Jump to content

Dark Souls 2


SteXmaN

Recommended Posts

Mrtvi pursuer je mrtav!! Napokon.

 

Balista ftw, nisam imao strpljenja da ga ubijem kajtovanjem, uvek ga ostane za jos par udaraca...


Takodje, iskoristio sam mogucnost da summonujem pomoc, s tim sto je boss ima duplo hp-a vise i res-ovi su mu bili veci.

Link to comment
Share on other sites

@pesma

 

problem je sto nije svako oruzje isto, Longsword ne radi isti laki napad kao Heldis Longsword iako su oba longsword :D 

 

e, ma jasno to, nego ono... lista osnovnih poteza mi treba, tipa

 

m2 - laki napad

2x m2 - hevi napad

m1 - block

2x m2 - parry

 

ubedjen sam da ne znam sve poteze :)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ono, treba mi previše vremena da posle mog swinga podignem štit, ili da posle bloka odradim roll. Posle svakog zamaha samo bar dobru sekundu il više fully exposed za totalni butt rape :-) Šta utiče na to? Agility mi je valjda 85, mislim da mi je dex relativno pristojan, ne nosim preteško oružje ili štit, a i armomr je onaj početni kngihtov - istina, nisam probao bez njega, možda je taj armor težak... Gde grešim, ili je bolje da rerolujem klerika, da se ne jebem :-)

 

Sto se blokiranja i rolanja tice, ove statistike su ti bitne :)

  • Equipment load: sto ti je veci procenat opterecenja, to ce ti sporije ici roll. Preko 70-80% ti ne bi ni preporucivao da se valjas po zemlji, presporo je i ostavlja te previse otvorenim
  • Agility utice samo na broj frejmova u kojima si imun na stetu tokom rolla. Nizak agility - izbegavas udarac samo u kratkom periodu oko sredine rolla, visok agility - period je mnogo duzi
  • Poise: utice na kolicinu stamine koju gubis prilikom blokiranja stitom; sto ti je veci poise manje stamine ce ti skidati protivnicki udarci, kada ih uspesno blokiras; dobar deo srednjih i svi tezi oklopi ti povecavaju poise

U sustini, ako si vec krenuo sa knightom i hteo bi da koristis stit, dizi staminu i poise kako god mozes i blokiraj ih do besvesti. Takodje, ako ti dizanje stita traje predugo, vidi da li ispunjavas uslov za snagu da ga nosis. U svakom slucaju blokiranje stitom nije iste sekunde kako pritisnes dugme, obicno traje 0.5-1 sekunde u zavisnosti od stita.

Link to comment
Share on other sites

Pohvatao sam otprilike fazone za te probleme sa reakcijom, suština je bila u menadžmentu stamine izgleda. Ponovo sam krenuo kao Deprived, budžiću se na nekakvog maga, pa šta bog da. Nemam strpljenja za ovako zajeban i unforgiving melee sistem, iako je sjajan :-(

 

@Nemi Zmaj: Ne vredi, to im je fazon :-( Za kontrole preporučujem da uzmeš solidan analog gamepad, a ako kontorle nisu "u vinklu", nabaci x360ce emulator u foler igre, izguglaj za detalje. Ja sam morao da koristim stariju verziju tog emulatora, jer mi je na Speedlink gamepadu bio izmešan rapored kontrola, i nije bilo kontorle za kameru, ali sad je sve kako treba.

 

Ovo je tekst uz digrejzov video. Jedan negativan pogleda na igru, i to, čini mi se, sa relativno objektivnog stanovišta, možda treba uzeti u obzir ove stvari, ima čovek lepih argumenata. Ili mene još uvek boli guza :-)

 

http://kotaku.com/the-argument-that-dark-souls-ii-is-terrible-1568751704

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Melee није зајебан, тј у бити игра и није толико баш зајебана, колико се чини у самом старту, поготово ако се узме Deprived. Фазон је само што чешће давати душе за левеле (или буџење оружја) и избећи бесповратно губљење освојених душа. И макар то чешће значило више понављања, јер понављања ће увек бити - замори се човек, падне концентрација, изнервира се и одоше душе у тренутку.

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu ti reći da je RPG element odrađen jako dobro, taman je zastupljen i komplikovan koliko treba za akciono-istraživačku igru. I bolji je, kompleksniji, zanimljiviji i erpegejskiji nego u nekim drugim igrama koje se izdaju za RPG-ove :-)

 

Kvari utisak težina, dakle nije za kežualce kojima od skora pripadam, nije za nestrpljive DEFINITIVNO, i to što malo-malo skontaš da si preslab za sledeće područje ili bosa, pa se vratiš u "poznato" da bi nagrajdnovao dovoljno duša da se spremiš za dalje...

  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ako na necemu pise da ima activan AOE tipa stalno truje neprijatelje, savet, ne prilazite nikom u startnoj zoni tj. bilo kom prijateljskom liku. Znaci nadjem sa tim item, stavim ga da vidim kako izgleda, odem do prodavca da vidim da li je on nesto sad promenio inventar, samo krece da me samara i juri da me rokne. Otrovalo njega. Sto je jelte i realno, odakle item zna sta je neprijatelj a sta prijatelj, truje sve osim vas. Pa ti budi promocuran da ga skines kad si u gradu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu ti reći da je RPG element odrađen jako dobro, taman je zastupljen i komplikovan koliko treba za akciono-istraživačku igru. I bolji je, kompleksniji, zanimljiviji i erpegejskiji nego u nekim drugim igrama koje se izdaju za RPG-ove :-)

 

Kvari utisak težina, dakle nije za kežualce kojima od skora pripadam, nije za nestrpljive DEFINITIVNO, i to što malo-malo skontaš da si preslab za sledeće područje ili bosa, pa se vratiš u "poznato" da bi nagrajdnovao dovoljno duša da se spremiš za dalje...

