Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

ma sve to stoji što je rečeno, ali mislim da je jadno baš tako napušavanje kurcem, ko god da mu daje pare za stan. Ti sutra da imaš neki keš u šteku, ne bi rešio stambeno pitanje tvojim sinovima? 

pa rešio bih, naravno... ne volim što sad ispada da smo zavidni, da flejmujemo dečka jer ima 130k jura na raspolaganju. tako ispadamo jadni, a samo mu skrećemo pažnju da je u KONKRETNOM SLUČAJU to potpuno nenormalna investicija.

 

recimo, znam uspešni mladi bračni par koji je pukao 200k jura na Belvil i SREĆNI SU. živeli su u 45tom i smorilo ih je što je trava zarasla, što su ulazna vrata izubijana, što su liftovi na izdisaju, što nije okrečeno decenijama, što radi svaka treća sijalica u hodniku, a sad su u novom, belom, čistom, mirisnom i lepom Belvilu i još tip sasvim otvoreno kaže, na moje pitanje "pa kako ste vi zadovoljni, a svi flejmuju taj Belvil", "flejmuju jer nemaju 200k jura da ulupaju u stan, pa zavide". i to je ledžit, oni iz prve ruke kažu da su ispunili svoje potrebe Belvilom. sad bih, u Duljo stilu, mogao dalje da razrađujem da oni malo potenciraju da je sve sjajno jer su dali tolike pare, pa kako sad da flejmuju... ali nemam takve aspiracije.

 

poenta je da za 130k jura danas može da se kupi neverovatan prostor, a ne 65 kvm u West-u.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Posto kasnim sa ovim komentarom oko novogradnje na nbg, sta je sa onim projektom gde se upravo temelj postavlja u vojvodjanskoj kod bloka 62npr? Mislim da tamo za tu lovu, mozes lepo kao covek da uzmes penthouse i da ga sredis tiptop. Ali, opet covek zapeo za west... Tamo bih jedino razmisljao da pazarim kad i ako zavrse ceo projekat, a i to je pitanje. 

 

P.S. Pero kad vodi zaba na kafu?

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Samo što nije

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Posto kasnim sa ovim komentarom oko novogradnje na nbg, sta je sa onim projektom gde se upravo temelj postavlja u vojvodjanskoj kod bloka 62npr? Mislim da tamo za tu lovu, mozes lepo kao covek da uzmes penthouse i da ga sredis tiptop. Ali, opet covek zapeo za west... Tamo bih jedino razmisljao da pazarim kad i ako zavrse ceo projekat, a i to je pitanje. 

 

Gde se postavlja temelj? :) Mislim zivim bas u Bloku 62 do Vojvodjanske i setam kera tu svaki dan i ono nema nikakvih radova osim toga sto sredjuju ulicu tako da ne znam nasta si konkretno mislio? A i inace to nije bas dobra varijanta jer leti i dalje smrde svinjci i nema naznaka da bi se to uskoro moglo resiti, a zivim tu vec 30 godina pa znam koliki je to smor. 

 

Inace kad vec pricamo o tim fensi stanovima, mozda bi covek mogao ovo da pogleda http://www.obeliskgradnja.com/index.html? Energetski efikasno, luks, super lokacija, cujem da traze 2.300 za kvadrat  :tf:

И сад си узео овај топик као аргумент? [claps] [claps] [claps]

[roflmao]

 

тад кад је просек био 3-3.5к евра, будалама су овакве уваљивали вероватно за 10к по квадрату... можда за 8.5к, ако спусте кроз преговоре и не узму гаражу одмах...

 

Trolovao sam te malo, bio je cak i smajli na kraju :) 

 

Mada iskren da budem ne znam da je ikada u Bg prosecna cena kvadrata bila 3-3.5k evra, a pogotovu ne ako pricamo o topicu od pre tri meseca :) A 10k evra je mozda ono Ana Ivanovic platila penthaus u Savogradu, ali nije da je njoj bilo bitno da li je 5 ili 10. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gde se postavlja temelj? :) Mislim zivim bas u Bloku 62 do Vojvodjanske i setam kera tu svaki dan i ono nema nikakvih radova osim toga sto sredjuju ulicu tako da ne znam nasta si konkretno mislio? A i inace to nije bas dobra varijanta jer leti i dalje smrde svinjci i nema naznaka da bi se to uskoro moglo resiti, a zivim tu vec 30 godina pa znam koliki je to smor. 

 

 

Istripovao sam se, pomesao sam ulice mislio sam na Japansku :) Paralelno sa vojvodjanskom

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

 ponovo, lik nije došao da traži savet, nego da potencira kako kupuje gajbu za te pare (što je klinački, ali legitimno), i kako će živeti u poš nejbrhudu, gde neće biti primoran da gleda ostatak novog beograda, jer će mu komšije biti mladi urbani ljudi, a ne seljaci sa tri zuba

 

 ne vidim šta je problem da se kaže, ne njegovo potenciranje da je normalno da "luks" gajba nema zvučnu izolaciju, da će tatica to da reši

 jer je to i bila cela poenta topika, koliko para košta stan, i kako je preskilovao, keš kolica, idemo gajbe ludila argonil. pls pero

 

i nema lik problem sa izražavanjem, nego s mozgom

Jeste, posebno se ložim da pričam takve priče ljudima koje nikada nisam video (99% ovog foruma).

