Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

Ma sranje je bolje su betonjare iz 70ih, novogradnja koju mozesh da probushish nogom i stanovi u Zagubici za 300€ kvadrat. Srecom ne teraju nas da kupujemo inace bih morao jako da se bunim.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2021 at 2:18 AM, asGiM said:

Moram reci, gotivno izgleda. Preuzeto sa BeoBuild foruma (https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=20&t=1311&start=4025)

IMG-20210331-184919.jpg

IMG-20210331-144501.jpg

HM71OtT.jpg

( [;)] )...

Pre neki dan sam baš razmišljao o zgradi i skapirao da mi smeta što nema terase :)) Mislim, kada bih živeo u njoj ... oduvek mi je bilo bezveze kad sam u hotelima koji su tako kao viši i onda nemaš terasu nego baš ovako izgledaju ... ja dosta gotivim terasu 🙂 Na stranu što ovde ofc ne bih kupio nikad ništa jer su cene bože me sakloni a ni ne volim nbgd.

Ali ono što je sigurno je da je realnost i da ćemo ih viđati sve više.

Link to comment
Share on other sites

ne bih ziveo u takvoj zgradurini, ali nikad 🙂

platis masno da zivis sa hiljadama isto tako istripovanih ludaka u 500 apatmana... ovo je bas fazon budite jedinstveni kupite najk patike za 30.000 podignite vas lajfstajl na sledeci nivo

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

'ajde što nije za običan svet ova zgrada, nego što više običan svet neće moći nikakav stan na Nbgdu da kupi. ono nema stana ispod 100k evra, a čak i za veće stanove cene u oglasima ne idu ili ne idu daleko ispod 2k evra po kvadratu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam sta je obican svet, ima mnogo ljudi koji placaju razna sranja kao sto je npr 4 zida mnogo para

ali da jebarnik bude zgrada od 500 apartmana lol  pa ne bih rekao, a i kome to treba moze jebat za te novce na maldivima svake druge nedelje a svake nedelje na zlatiboru!!1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

ne bih ziveo u takvoj zgradurini, ali nikad 🙂

platis masno da zivis sa hiljadama isto tako istripovanih ludaka u 500 apatmana... ovo je bas fazon budite jedinstveni kupite najk patike za 30.000 podignite vas lajfstajl na sledeci nivo

 

4 hours ago, voodoo_ said:

Ovo ni nije stambena zgrada nego jebarnik za Barnije Stinsone, o čemu vi diskutujete, nećete sigurno da pijete kafu na terasi i izvodite decu u šetnju ispred ovakve zgrade.

 

4 hours ago, Debeli said:

'ajde što nije za običan svet ova zgrada, nego što više običan svet neće moći nikakav stan na Nbgdu da kupi. ono nema stana ispod 100k evra, a čak i za veće stanove cene u oglasima ne idu ili ne idu daleko ispod 2k evra po kvadratu.

 

3 hours ago, Sting said:

Jel ima neko da je mislio da je ovo zgrada za obican svet? 😄

Ja ne znam što tako mislite - pa ovo je samo step-up za West65, Beograd na vodi itd. OK, možemo da diskutujemo šta je običan svet, pa da kažemo da to nije prosečan žitelj Srbije, ali isto tako nisu ni samo Barni Stinsoni - pa i mi ovde znamo određene žitelje west65 🙂 a da ne pričamo Beograda na vodi itd - gomila njih iz dijaspore isto tamo je kupila gajbe kao i ekipa onih što ih hajli kategoriše kao "misle da su face sa platom od 1500 eur" 🙂 Siguran sam da će biti dosta njih sa decom koji će da ih šetaju ispred ovakve zgrade, to sam hteo reći, kao i da će biti istripovanih ludaka ali da su to i dalje nekakvi ludaci sa porodicama. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je "običan svet" ono kad možeš da kažeš komšiji da oladi sa noćnim žurkama jer ne može da se spava a sutra je radni dan, a da te on ne gleda bledo jer (izaberi opciju) a) ne radi nigde b) ne radi za platu c) nema fiksno radno vreme.

