Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Koji će nam k random komentar, video nam treba!  [:D]

 

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

10001419_10153926472455112_563922527_n.j

Strava. Mislim da su to poceli Francuzi prvi da rade i to skoro, pa se siri. Oni imaju foru da platis kafu nekome, na tabli su recke koliko ima besplatnih(placenih) kafa pa neko samo dodje i uzme, ili ako se dogodi da zaboravis pare, kao opusteno, platio vam je neko. Procitao sam valjda da je jedina mana ta sto dolazi puno beskucnika pa to ume da smeta ostalim gostima.

Ovo za prodavnicu je jos bolje, svaka cast onome ko se setio toga

Link to comment
Share on other sites

Strava. Mislim da su to poceli Francuzi prvi da rade i to skoro, pa se siri. Oni imaju foru da platis kafu nekome, na tabli su recke koliko ima besplatnih(placenih) kafa pa neko samo dodje i uzme, ili ako se dogodi da zaboravis pare, kao opusteno, platio vam je neko. Procitao sam valjda da je jedina mana ta sto dolazi puno beskucnika pa to ume da smeta ostalim gostima.

Ovo za prodavnicu je jos bolje, svaka cast onome ko se setio toga

Ako se ne varam u pitanju je zapravo Napulj, mislim da ih zovu nesto "sospeso", kao kafa na cekanju. Pa kao kad treba da castis ti prosto uzmes sebi kafu i platis jos par komada unapred.

Link to comment
Share on other sites

High-res Kodachrome's from the 1940

 

 

Kako su bile čudne ove kuhinje 40ih  :tf2:

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Mislim da poenta tih "besplatnih kafa i hlebova" zapravo i jeste da neko ko NE MOZE sebi da priusti kafu/hleb (sto izmedju ostalog i pise na obavestenju a i u promo videu dolazi beskucnik da popije kafu/caj) dobije za dz hleb ili topli napitak. To sto je neko beskucnik ne cini ga manjim covekom. Obicno je obrnutno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...