Eto, prosto nisam znao šta da radim, pa reko ajde da se hvalim malo na RUR-u.

To što se neko nađe pametan pa preinači celu poentu pitanja i topica u smer koji je pogodan za trolovanje i napušavanje kurcem, to je već neka interna kultura foruma.

 

Lepo je Debeli objasnio celokupnu situaciju u svom postu. Svaka cast.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo da bude problema, ali mislim da je ovo o cemu pricamo ipak blok 62 u japanskoj. Mozda gresim, ali nema veze. Tu nikako ne bi trebalo da bude problema sa smradom i slicnim glupostima, a sto se tice info-a nisam zagledao kad sledeci put budem prolazio obraticu paznju da li ima neka informacija. 

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

ček bre, svinje na nbgd, smrad, vozovi, autoput, pa kako je to moguće? Ja mislio da je to najbolja opština za život, imaš poštu i dom zdravlja i sve ? :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ne bi trebalo da bude problema, ali mislim da je ovo o cemu pricamo ipak blok 62 u japanskoj. Mozda gresim, ali nema veze. Tu nikako ne bi trebalo da bude problema sa smradom i slicnim glupostima, a sto se tice info-a nisam zagledao kad sledeci put budem prolazio obraticu paznju da li ima neka informacija. 

 

Ma 63. bre, ako pricamo o istoj stvari, to je ova lokacija tamo je do skora bila centrala Orion telekoma, a valjda su im i sad neke kancelarije. 

 

Ja u 62.om ne sećam se kad je zajedni put zasmrdelo.. mislim da su iselli svinje..

 

U severnom delu se desava solidno cesto tokom leta, problem je neki deda koji drzi svinje tamo u Vojvodjanskoj i zbog nekih cudnih pravnih razloga ne mogu da ga isele niti da mu zabrane da drzi svinje. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Firma u kojoj je burazer zaposlen McCann Erickson ima par stanova tamo, odlično izgledaju, i fino je rasporedjen prostor (barem u ovom jednom što sam bio). Sad koliko je ekonomski isplativo, ili da li vredi te pare, ne bih ulazio u diskusiju :v

 

Nadam se da će ga moj burazer dobiti na poklon pa da se preselim :tf:

Edited by lawl_

:v

Link to comment
Share on other sites

U severnom delu se desava solidno cesto tokom leta, problem je neki deda koji drzi svinje tamo u Vojvodjanskoj i zbog nekih cudnih pravnih razloga ne mogu da ga isele niti da mu zabrane da drzi svinje. 

 

Ovog leta se nije osećalo definitivno, verovatno su rešili problem

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

nisi.

ipak će da grade onu kulu od 145 metara. 

jedino se ispostavilo da ima većih ludaka od tebe, jer danas tu lokaciju plaćaju 2,2-2,6k jura po kvm.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

O tome i pričam...

Mene je 65kvm izaslo 110.000 EUR (sa povratom PDV-a).

Sada tih 65kvm ide od 175.000 EUR na vise... 

I nije 2.2k, daleko je vise od toga. U slobodnoj prodaji vise nema stanova, moze se kupiti samo od vlasnika, a niko ne prodaje za ispod 2.6  -3.0k.

 

Izleteo mi topic na search-u, pa rekoh da bampujem :)

 

Edited by Failure.Sanitarium
Link to comment
Share on other sites

cene su izdivljale, to je tačno, i njihov rast se ubrzava. to samo znači da će balon uskoro pući.

2,2k je cena kvm stana od 100 pa na više kvm, manji stanovi idu do 2,6k.

nije, takođe, bitno ko koliko ceni i oglašava (video sam stan od 350k jura), nego ko koliko plaća.

cene su izdivljale i jer nema kvalitetne ponude starogradnje, pa imamo jednu čudnu situaciju, da zbog toga novogradnja postaje jedina kvalitetna ponuda i na rastuću tražnju cene rastu. rast cena novogradnje vuče i cene starogradnje, ali su one i dalje daleko niže nego što su ljudi spremni da prodaju starogradnju. poenta je da se stvara neodrživ jaz između cena novogradnje i starogradnje, koji ide i do 100% za istu lokaciju, tj. kvadrat novogradnje ide i do 2x u odnosu na srodni kvadrat starogradnje. taj jaz se mora popuniti ili relativnim rastom cene starogradnje (što će popraviti ponudu starogradnje, jer će ljudi postati spremni da prodaju) ili padom cene novogradnje (što trenutno nije slučaj, naprotiv), ili kolapsom tražnje (usled krize, drugog eksternog šoka ili eskalacije nekog od negativnih trendova).

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...