Jump to content

Pohvalite se deckovima i herojima!


Brximus

Recommended Posts

Shreder i Sky Golem RNG je OK, zbog toga sto je velika sansa da dobijes prosjek miniona, a dosta su male sanse za ekstra lose/ekstra dobre minione (Gausova raspodjela all the way :D). I taj drop moze da ucini game zanimljivijim dosta, a ubijanje shredera se uglavnom svede na ubijanje jetija. Recimo, juce sam izgubio game jer je iz shredera ispao weblord i nisam mogao da bacim alex da se hilam, a mogao sam prije hita a axe-om ali sam htio max value i zajebao se. I nisam bio nervozan uopste, vec sam se nasmijao jer je sansa mala i interesantna. Ali zato kad god vidim Dr. Booma smrkne mi se. :D

Link to comment
Share on other sites

Mene zapravo najviše iznervira osnovni kartaški RNG ( a igrao sam tcge i ranije), dakle mrtvi topdeckovi i pravi odgovori u pravom trenutku. Ovaj fun rng me nikad ne nervira toliko, čak me često i nasmeje i zabavi, dok mi dođe da ubijem protivnika kad ima dogovor za odgovorom ili me burstuje na neki neverovatan način iz ruke, ili ima savršeno retardirano swarm otvaranje kad igra Huntarda ili Mechmagea.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nisam rekao da su shreder i sky golem OP ili broken, samo kazem da uvode veliki RNG u partiju, koje moze da odluci ceo game kao taj tvoj npr. Sneeds? Moze da izadje KT, drugi Sneeds, Ysera a moze da izadje Cho ili Thalnos. Pricam o tome koliko RNG utice na partiju i koliko nije bitno koliko ti dobro igras ako njemu izadje alex iz portala kao malopre ili ako mu izadje wisp iz portala. Prevelika je variabla u svemu tome. Prevelika!

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali njegova je odluka da stavi tu kartu u deck, preuzeo je rizik koji će ili da mu se isplati ili posere na celu partiju ili da ima prosečan ishod, deo igranja kartične igre je i preuzimanje rizika. Ti ako ne želiš rizik nemoj da igraš RNG karte, ali ne možeš da se ljutiš na nekog ko je stavio rizične karte u deck i one su mu se isplatile. Dakle RNG je odluka, a ne slučjanost, nije ta karta iz vedra neba došla u njegov deck, nego ju je protivnik svesno stavio tu želeći da igra high risk high reward kartu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa ok ali to dovodi do situacije da bolji igraci gube od losijih zbog toga, a ne zato sto je losiji igrac odigrao dobar game ili  imao dobre top deckove ili perfect odgovore na tvoje karte kao sto ti kazes gore, to je ono sto je dovoljan RNG u igrama sa kartama, taj deo kod koga ces da povuces ono sto ti treba. Sve kartaske igre se svode na to. Dok sada u hsu ti imas taj osnovi card RNG i plus se pojavljuju karte koje same po sebi imaju RNG znaci RNG je svuda. RNG je da povuces kartu, RNG je kad odigras kartu (npr Blastmage), RNG je kad umre karta (Boom botove, shrederi, sneedsovi, golemi i sve gore pomenute). I svaki game se sada bukvalno svodi na to. Ceo tvoj game moze i vrlo cesto i zavisi od toga, sta ce da udari Blastmage, sta ce da udari Boom bot, sta ce da izadje iz shredera etc etc...

 

Kada igras tablic ako dobijes dobre karte a ne umes da sabiras neces pobediti, jer onaj drugi ume da sabira i igra bolje, i pobedice iako ima losije karte. Dok ovde nije bitno sto ne umes da sabiras, jer ce same tvoje karte, pomocu RNG faktora da te dovedu do pobede.

 

I sada kazes npr da je Firebat "svetski sampion" tj najbolji igrac na svetu ili kako god, i njemu dodje neki ~rank 5 casual baja sa nekim tako mech mage deckom npr i odvali ga 2-0, 3-0 ili kolko god treba. Sto nije potpuno nemoguce, cak stavise vrlo lako moze da se desi, a ne bi trebalo da moze ikada da se desi. Real Madrid nece izgubiti od Javora iz Ivanjice nikad, pa makar igrali 1000 puta, ali Firebat hoce, jer njegov skill nece doci do izrazaja pored protivnikovog Sneeds-> KT ili neke druge bolesne RNG kombinacije.


A i te karte nisu bas neki HIGH risk, nije kao da ce sneeds da pozove legendarnu za protivnika :D

Da je tako HIGH risk, niko ga ne bi igrao.

Edited by Balanor94
Link to comment
Share on other sites

Ti razmišljaš kroz prizmu toga da je skill kod kartične igre samo ono što radiš dok partija traje, a ne shvataš da je dobar deo skila zapravo u sastavljanju dobrog decka, što je problem  sveopšte prisutnosti netdeckovanja, pa su ljudi zaboravili da je najveća draž kartičnih igara sastavljanje deckova.

