Jump to content

Parking servis ne odustaje


nickwood

Recommended Posts

http://mondo.rs/a653281/Info/Drustvo/Kazne-za-parking-Reprogram-duga-ili-ode-auto.html

 

Ja im verovatno dugujem tonu para. Slali su ona izvršenja, ja se žalio, oni izduvali pa ne slali za taj dug, slali opet za drugi i tako u krug.

 

Hoće li mi sada doakati ili ću ja njima?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima jedna stvar:

"Parking servisu" dužni su i vozači sa inostranim tablicama koji duguju više od 400 miliona dinara na osnovu izdatih naloga za plaćanje dnevnih karata.

Do sada nije postojao pravni mehanizam za pokretanje postupaka protiv stranih državljana, jer se ne nalaze u evidenciji MUP Srbije.

 

Posto pravni mehanizam nije postojao pre, koji je to pravni mehanizam sad? Ubacili su ih u evidenciju MUPa?

Link to comment
Share on other sites

bas sam juche popusio kaznu, nabijem ih....... a inace istog trenutka uletim negde i platim to govno,

ako odmah i zaboravim na nemili dogadjaj pa se ni ne nerviram.....   [:D]

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

dobio sam 3 prosle nedelje ,np

nije da nemam pare da pustim poruku ali necu iz principa...videcemo sta ce biti od tog mog teranja inata u nekoj bliskoj buducnosti ako se stvarno budu povampirili nesto i smarali,u svakom slucaju,platiti necu.

najveci problem mi je sto mi roditelji zive na dorcolu u 3coj zoni pa kada odem kod njih da izblejim cesto me zakucaju...jedno vreme nisam dobio kaznu bas bas dugo,zadnjih mesec dva sa zabo sigurno 6-8 :(

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

dobio sam 3 prosle nedelje ,np

nije da nemam pare da pustim poruku ali necu iz principa..

 

Samo mi reci koji je tačno to princip koji te sprečava da platiš parking?

 

BTW bila je priča nedavno da su na osnovu promena u zakonu počeli da izdaju naloge za prinudnu naplatu. Starbak je potvrdio da je sa pravne strane sve čisto.

Link to comment
Share on other sites

aj stvarno, bus plus drze zuti klaster neo imperijalisti (realno bus plus treba ignorisati), ali sta je sad sa parkingom? sto je to problem?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zato sto smatram da je to nepotrebna kvazi idiotska lopovska firma koja sluzi da bi tamo neko trpao pare u svoj dzep.

Sama cinjenica da sam za 12 godina koliko imam vozacku platio samo jednu kaznu,prvu koju sam ikada dobio kao klinac i od tada nije jednu jedinu,a nisam trpio nikakve posledice meni licno govori da sam upravu,da tu nesto nije uredjeno kako treba i opravdano zakonom,ustavom ili cime god treba.

izvini sta ja tacno placam ,mojim parama koje sam ja zaradio kada pustim poruku za parking...kakvu ja to uslugu dobijam ?

Ja sve svoje racune uredno i savesno placam,sve,ne dugujem drzavi niti bilo kome 1 dinar...ali RTS pretplatu i parking servis necu nikad platiti.


rur dupli standardi po milioniti put...znaci bus plus ( koji bi inace zapalio bombom zajedno sa svakim zaposlenim u njemu ) je ok da se ne placa a parking servis treba da se ispostuje ? Zasto ?

Ti za busplus dobijas uslugu parama za koje kupis kartu,ne znam kakvu,nisam seo u gsp autobus ima 7 godina,ali dobijas uslugu...prevoz od A do B.

Sta ja dobijam kada platim parking ispred kevine zgrade kod koje sam dosao na rucak ? 

Obe firme su cist idiotizam i isti soj ljudi skida kajak sa obe

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

pitao sam zasto, ne mora da se žestiš. ja ne plaćam parking jer ne idem kolima u grad, dva tri puta jesam i to je to. zato pitam jel lopovluk kao i bus plus.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zato sto smatram da je to nepotrebna kvazi idiotska lopovska firma koja sluzi da bi tamo neko trpao pare u svoj dzep.

Sama cinjenica da sam za 12 godina koliko imam vozacku platio samo jednu kaznu,prvu koju sam ikada dobio kao klinac i od tada nije jednu jedinu,a nisam trpio nikakve posledice meni licno govori da sam upravu,da tu nesto nije uredjeno kako treba i opravdano zakonom,ustavom ili cime god treba.

izvini sta ja tacno placam ,mojim parama koje sam ja zaradio kada pustim poruku za parking...kakvu ja to uslugu dobijam ?

Ja sve svoje racune uredno i savesno placam,sve,ne dugujem drzavi niti bilo kome 1 dinar...ali RTS pretplatu i parking servis necu nikad platiti.

rur dupli standardi po milioniti put...znaci bus plus ( koji bi inace zapalio bombom zajedno sa svakim zaposlenim u njemu ) je ok da se ne placa a parking servis treba da se ispostuje ? Zasto ?