Па и нема неког гриндовања. Непријатељи су ту у неколико сповнова, а онда нестају перманентно. ЕХР је тако подешен са непријатељима да ако дођеш донекле и не умеш да одиграш, никаква ти опрема или левели неће помоћи. Уз то, са увећањем левела, тако ти и треба доста више ЕХРа, те ни поновно прелажење слабије зоне не помаже пуно. Предност "потроши душе на време" је у томе да се сачувају живци, а не ко неки дебили што оду, побију пола мапе, налете на НПЦа који откупљује опрему, продају скоро све, а онда непуних пола минута након тога загину, а затим након оживљавања загину у року од минут, код првог и то лаког непријатеља, бесповратно губећи преко 10.000 душа у 2 минута...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Pa mogu ti reći da je RPG element odrađen jako dobro, taman je zastupljen i komplikovan koliko treba za akciono-istraživačku igru. I bolji je, kompleksniji, zanimljiviji i erpegejskiji nego u nekim drugim igrama koje se izdaju za RPG-ove :-)

 

Kvari utisak težina, dakle nije za kežualce kojima od skora pripadam, nije za nestrpljive DEFINITIVNO, i to što malo-malo skontaš da si preslab za sledeće područje ili bosa, pa se vratiš u "poznato" da bi nagrajdnovao dovoljno duša da se spremiš za dalje...

oh pa lepo, mozda i odigram dok ne krenu ovi KS projekti da se realizuju ove godine :D

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da i nije bas preporucljivo igrati mis+tastatura. Preveliki je input lag na misu, neke poteze tipa guard brake, jumping attack je nemoguce izvesti bez kontrolera. Moguce je mozda iskombinovati sa 3rd party programcicima, ali je to preveliki cim. Valjda ce neki patch uskoro da ispravi te gluposti, stvarno mi se ne daju novci na kontroler.

Link to comment
Share on other sites

Estus Flask ти је главни пријатељ за то - с временом налазиш још "пуњења" /Estus shardova/ и ојачаваш дејство, а обнови се приликом сваке посете bonfire-у, дакле може бесконачно да се користи.

Link to comment
Share on other sites

Još nešto da dodam za dnevnik - posle tone frustracija zbog igranja sa knihtom i deprivedom, počeo sa klerikom, i za par sati postigao više nego sa drugim klasama za desetorsuko više vremena... Klerik mama, startuje sa 3x healk spelom i ekstra oružjem...

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ja retardiran za ove igrice pa to je strasno... :) cu iskopam negde rumble pad posle da vidim da probam sa njim, ovo ovako mi je ocajno sensitivity na kameri ne moz se smanji ( nesto jebe kad ga smanjim, nece sacuva/zapamti ) , dok pohvatam komande nedaj boze, skok nece radi kako treba upadam u kanale konstantno jer skace do pola frajer :) . mislim da je lepo optimizovana igrica, jer na mom krshu 5770 na medium izvlacim da radi lepo na 2560x1440 :) . to jedino lepo u igrici kolko sam provalio :)) . videcemo mozda joj dam sansu sa dzojstikom, mada igrati rpg sa djojstikom not my cup of tea :/

 

 

edit:

ceka se pillars of eternity :)

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

@Frubi - došao sam kod ortaka koji igra na kb+mouse, i prenerazio se kako on to uopšte igra - on čak i ne zna za pola kontrola :-) Mora džojped, a da bi ti radio kako treba na PC, moraćeš verovatno da staviš emulator x360ce i podesiš ga.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Kec se moze igrati (pa i preci) sa M+KB, uz mouse fix, jedino jump attack i kick ne registruje uvek kako treba. Mozda i parry, time nisam nikad ovladao.

 

Mislio sam da ce u dvojci uraditi kako treba. Makar da su kontrole preveli, stvarno je jadno sto moras da guglas  kako se sta izvodi....

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Sunce ti, prešao sam stoti level, ubio desetog bosa po redu, popunio sve one slotove sa lokacijama za teleport, mislim baja sam, još malo i kraj... Kita:-) Izguglah sad da boseva ima

31

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam presao igru na NG, kako se zavrsi igra tako automatski krece NG+, tj. ne krece odma nego na bonfire u Majuli se izabere begin jornuey 2 drangleic.

 

Igrao sam kao sorc, 162lvl sam bio na kraju, nisam nista preterano farmovao soul-ove. Iskoristio sam par bonfire ascetic-a da ubijem pojedine boss-ove na NG+ i NG++ zarad boljih item-a.

 

Koristio sam iskljucivo tastaturu i misa i meni je ovo bila idealna kombinacija, kakav crni joypad, kakvi bakraci.

 

Skoro me nije neka igra ovako zaokupila, svaka im cast o/

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...