Jump to content

Stanovi u naselju "West 65", kod Airport City-ja


Recommended Posts

Ukratko, zanimaju me stanovi ovde.

Cuo sam maltene sve najbolje od xyz ljudi.

Sitne zamerke, tipa ko zna da li ce se projekat razviti do kraja itd.

Uradjene su trenutno 3 lamele, treba da ih bude 11, trzni centar i ona cuvena staklena "kula".

Ovo ostalo mi deluje realno, kule verovatno nece biti, gotovo sigurno ne u toj velicini (146 metara).

 

Grujić je vlasnik te firme, zemljište je njihovo, ljudi se useljavaju, stanovi su odlični...

Dajte nešto loše što bi me odvratilo od kupovine... :)

E da, posle dosta pregovora, smanjio sam cenu kvadrata sa 2100 EUR na oko 1850...

Ovde možete videti detalje http://www.west65.rs/

Link to comment
Share on other sites

Ortak radi u toj firmi, u jugodrvu, sad su dobili sve dozvole i neki majmunski kredit, plus jako ozbiljni ljudi stoje iza cele te price, swe pohwale, nema nikakvih problema sve bi trebalo da izrokaju do kraja. Jesi video stanove?

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

мора да се ради о најмањим становима кад је квадрат толико. 0,6 центи је 60 пара. можда си мислио на 60 центи, што за стан од 35 квадрата буде скоро као и рачун за струју. 100 динара је грејање по квадрату.

 

цену од 1.850 јура по квадрату не треба ни коментарисати, у време кад километар или два километра даље цена квадрата може да се добије скоро упола цене (додуше, хаварисан стан).

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

0.60 centi pardon.

Jebiga, jedno od najmodernijih naselja u Srbiji. Glupo je uporedjivati sa bilo cime drugim. U havarisane stanove treba uloziti brdo kesha i zivaca...

Stan je 65 kvadrata, daleko od najmanjeg. Skill :)

Jugodrvo je deo Grujicevog Holdinga?

Jugodrvo će da bude srušeno da bi se taj projekat završio.

 

strašna je stvar da u jednom od najmodernijih naselja u Srbiji budu nakrivljeni plafoni u 21vom veku sa cenom od ~2k jura po kvm u sred najveće krize od rata naovamo.

 

havarisan stan možeš da dovedeš za 200-300 jura po kvadratu do na nivo novogradnje više srednje klase. živci se nadomešćuju predradnikom sa preporukom.

 

kako god bilo, ako si odlučio - neka ti je sa srećom.

 

i, prosto MORAM da kažem na kraju, s obzirom na cenu i tvoj stav, nadam se da nije na kredit.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

vidi ovako.

 

Proveri za tu cenu da li uracunava i garazu. U westu je pre par meseci bila cena 1980-2050 u zavisnosti od stana, ali je uz to MORALA da se uzme garaza, a kostala je oko 14000. 

To je mozda moglo proci 2007-2008, ali za ovaj trenutak je rofl.

"sitni fuseraj tipa neravan plafon" nije sitni fuseraj. Ako nisu u stanju da urade ravan plafon, zapitaj se sta ce biti nakon 1 godine kad krene sve u kurac.

 

Dalje lokacija je ocajna, tuda ce proci po planu ukljucenje na novi most, a onda ces moci po ceo dan da mirises benzin, i da se bijes oko parking mesta (ako mozes da ne uzmes garazu) sa zaposlenima u airport sitiju.

 

4 stanice odatle u dusana vukasovica na kraju blokova je 1290 sa pdv kvadrat, isto novogradnja.

 

Bottom line, od 3-4 kolega koji su hteli da uzmu u westu, svi su odustali zbog idiotski visoke cene i/ili plana za ukljucenje na auto put. dvojica su uzela u na kraju blokova, jedan uzima polovan stan bez subvencije.

 

Ukoliko uzimas stan kao invvesticiju da ga rentas, super je west, uvek ce biti naivnih key account managera koji ce ti tu placati paprenu rentu.


0.60 centi pardon.
Jebiga, jedno od najmodernijih naselja u Srbiji. 

