Jump to content

Problem domace CS scene + obavestenje


Recommended Posts

Citao sam neov intervju na hltv i nisam mogao da ne izdvojim jedan deo gde on kaze:

 

"If I would want to advise anyone who wants to improve, even individually, I would just tell them to find a stable team. CS is all about the team. You need 5 dedicated guys who want to actually achieve something. Then focus on your teamwork and strats. Don't change your lineup every two months, attend everything you can and play every official league there is. Together with the team's improvement you will be able to see your personal progress. It is not easy at the start, but no one said it would ever be. :)"

 

Mislim da nasi igraci/timovi imaju upravo taj problem menjanja lineup-a. Cesto sam na nasoj sceni imao prilike da vidim da igrac napusti tim jer misli da je mnogo bolji od ostalih, pa u narednom timu isto mu se desi i tako u krug. Na kraju taj igrac je samo prosek iako ima dara za igricu, upravo zato sto nema kontinuitet sa timom i tu napretka nema. Naravno ja nisam nikakv strucnjak i ne solim nikome pamet ovde vec samo iznosim neko svoje misljenje, laicki.

 

Takodje zelim da vas obavestim da ce uskoro biti online srpska liga na fazon Starladder-a gde ce nase ekipe konacno imati priliku da igraju jedno malo duze takmicenje sto bi trebalo da stabilizuje dosta timova kod nas.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije to problem samo sa cs-om vec i u svim timskim igrama. Retko ko kapira da ma koliko god je igrac dobar sam za sebe to ne znaci da ce u timu biti bolje. Kod nas, uglavnom, postoji podela na dve vrste igraca: timski i solo - nazalost ovih solo je 98% ako ne i vise. Svi su opasni 1vs1, svi kidaju, lome, jebu keve i slicno i onda misle da stvari tako funkcionisu i u timu. Ne.

 

Iskreno nisam to toliko primetio kod stranaca ali u nasem, balkanskom, mentalitetu toga ima na pretek... Cast izuzecima daleko od toga da nemamo igrace koji igraju vrhunski ali takvi nikad ne spamuju po chatu kako kidaju i lome vec gledaju kako da iznesu tim - u vecini slucajeva.

Edited by djolodjolo
  • Upvote (+1) 1

Nigde je nema glasine su tačne,

snaš'o sam se najzad, džaba ni da čačne

Meni želja, ortak hvali svoje seno

A šta ću, volim zeleno !

Link to comment
Share on other sites

Takodje zelim da vas obavestim da ce uskoro biti online srpska liga na fazon Starladder-a gde ce nase ekipe konacno imati priliku da igraju jedno malo duze takmicenje sto bi trebalo da stabilizuje dosta timova kod nas.

 

Pre ces doci u situaciju da od 8-10-12 ekipa koje ucestvuju ostanes na 4 do kraja te online lige, no sve pohvale za ideju :)

Link to comment
Share on other sites

Problem nase scene je sto individualci igraju kao individualci i uopste ih ne zanima da napreduju kao tim i da nauce kako se zapravo igra igrica,

Najbtinije nasem igracu je da ima svojih 15-17 fragova po mapi i da vec ako nije prvi na tabu da ne bude poslednji iako su 50 posto tih fragova reluztat pogresne rotacije, 

ili nikakve rotacije uopste , 20 posto su exit fragovi i ovih 30 su zapravo pravi .

Ne zanima nase da napreduju kao ekipa , da nauce kako se fejkuje zasto se fejkuje , kad treba da rotiras , kad ne treba da rotiras i u kom trenutku je koja odluka prava za tvoju ekipu,

Filozofija u glavi treba da bude jako jednostavna , to sam ja ovim mojima ponavljao mesecima dok nisu naucili donekle , a to je "Koja je najbolja odluka u svakom trenutku da moj tim dobije rundu"

Jel to da ja izletim i poginem i dam info igracima , ili mozda da bacim smouk svom coveku i da rotiram na drugi sajt jer sam primetio da kad je protivnik defanzivan na pocetku kod mene , obicno napada drugi sajt

1000 primera ima za to i verovatno ce fejlovati prva 3 meseca jer ce donositi mnogo losih odluka , ali nakon toga kad se skupe iskustva i nauci se kako treba da se razmislja , ekipa prelazi automatski na neki sledeci visi nivo.Kad budu "ekipe" i "igraci" naucili to i kad im prva recenica u glavi posle poraza bude : "Sta sam ja mogao da uradim bolje na ovom mecu?" , a ne "Zasto ti nisi ubio onog tamo i zasto su tebi prosli sajt 3 puta?" onda ce biti mnogo bolje i tom "igracu" i tim "ekipama".

