Jump to content

Assassin's Creed: Unity / Comet


Slađan

Recommended Posts

vidim da ide danas autrejdž na sve strane, PC je prošao po običaju najgore ali i PS4 i XBone imaju problema solidno, ponajviše sa frejmrejtom koji izgleda pada debelo ispod 30fps. Ako sam dobro zapamtio, Total biscuit kaže da ima sli GTX 980 i jedva dostiže 50ak fps, plus bagova koliko hoćeš.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Probao sam jutros igru na i5 3570k, HD7950 i 8GB RAM, imao sam 20-40 fps na relativno visokim grafičkim podešavanjima sa slabim AA, na 1920x1080 rezoluciji. Nisam izdržao više od 20 minuta, glava je počela da me boli. Čisto da znate, da ne skidate 40GB, osim ako nemate neku opasnu mašinu :)

76561198014709800.png

Link to comment
Share on other sites

Radio sam razne testove na razlicitim PC konfiguracijama i ovo su neki rezultati do kojih sam dosao.

 

Sa GTX970 Asus Strix + i74770k + 16GB RAM igra radi na 50-60 FPS sa ultra high podesavanjima i u scenama gde ima hiljade NPC-ova radi bez ikakvih problema (a i izgleda kao razglednica).

AMD 7850 Crossfire + i5 3470 +8GB RAM skoro pa ne radi. Ima gadan stuttering i sa poslednjim beta driverima FPS od 20-30 na Medium settings

AMD 7850 + i5 3470 + 8GB RAM - radi skoro isto kao Crossfire - malo je slabiji FPS - oko 23FPS - ali je manji i stuttering na Medium settings

GTX670 + i5 3470 + 8GB RAM - Radi na mediumu sa oko 30-35 FPS i nema stuttering ali zato zna da zabode kad treba da ucita novi deo zone i nove NPC-ove

GTX670 + i53470 + 12GB RAM - Radi na mediumu stabilno na 30-35 FPS i sa hiljadam NPC-ova

 

Pao je veliki biznis deal izmedju Ubisofta i nVidia-e i Microsofta. Radi XBONE imamo optimizaciju za 920p rezoluciju i vestacko obaranje performansi na PC-u. Nvidia je uspela da natera da igra odlicno radi na poslednjoj generaciji kartica 970 i 980 a vec prethodna generacija (770-780) mora da obara settings iako te kartice nisu toliko slabije od 9x0 serije. OVde moze da se vidi upravo ovaj paradox www.geforce.com/whats-new/guides/assassins-creed-unity-graphics-and-performance-guide#assassins-creed-unity-optimal-playable-settings gde GTX 780 i GTX 970 koje imaju iste performanse suvda ovde moraju da koriste razlicita podesavanja. Vlasnici AMD kartica mogu slobodno da zaborave na ovo dok AMD ne izvede neku magiju i popravi drivere (lol). 

 

 

Inace, Unity uopste nije toliko losa igra iako je dobila katastrofalne review-ove. Paris je sjajno uradjen i ovo sa NPC-ovima je potpuno ludilo. Ima bre hiljadu likova na trgovima i gomila njih ume da radi razlicite stvari. Ima puno stvari da se radi sa strane i bas sam se lepo proveo resavajuci neke Nostradamusove zagonetke.

 

Igra je solidna ali se cini da su mogli jhos jedno godinu da rade na njoj da je zavrse. 

 

Na sve ovo mora da se doda katastrofalno losa poslovna politika Ubisofta. Imaju mikrotransakcioni sistem u igri! Kupio si igru - platio puno cenu i onda mozes da kupis neke njihove Helix kredite za koje mozes da kupis boostove koji ce ti pomoci da teze umires u single player-u. Kao za neku F2P mobilnu igricu jbt. Onda ovo izbacivanje igre pre nego je zavrsena sa katastrofalnim performansama na vise od pola platformi i raznim bug-ovima. Onda su ubacili neku konekciju sa mobilnom aplikacijom gde ti ne mozes da pokupis neke chestove ako nisi nesto uradio u mobilnoj aplikaciji. Alo bre!

 

Na zalost - biznis ljudi u Ubi-ju su odlucili da guraju neke svoje koncepte sa izlaskom novog assassina i umesto da sada uzivamo u Next Gen iskustvu sa novim AC mi treba da progutamo gomilu govana koje nam serviraju lopatom direkt u usta. 

 

Steta jer je igra kao igra sasvim korektna...

Link to comment
Share on other sites

zagovnali su motku ovde samo tako sa svih strana. 

 

Inače, izbacio je AMD drajvere danas za ovo konkretno, mada ne verujem da će doneti neki predrkani boljitak - http://www.tomshardware.com/news/amd-nvidia-geforce-catalyst-driver,28050.html

 

A to sa mikrotransakcijama je tek jadnost, nešto može da anlokuješ u igri ali ostalo ne možeš i moraš isključivo da kupiš rl novcem.

Da bar za konzole radi kako treba, pa da kažemo "loš port za PC" ali ispade AC: Unity odličan primer očajnog stanja u AAA industriji, konzola i načinu na koje se prave i izdaju igre. 