Po cemu je moderno? Po lokaciji? Po nepostojecem parku? Po blizini buke i cigana, tu iza coska? 

 

Ili smatras da je modernizam blizina delta sitija. Stvarno, sta je moderno? Jel su ti mozda rekli da zgrada poseduje "energetski pasos"?


Dodatak :

 

vidim da kazes da je manji deo iz kredita, da imas dosta kesa.

 

Vidi, danas ko ima kes diktira usliove i mlati kurcem po glavama. Za tih 65 kvm uzimas 70 kvm kod hotela jugoslavija, zgrade gradjene pocetkom osamdesetih, i dalje najbolji kraj na svetu (ima maksi hehe) i pet puta humanije i lepse od westa i slicnih navlakusa

 

Imas kes bre covece, kakvi krediti kakav west

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

i da napomenem, najkasnije do 2017te ćemo plaćati 0,4% godišnjeg poreza na imovinu (od vrednosti stana), a taj stan neće biti amortizovan skoro uopšte, pa će ti porez biti ~500 jura godišnje, uz oko 350 evra održavanja.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Garazno mesto je 14.240 EUR, obavezno je, ali sam to dogovorio u moju korist. Ne placam nista sada, mozda kasnije. Ako mene pitas, nikad po toj ceni.

Neravan plafon se vidi samo pod LED svetlom koje dolazi uz svaki stan, u dnevnoj sobi, duz 2/4 zida.

Da nije ovog svetla, to niko ne bi video. Ostalo je sve odlicno, ALU stolarija Belgijska i Srpska lol (samo jedna vrata su nasa).

Spanska keramika itd. Pisem sa mob-a pa me mrzi da kucam.

Link to comment
Share on other sites

Ta cena nema nikakvog orpavdanja druze. AKo ti pare nisu problem, ili ako si iz nekog razloga bas bas bas zacrtao sebi tu lokaciju iracionalno, onda nema potrebe za daljom diskusijom. Ako pak nije nista od ta dva, i trazis da ti neko kaze da odustanes od te price - evo ja ti kazem da odustanes.

 

Spanske plocice, led svetla, belgijski pvc, sve su to mamipare da dignu cenu MNOGO vise od onoga sto sve to zasluzuje. Ponovicu Draletovu misao, ako imas pare da platis u tom naselju novoizgradjen 67 kvm stan, za iste pare ces dobiti isti stan, mnogo bolje sredjen, zapravo, mora bolje posto bi ti sam birao sta i kako, na osetno boljoj lokaciji. Samo treba da si spreman na 2-3 meseca manjih i vecih radova. Ali sta je to u odnosu na ostatak zivota u tom stanu..

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem: grejanje i topla voda je na gas.

Dakle: infostan je par stotina RSD.

To u sustini kompenzuje cenu odrzavanja.

Nema radijatora, zid od dnevne i spavace sobe ka terasi je od poda do plafona full u staklu, koje se otvara celom sirinom-od zida do zida. Jbg...NBG sa dobrim zgradama, pored arene i Jugoslavije je ista ili cak i veca cena...

Stvarno mi znaci ti "negativni" komentari. Razmisljam i dalje. Zelim dobar, kvalitetan, "moderan" stan, na ok lokaciji.

Ovde je atm jedinio lokacija i cena minus.

Lokacija ce biti vrh ako se sve izgradi po planu.

Stvarno hvala svima na svim komentarima. Bilo koje sugestije su vise nego dobrodosle.

Link to comment
Share on other sites

čekaj, minusi su ti:

- lokacija

- cena

 

plusevi:

- moderno urađen enterijer

- ?

 

i meni zvuči da si se iracionalno naložio, i da treba da sačekaš, razmisliš, pogledaš još malo i kupiš nešto drugo :)

Link to comment
Share on other sites

Pa lokacija je trenutno onako...nista posebno, naselje nije gotovo. Poenta mog pitanja je bila da vidim da li neko ima garancije da ce se sve zavrsiti. Ako bude, lokacija je "+".

Imam auto, tako da to nije presudno, vec onako, "vizuelno". Rade tek 3 od 15 lokala itd...

A plusevi su sve ostalo... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...