Jump to content

True Detective | Сезона 2


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
On 1/15/2019 at 2:51 PM, G!!! said:

krenula 3. sezona

da li je neko bacio oko, ja bih sacekao celu sezonu

Sinoć sam bacio pogled na prvu epizodu i ne mogu da kažem da me podseća na prvu sezonu :)

Drugačiji je setting a i sam timeline ... slično je u smislu ispitivanja inspektora, ali tu se otprilike završava ta lista.

Vuče da se pogledaju i druge epizode, makar posle ove prve.

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 9:11 PM, toma said:

ovo nema veze s zivotom, ali ocigledno nismo gledali istom kolicinom paznje seriju

moguće - ajde ti mi reci onda gde tačno imaš paralele između prve i treće sezone, izuzev ovoga pomenutog? čak je i timeline drugačiji i dodatno proširen još jednim vremenom odigravanja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

odgledah i ja prvu epizodu, i vala laki bolje pitanje je sta nije isto sa prvom sezonom nego sta jeste

u oba slucaja imas dva detektiva, jedan onako relativno prost, drugi pomalo specifican, inteligentan i ocigledno sposobniji od ostatka policijskih snaga zajedno

ne znam sta tacno mislis pod ovim setting, ali geografski se cini manje vise isto, prepoznatljivi jug amerike, ne bi me cudilo da su istoj drzavi snimali, radnja se odvija u slicnom ruralnom podrucju, a i sto se tice same atmosfere skoro je isti vibe kao i u sez 1

timeline nije bukvalno isti, ali je na manje vise isti fazon, to sto su dodali jos jedan time-point u buducnosti i time sto kazes prosirli, ne menja taj utisak
 

 

zlocin takodje jako slican, pocinje sa nestankom, ubrzo se ispostavi da je ubistvo, koje je pazi povezano sa nekim vudu sranjem, i jos se ispostavi da prvi put kad su zatvorili slucaj, bila greska, pa su morali da ponovo otvaraju, itd itd, citava stvar izgleda kao ono kad prepisujes zadacu od nekoga pa promjenis par stvari i u fazonu si, pa nije isto, vidis da je on bio 2 sata na igralistu, a ja 3 sata...

cini se da su se opametili nakon onog smeca od druge sezone, i vratili na provjerene stvari, sto je mnogo bolje nego da su opet pokusali nesto da eksperimentisu

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2019 at 10:15 AM, Lucky said:

moguće - ajde ti mi reci onda gde tačno imaš paralele između prve i treće sezone, izuzev ovoga pomenutog? čak je i timeline drugačiji i dodatno proširen još jednim vremenom odigravanja.

ako si gledao sedmu epizodu onda je i eksplicitno podvuceno :D

ipak, s obzirom da sam ovo napisao nakon dve odgledane epizode sedme sezone evo par stvari bez ikakvog posebnog redosleda koje mi padaju na pamet sada:

Spoiler

 

- detektivi partneri gde se jedan dobro snalazi u drustvu dok je drugi skoro potpuna suprotnost

- ne znam u kom smislu si mislio da je seting drugaciji ali i ovde je u pitanju juznjacka vukojebina (arkanzas je bukvalno iznad luizijane)

- drvene lutkice (s03) / drvene kupe (s01)

- hejz i rastov otac su obojica bili diverzanti u vijetnamu

- yellow king / pink princess (kasnije)

- porodica tatl / porodica hojt (kasnije)

- pedofilija (kasnije)

 

edit: ko me jebe sto ne citam. mladen je ovo manje vise vec sve napisao :D

Edited by toma
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...