 

 

p.s  sto se tice te lige , bez nekih novcanih nagrada nemoj uopste da racunas da ce to uspeti.Najinteresantnija stvar je to sto za pokretanje scene , ne nase nego balkanske generalno , nije potrebno uopste mnogo love, ja sam imao gomilu ideja kako bi tu svasta nesto uradio , ali dzaba kad su i sponori kod nas "balkanci " i pre ce da gledaju da zarade 500 eura za mesec dana nego 5000 za 3 meseca, ali to je neka druga tema :D

Ovo gore necu ni komentarisati jer je sve na svome mestu, a i nisam ja neko ko bi mogao da komentarise ove stvari na nekom strucnom nivou :)

Sto se lige tice, upravo to sa sponzorima je muka, pre svega za servere a onda sve ostalo. Jedina solucija koja za sada stoji je da bude klasika kao na LAN turnirima, a to je da se ucesce placa i da nagrade idu od ufura. Sve u svemu ne zurimo nigde, kad nadjemo prava resenja pokrenucemo ligu. Ja licno mislim da bi ta liga bila jedan veliki plus za nasu scenu jer bi se igralo non stop, sezona za sezonom. Mislim da bi to "prodrmalo" nase igrace i ekipe pa bi se mozda i izrodila jos koja ozbiljna ekipa koja bi mogla i na internacionalnom nivou da napravi neki lep rezultat. Na kraju bih zeleo da predstavim jos jedan problem. Logicno je da sve ovo ne moze organizovati jedan covek, pa sam ja kao "glavni" lik u tome pokusao da regrutujem neke ljude da to sve bude dobro odradjeno. E sad, nije mi jasno zasto me svi pitaju "sta ja imam od toga" pre nego sto bilo sta urade i pokazu. Ajde prvo da napravimo dobru stvar pa cemo na kraju i podeliti to sto smo napravili. Pravi primer je E-Frag. Momci su se ubili od posla i dosta toga ulozili (para, truda, vremena) i na kraju vidimo rezultat svega toga. Ali malo je takvih ljudi kod nas. Evo ja ovim putem pozivam sve koji imaju bilo kakvu ideju ili zele da se ukljuce u dizanje nase scene da se jave, mi smo otvoreni za sve ideje/savete/predloge/saradnju. Mozete se javiti na email: info@pickyourgames.net

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ne kontaju da ne moze nista da se uradi preko noci , igraju dva meseca kao spremaju se odu na turnir ispadnu u grupama i raspadnu se posle toga ili promene nekog igraca koji je po njima najvise fejlovao.Dajem primer Liverpula koji ima istu ekipu 2 sezone i nista nisu uradili ali se trud i naravno drugacija filozofija (trenera) isplatila kasnije i stasali su kao tim igraju daleko bolji fudbal od svih trenutno na ostrvu.

Drugo ljudi ne shvataju sustinu vezbanja , nije bitno dal ces ti dobiti mapu protiv nekog jaceg tima(bitno je donekle za samopouzdanje) ali nije primarna stvar na vezbanju, pa ja iz mog iskustva secam se da smo 4 mape iste vezbali samo jedan napad i bacali rekvizite da sve izgleda savrseno , naravno od 10 napada prodju 2 al opet prodje ti taktika kada je najpotrebnije.Posle se zapitas zasto ti ne prolazi jer je onaj sa druge strane mozda bolje postavljen za takvu taktiku, opet iz tog neceg loseg izvuces nesto korisno .Kao sto je kaske napisao ako se sam ne zapitas sta si ti lose uradio i ako ne prihvatas gresku i ne gledas da to ispravis onda nema sta da trazis u ovoj igri, nikad nista i neces postici.Svako u ekipi treba da ima svoju ulogu , neko ce vise da ubija neko ce manje , pa vise ces da uradis za tim sto ces da fejkujes napad sam , dovoljno da coveka sa rotacije pomeris sa mape da bi tvoji drugi nesto uradili makar ne ubio nikog nego sto ces izaci eventualno ubiti jednog i poginuti ko budala.

Kod nas nema pre svega dovoljno inteligentnih ljudi i sposobnih da vode tim , pored hajbera i filipa zadnji koji je uspeo je kassad sa svojom ekipom da uradi nesto,ti kao igrac ako ne postujes svog TL i njegovo vreme ulozeno za bolje sutra onda ne postujes ni sebe.Taj isti TL sigurno ima pametnije stvari da radi nego sto ce da gleda 50 demoa svakodnevno.Dakle da ne gnjavim vise i ovako sam skrenuo  sa teme , dok ne postujes onog koji sedi do tebe i nemas veru i isti cilj kao svi ostali nikad nista neces ni postici.

Objasnio:)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

untitled.jpg

 

Dobro je jebao ovaj  ^ , ali svaka cast Vucicu, za samo par meseci je svojim predanim radom i pozrtvovanjem doprineo da veliki broj ljudi oseti nesto novo na politickoj sceni, nesto sto ce uspostaviti red i postenje, u Srbiji koja je prekorumpirana Miskovici i Djuraskovic stekli su milione na racun drzave i sada je doslo vreme da poloze racune. Miskovic je pre trebao da razmislja i brine o sinu pre nego sto ga je upetljao u sve...

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...