Jump to content

Čovek koji ume da napravi klip?


NeskeNBG

Recommended Posts

Pozdrav svima, izvinjavam se što ću biti laik unapred, ali stvarno nije moja oblast a treba mi informacija/pomoć.

Naime radim na jednom projektu, vodim Marketing tim, došao sam na ideju da mi jedan od načina promocije mi bude video klip (kakva revolucionarna ideja). Naime u mojoj glavi deluje jako jednostavno, klip je  sastavljen od par rečenica, desetak reči koji se naizmenično pojavljuju i na kraju pruža informacije o događaju.
E sad jelte ja sa mojim moćnim movie maker sposobnostima numem to da izvedem, moje pitanje je da li ovde ima neka dobra duša (iz Bg ako je moguće) koja bi mi pomogla da to napravim? Koji programi se koriste (čuo sam za Vegas pro, ali dalje od toga ne znam ništa)? Koji fakultet studiraju ljudi koji se bave time, ako ovde ne nađem nikog da potražim dalje. 

Hvala vam unapred, ako mi pomognete kačiću jednom dnevno kvalitetnu zensku čeljad na klinkama zauzvrat. 

First name Ever, last name Greatest.

Link to comment
Share on other sites

Pa slaba je to nešto organizacija kad od celog tima mora da juri pomoć po javnom forumu :c


Plus je ovo "teach a man to fish" fazon, hoće ceo život cimati nekog da mu završava ovakve stvari (a pritom je priprema ovakvih materijala deo profesije, ffs) ili će potrošiti tih 15 minuta, gde će mu se potencijalno svideti cela priča oko montaže i prerasti u zanimljiv hobi, ako ništa drugo

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, izvinjavam se što ću biti laik unapred, ali stvarno nije moja oblast a treba mi informacija/pomoć.

Naime radim na jednom projektu, vodim Marketing tim, došao sam na ideju da mi jedan od načina promocije mi bude video klip (kakva revolucionarna ideja). Naime u mojoj glavi deluje jako jednostavno, klip je  sastavljen od par rečenica, desetak reči koji se naizmenično pojavljuju i na kraju pruža informacije o događaju.

E sad jelte ja sa mojim moćnim movie maker sposobnostima numem to da izvedem, moje pitanje je da li ovde ima neka dobra duša (iz Bg ako je moguće) koja bi mi pomogla da to napravim? Koji programi se koriste (čuo sam za Vegas pro, ali dalje od toga ne znam ništa)? Koji fakultet studiraju ljudi koji se bave time, ako ovde ne nađem nikog da potražim dalje. 

Hvala vam unapred, ako mi pomognete kačiću jednom dnevno kvalitetnu zensku čeljad na klinkama zauzvrat. 

 

 

Evo mogu ja da ti pomognem , javi se na pm :)

 

Uroshe !! CARU 

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Hvala Uki, javljam se. 
Mislim dobro trpajte sad nisam ni očekivao da nećete :D
Istina umem stvarno u movie makeru, ali deluje dosta jadno i ne može da se odrade efekti koje sam ja zamislio. Tako da mi ipak treba neki advanced level u baratanju sa time. 

@toranj-  Zamislio sam da prvo idu dve rečenice, pa onda reči koje opisuju projekat, sa tim da je jedno slovo od svake reči je drugačije boje hronološkim redosledom   i na kraju se samo ta slova istih boja spoje u ime projekta. I ispod da izađe izađu obaveštenja o projektu itd. 
 

Al kao ajde da spomenem o čemu se radi da ne budem toliko misteriozan, možda se čuli u pitanju je "Career Days" sajam zapošljavanja, pa ko pomaže radi i dobro delo. :)

First name Ever, last name Greatest.

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan glas za Premiera. Vegas sam probao da koristim, mucio se oko toga gde je sta, na kraju sam se totalno pogubio kod podesavanja za eksport i nisam dobio valjan video. Da ne spominjem koliko mi je muzao memorije iz nepoznatih razloga. Zatim sam uzeo PP u kom sam bukvalno predpostavljao gde se sta nalazi i uglavnom bio u pravu. Verovatno je individualno ali meni je Premier dosta razumljiviji od Vegasa. Da dodam da za siri spektar kontrole specijalnih efekata treba nabaviti After effects, poprilicno slican PPu ali opet jedinstven na nekoliko levela. Ta dva u kombinaciji i nista drugo ti ne treba.

Ne kazem da je Vegas los, naprotiv verovatno je odlican, ali meni jednostavno nije legao nimalo.

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Volim kada ljudi krenu da pricaju kako se klip radi za 5 minuta u Premiere-u, da je Premiere keva za animaciju texta, da je sve to lako i jednostavno... I onda na kraju dobijemo klip sa textom kao u Kjootovom poslednjem ostvarenju :fp:

 

edit: da se razumemo, ne zelim da branim svoju profesiju, ali za neke stvari su potrebni znanje i iskustvo i ruke koje kostaju para.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...