Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

On 2/22/2019 at 12:52 PM, Lucky said:

mislim da su više pale cene, pa jel igor (sunce) pričao da je pazario za 800-900 u šumicama stan, to je bila misaona imenica pre pada cena.

800 po kvadratu me izaslo. Doduse ruinirano, i dodao sam oko 150 po kvadratu da ga uredim.

Al dobro to je mene bas usralo a i bio sam kes kupac.

Sto sam cuo, ocekuje se sledece godine neki pad cena nekretnina, al ko ce li ga znati

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2019 at 7:17 PM, shw. said:

Lupate, sad kad završe metro i tunel od Karađorđeve do 29. i gondolu od Karaburme do Kališe i teleport i svemirski katapult na Makišu ima da skoči opet na zilion evra kvm.

to će da budu kvadrati u Makišu i Višnjici, mi sa već izgrađenim kvadratima ne zaslužujemo metro.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

dođe ti inspekcija a ti kažeš ZNAŠ BRE KO SAM JA NEMOJ DA PROĐEŠ KO BUTULIJA i gotovo. ili kažeš kad sruše ovih MILION nelegalnih objekata da dođu da se jave za tvoje cevi u kupatilu.

kad pogledaš, sad je mnogo lakše - zakona uopšte nema, šteta što Bole više nije ovde da podeli svoje misli sa nama, on je anarhista, verovatno je presrećan.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ti "turbo govnari" su obično najveća ćosava jajca na svetu. govnarišu se samo nad nejači, jer procenjuju koga mogu na terorišu a od koga treba da se sklone.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tortky said:

Što govori da treba sačekati dobru priliku i ne kupovati na brzaka - posebno ako je "stambeno pitanje" već rešena stvar u tom trenutku (tj, imaš gde da živiš još neki period) i taj novi stan bi bio permanentna solucija. Takođe gledam kako se kreću cene u poslednje vreme i stvarno je sve podivljalo - nova gradnja je mahom težak šit, a cene su top premium i to me baš prilično nervira.

Rentanje na godišnjem nivou izađe oko €4,000, manje-više i onda sa tom računicom u vidu pad cena bi značio da bi se "uštedeo" određeni iznos sredstava ako se renta još godinu-dve i dočeka taj burst mehura.

Uzmimo primer od €1,500 kvadrat, trenutni, i očekivanje da će pasti na €1,200 recimo kroz dve godine, na stan od 50 kvadrata.

Sada bi cena takvog stana bila €75,000 dok bi za tih par godina bila €60,000 i onda tu ušteda bude €15,000.

Rentiranje na dve godine bi bilo oko €10,000 tako da se može reći da je "ušteda" €5,000.

 

Naravno, ovo je PRILIČNO gruba računica, ali se može steći neki utisak da li kupovina sada "ima smisla" ili ne. Opet, ima dosta u tome da li će taj mehur stvarno pući ili ne; da li ti je kupcu stan neophodan... Ali ukoliko dobra prilika izleti (kao BlackSunu), ne treba misliti dva puta i treba kupiti po takvoj ceni i uletiti sa majstorima i srediti sve. Jedini problem koji sada mogu da vidim u tome je to kakve su komšije i da li će ti navući inspekciju za vrat ukoliko kreneš u kompletno renoviranje...

Mene vise brine teorija da cene/mehur ne kontroliste trziste per se, nego da drzava dodatno budzi celu cujpri zbog BNV i tako vestacki odrzava i povecava svakako podivljale cene.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Причао сам са пријатељем који је макроекономиста и то баш ломи: Његово виђење је да, осим ако баш не буде неке огромне светске кризе, не види неки објективан разлог да цене драстично оду доле. Србија сваке године има привредни раст (осим у годинама кад је било суша или поплава), разлог томе је не што се кренуло од нуле, него фазон из минуса. 

Такође, ЕУРИБОР неће заувек стајати овако ниско, тако да ће камате ићи горе. Хтели ми то да признамо или не, мање-више је то то с овим ценама.

Edited by Ребел
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Debeli said:

rast euribora, uz anemičnu ili kriznu privredu ima da srubi cene stanova i to mnogo.

Када и за колико? Питам као неко ко жели да купи стан на кредит, не тролујем. Може савет и на ПМ, пошто је ово баш круцијално животно питање.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

будући да је укинуто штампање, за очекивати је раст еурибора, рецимо 1-2 процентна поена годишње. међутим, такође, пад привредне активности захтева већу понуду новца, односно ниске каматне стопе. у оквиру тог парадокса ће се кретати исходи. или ће се наставити са пумпањем ликвидности уз ниске каматне стопе, што ће да изазове даљу инфлацију трајних добара, укључујући и станове, или ће раст каматних стопа покопати привредну активност, после које ће некретнине појефтинити. све зависи од ЕЦБ. понављам, укинули су квантитатвине олакшице (штампа пара) и ТРЕНУТНО је за очекивати раст каматних стопа.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Failure.Sanitarium said:

VIdimo se za 6 godina pa da prodiskutujemo. Navite alarm.

jesi prodao stan? ako jesi, svaka čast na obrtanju love i rispekt, nema šta ko da ti kaže na topicu.
ako nisi, nisi zaradio ništa, i možemo da pričamo da li si napravio pare tek kad ga prodaš, i kad odbijemo realnu cenu rente. Takodje, tu bi trebalo da udje u računanje da li više trošiš na prevoz, da li ti se podigao kvalitet života što si se odlučio za West65, i da li si negde drugde davanjem istih para nakon prodaje posle tih istih xy godina mogao da zaradiš više novca. A naravno, i sve to je subjektivno, jer sigurno ima ovde ljudi koji bi živeli u West65 i onih drugih poput mene, koji nogom ne bi kročili tamo (ne zato što je nbgd, nego što mislim da ima boljih mesta za život na nbgdu)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Highl1 said:

jesi prodao stan? ako jesi, svaka čast na obrtanju love i rispekt, nema šta ko da ti kaže na topicu.
ako nisi, nisi zaradio ništa, i možemo da pričamo da li si napravio pare tek kad ga prodaš, i kad odbijemo realnu cenu rente. Takodje, tu bi trebalo da udje u računanje da li više trošiš na prevoz, da li ti se podigao kvalitet života što si se odlučio za West65, i da li si negde drugde davanjem istih para nakon prodaje posle tih istih xy godina mogao da zaradiš više novca. A naravno, i sve to je subjektivno, jer sigurno ima ovde ljudi koji bi živeli u West65 i onih drugih poput mene, koji nogom ne bi kročili tamo (ne zato što je nbgd, nego što mislim da ima boljih mesta za život na nbgdu)

omg Pera ekonomista

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ребел said:

"Није исто кад снег пада и када не пада" ниво експертизе.

ako se ovo odnosi na moj post - ekonomija je sistem zakonitosti, zamisli je kao fiziku računarske igre, rrecimo pucačine. u igri postoje kontroleri, pomoću kojih igrač upravlja igrom. ishod igre ne zavisi samo od fizike, nego primarno od komandi koje igrač daje. e sad, zamisli da se radi o MMO igri.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Debeli said:

omg Pera ekonomista

dve godine MBA studija, molim lepo :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...