 

Dr. Boom nije jak zbog RNGa, nego što je jednostavno prejaka karta sama po sebi, a raznolikost u šteti koje nanose bombe ga čini donekle balansiranim (mada bi balansiranije bilo da rade recimo 2-3 dmga, po meni). Mech Mage je prejak iz malih milon razloga koji nemaju veze sa RGN-gom. A ne razumem kako  možeš da porediš fudbal sa kartičnom igrom koje su dve potpuno neuporedive stvari :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno ne delimo misljenje oko toga :D

Ukratko moja poenta kao nekog ko voli da igra sve vrste igara, od kompjuterskih, sporta pa do potapanja podmornica i ostalog, koju god igru da sam igrao uvek sam se trudio najvise sto sam mogao da budem sto bolji mogu, jer naravno niko ne voli da gubi. Igrao sam HS od bete i bio sam poprilicno dobar, bio sam u top 50 legend u jedinom mesecu kad sam mogao da igram dovoljno, bio sam drugi ovde u ligi gde je bilo vise od 100 ljudi, dogurao sam jos poprilicno daleko na nekim online turnirima i pobedjivao sam. Igrao sam dosta, ucio, trudio se i taj moj trud se nagradjivao time sto sam postajao sve bolji i bolji i sve vise pobedjivao. Naucio sam da igram igri i to je cela poenta. Sada to moje znanje mi ne znaci nista, jer gubim od ljudi koji imaju 20x manje skila od mene zato sto se desavaju neke stvari posredstvom RNG-a kojih ranije nije bilo a sada ih ima jako puno.

 

Zakljucak:
Mnogo vise partija gubis od ljudi koji su mnogo losiji od tebe, i igra ne nagradjuje tvoje znanje i tvoj trud.


Sto se Booma tice balansiran je onaj Golem sto ima 7/7 za 7 mane, a Boom koji za 7 mane daje efektivno 9/9 rasprostranjeno na 3 miniona + deathrattle koji dealuje 2-8 dmg-a. To po meni nikako nije balansirano :D


Imas hoggera koji je za 6 mane 4/4 a ne 6/6 :D

Link to comment
Share on other sites

original.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja mislio da su Shredder i Golem OP, samo mi je njihov RNG "zdraviji" od ovih koje sam gore pomenuo. Problem sa gorepomenutim kartama je i to sto skoro uvijek dobijes vise nego sto si platio. 9/9 sa 7 mane je previse dobro. A sa implosionom imas samo jedan ishod koji ti intuitivno daje manje nego sto platis (2 dmg i dva miniona 1/1 cijenim kao 3 mane). Do sada nije bilo karata koje tako drasticno daju dosta za relativno malo.

Link to comment
Share on other sites

original.png

Cheers :D

 

 

Nisam ni ja mislio da su Shredder i Golem OP, samo mi je njihov RNG "zdraviji" od ovih koje sam gore pomenuo. Problem sa gorepomenutim kartama je i to sto skoro uvijek dobijes vise nego sto si platio. 9/9 sa 7 mane je previse dobro. A sa implosionom imas samo jedan ishod koji ti intuitivno daje manje nego sto platis (2 dmg i dva miniona 1/1 cijenim kao 3 mane). Do sada nije bilo karata koje tako drasticno daju dosta za relativno malo.

Pa da to i kazem, drasticno je kljucno rec tu :D

Link to comment
Share on other sites

fajnali, sad Džejna

 

https://www.youtube.com/watch?v=GjaRGNSM-HE&feature=youtu.be

  • Upvote (+1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Haha, simpatično što si čak i snimio trenutak :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Šta ti fali da dovršiš Handlocka?

 

Thalnos je jako korisna karta, iako ume da zavara neiskusne ljude to što je 1/1 i da ih odbije da potroše 1600 dusta za njega, tako da kraftovanje Thalnosa nikada nije greška, koristan je u raznim deckovima. Prva legendarna koju sam kraftovao još dok sam bio relativni nub je Thalnos, pošto sam igrao Shamana i Magea u početku.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Generalno je bolje da trošiš dust na legendarne karte, Silvana je naravno top tier isto, tako da ono, nema tu neki savet poseban, znaš da se teško prikuplja dust i da ćeš da se načekaš dok opet ne nakupiš dusta za legendarnu, tako da ti ostaje da skontaš šta ti se najviše igra trenutno i da tako postaviš prioritete.

 

Oil Rogue je već neko vreme top deck koga kvalitetno kaunteruje jedino Ctrl Warrior, tako da čisto iz ugla mete nije ti loše da praviš Thalnosa i kompletiraš Oil Roguea. Sylvanas ti je isto all-around karta, možeš da je gurneš maltene i bilo koji midrange/control deck (ja je posbeno volim u Handlocku sa shadowflameom ili power overwhelmingom). Sa druge strane, Gianti su ti trenutno korisni jedino u Handlocku ili za Giant Mage deckove (mada ih nema u meti trenutno) za koje ne znam dal imaš karte, tako da si u tom smislu ograničen ako uložiš dust u njih sad.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pih, mogli ste da pljunete 20 jura za Blackrock Mountain, pa da ne brinete o goldu za packove :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...