Ti za busplus dobijas uslugu parama za koje kupis kartu,ne znam kakvu,nisam seo u gsp autobus ima 7 godina,ali dobijas uslugu...prevoz od A do B.

Sta ja dobijam kada platim parking ispred kevine zgrade kod koje sam dosao na rucak ? 

Obe firme su cist idiotizam i isti soj ljudi skida kajak sa obe

 

Parking servis je uveden da bi se izmedju ostalog i regulisalo parkiranje u centru grada gde bi sa danasnjim brojem vozila, a bez parking servisa morao da parkiras u pancevu i da prosetas pola sata do centra.

 

Parking servis koliko ja znam nije privatna turska firma.

 

Cak i sa parking servisom je horor naci parking u centru ali je koliko toliko moguce.

 

Ne svidja ti se? Idi gsp-om. To sto pravno nisu regulisali to kako treba nije ni novost u srbiji a i ne znaci da ti treba da budes "pametniji" od svih i da bez nekog realnog razloga izbegavas placanje.

 

Ono sto mene smara kod parking servisa su ona pravila od 5 minuta pre i posle kad mi za 5 min po isteku nalepe kaznu, a ja stignem za 10. To bi moglo da bude malo liberalnije ali osim toga ne vidim problem u sistemu.

  • Upvote (+1) 3
  • Downvote (-1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ja sam zakljucio da mi ne vidimo problem ni u bus plusu ni parking servisu, nego u firmama koje drze usluge.

ovde ne znam sta bih rekao jer sa jedne strane postoji krilatica "mora usluga da se plati, kako se na zapadu placa ", a sa druge strane kada nas kradu na svakom koraku, kada nas lese sa racunima za struju, kada se ne zna ko pije a ko placa, onda stvarno i tba se buniti.

mada za parking servis nisam do sada cuo neku aferu.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Parking servis je uveden da bi se izmedju ostalog i regulisalo parkiranje u centru grada gde bi sa danasnjim brojem vozila, a bez parking servisa morao da parkiras u pancevu i da prosetas pola sata do centra.

Parking servis koliko ja znam nije privatna turska firma.

Cak i sa parking servisom je horor naci parking u centru ali je koliko toliko moguce.

krajnje diskutabilno.

tako se zone šire i šire, sada su sa ove strane gde je meni poznato na granici sa Lekinim brdom. Što obesmišljava osnovni koncept i postavlja stvar na pravo mesto - infinite moneyz za one koji Parking servisom upravljaju.

Sevanje paje za parking mesta, realno.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

meni dolazi policija na vrata da me pokupi ako ibezgavam placanje kazne za parking 

tako je pa vec dve godine,a i kad te pokupe dogovris se sa sudijom za prekrsaje da ces da platis tu kaznu da ne bi bila veca i to se sve zavrsi u toku dana... pre toga se i moglo izbegavati nekako placanje

 

parking servis jeste privatna firma, u zavisnosti koja je stranka drzi u kom gradu

dobili su trotoare i ulice na izvolte, ofarbali (a negde i nisu) mesta cesto i van zakona o saobracaju, ili sledi kazna 10 ili vise puta veca nego sto usluga kosta

 

 

slazem se da treba da bude rigorozna kontrola parkinga i strogo uredjen nacin i sistem parkiranja tamo gde je to neophodno, u visokourbanizovanim sredinama sa problemima za parkriranje, guzvama, strogi centar (zabrana ulaska autom sto da ne)  etc etc.... ali koji djavo se izvode besne gliste bilo gde drugde

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tako se zone šire i šire, sada su sa ove strane gde je meni poznato na granici sa Lekinim brdom. Što obesmišljava osnovni koncept i postavlja stvar na pravo mesto - infinite moneyz za one koji Parking servisom upravljaju.

 

 

nije uopšte diskutabilno da parking servis ovakav kakav jeste služi da stranke kradu pare, ali to ne menja činjenicu da je neophodno nekako redukovati broj vozila u centru

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mene smara kod parking servisa su ona pravila od 5 minuta pre i posle kad mi za 5 min po isteku nalepe kaznu, a ja stignem za 10. To bi moglo da bude malo liberalnije ali osim toga ne vidim problem u sistemu.

 

Koliko ja znam, imaš 15min fore da uplatiš novi sat po isteku prethodnog. Isto i za prvi sat, 15min fore od kad si parkirao, odnosno od kad ga je kontrolor proverio prvi put.

 

A što se tiče onog gore da su lopovi, jesu. Visoki ivičnjaci, stabla koja zauzimaju deo parking mesta, kontejneri na parking mestima, uska i loše projektovana parking mesta itd. Ali mehanizam borbe protiv svega toga svakako nije neplaćanje i isterivanje neke svoje pravde.

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

A sta recimo kada parking servis dodje sa kanticom farbe ispred tvog ulaza i samo napise brojeve, a da pri tome taj parking postoji 20+ godina i ti NEMAS gde da se parkiras (govorim o Cvijicevoj) i jos imas sluzbena kola za koja moras da platis koliko se secam preko 5 hiljda dinara, a da ti NIKO ne garantuje da ces imati slobodno mesto?  Dosta postoji takvih primera po centru gde ljudi jednostavno nemaju gde da se parkiraju.