 

Realno su mogli da ispeglaju bar PC verziju po običaju i izdaju je mesec, dva, tri kasnije kao do sad, a ovako ne znaš koja platforma ima više problema. Vidim juče nekog cara na PS4, umire mu fps na trenutke. Kao na XboxOne radi navodno najbolje, što je opet čudno jer je PS4 jača konzola, a SONY i Ubisoft su uvek bili na prst u bulju.

 

Fan sam serijala, voleo sam PoP, Rejmena, pa čak i Splinter Cell tu i tamo, plus rendom Ubi naslovi, ali ovde su baš doterali do kraja tu priču, bar za mene. Jebena osnovna verzija igre košta 60€, GOLD je 80€ i opet ne dobiješ sve, nego izgleda možeš da spičkaš još dodatnih 99$/€ na te mikrotransakcije da bi zaokružio igru na 100%.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Mikrostranskacije "samo" pomazu - nije nista zakljucano iza mikrotransakcija. Mozes da kupis neke health boostove ili recimo da kupis da ti se sve otkrije na mapi iako nisi bio svuda... Ali to je veoma opasan put ka content lockingu iza mikrotransakcija. Vec je sasvim opusteno proslo da ako platis 90$ za gold verziju igre dobijas ekstra misije i oruzje koje ne mozes da imas ako kupis igru za 60$. Ovo sa mikrotranskacijama je samo prirodna progresija toga sto je trebalo satrti u korenu jos kad je pocela prica o pre-order bonusima. Ovde je jedino resenje ne davati nikakve pare govnarima. Igrati pirate i to je to. 

 

 

Za kraj samo zakljucak.

Sve biznismene i menadzere treba satrti da ne postoje.

Link to comment
Share on other sites

ček, pročitao sam negde danas da nije moguće sve otključati ili tako neki kontekst... evo - http://www.polygon.com/2014/11/11/7194359/assassins-creed-unity-helix-points-microtransactions

 

Under the concept, a player is able to access some customizations, boosts or other unlockables with experience points acquired, for free, through regular play.

For some items, users can skip that process and can "hack" the unlockable by buying "Helix Credits," which appear to be acquired only with real money.

 

 

Nije mi baš jasno ovo, jel "some" mogu da se otključaju za džabe, a opet "some" možeš i parama ako te mrzi za džabe?! Onda nema "some" nego "all" pa onda "some".

pljk!

Link to comment
Share on other sites

A pa sad vidim da je grafika na svim platformama prakticno ista i jadna, tako da sam sad siguran da su skroz fejlovali sa time :D



Mada ne znam, ja koliko sam je igrao izgleda skroz zanimljivo ovako, ali nista pre revolucionarno


Jedino sto me je jako zanimalo recimo da probam taj multi odnosno co-op, ali imajuci u vidu kakva je igra, bolje ne...

Link to comment
Share on other sites

@Chege

 

Konkretno, deo stvari sto mozes da otkljuca kroz samo igranje igre mozes da platis pravim novcem da ti se otkljuca pre vremena. Naravno tu su i standradno DLC stvari koje imas samo ako imas taj DLC, promo stvari koje imas ako si kupio tu i tu verziju kod tog i tog preprodavca i one standardne pre-order gluposti. Sve osim tog prvog, otkljucavanje ingame itema kroz prave pare je vec postojalo u prethodnim igrama. Ovo bas bas bas ima utisak kad igras da nije AAA igra za PC nego f2p multiigra sa microtansakcijama koja je tu da izmuze lenje lovatore. Sto je opet cudno jer nije kao da nisu imali vec neku ios/android igru. Devolucija zanra u ruznog mutanta nastalog incestom izmedju prvih rodjaka. 

 

Stim sto se tice performansi, posto im nije proslo zakljucavanje istih jer se otkriva ako to urade ona su presli na razvijanje igre za samo jednu konzolu/graficku koja im to plati i totalan nedostatak podrske za bilo sta drugo. Ovako sve ovce na broju i vukovi siti. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ma da, mikrostransakcije u igri koja košta 80ak € (jer budimo realni, toliko košta CELA igra) je bezobrazluk najgori. Mada sam video posle negde, ipak može sve da se otključa/kupi, samo ti treba dosta ingame para koje ćeš ili skupiti žickanjem ili ćeš ispati lud i kupiti rl parama. 

 

Realno su ponosno u Ubisoftu preuzeli pehar sranja od EA :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sad sam skinuo, startovao sa defaultovanim zetingzima (high) otprilike ~15 fpsa, totalni fejl.

 

Kao hae smanjim sve na medium, isti kurac, mozda 2-3 fpsa vise.

 

ubijem ga na low low low ~20.

 

i5 2500k, gtx560ti, 8 giga rama

 

noup, nece da moze

 

edit: ekstremno smesno je sto su listovali gtx680 koji kosta 400 dolara kao minimum sys req, a recommended im je gtx780 od 590 dolara. Ova igra je ispala sprdnja godine

Edited by Shale
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...