato da bi obezbedili te ljude jer su puni empatije, već da bi imali da konzerviraju jahtu tokom zime. I to je sve.

Dakle kada neko kaže :"došao sam u srbiju i zaposlio ljude jer sam rodoljub", mislim da to nije tačno. Zaposlio ih je jer je odnos znanja i cene jako jako dobar.

i nemam nameru da spinujem, možda prosto imamo razlike u pogledu na svet.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Za stolicu jeste razmetanje, jer se podrazumeva da starter topika (dule beše) nema u vidu taj rang cena. Možda to sad ne vidiš kao razmetanje, ali jeste, Neke stvari prećutiš, kažeš tamo gde je zgodno da se kažu itd.

Za naci fazu, ok bilo je zezanje

 

Oko gazde...oni aktivno rade po ceo dan i jure ali ne zato da bi obezbedili te ljude jer su puni empatije, već da bi imali da konzerviraju jahtu tokom zime. I to je sve.

Dakle kada neko kaže :"došao sam u srbiju i zaposlio ljude jer sam rodoljub", mislim da to nije tačno. Zaposlio ih je jer je odnos znanja i cene jako jako dobar.

i nemam nameru da spinujem, možda prosto imamo razlike u pogledu na svet.

 

Pazi za stolicu sam samo dao preporuku. Bio sam ja svestan da je covek trazio jeftiniju stolicu ali ovo je forum i ja kad bih citao takav topic tipa graficka do 200 evra ako bi neko rekao "e ali ova za 350 ti daje 150% vise nego ta za 200", ja bih svakako uvazio takav post i smatrao ga dobrim prinosom diskusiji.

 

Gazde jesu takve tu se slazemo. Medjutim, ja nisam gazda vec izvrsni menadzer znaci ja odgovaram gazdi a svi drugi odgovaraju meni. Gazdu boli dupe da li sam ja zaposlio dvoje troje ili petoro. Njega zanima samo profit. 

Vezano za Srbiju ja sam iskreno hteo da pomognem ljudima odavde i to sam imao na umu. Meni je mnogo bilo teze da nadjem ljude iz Srbije nego da postavim internacionalni oglas. Ima i drugih zemalja gde se mogu naci dobri strucnjaci za malo para: Rumunija, Ukrajina, Bugarska, Estonija, Grcka etc...

Ja sam ulozio znatno veci napor jer sam koncentrisao potragu za ljudima u Srbiji i verovao ti meni ili ne potrosio sam 6 meseci da nadjem ljude za pozicije koje su nam trebale. To bi meni islo znatno lakse da sam uzeo i trazio ljude internacionalno.

 

Naravno da osim toga sto sam hteo da pomognem ljudima odavde imao sam na umu i to da cu sa ljudima odavde lakse da se sporazumem i lakse da se dogovorim. Dalje, u slucaju otvaranja kancelarije u Srbiji to bi islo isto znatno lakse... Svakako nisam imao na umu samo to da cu platiti manje jer su iz Srbije...

Link to comment
Share on other sites

Dakle kada neko kaže :"došao sam u srbiju i zaposlio ljude jer sam rodoljub", mislim da to nije tačno. Zaposlio ih je jer je odnos znanja i cene jako jako dobar.

 

 

Pa dobro jutro kolumbo, cela poenta outsourcing-a je finansijska usteda i nista vise. Pa nisu amerikanci preselili proizvodnju u Kinu i Indiju jer ih vole i zele da im pomognu.

 

 

Ima i drugih zemalja gde se mogu naci dobri strucnjaci za malo para: Rumunija, Ukrajina, Bugarska, Estonija, Grcka etc...

 

 

Aj' ne seri izvrsni menadzere, jesi ikada radio posao sa Bugarima ili Rumunima, da vidis kakvi su to "strucnjaci" za malo para...? Pa niko od njih, ni bugari, ni rumuni, ni ukrajinci ne znaju engleski jezik, a kamoli nesto drugo. Ja sam vise od pola godine proveo u Bugarskoj pokusavajuci da pokrenem posao, da sam otisao u Zimbabve bilo bi mi lakse. 

Link to comment
Share on other sites

Imam platu od 500 evra kao lekar i ne zivim samostalno, jel to znaci da nisam uspeo u zivotu

 

Niti znaci, niti sam ja uopste inicijalno na tako nesto mislio, previse karikirate pa da pojasnim sta sam hteo da kazem. 

 

Inicijalna diskusija je bila da li neko treba da radi kao IT tehnicar za 20-30k dinara gde su neki savetovali da je to besmisleno dok sam ja zauzeo stav da treba covek da radi bilo kakav posao dok ne nadje bolji i bolje placen, nista ga ne sprecava da to radi. U tvom slucaju znam konkretno ljude koji tuku s medicinskim faksom po 4-5k evra mesecno opusteno radeci na nekim sertifikacijama lekova i slicnim glupostima (gde se naravno ne upada slucajno). Onda se postavlja pitanje da li uopste ima smisla da ti radis za 500 kad ima ljudi koji s istom skolom rade za 10 puta vise? Ali valjda je logicno da ces da radis dok ne uspes sebi da zavrsis neku specijalizaciju, negde da se uglavis gde vec oces da se uglavis i slicno kako vec uopste moze da napreduje lekar u Srbiji ili pak da ucis nemacki pa da ides tamo "trbuhom za kruhom", kao sto mnogi te struke rade. Sve su to neke razlicite opcije, ja sam samo bio protiv stava "necu da radim za 500 evra jer je to bedna plata za nekoga ko ima 700 pacijenata". Jeste bedna, slazem se, ali uvek sagledavas opcije i uvek je bolje imati nekakav posao dok trazis kako da napredujes. Isto tako jeste i bedna plata od 20k dinara za IT tehnicara, ali je znacajno bolja od toga da sedis kod kuce i blejacis. 

 

Ono nasta sam se ja nadovezao jeste da je moj stav da ljudi u Srbiji mnogo duze ostaju s roditeljima cak i ako bi uz malo cimanja mogli da se potpuno osamostale i tu sam kao negativan primer naveo upravo sebe (realno sam mogao da se osamostalim ali mi to nije bilo visoko na listi prioriteta, bitnije mi bilo tipa da kupim kola). Sve su to naravno izbori koje ljudi prave, ja sam samo rekao da je mnogima lakse da bleje kod roditelja nego da rade za 20k dinara. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja nista karikirao, niti se nadovezivao na vasu diskusiju, samo mi se kenja od toga da radim za 500 evra ko crnac dok neki ljudi tuku hiljade evra ladeci jaja. A to za lekare koji imaju 5k evra u nasoj zemlji je roflkopter, mogu se nabrojati na prste (naravno racunajuci samo one koji rade posteno). Eto, sad slobodno opljunite po meni da sam kompleksas, kako se nisam dovoljno potrudio da napredujem, da je trebalo da ucim jezik/palim za nemacku/platim nekome za specijalicaciju itd.

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

A jesi razmishljao da palish u Nemachku? Jel' ne zelish da odesh ili mislish da ne mozesh?

Poshto sam chuo iz prve ruke da ljudi idu tamo i jako fino prolaze shto se tiche nalazenja radnog mesta. B2 ili C1 nemachki i mozesh da birash neki manji grad u kome cesh da radish. Mozda malo karikiram al' poenta je tu.

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...