There's some disco fans in here tonight!

Link to comment
Share on other sites

Ta prica o oslobadjanju mesta za parkiranje u strogom centru je cista demagogija i kad vidim da bilo ko to ovde pomene dodje mi da se ispovracam od ciste neobrazovanosti koju tako lako gutate pod krilaticom nekog kvazi-napretka. Ziveo sam u centru 5 godina - pored Skupstine Srbije i za 5 godina koliko sam placao parking kao stanar nisam dosao kuci da nisam morao da cekam i do sat vremena da ostavim kola. Ne samo to, nego taj isti parking servis niikad nije hteo da dodje da odnese nepropisno parkirana vozila u toj istoj ulici jer ih smara. Ta firma i sve vezano za njih je jedan obican prevarantski sistem koji je pod parolama o kvazi-boljoj buducnosti krenuo da krade pare od ljudi ispred njihovih vlastitih ulaza i dvorista. Jebem mu mater-  valjda ta ulica i taj jebeni grad pripadaju tebi a ne parking servisu. To sto nam na kraju price naplacuju 1800 dinara za nesto sto kosta 40 dinara po satu i to je zakonski i ustavno ispravno? To je jedno obicno sranje. Za sve ove godine sto postoji placanje parkinga po centru (to se sad prosirilo do Zvezdare) nisu ni jednu novu garazu u centru otvorili ili povecali broj parking mesta. Sve prostore u centru gde je planiran parking prostor je volsebno dat za gradjevinski prostor. A kad leto dodje sasvim je OK da se pola parking mesta pretvori u letnje baste obliznih kafica. Hteli su kola da mi odnesu jer sam ih ostavio na parking mestu koje je jedan kafic hteo da pretvori u svoju bastu - ej jebote - koristim legalno parking mesto, oznaceno od parking servisa, i taj isti hoce da mi pokupi kola i nosi, jer kafic ne moze da stavi dva stola tu. To je ono sto mi placamo, a ne olaksanje parkinga u centru.

 

Svi racuni po nasem zakonu zastarevaju za godinu dana. Ako do tog perioda nemaju sudski pravosnaznu odluku kojom vam se nalaze da platite kaznu niste duzni da date ni dinara. Sve ostalo je igra zivaca.

Edited by MikroStalja
Link to comment
Share on other sites

Na ovu glavnu temu oko reprograma, mogao bi neki pravnik da kaže mišljenje ali možda je ista fora sa zastarelošću kao ovo sa strujom što je bilo. Jer tamo negde postoji neki zakon o zastarelosti (koji tako često citiramo) i onda su ovi iz EPS-a odlučili da ponude reprogram jer potpisivanjem reprograma ti priznaješ/prihvataš dug i ulaziš u reprogram itd, inače bi morali da ti otpišu to dugovanje. Ovo sad pričam rekla-kazala, jer ne znam pravne osnove, ali postojao je i zakon neki koji je skeniran kružio netom sa tim članovima :)

Link to comment
Share on other sites

Svi racuni po nasem zakonu zastarevaju za godinu dana. Ako do tog perioda nemaju sudski pravosnaznu odluku kojom vam se nalaze da platite kaznu niste duzni da date ni dinara. Sve ostalo je igra zivaca.

 

Meni se čini da je ovo notorna glupost, te molim tebe ili nekoga da obrazloži.

 

Primer: Simpo Vranje duguje trilione za porez, nisu se obrisali kao gumicom nego Drug Radulović hoće Drugu Tomiću da uzme Simpo na konto triliona duga i da država uleti u vlasništvo.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je ovo notorna glupost, te molim tebe ili nekoga da obrazloži.

 

Primer: Simpo Vranje duguje trilione za porez, nisu se obrisali kao gumicom nego Drug Radulović hoće Drugu Tomiću da uzme Simpo na konto triliona duga i da država uleti u vlasništvo.

 

http://www.propisi.com/zastarelost-potrazivanja.html

 

Sledeca ispravka na moj prethodni post je ovo - zastareva za godinu dana ako parking servis ne podnese tuzbu sudu.

Link to comment
Share on other sites

Kul, valjda sam zastareo :)

 

E sad, ima još jedna kvaka, ličnopersonalna. Trebalo bi za koji mesec da se preselim u jednu od obojenih zona. Da li Parking servis, pod predpostavkom da je ovo zastarelo (a čitam link http://www.propisi.com/zastarelost-potrazivanja.html) gde kaže da

 Zastarelošću - OBAVEZA NE PRESTAJE (ne gasi se, ne nestaje), ona ostaje, pa je dužnik uvek može ispuniti - samo je POVERILAC IZGUBIO PRAVO da je sudskim putem realizuje.
, te prema tome ja ipak sisam penis dok im ne platim? Tj kapiram da mogu da mi ne daju mesečnu povlašćenu "markicu" za stanara neke od obojenih zona?

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...