Bio sam u gostima u BW kod gastarbajterske porodice koja jeste tipična porodica po zapadnjačkim merilima, ali su stan kupili kao zalog za budućnost i sledećih N godina će ga koristiti umesto hotela kad dođu u Srbiju na par nedelja godišnje. S tim što naravno pri kupovini uopšte nije bilo pitanje da li pored zgrade postoji Maksi, pošta i obdanište (iako je čisto stambena zgrada u pitanju), takav je fazon i sa ovim towerom verovatno, nego meni prosto smeta takav divljački kontrast gradnje gde ti praviš Medison Evenju u delu grada koji je od celog Beograda jedini planski građen u smislu da postoji balans zgrada, parkova, širokih šetališta, širokih bulevara i svega ostalog što je optimizovano za porodični život a ne za "u se, na se i poda se" ekipu s viškom para. Šta god mislili o BW, ovakva staklena govna u i pripadaju potezu od Brankovog do Gazele, nikako NBG.

Link to comment
Share on other sites

napraviće ih i od Brankovog do Gazele na levoj obali, na Nbgd strani, i to će biti blizanac BNV, tj. BNV2. bar planiraju. inače je ukinuta opšta zabrana za visinu, možemo očekivati bilo gde sutra zgradurinu od 50 iliviše spratova. nije isključeno da za 20 god nećemo moći da prepoznamo delove grada, tražnja neće jenjavati, a ukinute su sve zabrane i ograničenja...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Meni je "običan svet" ono kad možeš da kažeš komšiji da oladi sa noćnim žurkama jer ne može da se spava a sutra je radni dan, a da te on ne gleda bledo jer (izaberi opciju) a) ne radi nigde b) ne radi za platu c) nema fiksno radno vreme.

funny stori nevezano za topik, izaso da vozim bajs, 2 zgrade od mene neki lik na terasi se dere, preti, lupa nekom motkom.. kako sam prolazio bacim pogled, on to vidi i fokusira se na mene, kao sta gledas i psuje me, pokazem mu kurac (srednji prst) i nastavim dalje, lik je odlepio, verovatno je zaklo zenu posle toga 😄 

tak da ja bih radije zivo medj barnijima nego na karaburmi/mirijevu 😄

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, G!!! said:

ne bih ziveo u takvoj zgradurini, ali nikad 🙂

platis masno da zivis sa hiljadama isto tako istripovanih ludaka u 500 apatmana... ovo je bas fazon budite jedinstveni kupite najk patike za 30.000 podignite vas lajfstajl na sledeci nivo

Pa dobro, nije bas 500 vec 294 🙂

https://www.gradnja.rs/west-65-tower-kula-enterijer/

Btw. G"iiiiiiii !!:)))  war... 

 

Zavisi sta ko trazi. Meni je kul koncept da ni ne moras da izadjes iz zgrade da odes u prodavnicu, imas teretanu, bazen i ostala cuda u istoj (ostaje ti vise slobodnog vremena za druge aktivnosti), ne moras da razmisljas o odrzavanju zgrade, niti dal ce se sloziti stanari il ne.; sam koncept grejanja i hladjenja, ima pozitivinih stvari. 

Iskreno, radije bih uzeo kucu na Banovom Brdu negde kod Kosutnjaka, al ovo mi ne deluje lose kao investicija. Pogotovu kad se uzme u obzir trenutno sirenje Airport City`a (a i buduce, ako ekonomski trend bude bio pozitivan). Dosta kompanija se nalazi u krugu od 1km2 gde su jace plate. Ako se uzme u obzir da se dovode ljudi u Srb. (eksperte, menadzere itd), i da firme placaju smestaj, verujem da moze da se za stan od preko 60m2 dobije preko 1k e. Sad sam skorije pricao sa prijateljem koji je kupio 50ak m2 stan u Exing Home 65, i manje vise je odmah izdao za 550e.

( [;)] )...

Edited by asGiM
Link to comment
Share on other sites

des migsa wastelanderu stari 🙂 zar nisi spremio stari dobri bunker, kakvi stanovi kuce i ostali lako unistivi objekti !!

sam da napomenem da je u celoj ovoj suludosti sa nekretninama, u jebenom sapcu izdavanje stana skocilo na 300 eur  fazon 50-60 m2 lol, dok se stranim menadjerima stanovi izdaju za 500-700 eur 😂

stvarno suludo, al ok ako neceg u srbiji ima - ima praznih / slabo iskoriscenih kvadrata a tek ce ih biti - iselis se u futog i izdas svoj stan i stan od pokojnih rioditelja i eto +600 eur u budzetu 😛

Edited by G!!!
  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, asGiM said:

Iskreno, radije bih uzeo kucu na Banovom Brdu negde kod Kosutnjaka, al ovo mi ne deluje lose kao investicija. Pogotovu kad se uzme u obzir trenutno sirenje Airport City`a (a i buduce, ako ekonomski trend bude bio pozitivan).

