Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

8 hours ago, Failure.Sanitarium said:

Sve si tacno napisao, slazem se...

Poenta je, dok ste me zatrpavali kitama i govnima, da sam znao (izgleda jedini) da ce biti ovako :)

ахахаха

који си ти цар...

 

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

kontam da se ne stvara balon tek tako, vec ljudi sa dobrim parama (kojih kao sto vidimo ima) hoce da kupe novo i nije im problem da izdvoje tolike pare

a staro je sve starije jbg, mozes da izmenjas svoj stan, ali ne mozes da izmenjas cevi u celoj zgradi, ne mozes da promenis lift, ne mozes da nateras celu zgradu da se radi izolacija/fasada, pukne cev komsiji usere ti plafon, i tako dalje ti realni razlozi  etc 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U principu, drzava je glavni krivac iz vise razloga. Jedan od njih je Beograd na vodi i cene kvadrata tamo. 

ista prica u Zemunu, shatro GDS -  drzavana gradnja Zemunskih kapija, ode cena nebu pod oblake 1600 plus pdv trenutno.

Jos jedan bitan faktor je milion stranaca u Beogradu i iznajmljivanje stanova, kako na dan tako na mesecnom nivou. Ovu pricu preko bookinga i rbnba niko ne oporezuje. Svaki treci stan u centru je prodat da bi se izdavao strancima. 

Jezivo vreme za kupiti nekretninu.

 

Dal ce puci balon ili ne, ne zna se. Neka predvidjanja su da ce biti ovako jos 3 godine. Al nije realno da ovoliko kosta.

 

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

da, pošto su Srbi koji su sad ostali na Kosovu puni para ..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ti koji su dosli sa Kosova odavno prodali svoje i pokupovali nekretnine ovde i da nece biti nekog veceg talasa odozdo.

Moze se desiti da euribor skoci, pa kredit postane manje popularna opcija. Mada kazu statisticari da se 80% stanova danas prodaje za kes (!?), sto mi nikako ne ide u glavu.

 

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dule_smor said:

pa i pre 10 godina su bile slicne ako ne i vece cene na nekim lokacijama pa su svi pricali puci ce balon uskoro, al nesto ne vidim da se mnogo promenilo

pa pukao je balon, kako nije. prepolovile su se cene tokom 2010te i 2011te. sad uzleću ponovo.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

vidi, postoji mogućnost da se ovde manje oseti kriza nego na Zapadu, odnosno da ne bude onoliki pad cena kao pre 8-9 godina. cene rastu i nastaviće da rastu još neko vreme, a stan treba kupiti kad cene krenu da padaju. to ne mora da se baca u pasulj, prosto pratiš kretaje cena i procenjuješ. ja bih rekao još najmanje godinu dana, a možda je i Kemp u pravu da se radi o dužem periodu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

I sta mislite, do kada sacekati kupovinu nekretnine, uzimajuci u obzir sve ovo sto ste naveli i, po svemu sudeci, neizbeznu novu svetsku krizu?

Projektuju rast cena u sledecih 2-3 godine, mada za takve stvari nikad nista ne mozes tvrditi sa sigurnoscu. 

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=3&amp;t=2149&amp;start=800

Ima tema o tome na beobuild forumu, pa baci pogled ima stosta pametno da se procita.

U principu, ja sam digao ruke od kupovine, i pokusacu da se dislociram negde vani. 

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ne racunam te nenormalne cene tipa na terazijskoj padini 5k kvadrat kao u Tokiju lol...mislio sam generalno kad se uzme neki prosek ili kad se gledaju normalni obicni stanovi...npr nikad nije bilo da je starogradnja na Nbgu kod Fontane recimo koja je kostala 2k pala na 1k, vec 1.5k

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2019 at 11:27 AM, G!!! said:

kontam da se ne stvara balon tek tako, vec ljudi sa dobrim parama (kojih kao sto vidimo ima) hoce da kupe novo i nije im problem da izdvoje tolike pare

a staro je sve starije jbg, mozes da izmenjas svoj stan, ali ne mozes da izmenjas cevi u celoj zgradi, ne mozes da promenis lift, ne mozes da nateras celu zgradu da se radi izolacija/fasada, pukne cev komsiji usere ti plafon, i tako dalje ti realni razlozi  etc 

kad bi imali toliko para, ne bi kupovali na kredit ... te priče da je veći deo stanova kupljen u kešu su neka tralala priča.