Zaista mislim da je širenje Airporta nakon 2020 godine upitna kategorija 🙂 

Čak i da se sve vrati na staro i nestane kovid, mislim da će work from home biti "nova realnost" u dosta firmi zbog smanjenih troškova itd.

Šta više, igrom slučaja sam bio u priči sa Airport oko prostora bukvalno prve nedelje marta prošle godine, priča je ono "ovo su uslovi take it or leave it, popunjeni smo 95%, evo ovde imamo prostora za praktično još 70% površine koju sada imamo izgrađenu bla bla" i onda septembar prošle godine "ajde dođite da se dogovorimo sve može" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Drugo je ako gledaš stan u West 65 kuli kao investiciju, nisam pravio kalkulaciju ali kapiram da se isplati pod uslovom da tržište nekretnina ne padne nešto dramatično što ne deluje da će se desiti makar na srednji rok. Više sam mislio da se meni zgrada ne sviđa za stanovanje u smislu da ne bih tamo stan uzeo u kontekstu kada pare ne bi bile problem. Čak i da izuzmemo varijantu kuća i dvorište, ima mnogo lepših i krajeva grada i zgrada gde se za sličan ili i manji novac može uzeti nekretnina sa lepšim pogledom, okruženjem, sadržajima. To što ima prodavnicu, bazen i teretanu u zgradi mi je nikakav argument. Može biti lepo nekome ko tu boravi po hotelskom principu, što kažeš nekom menadžeru koji je došao tu na neko određeno vreme da radi a nema ni kučeta ni mačeta pa je ok da ne mora da izlazi iz zgrade da bi održavao svoje vitko telo 🙂

Kažem kao poslovna zgrada mi je manje-više ok, ali ništa spektakularno. Isto tako će biti i Kula u BW. Problem je što ih grade tako besmisleno, nisam ja protiv visokih zgrada, ali ovako svaka štrči na nekom kraju grada potpuno bezveze. Meni je recimo super kako su to u Moskvi odradili sa Moscow City delom grada - imaš nekoliko oblakodera koji su značajno viši od svih ostalih građevina u gradu, svaki je istripovan na svoj način a opet nekako prave celinu. Svakako mnogo interesantnije nego i BW i West 65 kule pojedinačno, plus ne useravaš druge delove grada bespotrebno. 

Business Centre of Moscow 2.jpg

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, asGiM said:

Zavisi sta ko trazi. Meni je kul koncept da ni ne moras da izadjes iz zgrade da odes u prodavnicu, imas teretanu, bazen i ostala cuda u istoj (ostaje ti vise slobodnog vremena za druge aktivnosti), ne moras da razmisljas o odrzavanju zgrade, niti dal ce se sloziti stanari il ne.; sam koncept grejanja i hladjenja, ima pozitivinih stvari. 

Druga stvar je da taj kraj ama baš ništa nema blizu sebe osim airporta. Ako hoćeš i peške negde, gde ćeš? Na ovu stranu tošin bunar ona uzbrdica ovamo levo nema ništa, na drugu ideš na novi most i one poslovne zgrade, na ovamo ka ekstra centru opet ništa, bukvalno si kao u sred "ničega", izuzevši to što imaš taj tržni centar u podnožju gde eto moći ćeš da imaš prodavnicu i možda poštu. west sam po sebi nije nikakva šetališna zona, a onaj kao mali parkić tu pored je šblj ničemu ne služi. U tom smislu možda mnogo bolju situaciju ima Wellport prekoputa, jer tu prave ono veliko dvorište između zgrada, što rade i pored ove Exting ili kako si rekao west što se gradi tu zaboravih kako se zove, koja će po principu garden centrala imati dvorište samo za stanare.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Problem je što ih grade tako besmisleno, nisam ja protiv visokih zgrada, ali ovako svaka štrči na nekom kraju grada potpuno bezveze.

meni se, naprotiv, ne sviđaju grozdovi visokih zgrada i više mi leži fazon pojedinačnih kula u raznim delovima grada, kao u Tel Avivu.

 

500_F_270618766_ajTUmJ0wau0qU1celbUPNWKv

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...