16 minutes ago, Dule_smor said:

Ne racunam te nenormalne cene tipa na terazijskoj padini 5k kvadrat kao u Tokiju lol...mislio sam generalno kad se uzme neki prosek ili kad se gledaju normalni obicni stanovi...npr nikad nije bilo da je starogradnja na Nbgu kod Fontane recimo koja je kostala 2k pala na 1k, vec 1.5k

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

mislim da su više pale cene, pa jel igor (sunce) pričao da je pazario za 800-900 u šumicama stan, to je bila misaona imenica pre pada cena.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dule_smor said:

Ne racunam te nenormalne cene tipa na terazijskoj padini 5k kvadrat kao u Tokiju lol...mislio sam generalno kad se uzme neki prosek ili kad se gledaju normalni obicni stanovi...npr nikad nije bilo da je starogradnja na Nbgu kod Fontane recimo koja je kostala 2k pala na 1k, vec 1.5k

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

o proseku i pričam. hajde, možda nije pad od 50%, ali je preko 40% sigurno.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2019 at 11:15 AM, Debeli said:

vidi, postoji mogućnost da se ovde manje oseti kriza nego na Zapadu, odnosno da ne bude onoliki pad cena kao pre 8-9 godina. cene rastu i nastaviće da rastu još neko vreme, a stan treba kupiti kad cene krenu da padaju. to ne mora da se baca u pasulj, prosto pratiš kretaje cena i procenjuješ. ja bih rekao još najmanje godinu dana, a možda je i Kemp u pravu da se radi o dužem periodu.

Mozda ne bi bilo lose otvoriti topik na temu nadolazece svetske krize i tako da, bar na kratko, make RUR great again!

A za cekanje pada cena se slazem. Mislim da se vise isplati cekati i rentati (iako je i rentanje skupo), nego sada kupovati. E sada, da li ce ta svetska kriza uticati na uslove kredita i slicno je drugo pitanje.

 

On 2/22/2019 at 11:38 AM, Kemp. said:

Projektuju rast cena u sledecih 2-3 godine, mada za takve stvari nikad nista ne mozes tvrditi sa sigurnoscu. 

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=3&amp;t=2149&amp;start=800

Ima tema o tome na beobuild forumu, pa baci pogled ima stosta pametno da se procita.

U principu, ja sam digao ruke od kupovine, i pokusacu da se dislociram negde vani. 

Much obliged.

Stvarno ima stosta pametno da se procita!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2019 at 12:36 PM, Dule_smor said:

Ne racunam te nenormalne cene tipa na terazijskoj padini 5k kvadrat kao u Tokiju lol...mislio sam generalno kad se uzme neki prosek ili kad se gledaju normalni obicni stanovi...npr nikad nije bilo da je starogradnja na Nbgu kod Fontane recimo koja je kostala 2k pala na 1k, vec 1.5k

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

u mojoj zgradi, stan iznad mog je prodat za 3k po kvadratu negde nakon našeg useljenja, 2006-2007. Kad sam kretao u Nemačku, negde sredinom 2014e, pa smo bili u fazonu razmišljanja da prodamo stan, kretala se cena oko 1800-2k. Sad opet je moguće dobiti 3k glat. Tako da, padale su i u centru veoma jako cene kad je prvi put pukao bubble. Sad ne verujem da će toliko, ali nekih 20-30% će biti

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Lupate, sad kad završe metro i tunel od Karađorđeve do 29. i gondolu od Karaburme do Kališe i teleport i svemirski katapult na Makišu ima da skoči opet na zilion evra kvm.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Debeli said:

s tim, što je cena tih kvadrata sigurno išla preko 3k u periodu 2008-09ta.

pa ne nešto previše, ali ajd da kažemo max do 3.5k. I sad je max cena u gradu 3 do 3.5k osim za neke "ekskluzivne" lokacije, tipa Merin Plaza, što je Homen radio. Naravno, ni u snu to ne vredi toliko, ali ponuda i potražnja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...